A nélkülözhetetlen mobilnet
Érdemes a témát a közművel, vagyis ez esetben a mobilon használható nettel kezdeni. Mindhárom nagy szolgáltató változatos mobilnet csomagokat ajánl, a kérdés csak az, hogy mennyi adatra van szükség egy hónapban. Ha csak az ebben a cikkben említett alkalmazásokat, szolgáltatásokat használjuk, akkor is legalább 1 GB-ot ajánlunk, de 3 gigabájt az az adatmennyiség, ami az egyéb tevékenység mellett (böngészés, multimédia, Facebook) kényelmesen kiszolgálja használóját.
Érdemes figyelni azokra a konstrukciókra, amelyek lényegesen magasabb havidíj mellett, de korlátlan adatot (beszélgetést, SMS-t) kínálnak, így nem kell azzal foglalkozni, hogy mikor fogy el az adat egy hónapon belül. A magyar szolgáltatók hálózata európai, de nemzetközi szinten is kiemelkedő minőségű, a mobilnet lefedettség közel 100 százalékos, a Telekom és a Telenor esetében pedig már a gyors adatátvitelt nyújtó 4G is használható.
Felhőből sosem elég
A mobillal mozgó, a munkájukat a netre bízó vállalkozók egyik legnagyobb segítsége a felhő, ami röviden azt jelenti, hogy a szükséges információ nem a saját készüléken, hanem a szolgáltatók távoli szerverein tárolható. Ez egyrészt sokkal biztonságosabb, mint a merevlemezen, vagy a mobil memóriájában való adattárolás, másrészt bármikor, bárhonnan (asztali gépről, notebookról) elérhető, sőt, kollégákkal is megosztható.
Applikációval minden könnyebb
A mobilon, mobillal történő munkaszervezés nem létezhetne az erre szolgáló alkalmazások nélkül. A legkézenfekvőbb típusok a komplett irodai programcsomagok (Microsoft Office Mobile, Polaris Office, Docs To Go), amelyek ingyenes verziói a Word, Excel, PowerPoint fájlok megnyitására használhatók, de a létrehozásuk, szerkesztésük már gyakran pénzbe kerül.
Ezeken kívül temérdek olyan, kifejezetten az üzleti életet könnyítő app lelhető fel a szoftverboltokban (App Store, Play Store), ami PDF dokumentumok létrehozására (Save2PDF), egymással megosztható, közösen szerkeszthető jegyzetek írására (Evernote, Google Keep), a kollégák kommunikációjának szervezésére (Slack), vagy a cég projektjeinek menedzselésére és nyomon köbvetésére (Basecamp) szolgál.