Kiemelte, hogy az árbevételnek már 57 százaléka, 471 milliárd forint származott a sportfogadásból, jelentős volt a sorsjegyportfólió teljesítménye, a számsorsjátékokból származó bevételnövekedés azonban szerény volt.
Az árbevétel mellett a nyereményekkel csökkentett tiszta játékbevétel, valamint a közösségi kiadásokhoz való hozzájárulás egyaránt javult 2021-hez képest, utóbbi rekordmagas, megközelítheti a 150 milliárd forintot az előzetes eredmények alapján. Az árbevételből több mint 580 milliárd forintot nyereményként fizetett ki a társaság, ez napi szinten 1,6 milliárd forint nyereménykifizetést jelentett.
Mager Andrea arról is beszámolt, hogy tavaly az árbevételen belül az online fogadások aránya is nőtt, minden harmadik forint érkezett a digitális térből. A szegmens növekménye a labdarúgó világbajnokság által generált sportfogadói aktivitásnak is köszönhető, ahogy a 2021-ben bevezetett virtuális sportfogadás, a V-sport előretörésének is - tette hozzá.
A játékkategóriákon belül a sorsjegyek népszerűsége nőtt 2022-ben: a bázishoz képest csaknem 20 milliárd forintos többletforgalmat generált, így a szegmens a teljes árbevétel 21 százalékát tette ki. A legnépszerűbbek az 500 forintos árkategóriájú kaparósok voltak, a legnagyobb növekményt azonban a 2000 forintos kategória érte el. A sorsjegyértékesítés 26 százalékos növekedéssel, 64 milliárd forintos bevételt generált.
A számsorsjátékokból származó bevétel csak szerényen nőtt, a portfólióban az európai lottójáték, az Eurojackpot sikeres megújítása jelentette a kivételt. A számsorsjátékok az árbevétel 21,6 százalékát tették ki.