7 app, ami lendületbe hoz

Állandóan birkózunk az idővel. Okolhatjuk ezért a technológiai eszközöket, hisz általuk folyamatosan online lehetünk, minden hír elér bennünket, számtalan feladat között osztjuk meg figyelmünket, és persze végeredményben így semmire sem marad időnk. A technológia fejlődik, egy nap azonban továbbra is csak huszonnégy órából áll. Íme, néhány alkalmazás, amely viszont épp azt segíti elő, hogy gyorsabban, hatékonyabban dolgozzunk. A lista a Fast Company gyűjtése alapján készült.

Megváltó vagy „csak” leváltó lehet Magyar Péter? Kihúzza az Orbán-kormány 2026-ig?
Meddig marad szankciós listán Rogán Antal? Mi lesz a régi ellenzékkel?
Online Klasszis Klub élőben Kéri Lászlóval!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is a politológustól!

2025. január 23. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Forrás: Pixabay

Due, a szupergyors emlékeztető (iOS – 4,99 USD)

Mindegy, hogy jelentést kell írni, vagy hazafelé be kell ugrani tejért a közértbe, a Due gondoskodik arról, hogy egyetlen napi teendőnk se merüljön feledésbe. Ha valamelyiket el kell halasztanunk, egy érintéssel átütemezhetjük későbbre. Az ismétlődő határidőkkel – például havi számlabefizetés, óraállás-leolvasás – is könnyedén megbirkózik az alkalmazás, amely képes a naptárunkban lévő dátumokat szinkronizálni is. Az applikációban lévő óra az olyan idegesítő apróságokra is figyelmeztet például, hogy lejárt a parkolóóra.

Read Quick, a legegyszerűbb olvasásgyorsító (iOS – 4,99 USD)

Ha kevés az időnk, és nem fér bele, hogy naponta kövessük a kedvenc blogunkon megjelenő friss bejegyzéseket, vagy folyamatosan minden hírt elolvassunk, a gyorsolvasás a legjobb megoldás. Az alkalmazás megtalálja a cikket, azután pedig a telefonunk képernyőjére szavanként vetíti a szöveget hihetetlen gyorsasággal. Nem csak több információ jut el az agyunkba rövidebb idő alatt, a speciális módszer a szövegértést is javítja.

Walk Me Up!, a sétálós ébresztőóra (Android – ingyenes)

A legtöbb dolgozó felnőtt számára egyáltalán nem könnyű feladat reggel kipattanni az ágyból, és frissen nekivágni a napnak. A Walk Me Up azonban rákényszerít: addig kell a szobában körbesétálni, amíg el nem hallgat az ébresztőóra. Azt, hogy addig hány lépést kell megtennünk, lefekvés előtt állíthatjuk be, ahogyan a hangerőt és a csengetés módját is. Ha az alkalmazást „Evil”, azaz gonosz üzemmódba kapcsoljuk, a szundi nem fog működni, azaz séta nélkül nem lehet ideiglenesen sem kikapcsolni a csengőt.

EvoMail, a felhasználóbarát inbox (iOS & Android – ingyenes)

Könnyen használható mobil levelezőalkalmazás, amely segít szortírozni a beérkező üzeneteket, kidobni a feleslegest, archiválni vagy csak hátrébb sorolni azt, ami nem igényel azonnali intézkedést. Az üzenetírás (compose) gomb mindig kéznél van, és a telefon akkumulátorát is kímélhetjük úgy, hogy beállítjuk, milyen gyakran – vagy csak ha arra utasítást adunk – frissítse a postafiókunkat.

MindNode, a jegyzetkészítő (iOS – 9,99 USD)

Ha a szalvétára már nem férnek rá ötleteink, ez az alkalmazás segít. A MindNode megkönnyíti a „telefonra vetésüket”, ráadásul soha nem telik be. Az applikáció segítségével rendszerezhetjük is a gondolatainkat, egy korábbihoz később hozzáfűzhetünk újabbakat, és még számtalan lehetőség áll a rendelkezésünkre, hogy átláthatóvá tegyük az ötleteinket. Vannak egyszerű megoldások – ilyen például a Dropbox –, amelyek segítségével megoszthatjuk és akár a számítógépünkről is elérhetővé tehetjük jegyzeteinket.

Quip, dokumentum bármely eszközön (iOS – ingyenes)

Lássuk be, még a legokosabb telefonon vagy tableten is elég esetlen dokumentumokat előállítani. Ezen változtat ez az alkalmazás, amely hidat képez a szövegalkotó és az üzenetkezelő eszközök között, megkönnyítve az azonnali kapcsolattartást kollégáinkkal. Offline is dolgozhatunk az alkalmazásban, amely automatikusan szinkronizálja a változtatásokat, amikor kapcsolódunk az internethez. A Google fiókunk segítségével kapcsolódhatunk másokhoz, ha közösen szeretnénk felépíteni egy dokumentumot, amely tartalmazhat szöveget, fotót vagy akár linket.

Sunrise, a legokosabb naptár (iOS – ingyenes)

Az alkalmazás a Google naptárat használók hatékonyabb időbeosztását könnyíti meg. Megjeleníti a napoknál a Facebookra vagy LinkedInre posztolt eseményeket is (ha fontosak), követi a Google Maps segítségével, hogy merre járunk, és tudatja velünk azt is, hogy milyen időre számíthatunk reggel és délután, hogy az adott napszakban lévő elfoglaltságunkra az eseménynek és az időjárásnak megfelelően tudjunk felöltözni. A megbeszéléseket megelőzően akár menet közben is ellenőrizhetjük a résztvevők listáját a közösségimédia-link segítségével. Szerencsére az eltérő időzónákat is kezeli az app, így nem fordulhat elő, hogy későn csatlakozunk egy konferenciabeszélgetéshez.

Véleményvezér

Magyar Péter ezúttal nagyon bele szállt Gulyás Gergelybe

Magyar Péter ezúttal nagyon bele szállt Gulyás Gergelybe 

Kölcsönösen árulással vádolják egymást.
A szankciók hatására beállt a Gazprom a földbe

A szankciók hatására beállt a Gazprom a földbe 

Vége a Gazprom nagyhatalmi státuszának.
Bréking, Orbán Viktor a dzsungelbe tart

Bréking, Orbán Viktor a dzsungelbe tart 

Reméljük Orbán Viktor testőrei remek dzsungelharcosok.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo