Gazdaság
A húsvét az új karácsony - tapasztalatok az e-kereskedelem világából
Több évet ugrott előre a hazai e-kereskedelem fejlődése a járvány következtében, és visszafordíthatatlanul megnyerte magának a magyarországi vásárlók jó részét. Ez azonban új elvárásokat is hozott magával, amelyekhez a kereskedő cégeknek igazodniuk kell.
Javul a gazdasági hangulat, de Kelet-Európa még nem elég optimista
Mivel a Covid-19 járvány a különböző régiókat eltérő mértékben érintette, és az egyes országok a megfékezésére is más-más intézkedéseket hoztak, nem csoda, hogy a kelet-európai, közel-keleti, afrikai és latin-amerikai országok vállalatainak kilátásai is jelentős eltéréseket mutatnak.
Digitalizáció nélkül nem fog menni: újabb terület számára lehet kulcsfontosságú az átállás
Hazai HR és IT szakértői körben egyre gyakrabban merül fel az igény a szervezet által alkalmazott HR informatikai megoldások továbbfejlesztése, vagy új rendszer bevezetése iránt, de kevés olyan információforrás van, ami hiteles támpontot ad egy HR IT rendszer kiválasztásakor felmerülő kérdések megválaszolásához.
Indul a haltelepítések szezonja is
Az idei haltelepítések is megkezdődtek, csak pontyból például már több mint 3 tonna került a Balatonba.
Vége a türelemnek: akár félmilliós bírság is várhat a feledékenyekre
A NAV január elejétől terjesztette ki a magánszemélyek, az adószám nélküli szervezetek és külföldi partnerek részére kiállított számlákra is az elektronikus adatszolgáltatási kötelezettséget.
Újra jó üzlet lehet az ingatlanbefektetés?
Az Európai Központi Bank prognózisa és a Magyar Nemzeti Bank márciusi jelentése is az infláció várható növekedését jelzi előre 2021-re.
Kevesebb új autó jelent meg a magyar utakon
Az új személyautók forgalomba helyezése az idén márciusban 6 százalékkal volt alacsonyabb a tavaly márciusinál, az elmaradás tavalyhoz képest hónapról hónapra csökken – közölte a Magyar Gépjárműimportőrök Egyesülete.
A vártnál rosszabb számok érkeztek Amerikából
Elemzők által vártnál nagyobb mértékben nőtt az első alkalommal munkanélküli segélyt kérők száma az Egyesült Államokban a múlt héten.
Magyarországgal is jó hírt közölt az egyik hitelminősítő
Stabilra javította az eddigi negatívról több európai, köztük a magyar bankrendszer kilátását csütörtökön a Moody's Investors Service nemzetközi hitelminősítő, azzal a várakozásával indokolva a döntést, hogy az érintett országokban megkezdődik a kilábalás a koronavírus-válságból, és ez a gazdasági kondíciók erősödését eredményezi.
Óriási érvágás a szállodáknak a húsvéti zárás
Hagyományosan a húsvéti hosszú hétvége jelenti a tavaszi szezon igazi kezdetét a szállodaiparban. A zárva tartó hotelek csak ebben a néhány napos időszakban több mint 4 milliárd forintos összesített bevételkiesést kénytelenek elszenvedni – mutat rá a Moore Hungary tanácsadó és könyvvizsgáló cég, hozzátéve: továbbra is reális az esélye egy erős nyári turisztikai szezonnak.
A vártnál korábban befejezi a munkát egy miniszteri biztos
A tervezettnél jó egy évvel hamarabb véget ért Márton Péter megbízatása..
Ma új korszak kezdődött az adózásban
Megkezdődik ma egy új, online korszak, amelyben az adóhivatal már minden számlát lát. A március 31-ig tartó szankciómentesség lejártát követően továbbra is méltányosan, az adózóval együttműködve jár el a NAV - tájékoztatta Izer Norbert az MTI-t.
Kedvezőtlenebb folyamatok: mit mutatnak a márciusi számok?
A beszerzésimenedzser-index (BMI) szezonálisan kiigazított márciusi értéke 48,7 pontra csökkent a februári 49,0-ről - közölte a Magyar Logisztikai, Beszerzési és Készletezési Társaság.
