Az új algoritmusnak köszönhetően lényegesen csökken a hírfolyamban megjelenő spam linkek-, like-vadász bejegyzések és „vicces” képek száma. Ezzel együtt a változtatás hasznos lesz a céges oldallal rendelkező vállalatok számára, mert így „nem spam”, organikus (nem fizetett) tartalmaik sokkal nagyobb valószínűséggel jelennek majd meg a célközönségük falán.
(Sok cég még mindig félreérti a közösségi oldalak használatának célját – és mikéntjét.)
„A Facebook oldalak többsége nem spammel a hírfolyamban, így őket nem érintik negatívan a változások, ezzel szemben egy kisebb része az oldalaknak, melyek rendszeresen és tudatosan gyártanak spamnek minősülő tartalmat a hírfolyamba, az elkövetkező hónapokban fokozatosan csökkenő elérést látnak majd. A változtatás kimondottan azokat az oldalakat érinti, amelyek a like/share/comment funkciókat próbálják erőltetni a posztjaikban” – mondta Joanelli Tamás közösségimédia-szakértő, a Be Social ügyvezetője.
Az algoritmusváltozás három kategóriát érint: a like-bating, vagyis like-kéregető oldalakat, amelyek tipikusan arra kérik az olvasókat, hogy lájkolják a bejegyzést, a gyakran ismétlődő tartalmakat, mint például a sokszor megosztott fotók vagy videók, amiket a felhasználók nagy számban megosztanak a Facebookon, de a sokszori ismétlődés kevésbé releváns a követők számára, és végül azokat a spam linkeket, amelyek arra késztetik az embereket, hogy rákattintsanak, de tartalmuk már teljesen más, mint amire a szöveg utalt. Ezek általában reklámoldalak. (Itt olvashat a ragályos tartalom titkáról!)