A vállalkozásoknak és a magánszemélyeknek is állandó gondot okoz a technológiai eszközök rendszeres cseréje, hiszen a modern eszközök néhány év után használhatatlanná válnak. Az online közösségben sok öszeesküvés-elméletet találni ezzel kapcsolatban, most szakértőnk segítségével eredtünk a jelenség nyomába.
Hardveres oldalról tekintve az eszközeink egyszerű alkatrészekből épülnek fel, melyek összességében bonyolult hálózatokat alkotnak. Minden egyes alkatrésznek megvannak az adott típusra jellemző működési tulajdonságai és ezen jellemzők normál üzemi határértékei. Idővel az alkatrészek működési paraméterei változhatnak és változnak is. Az elektromos áram sem egy állandó stabil forrás. „Még ha nem is éri extrém környezeti hatás (beázás, túlmelegedés stb.), akkor is bejutnak az áramkörökbe ingadozások és elektromos tüske jelenségek. Ez az úgynevezett öregedés. Amennyiben a hálózatban más eszköz is működik, ami szintén zavarja az áram stabilitását, akkor ez az öregedés mellett a közvetett „károsító tényező”!
Szoftveres részről nézve a folyamatos fájlmásolások, törlések „szemetet” hagynak a tárolóinkon, memóriaegységeinken. Eltekintve a szándékos támadásoktól, amelyeket egy megfelelő védelemmel el tudunk hárítani, a sok „szemét” előbb- utóbb felgyülemlik. Ha ezt senki nem végzi el, bizony előbb utóbb leszűkül a mozgástér. Ezért érezzük azt, hogy a pár évvel ezelőtt megvásárolt eszközünk ma már belassult, akadozik a működése. Elvonatkoztatva a „gyártók érdeke” összeesküvés-elmélettől, megállapíthatjuk, hogy amennyiben ugyanarra használjuk az eszközünket, mint azt eredetiekben terveztük, megfelelően karbantartjuk, akkor bizony nem fog „elhasználódni”. De akkor miért kell meghatározott időtávra tervezni? Miért is szükséges időről időre megválnunk szeretett kütyüinktől?
Virág Levente gazdasági vezető Online Office Kft.