Amíg ön aludt, közel 50 milliárd forintot mozgatott meg a kormány
A Magyar Közlönyben jelent meg az a friss kormányhatározat, ami közel 50 milliárd forint költségvetési átcsoportosításáról szól. A magyar városok, a sportolók, a külügy valamint a vadászati, lovas és vallási rendezvények a legnagyobb nyertesek.
Orbán Viktor: lesz még 2-3 nehéz hetünk
Orbán Viktor az M1-nek adott interjút a járványhelyzettel kapcsolatban.
Április 19-ig jelentkezhetnek a gimnazisták a legújabb diákversenyre
Április 19-én délig jelentkezhetnek a gimnáziumokban tanuló diákok a II. Legyél te is Pénzügyi Junior Klasszis! versenyre. Eddig már közel félezren regisztráltak, négy fős csapatokban a megmérettetésre, amely három fordulóból áll és nemcsak a győztesek részesülnek értékes díjakban. A verseny fővédnöke Maruzsa Zoltán, az Emberi Erőforrások Minisztériuma köznevelésért felelős államtitkára.
Ezek most a legkeresettebb szakmák az országban
A koronavírus-járvány kitörése óta Budapesten a legtöbben futárnak, takarítónak vagy bolti eladónak jelentkeztek, miközben hirdetői oldalról a legkeresettebb szakma továbbra is a programozás-fejlesztés maradt. Ezzel szemben vidéken a koronavírus második és harmadik hullámában betanított munkásokat és gépkezelőket kerestek leginkább, az álláskeresők körében viszont az adatrögzítői és területi képviselői pozíciók voltak a legnépszerűbbek.
Kiderült, honnan indították a magyar fizetések az évet
Januárban 9,5 százalékkal nőtt a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó és nettó átlagkeresete. A bruttó átlagkereset 411 000 forint volt januárban, a kedvezmények nélkül számolt nettó átlagkereset pedig 273 300 forint - jelentette a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
Elhúzódó kockázatok - mi lesz idén a magyar gazdasággal?
A múlt év végi előrejelzéséhez képest 0,6 százalékponttal, 4,3 százalékra emelte a gazdaság idei növekedésére vonatkozó prognózisát márciusi elemzésében a GKI.
A szabad tájékoztatás életeket menthet! Szerkesztőségek nyílt levele a miniszterelnöknek
Több mint egy éve élünk egy olyan világjárványban, amelyre száz éve nem volt példa. Mindent megteszünk, hogy olvasóinkat hitelesen tájékoztassuk a kialakult helyzetről. Ehhez azonban az is hozzátartozna, hogy a sajtó - így lapunk munkatársai is - bejuthassanak az egészségügyi intézményekbe, kórházakba, hogy első kézből, hitelesen számolhassunk be az egészségügyi intézményekben kialakult helyzetről, megszólaltathassunk orvosokat, ápolókat, mentősöket. Az alábbi felhívást azért írtuk alá két tucat másik szerkesztőséggel együtt, hogy elláthassuk feladatunkat: beszámoljunk arról, ami van.
2021 és a béren kívüli juttatások: mi várható a piacon?
Van egy örök kérdés, ami a legtöbb munkáltatót és munkavállalót foglalkoztatja: a jogszabályi és adózási környezet aktuális változásai tükrében hogyan növelhetők a nettó juttatások az azokhoz szükséges ráfordítások minimalizálása mellett? Dr. Bákonyi László adójogi szakértő elemezte a béren kívüli juttatások, azon belül is a cafeteria-piac idei évre kirajzolódó trendjeit.
Lesz elég tojás: van, ami miatt idén húsvétkor sem kell aggódnunk
A járvány idén sem veszélyezteti a tojásellátást, a kínálat az emelkedő fogyasztást is fedezi – közölte a Magyar Tojásszövetség.
Idén elmarad a húsvéti roham az üzletekben?
Emelkedik a forgalom az üzletekben a húsvéti időszakban a szokásoshoz képest, de az ünnepi felfutás idén sem lesz olyan nagy, mint a járvány előtt - mondta az Országos Kereskedelmi Szövetség (OKSZ) főtitkára.
