Gazdaság
Szijjártó bejelentette: ez a beruházás hoz létre 225 új munkahelyet
2,1 milliárd forintos támogatást ad a kormány a beruházáshoz.
Új áfamentességet javasol az EU a válságok idejére
Az Európai Bizottság javaslatot tett arra, hogy a válsághelyzetekben az általa, valamint az uniós szervek és ügynökségek által beszerzett, majd a tagállamok és a lakosság rendelkezésére bocsátani kívánt termékek és szolgáltatások áfamentességet kapjanak - közölte az uniós bizottság.
Egyre kedvesebb Magyarország az autógyáraknak
Az autóipari vállalatok egyre több mérnöki, fejlesztési és szolgáltatási funkciót telepítenek Magyarországra - mondta Szijjártó Péter Biatorbágyon a Ford új logisztikai központjának átadásán.
Közel félmillió fiatalt érint - mennyivel járhatnak jobban az SZJA-mentességgel?
A könnyítés 2022-től lép életbe, a mentességével kapcsolatban nagyságrendileg 280 ezer fiatalról lehetett olvasni. A GKI kiszámolta, mekkora összeget is jelent mindez a gyakorlatban.
Varga Mihály bejelentette: rengeteg pénzt tartanak így a magyar családok
Átlépte az 5500 milliárd forintot a Magyar Állampapír Pluszba (MÁP+) befektetett megtakarítások értéke - közölte a pénzügyminiszter.
Hónapok óta nem került ennyibe a benzin és a gázolaj
A 95-ös oktánszámú üzemanyag literenkénti bruttó átlagára pénteken még 3 forinttal feljebb ment, szerdától viszont 4 forinttal már csökkenni fog.
Így nyitnak a boltok Angliában
A brit kormány által kidolgozott részletes nyitási menetrendnek megfelelően hétfőtől minden bolt kinyithat Angliában, és vendégeket fogadhatnak azok az éttermek, amelyek meg tudják oldani a szabadtéri felszolgálást.
Mélyrepülésben a használtautó-import - melyek maradtak a kedvenc márkák?
18 százalékkal esett vissza a használtautó-import az első negyedévben.
Sajátos fogyasztótípust hozott létre az online kereskedelem robbanásszerű növekedése
Az új technológiák iránti nyitottságának köszönhetően Közép- és Kelet-Európa e-kereskedelme a globális átlag feletti ütemben bővült az elmúlt évben, így a régió akár az európai piac mozgatórugójává is válhat. Az online értékesítési felület létrehozása azonban még nem garantálja a kis- és középvállalkozások sikerét a digitális világban.
Lakásfelújítási támogatás: kapósabbak lettek a korszerűsítendő ingatlanok
A lakásfelújítási programnak máris érződik a hatása a használt lakások piacán. Főként a Budapesten és Pest megyén kívüli lakáspiacon lettek népszerűbbek a korszerűsítendő lakások.
Mi várható a belvárosi albérletpiacon?
Az elmúlt évek alaposan átalakítottak Budapest Belvárosának lakáskiadási szokásait, hiszen egy teljesen új szektor erősödött fokozatosan, elárasztották a belső kerületeket az Airbnb lakások.
Kiemelkedő évet zárt a Pallas Athéné Alapítvány
Rendkívül kiemelkedő eredménnyel zárta az idei első negyedévet a Pallas Athéné Alapítvány - közölte a szervezet péntek délután.
Több tízmilliárd landolt már a pályázó állattartóknál
Zajlik a Vidékfejlesztési Program pénzeinek kiosztása.
Hasznos tanácsok az szja-bevallási tervezethez
Az szja-bevallási tervezet már csaknem egy hónapja elérhető a weben keresztül. A tervezetet mindenképpen érdemes átnézni, szükség esetén módosítani és beküldeni. A jóvá nem hagyott tervezet – az egyéni vállalkozók, a mezőgazdasági őstermelők és az áfafizetésre kötelezettek tervezetének kivételével – május 20-ai hatállyal automatikusan bevallássá válik.
Csalódást keltő adat jött a hazai boltokból
Az előző hónaphoz képest 1,2 százalékkal, tavaly februárhoz mérten 5,9 százalékkal csökkent a kiskereskedelem forgalma.
Megugrott az infláció - mi drágult a legjobban?
A februári 3,1 százalék után márciusban 3,7 százalékkal nőttek az árak az előző év azonos hónapjához képest.
Időpontfoglalás és fertőtlenítés – ki tudtak nyitni a szolgáltatók
Fel tudtak készülni az újranyitásra az olyan szolgáltatók, mint például a kozmetikusok.
Kormányinfó: 3 millió oltottnál újabb lazításról dönthet a kormány
A kormány ezelőtt döntött úgy, hogy valamennyi újraindítással kapcsolatos döntést a beoltottak számához fog kötni. A Miniszterelnökséget vezető miniszter tájékoztatása szerint néhány napon belül elérkezhetünk a következő mérföldkőhöz.
