MTI cikkei
MTI cikkei
Könnyebb lesz pénztárcabarát termékeket vásárolni
Újfajta energiacímke kerül a háztartási gépekre, az Európai Unióban (EU) kötelező szabályozás révén a vásárlók több és pontosabb információt kapnak a berendezésekről - hangzott el az európai háztartásigép-gyártók szervezetének (CECED) szombaton tartott budapesti sajtótájékoztatóján.
Ez a legnagyobb gond Orbán szerint!
Orbán Viktor szerint Magyarország legnagyobb problémája az adósság; ez igaz az államra, a vállalatokra és a családokra is. A miniszterelnökkel készített interjút szombati számában közölte Veszprém megye napilapja, a Napló.
Ott teremtenének munkát, ahol eddig nem tudtak
A kormány a forráselosztás megváltoztatásával kívánja ösztönözni a munkahelyteremtést a hátrányos helyzetű térségekben, a súlyos foglalkoztatási gondokkal küzdő régiókban a beruházók nagyobb arányú támogatásban részesülnek ezentúl - közölte Czomba Sándor, a Nemzetgazdasági Minisztérium államtitkára pénteken Nyíregyházán egy munkaügyi fórumon.
Van-e elég pénz a Nabuccóra?
A Nabucco konzorcium tagjainak egyenként 1,7 milliárd euró bankgaranciát kell felmutatniuk és 400 millió euróval kell hozzájárulni magához a beruházáshoz - írja a Világgazdaság a csütörtöki számában az egyik tag, az RWE AG igazgatójára, Stefan Judischra hivatkozva.
Dilemma: a kormányra kacsintanának-e az új MT-tagok?
Van esélye az MNB-kamatcsökkentésnek a parlament által kinevezendő új monetáris tanácsi tagok belépésével, bár a magyar jegybank álláspontja szerint az MNB mandátuma mindenkire kötelező erejű - írták budapesti látogatásukat összegző szerdai helyzetértékelésükben londoni felzárkózó piaci elemzők.
Itt tartunk: a magyarok Ausztriába mennek cukorért
Ausztriában is nagy mennyiségben vásárolnak cukrot a magyarok - írta szerdán internetes portálján az osztrák rádió. Burgenlandban a magyarok minden nap kiürítik a polcokat...
Ahova a legtöbben mennének dolgozni!
Az Audi Hungária Motor Kft. a legvonzóbb magyarországi munkahely a diplomás pályakezdők körében, de a legkedveltebbek között van a Mol Magyarország, a Nestlé Hungária, a L'Oreal és a Mercedes Benz Manufacturing Hungary Kft. is -derül ki az Aon Hewitt, az AIESEC Magyarország és a Figyelő közös, Munkáltatói Márka Kutatásából.
Nyugdíjkérelem: nőtt az elutasítások száma
A tavalyi évben összesen 556.637 igénybejelentés érkezett a nyugdíjigazgatóságokhoz, 6,2 százalékkal több az előző évinél, és ugyanakkor 14,1 százalékkal több, összesen 124.495 elutasító határozatot hoztak - írja a Pénzcentrum.hu internetes portál szerdán az Országos Nyugdíjbiztosító Főigazgatóság (ONYF) 2010-es mutatóit ismertetve.
Ez nem adócsökkentés: 150 ezer ember jár csak jól
A Fidesz olyan bérrendszert alakított ki, amelyben 150 ezer ember jól jár a 3 millió 800 ezer aktív keresőből - mondta Katona Tamás, az MSZP elnökségi tagja az MTI-nek vasárnap; a politikus felhívta a figyelmet arra, hogy az új adórendszer igazságtalan, mert a döntő többség számára a bérek csökkennek, és egy nagyon szűk körnek nő a bére.
Orbán: miért más gazdagszik meg a magyarok munkájából?
Orbán Viktor miniszterelnök szerint a Széll Kálmán Terv célja az adósságveszély elhárítása annak érdekében, hogy a magyarok munkájából ne mások gazdagodjanak.
Cigány kkv-k a romák foglalkoztatásáért
A szakmunkásképzés, valamint a cigány kis- és középvállalkozások működésének a támogatása áll a középpontjában annak a stratégiai szövetségnek, amelyet a Kereskedők és Vendéglátók Országos Érdekképviselete (KISOSZ), a Magyar Iparszövetség (OKISZ), valamint a Lungo Drom írt alá - mondta Farkas Flórián, a Cigány Érdekvédelmi és Polgári Szövetség elnöke az aláírás alkalmával hétfőn Budapesten.
Orbán időt kér
"Az államadósság elleni küzdelmünkben kulcsszerepe lesz annak is, hogy számon kérjük azoknak a politikusoknak a felelősségét, akik ezt az elképesztő adósságot az ország nyakába varrták" - írja hétfői, ezúttal az elszámoltatás témakörében közzétett Facebook-bejegyzésében a miniszterelnök.
Magyar elnökség: szélessávot minden európainak!
A magyar soros elnökség jogalkotási prioritásai közé tartozik az európai Digitális Menetrendhez igazodva a szélessávú internet-hozzáférések elterjedésének ösztönzése, amelynek egyik fontos eszköze lesz az Európa egészére kiterjedő rádióspektrum-politikai program megalkotása - erről Nyitrai Zsolt infokommunikációért felelős államtitkár beszélt, aki a magyar soros EU-elnökség képviseletében munkaebéden tárgyalt a Brit Kereskedelmi Kamara képviselőivel Brüsszelben. A Nemzeti Fejlesztési Minisztérium közleménye szerint az államtitkár a soros elnökség prioritásait ismertetve jelezte: Magyarország a távközlés területén is a párbeszéd és a konszenzuskeresés útját járja.
Nyugdíjpénztárak után jön a nyugdíjbiztosítás
A válság visszafogta a nem életbiztosításokból származó díjbevételeket, így a magyar biztosítók idén az életbiztosításokban látják a növekedést, ennek egyik típusa, a nyugdíjbiztosítás - ezt két biztosító is jelezte.
400 forint lehet egy liter benzin, a jövő héten emel a Mol
Ha a spekuláció és a földközi-tengeri politikai bizonytalanság miatt tovább emelkedik a kőolaj ára, valamint gyengül a forint a dollárhoz képest, két héten belül átlépheti a 400 forintot az üzemanyagok literenkénti ára a magyar piacon, az viszont bizonyos, hogy a jövő héten ismét emeli az árakat a Mol.
Polgárháborús helyzet: 220 dolláros olajárral riogatnak
A líbiai események hatására a Brent típusú olaj ára már 6 százalékkal emelkedett, a Wall Street és a nyugat-európai tőzsdék, akárcsak a BÉT tovább esik. Az euróval szemben 274,5-275,1-re gyengült a forint, miközben az arany unciánkénti ára Londonban 1,411 dollárra emelkedett a keddi 1,406 dollárról. Az olaj ára hét hónap alatt 130 százalékkal drágult.
Menekülnének a külföldiek Egyiptomból
Zűrzavar uralkodik Kairó nemzetközi repülőterén, külföldiek ezrei igyekeznek elmenekülni a belpolitikai válság és tüntetések sújtotta Egyiptomból. A kairói repülőtéren déltájban elterjedt egy bejelentés a dán, német, kínai, brit és kanadai utasok csoportjai között, hogy kormányuk gépeket küldött értük, s erre ideges tülekedés indult a kapuk felé. Az Egypt Air hétfőn felújította járatait nagyjából 14 órás szünet után, amelynek oka a kijárási tilalom és a szolgálatba állítható személyzet szűkössége volt. Számos ország kezdte már meg vagy készíti elő állampolgárainak kimenekítését.
Előrelépés történt Egyiptomban
Első alkalommal tárgyaltak egymással vasárnap a hatalom és az ellenzék képviselői azóta, hogy január 25-én tiltakozó mozgalom indult Kairóban Hoszni Mubarak egyiptomi elnök lemondatására, és a megbeszélésen jelen volt az elvben betiltott Muzulmán Testvériség is, amire évtizedek óta nem volt példa.
A bankok most már az államcsődöktől tarthatnak
Bár még nem értünk ki a válságból, vannak biztató jelek: a fejlődő ázsiai és latin-amerikai államok válhatnak a világgazdasági fejlődés motorjává - mondta Lámfalussy Sándor, a Lőveni Katolikus Egyetem professzora az Európai Unió tagállamainak költségvetési és pénzügyi bizottsági elnökeinek parlamentben szervezett találkozóján.
Schmitt szerint az alkotmány
Nem kényszer, hanem közösségi elvárás, hogy új alkotmánya legyen az országnak - mondta Schmitt Pál köztársasági elnök csütörtökön. Szerinte az új alkotmánykoncepció kapcsán a vita elsősorban arról folyik, hogy van-e alkotmányozási kényszer.
Az OÉT szerint lesz fizetésemelés
Teljesülni fog a tavalyi év végén az Országos Érdekegyeztető Tanácsban (OÉT) megszületett, az idei évre vonatkozó, 4-6 százalékos országos keresetajánlás a versenyszférában, ahogy ez a korábbi időszakokban is megtörtént - mondta csütörtöki sajtótájékoztatóján Zs. Szőke Zoltán, az OÉT munkaadói oldalának soros elnöke Budapesten. Matolcsy György nemzetgazdasági miniszter és Czomba Sándor foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkár az OÉT-ben megszületett bérajánlás érvényesítéséről tárgyalt az OÉT munkaadói oldalának szervezeteivel csütörtökön.
