Gazdaság
Újabb hitelminősítő mondott véleményt Magyarországról
A három nagy hitelminősítő közül a Standard&Poor’s (S&P) felülvizsgálta eddigi besorolását, és megerősítette a BBB besorolást, valamint a stabilnak minősített kilátást.
Megrázta a járvány az ingatlanpiacot - Budapest a legnagyobb vesztes
Tavaly majdnem húsz százalékkal kevesebb tranzakció köttetett, mint a pandémia előtti utolsó békeévben. Budapest különösen megszenvedte a csökkenést, ahol nem csak a vírus, hanem a magas árak is visszafogták keresletet, így a trend 2015 óta tartósan negatív irányú: a fővárosban értékesített ingatlanok száma négy év alatt 40 százalékkal csökkent.
Egyre drágább a bevásárlás - a sarkon túl várakozik a negyedik hullám?
A magyarok többsége úgy érzi, mostanra ugyanannyit, vagy akár már többet költ, mint a járványt megelőzően. Erősödnek az inflációs félelmek hazánkban. A pandémia negyedik hullámát biztosra veszi a lakosság, mégsem érződik óvatosság a viselkedésünkben - derült ki az Ipsos kutatásából.
Jócskán felpörgött az építőipari termelés
Az alapanyaghiány és a durva áremelkedés a beruházások elhalasztását idézheti elő, és ezzel a későbbiekben fékezheti az építőipari termelés dinamikus növekedését - kommentálták az MTI-nek nyilatkozó elemzők a legfrissebb statisztikai adatokat.
Kiírták a közbeszerzést – hamarosan új buszok kerülhetnek a magyar utakra
Volánbusz 164 új, CNG-meghajtású jármű beszerzésére írt ki közbeszerzési eljárásokat - közölte a közlekedési társaság.
Drágulhatnak a csirkék is - áremelésre készülnek a baromfitartók
A takarmányárak 30-35 százalékkal emelkedtek tavaly szeptember óta, és mivel a tápok az élőbaromfi-előállítás önköltségének kétharmadát teszik ki, minimum 20-25 százalékkal kellett volna emelkedniük a termelői baromfiáraknak - mondta Csorbai Attila, a Baromfi Termék Tanács elnök-igazgatója a Világgazdaságnak.
Most kiderül: melyik a magyarok kedvenc családtámogatása?
A legnépszerűbb családtámogatási forma ma Magyarországon a Babaváró hitel és az otthonfelújítási támogatás, utóbbit 10 megkérdezett közül 9 ember ismeri. Ezeket követi ismertségben a CSOK, a legkevésbé pedig a diákhitel elengedéséről hallottak – derül ki az OVB Magyarország legfrissebb kutatásából.
Lassan visszaáll a világ olajkereslete
Az OPEC honlapján csütörtökön publikált előrejelzés szerint a világ olajkereslete 2021-ben napi 96,57 millió hordóra nő, napi 5,95 millió hordóval, 6,57 százalékkal haladja majd meg a 2020-as napi 90,62 millió hordót.
Negatív meglepetést okozott az euróövezet
A vártnál gyengébben teljesített az euróövezet ipara júniusban a szűk ellátási keresztmetszetek következményeként.
Picasso-festmények a kalapács alatt – nem akármilyen árverést tartanak
Nagyjából 100 millió dollárt (30,1 milliárd forintot) érő Picasso-műveket árverez el idén ősszel a Sotheby's aukciósház Las Vegasban - adta hírül a Guardian online kiadása.
Így kössünk szerződést, ha azt akarjuk, hogy fizessen a biztosító
A biztosító már megint nem fizetett – aligha van olyan ember, aki legalább egy ismerősétől ne hallotta volna ezt a mondatot, pedig az esetek többségében elkerülhető lenne a probléma. Szakértő szerint a leggyakoribb hiba az, hogy nem a megfelelő értéken biztosítják az ügyfelek a vagyontárgyaikat, de rendszeresen előfordul az is, hogy a kárbejelentésnél nem egyértelműen fogalmazzák meg a történteket.
