Gazdaság
Milyen adóváltozásokra számíthatunk 2022-től?
A magyar országgyűlés elfogadta az új, 2022-es adótervekre vonatkozó törvénytervezetet. A módosítások főként a személyi jövedelemadóval, az átalányadózással, a társasági adóval, valamint az áfával kapcsolatos új szabályozásokat foglalja magában, de tartalmazza a kriptoeszközökre vonatkozó kedvezőbb adózási szabályozást is.
Meghosszabbították a hiteltörlesztési moratóriumot
Az eredetileg június 30-án lejáró fizetési könnyítés további három hónapig nemcsak a rászorultaknak, hanem mindenkinek jár majd a 2020. március 18-án éjfélig felvett hitelekre.
Néhány hét múlva drágulnak a Kínából rendelt csomagok
Július 1-jével a harmadik országból, azaz az Európai Unión kívülről érkező minden termék után áfát kell fizetni, függetlenül annak értékétől. De hogyan is néz majd ki ez a gyakorlatban? Milyen változások várnak ránk az e-kereskedelemben a vám és áfa területén?
Nyitják a pénzcsapot – ismét elérhető lesz a sikeres pályázat
Az Agrárminisztérium újranyitja az „Állattartó telepek fejlesztésének támogatása” című pályázati kiírást - közölte Nagy István tárcavezető az AM közleménye szerint.
Ezekbe az országokba már szabadon utazhatnak a beoltott magyarok
Már tizenhárom ország elfogadja a magyar védettségi igazolványt - közölte a koronavirus.gov.hu szerdán.
Pofátlan pénzmosókat fogott a rendőrség – visszaéltek egy gyógyszercég nevével
Elfogtak és őrizetbe vettek a rendőrök négy férfit és egy nőt Fejér megyében; azzal gyanúsítják őket, hogy egy külföldön működő gazdasági társaságtól 100 millió forintnyi devizát csaltak ki - közölte a police.hu-n a Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság.
Rengeteg forrás juthat a kkv-knak
A mikro-, kis- és közepes vállalkozások járvány utáni újraindulásához 587 milliárd forint fejlesztési forrás áll rendelkezésre.
Varga Mihály szerint ez a három tényező fogja vissza a magyar gazdaság lendületét
A gyenge külföldi turizmust, az uniós visszafogottabb kereslet és a hiteltörlesztési moratórium kivezetését jelölte meg a pénzügyminiszter.
Matolcsy György belengetett egy júniusi kamatemelést
Az MNB elnöke szerint a monetáris politikai fordulat akár már júniusban is elkezdődhet, amennyiben a monetáris tanács tagjai úgy látják, akár már ebben a hónapban sor kerülhet a kamatemelésre.
Ismét közel 9 éves csúcson a drágulás - minek az ára ugrott meg a leginkább?
A KSH közlése szerint májusban a fogyasztói árak 5,1 százalékkal ugrottak meg.
A fizetés nem minden - mi alapján választanak munkahelyet a pályakezdők?
Egy friss kutatás szerint a munkahely kiválasztásánál a legfontosabb szempont a kellemes munkahelyi légkör, amit a karrierlehetőség, valamint a munka-magánélet egyensúlya követ.
Megérkezett a nagy EU-s javaslat: hogyan gazdálkodnának jövőre?
Az Európai Bizottság 167,8 milliárd eurós éves uniós költségvetést javasol 2022-re.
Több magyar terméket vásároltunk a járvány hatására
Egy friss kutatásból kiderült, hogy a vásárlók több mint egyharmada 10 százalékkal többet is hajlandó fizetni egy termékért, ha az Magyarországon készült. A járvány ideje alatt megugrott azoknak a száma, akik több magyar árut vesznek. A fogyasztókat a hazai áruk kiválasztásában leginkább a védjegyek segítik. Ezek közül a Magyar Terméket tanúsító védjegyet nevezte meg a legtöbb megkérdezett a magyar eredetet mutató jelölések közül.
Már létszámbővítésben gondolkodnak a cégek
A ManpowerGroup munkaerőpiaci előrejelzése 8 százalékos létszámbővítési mutatót tartalmaz a harmadik negyedévre, ez a munkaerőpiaci bővítési szándék olyan magas szintjét mutatja, amilyen legutóbb 2019 első negyedévében volt
Éledezik a turizmus az óriási pofon után
A kereskedelmi szálláshelyeken eltöltött vendégéjszakák száma 2021 áprilisában közel háromszorosa volt az egy évvel korábbinak, a járvány kitörése előtti időszakhoz, 2019 azonos hónapjához viszonyítva azonban 90,6 százalékos a visszaesés - közölte a Központi Statisztikai Hivatal.
Elfogadták az adótörvényeket – így adózunk jövőre
Az Országgyűlés kedden elfogadta a jövő évi adótörvény-változásokat.