Senkinek sem kell új lakás
Szinte teljesen leállt a piaci lakásépítés Magyarországon Varjasné Székely Éva, a Magyar Lakásépítők Országos Szövetségének (MALOSZ) elnöke szerint, aki az idén sem számít a helyzet jelentős javulására.
Simon: "lisztet és tésztát osztunk a rászorulóknak"
Lisztet és tésztaféléket fog osztani a legszegényebbeknek a szlovák kormány, hogy ezzel is enyhítse az élelmiszerek árának emelkedését, amely Szlovákián kívül más államokban is érezhető.
A kormány könnyít az életünkön?
A kormány jelentős, a vállalkozók életét megkönnyítő adminisztráció-csökkentő lépéseket tervez a strukturális reform részeként - szögezi le a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) MTI-hez eljuttatott elemzésében.
Még egy hetünk van olcsóbb gázt kérni!
A nagycsaládosok, akik három vagy több gyermek után családi pótlékban részesülnek, kedvezményes áron vehetik igénybe a földgázt, amennyiben erre irányuló kérelmüket 2011. február 28-ig eljuttatják a bejelentett lakóhely, illetve tartózkodási hely szerint illetékes Magyar Államkincstár Megyei Igazgatóságához - közölte a Magyar Államkincstár.
Tud segíteni a kormány a magyar kereskedőknek
Erős hazai gazdaság elképzelhetetlen anélkül, hogy a kereskedelem jelentős része magyar kézben lenne, ezért a kormány fontosnak tartja, hogy csökkentse a hazai kereskedők, illetve beszállítók versenyhátrányát - mondta Szatmáry Kristóf belgazdasági államtitkár a Magyar Nemzet hétfői számában megjelent interjúban.
Adózás: kinek jár családi kedvezmény?
A családi kedvezményt azok is érvényesíthetik, akiknek nem munkaviszonyból származik a jövedelmük; mivel az erre vonatkozó nyilatkozat megtételére nem tartalmaz határidőt a személyi jövedelmadóról (szja) szóló törvény, nem igaz, hogy január 20-án lejárt a nyilatkozat megtételének határideje - hívja fel a figyelmet a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).
Foglalkoztatás: ahogy a minisztérium látja
A rugalmas foglalkoztatási formák elterjesztésével javulhat a munkaerő-piaci aktivitás; erre szükség is van, mert a magyar foglalkoztatási ráta a második legalacsonyabb az Európai Unióban (EU) - közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM).
Orbán tiltakozott: megmarad a nyugdíjas kedvezmény
A nyugdíjasok utazási kedvezményének megvonása biztosan nem lesz a strukturális reformok között - közölte Szijjártó Péter, a miniszterelnök szóvivője.
Hétfőn a parlament előtt a költségvetési törvény
Már hétfőn a parlament elé kerülhet a költségvetési és az államháztartási törvény módosítása a 250 milliárd forintos stabilitási alappal összefüggésben - az erről szóló előterjesztést pénteki ülésén tárgyalta a kormány.
Mennyivel keres többet a magyar?
Tavaly - döntően a személyi jövedelemadó-szabályok változásának köszönhetően - 1,9%-kal nőttek a reálkeresetek a nettó átlagkeresetek 6,9%-os emelkedése és a 4,9%-os infláció eredőjeként - ez derül ki a Központi Statisztikai Hivatal jelentéséből.
"Buta és kövér" a magyar állam
Korrupció tekintetében egyelőre nem változtak a dolgok Magyarországon, sőt tovább romlott a helyzet, holott válság idején az lenne a kívánatos, hogy javuljon - mondta Bokros Lajos EP-képviselő a Népszava csütörtöki számában közölt interjúban.
Az AB nem védelmezi mindenáron jelenlegi hatásköreit
Eddig 190 beadvány érkezett az Alkotmánybírósághoz a magánnyugdíjpénztárakra vonatkozó jogszabályok megváltoztatása miatt. Az Alkotmánybíróság (Ab) elnöke a Mathias Corvinus Collegium szerdai budapesti konferenciáján azt mondta: továbbra sem tudja megmondani, hogy ez a téma mikor kerül a testület napirendjére.
11 millió munkahelyenként: az LMP sokkalja a támogatást
Az LMP szerint az Orbán-kormány jóval több közpénzt ad az Audinak, mint ígérte; a párt közleményében azt is hangsúlyozta, hogy az Audi gyár bővítésének kiemelt beruházássá nyilvánítása a korrupció veszélyét is növeli.
"Senkit sem kértünk, hogy beleártsa magát az ország ügyeibe"
Feszültté vált a kapcsolat Görögország és az IMF-EB-EKB trojka között azután, hogy a pénzügyi összeomlás szélére került országnak hitelezők egyebek között azzal a követeléssel álltak elő, hogy jelentősen növelje privatizációból származó bevételét Athén.