Fontos hír a szállítóknak – ekkor függesztik fel a kamionstopot
A nehéz tehergépjárművek hétvégi forgalomkorlátozása egybefüggően 62 órán át lenne érvényben a nemzeti ünneppel háromnaposra hosszabbodó hétvégén.
Ma sincsen újabb áldozata a járványnak idehaza
Miközben 86 új fertőzöttet igazoltak.
A vendéglátók legnagyobb része most is a létfenntartásért küzd
Júniusban a vendéglátóhelyek forgalma már megközelítette a válság előtti, 2019. júniusi szintet, és a várakozások szerint júliusban és augusztusban is kiemelkedő forgalomra lehet számítani.
Így próbálja megvédeni a fogyasztókat az EU
Szigorítanak az élelmiszerekben található nehézfémek terén.
Két kézzel szórják a pénzt erről a kártyáról a magyarok
A feltöltést és a költéseket tekintve is rekord eredményeket ért ez júliusban a turizmus motorjának számító Szép-kártya, amely a korábbiakhoz hasonlóan ismét komoly segítség a belföldi forgalom élénkítésében, és hozzájárul ahhoz, hogy túlszárnyalja a tavalyi, rendkívül erős nyári szezont - közölte a Magyar Turisztikai Ügynökség (MTÜ).
Drága az élet: csúcson áll az amerikai infláció
Az Egyesült Államokban júliusban az előző havi 13 éves csúcson állapodott meg az infláció a washingtoni munkaügyi minisztérium statisztikai intézete, a Bureau of Labor Statistics szerdai jelentése alapján.
Kártyás vásárlás külföldön: mire figyeljünk?
A külföldi utazások miatt nyáron általában jelentősen emelkedik a külföldi kártyaforgalom és készpénzfelvétel. A K&H-nál a járványt megelőzően, 2019 nyári hónapjaiban a kártyás vásárlások összege másfélszerese volt a havi átlagnak, a készpénzfelvételeké pedig közel 30 százalékkal volt magasabb. Ekkor egy-egy K&H-s külföldön 6-7 alkalommal vásárolt a kártyájával és összesen közel 80 ezer forintot költött.
Adó- és illetékkedvezmények: újabb zöld rendszámok jelennek meg az utakon
A kapcsolódó jogszabály hatályba lépésével már világoszöld alapszínű rendszámot használhatnak a tisztán elektromos meghajtású motorkerékpárok is.
Váratlan lépésre kényszerült a Wizz Air egy gépe
Műszaki hiba miatt megszakította útját Budapesten a Wizz Air Tiranából Berlinbe tartó járata kedden.
Nem lettek olcsóbb az ingatlanok – mennyiért lehet most lakást venni?
A kevesebb adásvétel sem csökkentette az ingatlanpiaci árakat, derült ki az Otthon Centrum kutatásából, amely a pandémia lakáspiaci hatásait összegezte.
Új repülőjárat lesz Budapestről
Repülőjáratot indít szeptembertől Budapestre Jekatyerinburgból és a moszkvai Zsukovszkij repülőtérről az Ural Airlines.
Kevés magyar figyel erre, pedig rengeteg pénzt lehet vele megspórolni
Tízezreket lehetne spórolni a mobilhasználat ellenőrzésével, mégis a magyarok kevesebb mint harmada ellenőrzi legalább havi rendszerességgel a mobilhasználatát - derült ki a magyar BillKiller startup friss, reprezentatív kutatásából.
Milliárdokat kaptak vissza a fogyasztók a megbírságolt cégektől
A nemzeti versenyhatóság idei első félévében meghatározóak voltak a kartellügyek, de a hatósági eljárások során elrendelt fogyasztói jóvátétel összértéke is meghaladta a 4,1 milliárd forintot - közölte a Gazdasági Versenyhivatal.