Drágulnak az élelmiszerek: hónapok óta tart az áremelkedés
Az idén márciusban 2014 júniusa óta a legmagasabb szintre emelkedtek a világpiaci élelmiszerárak, már a tízedik egymást követő hónapban jegyeztek fel növekedést az ENSZ Élelmezésügyi és Mezőgazdasági Szervezete számításai szerint.
Koronavírus Magyarországon: a boltok többsége ki tudott nyitni
Az üzletek döntő többsége kinyitott szerdán, mert a jogszabály szerinti nyitáshoz szükséges feladatok egy részét előre el tudták végezni a boltosok - mondta Vámos György, az Országos Kereskedelmi Szövetség (OKSZ) főtitkára az MTI-nek.
Öregednek a gazdák: hogy teljesített az elmúlt 10 évben a magyar mezőgazdaság?
Mintegy 234 ezer gazdaság működik hazánkban, kétharmaduk elsősorban növénytermesztéssel foglalkozik. Az általuk művelt több mint 4,8 millió hektár mezőgazdasági földterület nyolctizede szántó. A gazdaságok irányítóinak többsége 40–64 éves, 2010 óta nőtt a gazdák átlagéletkora. Az elmúlt tíz évben jelentősen emelkedett a legalább középfokú mezőgazdasági végzettségű gazdaságirányítók aránya – jelenti a Központi Statisztikai Hivatal a 2020-as agrárcenzus előzetes eredményeit összefoglaló kiadványában.
Megugrott a kereslet - felújításokba fogtak a magyarok?
Az otthonfelújítási program hatására az első negyedévben megnőtt a kereslet a korszerűsítési munkáknál használt valamennyi termékcsoportban, de főként a szerkezetépítő, nyílászáró-, valamint a gyorsan beépíthető betontermékek és a műanyagalapú (EPS) hőszigetelő anyagok iránt - közölte a Magyar Építőanyag és Építési Termék Szövetség.
Megszűnik az áfamentesség – mire figyeljünk, ha külföldről rendelünk?
2021. július 1-jén az Európai Unióban megszűnik az unión kívülről érkező 22 euró alatti áruk áfamentessége, 150 eurós értékig azonban a termékek behozatala továbbra is vámmentes marad. A Magyar Posta automatikus vámeljárással készül a jogszabályi változásra.
Koronavírus Magyarországon: 200-nál is többen haltak meg egy nap alatt
4 814 az új fertőzöttek száma, ezzel a járvány kezdete óta összesen 698 490 főre nőtt a beazonosított fertőzöttek száma.
Munkahelyi konfliktusok: egyre türelmetlenebbek vagyunk egymással - mi lehet a megoldás?
A koronavírus-járvány okozta, régóta tartó bizonytalan helyzet soha nem látott mértékű fásultságban jelentkezik a munkavállalóknál. A home office miatt elveszítjük a lendületünket, nem találjuk a motivációnkat, a türelmetlenség pedig a munkatársakkal való kommunikációban is megjelenik.
Nyitás után minden drágább lesz, mint a zárás előtt volt a hazai szálláshelyeken
Ahogy nő a félig beoltottak száma, úgy nő az esélye annak is, hogy a fokozatos nyitás hamarosan elérheti a szállodákat is. Ami biztos: a tavalyinál is magasabb árak várhatók. Mi lesz azokkal, akiknek nem lesz védettségi igazolványa?
Felmérték, mennyire értenek egyet a magyarok a vakcina-kiváltságosokkal
Az emberek inkább elutasítóak a „vakcina-kiváltságosokkal” kapcsolatban, de ez a hozzáállás az oltottság emelkedésével változhat.
Hiába a nyitás, így is jár a bértámogatás
62 milliárd forint már a cégeknél landolt a bértámogatásból.
Berobbant a távmunka – hány magyar dolgozik így?
A járvány hatására megváltozott munkaerőpiaci helyzetben megnőtt a távmunka, illetve home office jelentősége. 2020 tavaszán megugrott az ily módon dolgozók száma, foglalkoztatottakon belüli arányuk a májusi csúcs alkalmával 17 százalékot ért el. Bár a járvány második hulláma nem eredményezett a tavaszihoz hasonló mértékű kiugrást, idén februárban arányuk az egy évvel korábbinak közel ötszöröse volt.
Megemelik az Nhp Hajrá keretösszegét
A Növekedési hitelprogram (Nhp) Hajrá keretösszege 500 milliárd forintos emeléssel 3 ezer milliárd forintra nő – jelentette be a Magyar Nemzeti Bank sajtótájékoztatóján Patai Mihály alelnök.
Fontos: ez az adókedvezmény nem jár mindig
A társasági adó rendszere 2017. január 1-jétől egy újkedvezménnyel – az energiahatékonysági célokat szolgáló beruházások adókedvezményével bővült. A NAV beszámolt a kedvezménnyel kapcsolatos ellenőrzési tapasztalatairól.
Jó hírt közöltek a magyar gazdasággal
Feljavította a magyar gazdaság idei növekedésére vonatkozó előrejelzését a Nemzetközi Valutaalap a tavaszi világgazdasági prognózisában.