Még az Apehtől elvesznek 13 milliárdot
A Magyar Közlöny pénteki számában megjelent a kormányhatározat a korábban bejelentett, 250 milliárd forintos stabilitási tartalékról. A határozat tételesen megszabja, pontosan melyik minisztériumnak, hivatalnak, hatóságnak, állami alapnak mekkora összeget kell zárolnia - ismerteti a szombati Népszava.
Mennyi szavazatot érjen egy gyerek?
Szájer József szerint a vitaindítás egyik eszköze, ha a nemzeti konzultáció keretein belül vizsgálják, hogy kapjanak-e kiskorú gyermekeik után szavazati jogot a szülők - a fideszes európai parlamenti képviselő erről pénteken beszélt az MTI-nek.
Két és félmillió fideszes, egymillió mszp-s
A Fidesz támogatottsága három százalékpontnyit csökkent, az összes választókorú körében 31 százalékon áll a kormánypárt, ami a választások óta a leggyengébb eredmény - ismerteti a Szonda Ipsos február elején végzett közvélemény-kutatását a pénteki Népszabadság.
A Fidesz rugalmas alkotmányozási ügyben
Szájer József fideszes EP-képviselő szerint az alkotmányozás tervezett menetrendje, így a húsvéthétfői alaptörvény-elfogadás sincs "kőbe vésve". A politikus siófoki sajtótájékoztatóján a húsvéthétfőre tervezett parlamenti alkotmány-elfogadást firtató újságírói kérdésre azt mondta: "rugalmasak vagyunk".
Gondok vannak az Új Széchenyi Tervvel?
Az Új Széchenyi Terv megjelenő pályázatai önmaguknak ellentmondanak, hiányosak, mást követel a pályázati kézikönyv, mint az általános útmutató, nincs menetrend, és rosszul hivatkoznak más jogszabályokra - ismerteti a csütörtöki Népszabadság a véleményezésre meghirdetett felhívásokhoz érkezett hozzászólásokat.
Ha a magyarokon múlik, nem lesz államcsőd
A magyarok mintegy fele hajlandó lenne anyagilag is hozzájárulni az államadósság csökkentéséhez - közölte a Nézőpont Intézet szerdán közvélemény-kutatásának megállapítását.
Havi 1,4 millió forintba kerül az internet
Az egy főre jutó éves hazai össztermékkel egyenértékű az internet korlátlan használatának havi díja Türkmenisztánban. Az országban 2008-ig magánszemélyeknek nem lehetett hozzáférésük a világhálóhoz, illetve csak netkávézókban, de azok is csupán 2007 óta vannak az önkényuralmi vezetésű országban.
5000 dollár kilója és az oroszok újra adnak el belőle...
Csaknem kilenc év szünet után Oroszország ismét exportál kaviárt az Európai Unióba: az orosz halászati hatóság 150 kilogramm fekete kaviár kivitelét engedélyezte. Az induló mennyiség csak jelképesnek tekinthető a világ 350 tonna körüli éves fogyasztásával összevetve.
Hétfőn sok mindent elmond Orbán
Hétfőn tartja tizenharmadik országértékelőjét Orbán Viktor. A miniszterelnök Magyarország megújul címmel mondja el hagyományos beszédét a Millenárison a Magyar Polgári Együttműködés Egyesület felkérésére.
Ismét kritizál az MSZP
Az MSZP szerint az egykulcsos személyi jövedelemadó bevezetésével a munkavállalók zöme rosszul járt, ráadásul az nem tölti be funkcióját, nem fogja élénkíteni gazdaságot, növelni a fogyasztást.
Orbán: ebben az évtizedben biztos nem lesz eurónk
"A csillagok jelenlegi állása szerint 2020 előtt nem lehet elképzelni" Magyarország csatlakozását az eurózónához - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök.
Médiatanács: megtehették az ellenkezőjét is
Szalai Annamária az ATV Egyenes Beszéd című műsorában vendégeskedett, ahol a riporter felvetésére, miszerint a médiatanácsba a kétharmados többség "befogadhatta volna" a többi párt jelöltjeit is, azt felelte: "igen, de megteheti az ellenkezőjét is". Szerinte nem változtatna érdemben a helyzeten, ha átalakítanák a médiatanács összetételét.
Ezeket a hibákat vétette a Fidesz az MSZP szerint
Az MSZP szerint gyötrelmes, sok kárt okozó kilenc hónap telt el a kormányváltás óta, mivel a kabinet a legfontosabb ígéreteit nem teljesítette - jelentette ki pénteki sajtótájékoztatóján Gúr Nándor országgyűlési képviselő.