Omar Szuleimán, akit Mubarak nevezett ki alelnöknek és ellenzéki tárgyalópartnerei egy bizottság felállításában egyeztek meg, amely március első hetéig kidolgozza "a megfelelő alkotmány- és törvénymódosításokat" - közölte Magdi Rádi kormányszóvivő. A testület tehát annak a törvényes módjait kutatja fel, hogy a küszöbönálló választások valóságos versenyt jelentsenek. Ellenzéki résztvevők arról számoltak be, hogy az alelnök elutasította azt az elvárást, hogy vegye át a hatalmat Mubarak elnöktől.
A találkozón megjelentek egyperces csenddel emlékeztek meg a tüntetések halálos áldozatairól. Az ENSZ-től származó, meg nem erősített hírek szerint mintegy 300-an vesztették életüket a tüntetők és a hatóságok, illetve az ellentüntetők összecsapásaiban. A kairói sajtó vasárnap 11 áldozat fényképét közölte. Egy 16 éves kivételével mind huszonévesek voltak.
A szembenálló felek
Ami a megbeszéléseken részt vett erőket illeti, az elnök távozását követelő tüntetések mögött álló "egyes erők" voltak jelen, közöttük a Muzulmán Testvérek - tudható a szóvivő közléséből. Előzőleg két régi ellenzéki párt, a baloldali Nemzeti Haladó Tömörülés Pártja és a liberális Vafd párt jelezte, hogy kész kivenni a részét abból, amit a hatalom "nemzeti párbeszédnek" nevez.
A Muzulmán Testvériség szinte az utolsó pillanatig bizonytalannak mutatkozott abban, hogy a párbeszédben részt vegyen. Előbb elutasította a megjelenést, noha az egyébként betiltott mozgalmat is meghívta Omar Szuleimán, majd pedig ahhoz a feltételhez kötötte, hogy Mubarak előbb mondjon le. Végül letett erről a követelésről is.