A védett lakosság indíthatja újra a gazdaságot?
Az MKIK újabb javaslatokat tett a kormány számára.
Már érezhetően sokkal jobban elválik a jó és a rossz a használt lakásoknál
Miközben az ingatlanos cégek és a lakosság is folyamatosan egyre optimistább a lakáspiaccal kapcsolatban, mind többen számítanak a használt lakások kisebb árcsökkenésére, különösen Budapesten – derül ki a GKI és a Masterplast felméréséből. Az új építésű lakások ára ugyanakkor csak elvétve mérséklődött az 5 százalékos áfa miatt. A projektek többségénél stagnálnak, néhánynál még növekedtek is az árak.
Megvan a Magyar Államkincstár új elnöke
Varga Mihály közösségi oldalán jelentette be a hírt.
Egy korszak vége: 174 év után megszüntet egy szolgáltatást a posta
A Magyar Posta Zrt. április 30-án, 174 év után kivezeti portfóliójából a belföldi távirat és a Posta-Világfax szolgáltatást.
Kötvénykibocsátásra készül a Mol
A Növekedési Kötvényprogram keretein belül.
Új világ jön: tudatosan kell felkészülnie a cégeknek az újranyitásra
Mentális irányváltásra lesz szüksége a vállalkozásoknak a szakember szerint.
Mit tanulhatnak a hazai webshopok a nemzetközi e-kereskedelem óriásaitól?
Óriásit robbant az e-kereskedelmi szektor a tavalyi évben, hiszen 2020-ban már a Föld lakosságnak több mint negyede, mintegy kétmilliárd fő vásárolt online. A webshopok számára azonban nem csak a növekvő forgalom jelent kihívást, de az átalakuló felhasználói igényeknek is meg kell felelniük ahhoz, hogy talpon tudjanak maradni a globális nagyágyúk mellett.
Rekordot döntött a Tesla
Közel 8 százalékkal, 714 dollárra, több mint egy hónapja legmagasabb szintre emelkedett a Tesla amerikai elektromosjármű-gyártó árfolyama a New York-i tőzsde hétfői nyitását megelőző elektronikus kereskedésben a cégnek arra a bejelentésére, hogy rekordszámú autót szállított ki az első negyedévben.
Tele a naptár – miről szól majd a hét Magyarországon?
A heti makronaptár alapján több fontos adat érkezésére is kell majd számítanunk.
Mire kell figyelni az elektromos autók töltésekor? Tippek
Európában évről-évre egyre többen döntenek a villanyautók mellett, amit az elektromos járművek egyre kedvezőbb ára és az állami támogatások is ösztönöznek.
Mennyi hitelhez elég a legfrissebb átlagbér?
Az országos bruttó átlagbér 2021 januárjában 411 000 forint volt a Központi Statisztikai Hivatal szerda reggeli közlése szerint. Ez nettó 273 300 forintot jelent a teljes munkaidőben alkalmazásban állók számára. Mekkora fedezetlen hitelt lehet felvenni ekkora bérrel a jelenleg hatályos szabályok alapján?
Három évet ugrott előre az e-kereskedelem tavaly
A belföldi online kiskereskedelmi forgalom 45 százalékos rekord bővülést követően, 909 milliárd forintos forgalmat bonyolított. A számok alapján mostanra kijelenthető, hogy a kezdetben csak az extra és az átterelt (kényszer) költések miatt lendületet nyerő online piac tavaly nem csak átmeneti sebességtöbbletet kapott, hanem olyan valós versenyelőnyt, amivel – ha jól gazdálkodik – akár hosszú távon is fenntartható növekedési pályára állhat, fogyasztók millióinak vásárlási szokásait alakítva át.
Csak átmeneti zavart okozott a járvány: nem csökken a felvásárlási kedv
A Mazars és a Mergermarket közös idei jelentése alapján csak átmeneti zavart okozott a közép-kelet-európai (CEE) országok összeolvadási és felvásárlási (M&A) piacán a koronavírus-járvány, miután az üzletkötési kedv az év második felében ismét fellendült.
Emelkedő lakásárak vidéken – elkapkodják az új építésűeket?
Érzékelhető a vidéki ingatlanpiacon az új építésű ingatlanok számának csökkenése, az Otthon Centrum felmérése szerint márciusban a megyei jogú városokban 13 százalékkal kevesebb lakás érhető el, mint egy évvel korábban.
Megúszta a befektetési ingatlanpiac a járványt?
Bár sok szektort élénken érint a pandémia hatása, az üzleti ingatlanok esetében mintha semmi sem változna. Vajon érdemes ma ezen a piacon befektetni?
Gondolta volna, hogy az állati takarmány fontos exportcikk?
Az élelmiszeripari melléktermékek, elkészített állati takarmányok árucsoport érte el - a gabonák után - a második legnagyobb exportárbevételt és külkereskedelmi aktívumot a 24 élelmiszeripari árucsoport közül 2020-ban - olvasható az Agrárközgazdasági Intézet jelentésében.