Gazdaság
Helyben is beoltathatják dolgozóikat a cégek
Erre most egy kampány is indul.
Lehet úgy is részvénybe fektetni, hogy nem a beszállási ponton stresszelünk
A mostani időszak nem a kötvény-típusú befektetéseknek kedvez, a tőzsdéken pedig nagyobb volatilitásra kell felkészülni – csak az aktív befektetési stratégia működhet 2021-ben, de az is jó, ha találunk olyan befektetési alapot, ami leveszi a vállunkról a megfelelő beszállási pont megtalálásának terhét. A jövő pedig egyértelműen a zöld és a felelősségteljes befektetéseké. Interjú Varga Zalánnal, az Erste Alapkezelő értékesítési és termékfejlesztési igazgatójával.
Varga Mihály: folytatódnak az adókönnyítések
A gazdaság újraindítását az adópolitikán keresztül is segíti a kormány, erről szól a jövő évi adókönnyítő törvényjavaslat, amely hamarosan az Országgyűlés elé kerül - mondta Varga Mihály pénzügyminiszter a közösségi oldalára feltöltött videóüzenetében.
Ehhez a beruházáshoz ad 7 milliárd forintos támogatást a kormány
Jelentősen bővíti kapacitását az alumínium italdobozokat gyártó Quality Pack Zrt. Szikszón, a 19 milliárd forintos beruházáshoz a kormány 7 milliárd forintos támogatást biztosít, a fejlesztés 120 új munkahelyet teremt - jelentette be a külgazdasági és külügyminiszter.
Nemsokára ebbe az országba is szabadon utazhatunk
Minderről Szijjártó Péter tárgyalt cseh kollégájával.
Figyelmeztette a NAV a magyarokat – erről nem szabad elfeledkezni!
Az adóhatóság által elkészített személyi jövedelemadó (szja) bevallási tervezetet mindenképpen érdemes átnézni, szükség esetén módosítani - hívta fel a figyelmet a Nemzeti Adó- és Vámhivatal.
Új miniszteri biztosa van Magyarországnak – itt van, mi lesz a dolga
A Balaton élővilágának megóvásával kapcsolatos feladatok ellátására miniszteri biztossá nevezte ki Szári Zsoltot az agrárminiszter május 1-től - közölte az Agrárminisztérium.
Új munkahelyek: Szijjártó komoly beruházásokat jelentett be
A magyar építőipar egyik meghatározó cége három helyszínen is beruház.
Elszálltak az árak - évek óta nem láttunk ekkora drágulást
A havi inflációs mutató 2012 óta nem volt ilyen magas, a KSH jelentése szerint 5,1 százalékkal nőttek az árak az előző év azonos hónapjához képest.
Javulnak a foglalkoztatási adatok
Csökkent a munkanélküliségi ráta márciusban a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) 37 tagállamában, de így is 1,2 százalékponttal haladja meg a koronavírus-járvány robbanásszerű elterjedését megelőző utolsó hónapban, tavaly februárban mért szintet.
Drágulnak a lakások: hol találkozhatunk Budapesten igazi horrorárakkal?
A használt ingatlanok járvány előtt tapasztalt áremelkedési üteme lassult a fővárosban, azonban abban továbbra sincs változás, hogy a legdrágábban még mindig az V. kerületben juthatunk lakáshoz - mutatta ki az Otthon Centrum budapesti ingatlanokat összegző felmérése.
Adózókat ellenőriz a NAV – kik számíthatnak vizsgálatokra?
Májustól kezdve a kivások kapnak extra figyelmet.
Nemcsak Magyarországon kapott gyomrost a turizmus
Az első negyedévben kétharmadával csökkent a németországi szálláshelyek forgalma a járványvédelmi korlátozások miatt, márciusra viszont már mérséklődött a visszaesés a német szövetségi statisztikai hivatal, a Destatis jelentése alapján.
Ön is érzi? Jócskán nőhettek a lakosság megtakarításai
Jelentős többletmegtakarítást hozhatott a járvány időszaka.
Újraindulás a boltokban: ebből a pofonból sokáig tart felállni
A ruházati boltok forgalma még egy darabig biztosan nem lesz a régi, ám a fokozatos újranyitáshoz nagy reményeket lehet fűzni.
Soha nem látott rekordot döntött a lakáshitelek folyósítása
Átlépte a 100 milliárd forintot a márciusban folyósított lakáshitelek összege, amire még nem volt példa. Új erőre kapott a babaváró hitel is, a személyi kölcsön pedig elérte a tavaly márciusi, járvány előtti szintet - derül ki a Magyar Nemzeti Bank által közzétett folyósítási adatokból. A Bank360.hu elemzői összefoglalták a márciusi eredményeket.
