A QR-kód nem új technológia, hosszú évek óta létezik és elérhető, viszont - eddig - nem igazán futott be, ezért tulajdonképpen továbbra is "start-up fázisban" van. A technológiában rejlő legnagyobb lehetőség, hogy általa valamilyen módon összekössük a virtuális világot a valóságossal - mondta el a siófoki Media Hungary konferencián Vernyik Imre, a Carnation médiacsapatának vezetője szerdán.
Annak ellenére, hogy nem tekinthető igazán széles körűen használt eszköznek a QR-kód, azért Magyarországon is számos óriásplakáton, közterületi vagy sajtómegjelenésen találkozhatunk a kétdimenziós vonalkódokkal, amelyek helyszíni tartalomfogyasztást, vagy - ami talán még fontosabb - valamiféle interakciót tesznek lehetővé mobiltelefonjainkon keresztül - olvasható a marketinginfo.hu cikkében.
Mindazonáltal kutatási adatokból az olvasható ki, hogy a technológia még nem kapott ugyan szárnyra, de már nem is nagyon fog. Anélkül fogják ugyanis korszerűbb, egyszerűbben használható megoldásokra cserélni, hogy elérte volna a csúcsát - mondta el Vernyik Imre.
"Nem várom, hogy ennek az eszköznek nagy bummja legyen a közeljövőben" - fogalmazott. Ennek a másik oka az, hogy az okostelefonok - amelyek a QR-kódok megfelelő használatának elengedhetetlen előfeltételei - még nem elég elterjedtek ahhoz, hogy mindenki használni tudja az újszerű vonalkódokat. A teljes lakosság körében 22, a 40 évesnél fiatalabbak között 34 százalékos a penetráció, ami nem nő olyan gyorsan, hogy 1-2 éven belül mondjuk 60 és 70 százalék közé érjen. S mire odaér, a QR-kódot, mint technológiát, már meghaladja a piac, s nem fogják elegen használni ahhoz, hogy más megoldások ne üthetnék ki a nyeregből” - fejtegette a szakember.