Sokkoló hír: lebukott az áramkartell
A Gazdasági Versenyhivatal összesen mintegy 130 milliós bírságot szabott ki 13 vállalkozásra, amelyek elektromos hálózatok tervezéséhez, kiépítéséhez és üzemeltetéséhez kapcsolódó tendereket osztottak fel egymás között.
Hány ember veszítette el az állását a járvány miatt? Kijöttek a friss adatok
2021 februárjában a 15–74 éves foglalkoztatottak átlagos havi létszáma 4 millió 550 ezer fő volt, ami – jórészt a koronavírus okozta járvány gazdasági következményeként – 104 ezer fővel kevesebb az előző év azonos időszakához képest, ugyanakkor 14 ezerrel több, mint az előző hónapban - közölte a KSH.
Hogyan kérjünk fizetésemelést járvány alatt? Itt van, mire kell odafigyelni
A COVID-19 alapjaiban forgatta fel a mindennapjainkat, megváltoztatva munkahelyi szokásainkat is az eltelt több mint egy évben - de mihez kezdjenek azok, akik úgy érzik, lassan itt az ideje annak, hogy újratárgyalják bérezésüket?
Hamarosan elfogadhatja a kormány ezt a gazdaságfejlesztési tervet
A napokban fogadja el a kormány a négy magyarországi övezet gazdaságfejlesztési tervét - közölte a Pannon Városok Szövetsége keszthelyi ülésének sajtótájékoztatóján Navracsics Tibor.
Óriási bukást hozott a turisták hiánya
Tavaly 15,5 milliárd euró bevételkiesést szenvedett el Párizs és környékének vendéglátó- és szállodaipara a járvány miatt lecsökkent forgalom következtében a regionális turisztikai hivatal hétfői jelentése alapján.
Még mindig érdemes lecsapni a jó ipari telkekre
Erősödik a telekvadászat a logisztikai piacon, a telek és a raktárközpont lehet az évtized nagy dobása. Az elektronikus kereskedelem miatt hatalmas a kereslet a városok környékén lévő nagyobb és a belső kerületekben található kisebb és közepes raktárakra. A befektetők Magyarországon továbbra is keresik a földszintes, nyitott parkolójú bevásárló parkokat és szakáruházakat is.
Néhány hónap, és a mindennapok részévé válhat az uniós vakcinaútlevél
Az utazás mellett a nagyobb rendezvényeken való részvételre is feljogosít majd, de nem lesz kötelező, ki lehet majd váltani egy negatív koronavírus-teszttel.
Döntött a kormány: áprilisban is jár a bértámogatás
A kormány döntése értelmében az áprilisi bérekre is igényelhető az ágazati bértámogatás, a munkáltatói járulékokat továbbra sem kell megfizetni az érintett dolgozók után - közölte Bodó Sándor.
Itt kiszámolhatod, mennyire éri meg az ingatlanbiztosításod!
A Magyar Nemzeti Bank honlapján kalkulátort indított a Minősített Fogyasztóbarát Otthonbiztosítások összehasonlítására.
Amilyen népszerű, annyi veszéllyel is jár a home office
Tavaly tavasz óta kényszerülnek az emberek otthoni munkavégzésre, sokan közülük hónapok óta, vagy akár egy éve home office-ban vannak. A gyors „otthonra találás” aligha mehetett zökkenőmentesen. Szakszervezeteknél érdeklődtünk, mik a tapasztalataik.
Sűrű lesz a jövő hét - mit tudunk meg a magyar gazdaságról?
Minden napra jut adatközlés az ünnep miatti rövidebb következő héten, így a februári munkaerőpiaci, foglalkoztatási adatokat, a januári kereseti statisztikát és a januári részletes külkereskedelmi forgalmat is közzéteszik.
Átírta a magyarok fizetési szokásait a járvány
Csökkent a lakossági készpénzfelvétel a magyarországi pénzintézeteknél a járvány újabb, idei hullámában, sokkal inkább a digitális felületek használata emelkedett, miközben tavaly ilyenkor kiugró volt a készpénzfelvétel.
Válaszút elején az energiaipar
A tavalyi év jó eséllyel minden idők leggyászosabb éve volt az energiaipar számára. Az európai olajipari részvények abszolút értékben 30 százalékot zuhantak, az olaj iránti kereslet pedig annyira lecsökkent, hogy az árak 18 éve nem látott szintre estek. A nyereség átlagosan 75 százalékkal lett alacsonyabb. A Fidelity szerint a következő évek a megújulásról és a tiszta energiák felé fordulásról szólnak majd.