Lassult a magyar infláció - miként alakultak az árak?
A fogyasztói árak a júniusi 5,3 százalék után 4,6 százalékkal nőttek éves szinten.
Matolcsy György figyelmeztet: újabb válság közelít
A jegybankelnök új és erős pénzügyi világgazdasági válság erősödő valószínűségére figyelmeztet, valamint hibának tartja, hogy a gazdaságpolitika központja 2013-ban a Pénzügyminisztérium lett.
Milyen lesz a jövő irodája a járvány után?
Szórakoztató komplexum, alakítható tárgyalóterek és hibrid irodák, avagy így alakulnak át a munkahelyek post-COVID időszakban.
Újabb rekord dőlt meg Amerikában, de ez nem jó hír
Soha még nem volt annyi meghirdetett üres állás az Egyesült Államokban, mint az idén júniusban a washingtoni munkaügyi minisztérium statisztikai intézete, a Bureau of Labor Statistics jelentése alapján.
7 hónap alatt 1804 milliárd forint hiány jött össze
Egészen pontosan az első hét hónapban az államháztartás központi alrendszerének hiánya 1803,7 milliárd forintot ért el - közölte a Pénzügyminisztérium.
Bajban Kína? Vészjósló kilátások fenyegetik a gazdasági növekedést
A Goldman Sachs jelentősen rontotta Kína folyó negyedévi gazdasági növekedésével kapcsolatos előrejelzését - közölte a Bloomberg hírügynökség.
Van, ahol már javul a helyzet az építőanyagoknál
Enyhült az alapanyaghiány a német építőiparban egy hétfőn ismertetett felmérés szerint.
Beteg a gyerek: mit tehetünk akkor, ha hirtelen kiesünk a munkából a vészhelyzet miatt?
A gyermeket nevelő és dolgozó szülők mindennapjaiban szinte állandóan egy kimondatlan gondolat a „mi van, ha történik valami a gyerekkel”. Ha pedig ténylegesen megérkezik az a bizonyos hívás akár az iskolától, akár az óvodától, még inkább nehezebb a munkára koncentrálni. A Harvard Business Review tanácsai segítenek abban, hogyan lehet tudatosan felkészülni a hasonló helyzetekre, különösen akkor, ha a család és a partner nem tud besegíteni.
Most kiderül: hogyan hatnak az évszakok a lakáspiacra?
Közel sem mindegy, az év melyik szakában vásárolunk lakóingatlant vagy mikor kínáljuk azt eladásra, a szezonalitás ezen a piacon is megfigyelhető. Az idei év azonban több szempontból is a megszokottól eltérően alakul, a tavaszi zsongás már év elején elindult és van, ahol most is változatlanul pörög a piac. Az OTP Ingatlanpont szakértői az évszakok és az ingatlanpiaci kereslet, kínálat összefüggéseit, valamint a jövő változó tendenciáit vizsgálják.
Mit rejt a naptár? Több fontos adatra is figyelünk majd a héten
Több statisztika is megjelenik a jövő héten, közöttük a júliusi infláció, a szálláshelyek júniusi forgalma, vagy az építőipar júniusi teljesítménye.
Meggondolatlan fiatal felnőttek? Kiderült, mennyi igaz a mítoszokból
Meggondolatlanság, impulzív döntések, elmaradt jövőtervezés – vajon igazak az Y-generációval szemben megfogalmazott kritikák? A Generali Biztosító kutatása a fiatal felnőttek pénzügyi tudatosságával, megtakarítási hajlandóságával és az öngondoskodással kapcsolatos attitűdjeit vizsgálta, lerántva a leplet a generáció gondolkodásmódjáról.
Javul a helyzet: helyreállt a magyarországi turizmus?
A nehezén már túl van a belföldi turizmus.
