Gazdaság
A boltosok is örülhetnek a hitelmoratórium meghosszabbításának
A fogyasztásra is hatással van a határidő kitolása.
Hiába népszerű ez a hitel: sokan mégis lecsúsznak róla
Rendkívül népszerű a babaváró hitel a fiatal házasok körében, idén júliusig mintegy 293 milliárd forint értékben folyósítottak belőle a bankok. Hiába azonban a népszerűség, az MNB statisztikái alapján 2020-hoz képest mégis csökkent a folyósított összeg, amiben a Bankmonitor.hu szakértői szerint az is szerepet játszik, hogy nőtt azok aránya, akik valamelyik igénylési feltételt nem tudják teljesíteni.
Szigorít Kína: tovább fegyelmezik a techcégeket
Kína hétfőn olyan, új irányelveket jelentett be, amelyek alapján a kínai techológiai vállalatoknak fel kell hagyniuk azzal a gyakorlattal, hogy az általuk működtetett platformokon akadályozzák a hozzáférést riválisaik linkjeihez.
Örülhetnek az autósok: ennyivel lett olcsóbb a kötelező biztosítás
A személyautók kötelező gépjármű-felelősségbiztosításainak (kgfb) átlagos állománydíja a második negyedév végén 44 ezer forintra csökkent az előző negyedévben mért 46 ezer forintról.
Üdülési joggal trükköznek - így verik át a gyanútlanokat
A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) fokozott óvatosságra int, mert újra félrevezető tájékoztatásokkal keresik fel az üdülési jog tulajdonosokat. Komoly csapdába eshetnek azok, akik nem körültekintőek az üdülési joguk eladásánál.
Két fontos adatra is várhat a magyar gazdaság a héten
Az ipari termelés és az építőipar júliusi teljesítményének adatai jelennek meg a következő héten.
Jó hír az Egyesült Királyságba készülőknek: egyszerűbbé válhat a beutazás
Vasárnapi brit sajtóértesülés szerint hamarosan enyhülhetnek a külföldről Nagy-Britanniába beutazók koronavírus-tesztelési kötelezettségei. Sajid Javid brit egészségügyi miniszter megerősítette, hogy a kormány dolgozik az utazók tesztelési előírásainak enyhítésén, de időpontot nem említett.
Fokozottan ellenőriz a NAV, ha az építőanyagokról van szó
Folyamatosan zajlanak a vizsgálódások.
Eltűnő autók: mit jelentene a gyakorlatban a dízelautók tiltása Budapesten?
A Levegő Munkacsoport már jövőre megkezdené az elavult dízelek kitiltását a fővárosból. A Használtautó.hu megnézte, hogy a javaslat milyen autókat érinthet, és azt is, hogy azokból mennyi található a hazai piacon, beleértve a használtautó-importot.
Bővül a program: így segítenék tovább az álláskeresők elhelyezkedését
Napokon belül bővül az álláskeresők elhelyezkedését ösztönző program - jelentette be Bodó Sándor az Innovációs és Technológiai Minisztérium közleményében.
Mi lesz a nyugdíjasévekben? Elszegényedéstől tartanak a középkorúak
Hazánk legnépesebb nemzedéke, a mintegy 2,5 millió főt számláló X generáció anyagi helyzetéről, megtakarításairól, valamint az idősgondozással és saját nyugdíjas korukkal kapcsolatos hiedelmeiről készített átfogó kutatást a Generali Biztosító .
Kiürülhetnek a boltok? Bajban a britek
A legnagyobb brit élelmiszeripari szakmai szervezet vezetője szerint most már olyan méreteket ölt a munkaerőhiány a szektorban, hogy javulás kilátása nélkül állandósulhatnak az egyre érzékelhetőbb hiányok a brit élelmiszer-kiskereskedelemben.
Nagy várakozások: bevételnövekedésre számítanak az építőipar cégei
Az építőipari vállalkozások 74 százaléka szerint az idén nettó árbevételük éves összevetésben emelkedni fog, 15 százalékuk viszont csökkenéssel számol, 11 százalékuk pedig úgy látja, hogy árbevétele nem fog változni 2020-hoz képest - közölte az Építési Vállalkozók Országos Szakszövetsége.
Szeptember 11. terrortámadások - Orbán Viktor közzétette megemlékezését
A New York-i terrortámadások után két évtizeddel még mindig fájó szívvel emlékezünk a több ezer ártatlan áldozatra – írta megemlékező nyilatkozatában Orbán Viktor.
Ingatlanpiac: melyek most a legvonzóbb területek?