Meghökkentő számot közölt a KSH
Nagyot ment a magyar ipar áprilisban – komoly növekedés jött össze.
Mire számíthatnak a BKV-s dolgozók? Megvan a megállapodás
Senkit sem küldenek el idén.
Június 10-én Ön is kérdezhet Parragh Lászlótól!
Egyszeri alkalom: minden olvasó számára megnyita a Privátbanár.hu és az Mfor.hu közös Klub-rendezvényét.
330 új munkahelyet teremt a török beruházás – a kormány 12,5 milliárd forintot adott
A Sisecam csoport első európai üvegcsomagolóanyag-üzeme Kaposváron jön létre.
Nagy kihívásokról elmélkedett Matolcsy György
Az évtized kihívásait és lehetőségeit vette számba a jegybankelnök legfrissebb írásában.
Fontos üzemet adott át a posta – jelentős fejlesztések
Nyugat-Magyarország legnagyobb forgalmú logisztikai üzemét adta át hétfőn a Magyar Posta Zrt. Székesfehérváron.
Kevesebben járnak edzőterembe – segítség nélkül sokan mehetnek csődbe
A fitnesztermekbe a májusi újranyitást követően a járványhelyzet előtti - 2019-es, 2020. januári - adatokhoz képest a vendégeknek csupán 30-60 százaléka tért vissza, az arányok régiónként változnak - mondta Nyárasdi Zsolt, a Magyar Fitnesztermek Országos Szövetségének (MAFORSZ) elnöke.
Jövő héten megtudjuk, mennyivel drágult az életünk
Több statisztikai adat is megjelenik a következő héten, köztük az iparra és a külkereskedelmi termékforgalomra vonatkozó áprilisi első becslés, a májusi fogyasztói árindex, valamint a héten ismerteti a Pénzügyminisztérium (PM) az államháztartás központi alrendszerének május végi, előzetes adatait is.
Új trendek a járvány hatására: mire költünk és hogyan vásárolunk?
A pandémia néhol felgyorsította a már kialakulóban lévő változásokat, máshol új irányt szabott a fejlődésnek. A bizonytalanságban és kiszámíthatatlanságban a fogyasztói magatartás és igények egyik napról a másikra alakultak át, ami az üzleti vállalkozások számára nem kis jelentőséggel bír, hiszen a globális GDP 68 százalékát a lakossági fogyasztások teszik ki.
Mekkora hitelre elég az átlagbér?
A KSH legutóbbi közlése alapján 435 ezer forint volt a bruttó átlagkereset márciusban, amely összegből a Bank360 elemzése alapján akár 10 millió forintos személyi kölcsönt is fel lehet venni.
15 százalékos minimális társasági adóban állapodtak meg a G7-ek
A társasági adóztatás globális kiterjedésű reformjának előmozdításáról állapodtak meg Londonban tartott, szombaton véget ért kétnapos értekezletükön a világ hét vezető ipari hatalmának (G7) pénzügyminiszterei.
Élénkül a belvárosi albérletpiac
A korlátozások feloldása sok változást hozhat magával. Tűkön ülve várták a helyzet alakulását azok az ingatlantulajdonosok is, akik az elmúlt években befektetési céllal vásároltak fel ingatlanokat, s alakították ki azokat rövidtávú kiadásra. A koronavírus megjelenésével Budapestről egy szempillantás alatt eltűntek a turisták és a helyzet az elmúlt több mint egy évben nem változott. Most viszont minden bizonnyal komoly fordulat fog ezen a téren is történni.
Kevesebb használt autó érkezik az országba – ezek a magyarok kedvencei
Idén januártól májusig a DataHouse adatai szerint 50 983 import használt személyautó került hazai forgalomba Magyarországon, ami a tavalyi hasonló időszakban regisztrált 54 257 darabhoz képest 6 százalékos visszaesést jelent.
Nyitják a pénzcsapot a borászoknak
Két pályázat is indul júniusban.
Mindenre felkészültek a magyar dolgozók – bármikor átképeznénk magukat?
A magyar munkavállalók csaknem fele mondta azt a világjárvány alatt, hogy bármikor kész átképezni magát és egy teljesen más területen elhelyezkedni, derül ki a Boston Consulting Group (BCG), a The Network és annak magyar partnere, a Profession.hu közös, globális, Decoding Global Reskilling and Career Paths című tanulmányából.
Varga Mihály beruházásokat jelentett be
Összesen több mint 5,5 milliárd forint értékben kezdődnek egészségipari beruházások 4 milliárd forintot meghaladó kormányzati támogatással – jelentette be a pénzügyminiszter.
Változás jön az ELMŰ-ÉMÁSZ lakossági ügyfelei számára
Szolgáltatóváltás jön szeptembertől.
Újra megnyílt egy pályázat - most erre lehet pénzt szerezni
A mezőgazdasági kisüzemek számára június 3. és 2021. június 17. között ismét megnyílt a lehetőség támogatási kérelmeik benyújtására.
Mi tehet keresztbe a magyarok nyaralási terveinek?
A magyarok többsége, 57 százaléka idén csak maximum négy éjszakás, belföldi kikapcsolódással számol, mindössze 16 százalék tervez hosszabb külföldi nyaralást. Az utazástól nem a koronavírus-járvány miatt bevezetett korlátozások, hanem a pénzhiány tartja vissza a megkérdezetteket – derül ki a K&H biztos jövő felméréséből.
Miért nehézkes a generációváltás a mezőgazdaságban?
Az agrárkamara ennek kiderítésére indított felmérést.
Amíg ön aludt, tízmilliárd forintokat mozgatott meg a kormány
A csütörtök éjszaka megjelent Magyar Közlönyben érkezett a hír az átcsoportosításról.
Fordulatot hozott a boltokban a korlátozások feloldása
Egyértelműen látszik a kiskereskedelem áprilisi adatain a boltzár feloldásának hatása.
Orbán Viktor elárulta: változások jönnek az oltásoknál
Néhány nap múlva az egészségügyben áttérnek a készenléti oltásra, sokkal kevesebb helyen lehet majd oltakozni - jelentette be Orbán Viktor pénteken reggel a Kossuth rádióban.
Tavaly a Synlab érte el a legnagyobb nyereséget
Nyilvánossá váltak a magánegészségügyi intézmények tavalyi éves beszámolói, amelyek a koronavírus-járvány által megtépázott 2020-as évet rögzítik, épp ezért számos érdekességet rejtenek magukban a számok.
Éledezik a gazdaság a járvány után egész Európában
Több mint három éve a legnagyobb növekedési lendületet vette májusban az euróövezet gazdasági aktivitása a londoni IHS Markit gazdaságkutató intézet beszerzésimenedzserek körében végzett havi rendszeres felmérésének végleges adatai alapján.
Drágulnak az élelmiszerek - egy évtizede nem láttak hasonlót
A FAO élelmiszerár-indexe 4,8 százalékkal nőtt áprilishoz és majd 40 százalékkal tavaly májushoz képest.
Élet a járvány után: így segítene a talpra állásban az EU
Az európai szemeszter tavaszi csomagja iránymutatást ad a tagállamoknak.
Dráguló pesti kerületek – hol és milyen ingatlan éri meg most a legjobban?
Tavaly országosan ötödével csökkent a lakások adásvétele és enyhült a drágulás üteme is. Budapesten a peremkerületek viszont nagyon belehúztak és ezekben egyre gyorsabb az áremelkedés - derül ki az OTP idei első Lakóingatlan Értéktérképéből.
Kockázatosabb befektetéseket hozott a járvány
Bár azt gondolhatnánk, hogy egy válságidőszakban mindenki óvatosabbá válik, a koronavírus-járvány a befektetési piacon alaposan rácáfolt erre. Kockázatvállalóbbak lettek a magyarok, legalábbis ezt tapasztalják a Takarékbankban. Ehhez kellett a pandémia előtti év bősége, a klasszikusan biztosnak mondott eszközök csökkenő reálhozama, a nemzetközi hatások és a pénzpiaci edukáció is. Mutatjuk, mit hozott a járvány itthon a befektetési piacon.
26 razzia, több ezer gigabájtnyi adat - hogy dolgozott a GVH?
A Gazdasági Versenyhivatal tavaly 26 vállalkozásnál tartott helyszíni kutatást, és csaknem 7 terabájt (több mint 7 ezer gigabájt) adatot másolt le a rajtaütések során – közölte a GVH szerdán az MTI-vel.
Pénzeső jön vidéken: ezek a pályázatok indulnak júniusban
Júniusban újabb öt pályázatot hirdet meg az Agrárminisztérium (AM) a Vidékfejlesztési programban, egyebek közt a precíziós gazdálkodásra átállás ösztönzésére – jelentette be a szaktárca mezőgazdaságért és vidékfejlesztésért felelős államtitkára.
Ha Európában lesz egy jó konjunktúra, az magával húzhatja a mi régiónkat is
Öt kategóriában is bekerültek az első háromba az MKB-Pannónia Alapkezelő Zrt. által menedzselt alapok a Privátbankár.hu Klasszis-díjkiosztón. A legjobban az MKB Észak-Amerikai Részvény Alap szerepelt, amely az első lett a Legjobb Fejlett Piaci Részvény Alapok között, míg a három eurós és az abszolút hozamú nem származtatott konstrukciójuk a képzeletbeli dobogók alsóbb fokaira fért fel. Wéber Tamással, az MKB-Pannónia Alapkezelő befektetési igazgatójával beszélgettünk.