Több tízezer forintot is megspórolhatunk az egyszerűsített számlaváltással
Érdemes a legolcsóbb és az igényeknek leginkább megfelelő bankszámla-konstrukciót választani: a banki költségeken akár több tízezer forint is megspórolható, az ügyintézés pedig az egyablakos bankszámlaváltás révén rendkívül könnyű és egyszerű – közölte Tállai András.
Csúnyán pórul járhat, aki alatt felrobban a csokos bírságbomba
A csok támogatás akár 25 millió forinttal is segítheti a gyermekvállaláshoz szükséges otthon kialakítását, ha azonban a program kezdetén bevállalt gyermekek végül mégsem születnek meg, tetemes büntetéssel nézhet szembe a csok-ot felvevő házaspár.
A méhészek jelentik a mezőgazdaság kulcsát
A magyar méhészek tudása, illetve felelőssége, a méhcsaládokkal végzett tevékenység a sikeres mezőgazdaság alapja, kulcsa, és ezért jár nekik a megkülönböztetett figyelem – mondta az agrárminiszter.
Új szálloda érkezik Magyarországra
Az Accor csoport a kelet-közép-európai régió egyik legnagyobb ingatlanfejlesztőjével, a Futureallal közösen hozza létre Közép-Európa első TRIBE szállodáját, mintegy 55 milló eurós beruházással Budapesten - közölte a szállodaipari konszern.
Mire figyeljünk, ha céges kocsival visszük nyaralni a családot?
Idén nyáron a járványhelyzetből eredő bizonytalanságok miatt valószínűleg minden eddiginél többen döntenek úgy, hogy autóval indulnak útnak idei nyaralásukra. A vállalatok jelentős részénél magáncélra is használható a céges jármű, így hosszabb belföldi vagy külföldi autózásnál az aktuális utazási szabályok mellett érdemes utánanézni annak is, milyen iratokat és kártyákat szükséges magunkkal vinnünk, mikor jár le ezek érvényességi ideje, és mi az, amit esetleg pluszban be kell szereznünk indulás előtt. Ehhez nyújt segítséget a flottakezelésben piacvezető LeasePlan alábbi összefoglalója.
Ökör iszik magában: alkoholban úsznak az európai felnőttek
Az Európai Unióban az összlakosság 8,4 százaléka, minden tizenkettedik felnőtt naponta fogyaszt alkoholt - derül ki az unió luxemburgi székhelyű statisztikai hivatalának a 2019-es adatokon alapuló, pénteken közzétett felméréséből.
Rengeteg új embert keres a Wizz Air
A Wizz Air 2030-ig 4600 pilótával tervezi bővíteni munkatársai számát, és ehhez már elindította az új pilóták toborzását - közölte a diszkont légitársaság.
Durva csalást lepleztek le – hamis számlákkal trükköztek
Évekig tartó csalássorozatot derítettek fel a rendőrök Makón - közölte a Csongrád-Csanád Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője.
Hatékony magyar innováció: külföldre is elviszi a Mol ezt a technológiát
A gumibitumen sok országban komoly előrelépést jelenthet.
Felújítási lázban égnek a magyarok
Elsősorban a felújítások pörgetik az építőanyag-kereskedések forgalmát, az állami támogatások hatására bővült minden korábbinál jobban a tetőfedéshez és újabban a kertépítéshez szükséges anyagok iránti kereslet.
Valamelyest lassult a magyar ipar
Előző hónaphoz képest csökkent a termelés.
Mennyire volt sikeres a kormány keleti nyitása?
A 2010-es választásokat követően a kormány meghirdette (a sikertelen déli, arab stb. mellett) a keleti nyitás politikáját. Ennek keretében a magyar adófizetők pénzéből kínai és orosz gigaprojektek valósulnak meg Magyarországon, például a Paksi Atomerőmű bővítése (4-5 ezer milliárd Ft), a Budapest-Belgrád vasútvonal (700 milliárd Ft), vagy újabban a Fudan egyetem budapesti campusa (540 milliárd Ft).