A belföldi népességmozgás évek óta nagyjából állandónak tekinthető iránya és mértéke is megváltozott az elmúlt évben. 2020-ban összességében kevesebben kerestek új állandó lakóhelyet, a városok vándorlási mérlege negatív volt, míg a községek népességvonzó ereje tovább nőtt. A legnépszerűbb megyék Pest, Veszprém, Győr-Moson-Sopron, Fejér és Somogy voltak. Az OTP Ingatlanpont szakértője a KSH népmozgalmi adatai alapján vizsgálja az ingatlanpiac változásait.
Újabb autógyártó került nehéz helyzetbe a chiphiány miatt
Csökkentette éves termelési célját a Toyota Motor japán autógyártó, mivel a globális chiphiány mellett a koronavírus-járvány újabb fellobbanása lassította a termelést a vietnami és malajziai alkatrész-gyártó üzemekben.
Tényleg megjött a magyar lakosság kedve a hitelekhez
16 százalékkal nőtt a második negyedévben, éves összevetésben. A kkv-k hitelállománya pedig 21 százalékkal növekedett.
Szijjártó Péter: politikai hitvallásunk, hogy felelősek vagyunk a bolygóért
Magyarországon kéz a kézben jár a gazdaságfejlesztés és a környezetvédelem, ez a kettős felelősség pedig kiegyensúlyozottságot követel a kormánytól - hangsúlyozta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.
Hatalmas nyugdíjprémium jöhet: de mit is jelent mindez a gyakorlatban?
A csapból is az folyik, hogy idén novemberben rekordösszegű nyugdíjprémiumot kaphatnak az idősek. De vajon mennyit segít a nyugdíjasokon ez a juttatás? Érdemben képes javítani a helyzetükön, vagy továbbra is nagyon súlyos problémát jelent az időskori elszegényedés? Milyen vészjósló jeleket kelekre kell figyelniük a mai aktívaknak? Ennek jártak utána a Bankmonitor.hu szakértői.
Gépjárműadó: a NAV figyelmeztetést adott ki
Az adóhatóság emlékeztette az érintetteket arra, hogy hamarosan esedékes a második részlet.
Durva drágulás: közel 30 éve nem történt hasonló Németországban
Meredeken emelkedtek a fogyasztói árak augusztusban is Németországban a szövetségi statisztikai hivatal pénteken közzétett végleges adatsorának tanúsága szerint. A felülvizsgálat során nem változtattak az előzetesen közölt adatsoron.
Fontos változás: mire kell figyelnie az e-kereskedelemben szereplőknek?
2021. július elsejétől új fogalmat kell megjegyezniük az internetes platformok üzemeltetőinek.
Visszavonulót fújt az easyJet kikosarazott kérője
Vételi ajánlatot kapott a brit légitársaság, ez azonban visszautasításra került.
A lakosság többségének csak néhány napos nyaralásra futotta
A hazai turizmus júliusban ugyan túlszárnyalta az egy évvel korábbi teljesítményt, ám a vendégéjszakák száma még a belföldi viszonylatban is elmarad a 2019-es számoktól.
Új logisztikai központ épül Magyarországon - 120 munkahely is létrejön
Szijjártó Péter alapkőletételen járt.
Hiába egyre stabilabb a nők gazdasági helyzete, a járványt így is megszenvedték
Előrejelzések szerint 2030-ban a jelenleginél 100 millióval több nő lesz aktív kereső. Világszinten a nők jelenleg 23 százalékkal kevesebbet keresnek, mint a férfiak, és továbbra is nagyobb valószínűséggel vesznek ki szabadságot gyermekeik vagy idős hozzátartozóik gondozása céljából.
Új járatokat indít a Wizz Air Debrecenből
A légitársaság az új járatok mellett újra is indít járatokat.
Szijjártó Péter bejelentette: rengeteg pénzt juttat a kormány ezeknek a magyar cégeknek
A cégek hamarosan pályázhatnak is.
Döcögve nő az amerikai gazdaság - a munkaerőhiány nagy probléma
Az amerikai gazdaság növekedése "mérsékelt" ütemre váltott július-augusztusban.
Ismét a válság előtti szinten: megjött a magyarok kedve a hitelekhez
Visszatért a gödörből a lakossági hitelkereslet augusztusban a Bank360 Lakossági Hitelkeresleti Index alapján, amely a főbb lakossági hiteltípusok iránti online keresletet méri. A normalizálódást továbbra is a személyi kölcsön iránt ismét fellángoló érdeklődés fűti, míg a lakáshitelek és a babaváró kölcsön iránti kereslet stagnált a nyár utolsó hónapjában.
Fontos figyelmeztetést adott ki a Magyar Posta – sokakat érinthet
Csalók élnek vissza a vállalat nevével.
Varga Mihály: jelentős minimálbéremelésre is szükség van
A miniszter szerint ez elengedhetetlen a magyar gazdaság lépéselőnyének megőrzéséhez.