Nyugdíjmegtakarítás: milliós veszteséget is jelenthetett a forintgyengülés 30 év alatt
A forint már sok éve trendszerűen gyengül a nyugati devizákkal szemben. Ennek következtében sokan vélekednek úgy, hogy hosszú távú nyugdíjmegtakarításaikat érdemes több pénznem között is megosztani. Az eurós befektetések kézenfekvő megoldásnak tűnhetnek ebből a szempontból. De milyen buktatókra kell odafigyelni ilyen esetben? Milyen előnyei és hátrányai vannak az eurós megtakarításoknak?
Mit hoztak az első hónapok 2021-ben a belvárosi ingatlanok piacán?
Egy évvel ezelőtt, ha valaki azt mondta volna, hogy 2021 áprilisban még mindig a koronavírus szóval kezdődik minden értékelő elemzés, nehezen hittük volna.
Szigorodtak a szabályok, mégis öregebb autókat importáltunk
Az idősebb autókra vonatkozó, januártól bevezetett szigorúbb honosítási szabályok év eleji bevezetése ellenére idén tovább romlott a külföldről beáramló használt személygépkocsik korösszetétele.
Sűrű hét előtt állunk - ezek az adatok jönnek
Több statisztika is megjelenik a jövő héten, közöttük az áprilisi infláció, a szálláshelyek márciusi forgalma, vagy az építőipar márciusi teljesítménye.
40 milliárd forintnyi adó sorsa dőlhet el május 20-ig
A koronavírus-válságban egyre többen rendelkeznek adójuk 1+1 százalékáról, tavalyhoz képest húsz százalékkal nőtt az online már beérkezett nyilatkozatok száma.
Óriási harc jöhet a külföldi munkaerőért?
Az elmúlt 5-6 évben megötszöröződött a külföldi munkavállalók száma Magyarországon. A koronavírus átmenetileg megakasztotta a növekedést, de már elindult a munkaerőpiaci visszarendeződés. A munkaerő iránti kereslet összességében még nem érte el a járványhelyzet előtti szintet, és szektoronként is eltérő képet mutat a piac, de már vannak olyan területek, ahol újra munkaerőhiány van.
Építőipari hullámvölgy: baj van?
Kismértékben romlottak az építőipari szakemberek kilátásai az első negyedévben. Csökkent a megrendelésállomány, főként a koronavírus miatt. A visszaesés átmeneti, a szakemberek 65 százaléka rendelkezik CSOK-ot és otthonfelújítási támogatást felhasználó megrendeléssel, melyek aránya a megrendelésállomány 18 százalékát teszi ki - derült ki a Mapei Kft. 350 építőipari szakember megkérdezésével készült, áprilisi online felméréséből.
Kevesebb külföldi autó – miért nem importálnak a magyarok?
Kisebb visszaesést regisztráltak a behozott autók közt.
Fontos utalás érkezik több tízezer cégnek
A kormányhivatalok a napokban előlegként utalták el a májusi bértámogatásokat, a programban így már összesen több mint 84 milliárd forintot fizettek ki idén - közölte az Innovációs és Technológiai Minisztérium Schanda Tamás parlamenti és stratégiai államtitkárt idézve.
Egységes minimálbér: Magyarország is megszólalt
Se Magyarország, sem Ausztria nem támogatja az egységes minimálbér bevezetését.
Ilyen lenne a szabad nyár? – Utazási körkép Covid-szabályokkal
Milyen szabályokra számíthatnak a tengerpartokra indulók?
Orbán Viktor az EU-csúcsról üzent: mi a legfontosabb?
Zajlik a szociális csúcstalálkozó, a miniszterelnök innen jelentkezett be.
Nem akármilyen évforduló a mai nap Magyarországon
25 éve csatlakozott az OECD-hez Magyarország.
Óriási forrásemelés – jóval több pénz jut erre a pályázatra
Az állattartók örülhetnek.
Harminc év teljesítményét akarja elérni a kormány néhány év alatt?
A következő másfél évben legalább annyi vállalkozáshoz kell eljutnia a kormány gazdaságfejlesztési programjainak, mint az elmúlt harminc évben összesen - jelentette ki az Innovációs és Technológiai Minisztérium gazdaságstratégiáért és szabályozásért felelős államtitkára.