A tópart lett az új belváros a lakáspiacon
Erőteljes a kereslet a magyarországi tavak környékén elérhető lakóingatlanok iránt, idén az érdeklődés öt éve nem látott csúcsra nőtt. A Balaton-környéki megyékben 54-84 százalékkal, a Velencei-tó közelében 22 százalékkal, a Tisza-tónál pedig 96 százalékkal több volt az érdeklődők száma az ötéves átlaghoz képest.
Lakásfelújítás: bukhatunk az állami támogatásból? Mire érdemes figyelni?
AA lakásfelújítási támogatás akár 3 millió forinttal, de legfeljebb a felújítási költségek felével segítheti otthonunk korszerűsítését, költségeinket azonban mindenképpen számlákkal kell igazolnunk. Az elszámolt számlákra vonatkozó feltétel pedig az, hogy az anyagköltségnek és a munkadíjnak fele-fele arányban kell azokon szerepelniük. A való életben persze ritkán jön ki a tűpontos felezés, de ez nem is feltétlenül baj.
Elmaradt a vizsgálat - Magyarország felé se néztek
Nem vizsgálta Magyarország államadós-besorolását a Moody's Investors Service nemzetközi hitelminősítő a péntekre kitűzött időpontban, így nem jelentett be módosítást a "Baa3" szintű osztályzatra, sem a besorolás tavaly szeptember óta érvényes pozitív kilátására.
Radikális átalakulás előtt a munka világa
A pandémia okozta változások miatt a cégvezetők többsége már úgy véli, hogy alapjaiban kell átalakítani a munkavégzést, míg korábban csak harmaduk gondolta így – derült ki a Deloitte Globális Humán Erőforrás Trendek 2021 felméréséből. A COVID-19 által teremtett helyzetben az ambiciózus hozzáállást képviselő szervezetek tudtak sikeresebbek lenni. A tanulmány bemutatja azt az 5 trendet, amelyek leginkább alakíthatják a munka világát a jövőben.
Már biztos: húsvétkor is zárva marad az ország
Rendkívüli bejelentést tett Gulyás Gergely, Miniszterelnökséget vezető miniszter az operatív törzs mai döntéseiről.
Varga Mihály elárulta: befejeződött egy egészségipari beruházás
A pénzügyminiszter Facebookján számolt be erről.
Este véleményt mondanak Magyarországról
Ma vizsgálja Magyarország államadós-besorolását a Moody's Investors Service nemzetközi hitelminősítő. A cég tavaly szeptember óta felminősítés lehetőségére utaló pozitív kilátással tartja nyilván a "Baa3" szintű, befektetési ajánlású magyar szuverén osztályzatot.
Még közelebb került az országos kamara a sokmilliárdos kasszához
A parlament gazdasági bizottsága ragaszkodik a kamarai hozzájárulás átalakítását szolgáló javaslathoz, minden hatalom az MKIK-hoz kerülhet.
Mi húzhatja ki a csávából a magyar gazdaságot? Ez az MNB véleménye
A ma publikált inflációs jelentésből kiderül, hogy a Magyar Nemzeti Bank (MNB) arra számít, ha minden jól alakul, akkor az áprilisban 4 százalék felett tetőződő pénzromlás az év további részében mérséklődni fog. A gazdasági kilábalást alapvetően a beruházások várható növekedése alapozhatja meg.
Szijjártó Péter elárulta – fejlesztés kezdődik Budapesten
A Siemens Mobility kap többszáz milliós állami támogatást egy projekthez.
Kimondta a bíróság: Magyarország megsértette az uniós jogból eredő kötelezettségeit
A cigarettákra kivetett jövedéki adó mértékének túlzottan alacsony szinten tartásával Magyarország nem teljesítette az uniós jogból eredő kötelezettségeit - közölte döntését az Európai Unió luxemburgi székhelyű bírósága.
Mikor nyithatnak az iskolák? Beoltják a pedagógusokat
Zajlik a mai Kormányinfó, eddig ezek voltak a legfontosabb információk.