Ismét deficites lett a költségvetés - így alakultak a hiányszámok
Augusztusban is deficites volt a költségvetés, ám a hiány mértéke visszafogottabban alakult a korábbi hónapokhoz képest.
A kormány jó indulatán múlik a nyugdíjkompenzáció kompenzációja
Fontos adat látott szerdán napvilágot, mely meghatározza, milyen mértékű nyugdíj-kiegészítésre számíthat a társadalom legidősebb rétege. A helyzet azonban most a szokottnál is bonyolultabb az inflációs alapfolyamatok miatt.
Meghökkentő, miért drágul az alumínium
Szerdán folytatódott az almínium hétfő óta tartó drágulása amiatt, hogy továbbra is bizonytalan a belpolitikai helyzet a hétvégi puccs után Guineában, amely a világ második legnagyobb bauxittermelője.
A logisztika jövője: digitalizálódás és Kína térhódítása 2030-ra
A COVID-19 világszerte jelentős változásokat eredményezett a logisztikai szektorban. Ingadozó kereslet, a beszállítások egyenetlensége, az e-commerce drámai térhódítása, a logisztikai igények átrendeződése. Ipar 4.0 és 5G. Vajon hogy hat mindez egymásra, és milyen új világot hoz ez létre a logisztikában? A QLM piaci kitekintése.
Dübörög a külkereskedelem, de az import felé billen a mérleg nyelve
Júliusban az export euróban számított értéke 10,0 az importé 14,7 százalékkal volt nagyobb, mint egy évvel korábban.
Ismét drágább lett az életünk: hol kerül egyre borsosabb szám az árcédulákra?
A vártnál magasabb áremelkedésről adott ki jelentést a KSH. A szeszes italok, dohányáruk és az üzemanyagok ára emelkedett jelentősen, a szolgáltatások között a lakásfelújítás és a nyaralás ára ugrott meg komolyabban.
Értékbecslés és hitelfelvétel: hogyan válhat egyszerűbbé a folyamat?
Megtalálta álmai új otthonát, rendelkezésre áll az önerő és már a megfelelő hitelkonstrukciót is kiválasztotta a fizetéshez? Ilyenkor sokan fellélegeznek, hogy a nehezén már túl vannak, ám van még pár sarkalatos pontja az ingatlanvásárlásnak. A folyamat következő lépcsője is például ilyen: az értékbecslés.
Tovább romlik a befektetők kedve Németországban
Szeptemberben sorban a negyedik hónapja romlott a ZEW gazdasági kutatóintézet német befektetői hangulatindexe, a csökkenés jócskán felülmúlta a szakértők által vártat.
Szijjártó Péter bejelentette: újabb döntéseket hozott a gazdasági operatív törzs
A Liszt Ferenc repülőtér kifutóján beszélt Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter, a gazdasági operatív törzs legújabb döntéseiről, amelyek közül a legfontosabb a támogatott hitelprogram keretösszegének látványos emelése.
A hazai autóiparban már érződik a chiphiány
A KSH kedden publikálta az első becslését az ipari termelés júliusi volumenére. Az adatok ugyan növekedést mutatnak, ám az ördög itt is a részletekben lakozik.
Magyar disznót a magyaroknak – megnevezték a követendő példát
Az Agrárkamara szerint a német REWE-csoport vállalása követendő példa lenne itthon is.
Hogy teljesített a magyar ipar? Megérkeztek a számok
Júliusban 8,0 százalékkal nőtt az ipari termelés az egy évvel korábbihoz képest, amikor 7,7 százalékkal alacsonyabb volt a termelés a 2019. júliusinál.
Hitelesek, figyelem! Mi történhet szeptember végén a moratóriummal?
A hitelmoratórium előreláthatóan jelen formájában megszűnik szeptember végén. De mire számíthatnak az adósok, mi fog történni októbertől? A Bankmonitor.hu szakértői megvizsgálták a lehetőségeket.
Pörgés az albérletpiacon: hogy hatott mindez a bérleti díjakra?
Idei csúcsot döntött a forgalom a budapesti albérletpiacon augusztusban, a kínálat bővülése miatt ugyanakkor az átlagos bérleti díjak a júliusi 150 ezres csúcsról 147 ezerre mérséklődtek – derül ki a Rentingo.com legfrissebb albérletipiaci elemzéséből.
Szijjártó Péter: enélkül nem lehetne sikeres a magyar gazdaság
A miniszter az élelmiszeripart méltatta.
Méregdrága viharszezon: tíz éve nem fizettek ki ennyi pénzt a biztosítók
Káresetek számában nem az idei év volt a bajnok, azonban a biztosítóknak így is rengeteg dolga volt.