Sajtgyártó üzemet is fejlesztettek a kormány által támogatott beruházásból
Állami támogatással összesen 5 milliárd forint értékben fejlesztette a telephelyeit Szegeden, Csornán, Bácsbokodon a Sole-Mizo Zrt. – jelentette be a pénzügyminiszter.
Óriási ugrás a külkereskedelemben – rekord dőlt
Közzétette a külkereskedelmi adatok márciusra vonatkozó részét a KSH.
A kínai cégek imádják Magyarországot?
A kínai cégek felvásárlási kedve nemcsak globálisan, de Európában is több éves mélyponton van. A befektetéseket ösztönző tényezők ugyanakkor továbbra is erősek, ami elősegítheti a kínai cégek befektetési kedvének növekedését – állapítja meg a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda.
Mire számítanak a külföldi cégek Magyarországon? Varga Mihály elmondta
A Magyarországon működő német, illetve külföldi vállalatok továbbra is bíznak az ország gazdasági teljesítményében, a vállalatvezetők - akárcsak a kormány - az idei magyar növekedést a régiós átlagnál magasabbra várják - mondta Varga Mihály a Német-Magyar Ipari és Kereskedelmi Kamara online eseményén, amelynek témáját a kamara idei konjunktúrajelentése adta.
Nincs vége a drágulásnak: egyre drágábbak az élelmiszerek
Az idén áprilisban 2014 májusa óta a legmagasabb szintre nőttek a világpiaci élelmiszerárak, amelyek már a tizenegyedik egymást követő hónapban emelkedtek az ENSZ Élelmezésügyi és Mezőgazdasági Szervezete számításai szerint.
Van, ami már szinte a régi a járvány után – jobban teljesít a magyar lakosság
Tavaly áprilishoz képest nagyrészt helyreállt a magyar háztartások fizetőképessége az idei első negyedévben, az Intrum és a GKI adataiból kiindulva 4,5 százalékos GDP-növekedés várható 2021-ben. Tovább növekszik a lakosság pénzügyi vagyona, bár ezt a tendenciát megállíthatja a hitelmoratórium vége.
A korlátozások alatt: hogy esett vissza a boltok forgalma?
Márciusban a nyers adat szerint 1,5 százalékkal, naptárhatástól megtisztítva 2,0 százakkal csökkent a kiskereskedelmi forgalom az előző év azonos időszakihoz képest. Az előző hónaphoz viszonyítva 0,8 százalékkal nőtt a szezonális és naptárhatástól megtisztított forgalom - közölte a Központi Statisztikai Hivatal.
Erősödő magyar ipar – az autógyárak dübörögnek
Némileg az alacsony bázissal is magyarázható a márciusi igen szép teljesítmény.
Milliárdokat csoportosított át a kormány, amíg ön aludt
A tegnap éjszaka megjelent Magyar Közlöny ismételten újabb pénzmozgatásokat hozott.
Mégis összejöhet a minimálbér emelése nyáron?
Újabb bizonyítékot találtunk a 2022-es költségvetésről szóló törvényjavaslatban arról, hogy összejöhet a minimálbér emelése a nyáron.
Ezekre a beruházásokra két kézzel szórja a pénzt a kormány a jövő évi költségvetésben
Komoly infrastrukturális beruházások és a lakásépítés jöhet a 2022-es költségvetés tervezet szerint.
Alig növekednek a bérek: mennyit visznek haza a kétkezi munkások?
Az idei első negyedévben 1388 forint volt a fizikai munkát végző szak- és betanított munkások átlagos bruttó órabére – derül ki a Trenkwalder közel 7 ezer fő béradatait feldolgozó elemzéséből.
Sikeres a pályázat – több mint 11 ezer eurót már kiosztottak
Már több mint 1000 gazdálkodó nyert támogatást a kisüzemi pályázaton - közölte Nagy István agrárminiszter.
Varga Mihály elégedett: eredményesek a támogatások
A miniszter a Facebookon örült.
Újabb rossz hír jött az autósoknak
Drágulás várható a benzinkutakon.
Adóbevallás: mire figyel különösen a NAV?
Az elmúlt évek során az adóbevallással kapcsolatos tájékoztatás széleskörűbbé vált, a kapcsolódó folyamatok egyszerűsödtek, azonban a bevalláskészítés során érdemes a bevallási tervezettel, az igénybevehető adókedvezményekkel vagy épp a nem munkaviszonyból származó jövedelmek adózásával kapcsolatban tájékozódniuk az adófizetőknek.
Nagyon kiakadtak a könyvelők a minisztériumra
Éles hangú válasz érkezett a szakmai oldalról.