Az integrált vállalatirányítási rendszer alkalmazása a jelentős cégek körében nem újdonság, hiszen ez alapvetően könnyíti meg a döntés előkészítő, elemző és ellenőrző tevékenységeket. (A következő lépcső már az üzleti intelligencia rendszereké lesz.)Több vállalat ellenőrzi munkatársait, eszközkészletét, értéktárgyait saját rendszereik segítségével, azonban sok esetben a mai napig papíralapon végzi az adatok rögzítését, ami számos hibalehetőséget tartogat magában. Pedig az új technológiákkal egy vállalat, vagy akár egy irodaház teljes egésze átlátható lesz.
A GPRS technológián alapuló felügyeleti, logisztikai és telemetriás rendszerek segítéségével lehetővé válik például az elektronikus jelenlét igazolás, szabályozható a belépésre, az úgy nevezett „kulcsos” szolgálati autó használatra vagy a lifthasználatra vonatkozó jogosultság. A fejlesztés lehetőséget ad elektronikus teljesítésigazolásra is, ami egy adott munkafolyamatok állapotáról ad tájékoztatást - így például kontroll alatt tarthatjuk a dolgozóink munkavégzését, vagy a takarítási és karbantartási folyamatokat is. "Jó példa erre a légkondicionáló berendezések ellenőrzése, melyet általában külső vállalkozók segítségével végeznek az üzemeltetők. E berendezések ellenőrzését során például a szerelők elvileg kitisztítják és átnézik a készülékeket, majd a munka végeztével egy papír aláírásával igazolják, hogy teljesítették a feladatot. Ezt azonban nagyon nehéz ellenőrizni" – szemléltette Havasi Zoltán, a MOHAnet Mobilsystems Zrt. vezérigazgatója. „Azzal, ha a cégek a készülék mélyére egy RFID azonosítót helyeznek el, és a szerelőnek minden alkalommal hozzá kell érinteni az érzékelőjét, máris ellenőrizhetővé vált, hogy melyik szerelő, melyik napon, hány órakor járt a gépnél. A feladatot így biztosan elvégezték, és a külső vállalkozó sem tudod nyereségre szert tenni azáltal, hogy csak papíron dolgozott" - tette hozzá.
„Egyértelműen látható, hogy az M2M megoldások (hogy mit takar pontosan a fogalom, arról itt olvashat bővebben) óriási potenciállal bírnak az ipari felhasználásban is, hiszen egyre több vállalat ismeri fel, és igényli a rendszer nyújtotta előnyöket. Hazánkban a magánszemélyek, és a cégek használatában jelenleg összesen 7-800 ezer jelzőkészülék aktív, ám ez a szám a szakértői elemzések alapján várhatóan dinamikusan nőni fog. A három nagy mobilszolgáltató becslése szerint tizenöt éven belül 30-40 millió M2M kapcsolat jöhet létre az országban, de az igények akár a 70-100 milliós nagyságrendet is elérhetik. Az európai prognózisok is pozitív előrelépést jeleznek az M2M szektornak, hiszen a várakozások alapján 2050-ig 70 milliárd (!) M2M kapcsolat alakul ki, amelynek jelenleg csak az 1 százaléka létezik.” – összegzett Havasi Zoltán vezérigazgató.