Hat tanács a saját felhőhöz

Hogyan fogjon hozzá egy vállalat a privát felhő kialakításához, illetve a meglévő szolgáltatások felhőbe mozgatásához? Mire lesz mindenképpen szüksége, és milyen tényezőkre kell figyelmet fordítani? Néhány tanáccsal segítünk!

Megváltó vagy „csak” leváltó lehet Magyar Péter? Kihúzza az Orbán-kormány 2026-ig?
Meddig marad szankciós listán Rogán Antal? Mi lesz a régi ellenzékkel?
Online Klasszis Klub élőben Kéri Lászlóval!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is a politológustól!

2025. január 23. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Kép: Pixabay

Egy friss kutatás szerint az elmúlt évben 20 százalékkal nőtt a privát felhők piaca, és további 40-50 százalékos növekedés várható az elkövetkező néhány évben. A tendencia érthető, hiszen a privátfelhő-környezet egyszerűen testre szabható, nagyobb biztonságot kínál a nyilvános felhőnél. De hogyan fogjon hozzá egy vállalat a privát felhő kialakításához, illetve a meglévő szolgáltatások felhőbe mozgatásához? Mire lesz mindenképpen szüksége, és milyen tényezőkre kell figyelmet fordítani? Ebben segít néhány tanáccsal a NetIQ Novell SUSE Magyarországi Képviselet.

Nyílt platform = számtalan előny

Az első feladat értelemszerűen a felhőplatform kiválasztása. Ennek során érdemes megvizsgálni a nyílt forráskódú szoftverek nyújtotta előnyöket és lehetőségeket is, ugyanis az open source közösség a felhő terén is rendkívül aktív. Az egyik leggyorsabban növekvő nyílt forráskódú kezdeményezés az OpenStack, amelynek célja jól méretezhető, egyszerűen használható és számos funkciót kínáló felhőmegoldások létrehozása.

Figyeljünk a támogatásra és a kompatibilitásra!

Több olyan felhőplatform is létezik, amely az OpenStack projekten alapul, ezért minden szervezet válogathat a saját igényeinek megfelelően. Érdemes olyan gyártó szoftverét választani, amely komoly tapasztalattal rendelkezik a nyílt forráskódú szoftverek vállalati alkalmazása terén, valamint az így létrehozott termékek támogatásában. Fontos továbbá, hogy a kiválasztott megoldás együttműködjön a meglévő rendszereinkkel, így nem lesz szükség további új beszerzésekre.

Ezeket a tech-varázsszavakat kell megtanulnunk idén
Tömegesen felhőkbe költöző vállalatok, virtuális tárolórendszerek és egyre hangsúlyosabb adatgyűjtés lesz a jellemző a 2014-es év IT-piacára Jay Kidd, a NetAPP elnökhelyettesének előtejezései szerint.
Használjuk ki a hibrid rendszerek előnyeit!

Előfordulhat, hogy a vállalati igények úgy kívánják, hogy nyilvános és privát felhőt is használjunk egyszerre. Például a bizalmas adatokat privát felhőben szeretnénk tárolni, a felhasználók számára azonban a publikus felhőben akarjuk elérhetővé tenni a szolgáltatásokat. Ez egyszerűen kivitelezhető a megfelelő eszközök használatával.

Fejlesszük meglévő környezeteinket!

A megfelelő eszközök arra is lehetőséget biztosítanak, hogy új privátfelhő-környezet kialakítása helyett a meglévő infrastruktúránkat fejlesszük tovább, és egészítsük ki felhő alapú megoldásokkal, vagy heterogén környezetet építsünk ki. Ezzel a teljesítményt és a licencköltségeket egyaránt optimalizálhatjuk.

Ne feledkezzünk meg a felügyeletről és a biztonságról!

A privát felhő bevezetéséhez szorosan hozzátartoznak a biztonsági megoldások, amelyekről szintén gondoskodnunk kell. Amennyiben nem vagyunk pontosan tisztában azzal, hogy a saját szervezetünk igényei milyen funkciókat kívánnak, és milyen további kiegészítő megoldásokkal tehetjük hatékonnyá, illetve biztonságossá privátfelhő-környezetünk működését, forduljunk szakértőhöz!

Így írja át az üzleti informatikát a felhő
A cloud a számítástechnika jövője, ebben minden szakember egyetért. Azonban még mindig sok olyan zavaros vélemény jelenik meg a cloud-alapú modelleket a „helyszíni” üzleti alkalmazásokkal szembeállító elemzésekben, ahol a „helyszíni” szoftverelérési opciót egy haldokló technológiai modellnek, a cloud technológiát pedig a fejlődés legfontosabb húzóágazatának tartják.

Véleményvezér

Magyar Péter ezúttal nagyon bele szállt Gulyás Gergelybe

Magyar Péter ezúttal nagyon bele szállt Gulyás Gergelybe 

Kölcsönösen árulással vádolják egymást.
A szankciók hatására beállt a Gazprom a földbe

A szankciók hatására beállt a Gazprom a földbe 

Vége a Gazprom nagyhatalmi státuszának.
Bréking, Orbán Viktor a dzsungelbe tart

Bréking, Orbán Viktor a dzsungelbe tart 

Reméljük Orbán Viktor testőrei remek dzsungelharcosok.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo