Teslára hajtanak a hazai cégek az e-autó pályázaton

A Tesla érte el elsőként a félezres igényelt darabszámot a 30 milliárd forintos keretösszegű vállalati e-autó pályázaton.

Sokáig a BYD ATTO 3 vezette a mezőnyt a legnépszerűbb típusok rangsorában. A Model Y folyamatos felzárkózás után a közelmúltban vette át az első helyet, most pedig a kérelmek alapján elsőként érte el az 500 darabot – jelentette be hivatalos Facebook-oldalán az Energiaügyi Minisztérium (EM).

Elon Musk is örülhet ennek
Elon Musk is örülhet ennek
Fotó: Depositphotos

A BYD a márkák összevetésében messze elhúzott a többiektől. Több mint 1300 darabjához képest a második Tesla pontosan 800-nál jár, a harmadik Volvo pedig valamivel négyszáz fölött. Az éllovas kínai gyártónak már négy típusából igényeltek legalább százat a cégek: az ATTO 3 (489 darab) mellett a Seal (339), a Dolphin (288) és az ETP3 (103) is a legkeresettebbek közé tartozik.

A minisztérium emlékeztetett arra, hogy az év elején indult program iránti érdeklődést érezhetően megdobta a részvételi feltételek könnyítése.

A módosítások október végi bevezetése óta 484 vállalkozás jelentkezett több mint 2 milliárd forint támogatásért 526 gépkocsi megvásárlásához. A pályázói kör bővítése óta eltelt másfél hónapban mindhárom mutatóban közel 60 százalékos növekedés látszik a megelőző azonos időszakhoz képest.

A közlekedés zöldítését célzó programban eddig összesen 4426 gazdasági társaság kért 20,3 milliárd forintot 5246 zöldjármű beszerzéséhez. A teljes keretösszeg kétharmadát tehát már megpályázták, több mint felét szerződésekben le is kötötték, közel hatodát pedig ki is fizették. 

Véleményvezér

A szankciók hatására beállt a Gazprom a földbe

A szankciók hatására beállt a Gazprom a földbe 

Vége a Gazprom nagyhatalmi státuszának.
Bréking, Orbán Viktor a dzsungelbe tart

Bréking, Orbán Viktor a dzsungelbe tart 

Reméljük Orbán Viktor testőrei remek dzsungelharcosok.
Elszabadultak a Magyar Posta árai

Elszabadultak a Magyar Posta árai 

Ez most nem finom.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo