Brexit: úgy lépnének ki a britek, hogy tulajdonképpen maradnának

Teljes körű hozzáférést kellene biztosítania az Európai Uniónak a belső piachoz a közösségből távozó Nagy-Britanniának az uniós tagság megszüntetése (Brexit) és az új viszonyrendszer kialakítása közötti átmeneti időre - vetette fel a Brexit-tárgyalásokért felelős brit miniszter és a pénzügyi tárca vezetője egy közös írásban, amelyet a Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) című német lap közölt a szerdai számában.

Megváltó vagy „csak” leváltó lehet Magyar Péter? Kihúzza az Orbán-kormány 2026-ig?
Meddig marad szankciós listán Rogán Antal? Mi lesz a régi ellenzékkel?
Online Klasszis Klub élőben Kéri Lászlóval!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is a politológustól!

2025. január 23. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

David Davis Philip Hammond németországi tárgyalásaikhoz időzített cikkükben kiemelték: azt az üzenetet szeretnék eljuttatni a német üzleti élet vezetőinek, hogy a Brexit-tárgyalások haramosan kezdődő következő szakaszában London számára kiemelten fontos a megegyezés a brit EU-tagság jövő márciusban esedékes megszűnése utáni átmeneti időszak szabályozásáról. (Az unió egyes útmutatásai már egy megállapodás nélküli Brexitből indulnak ki.)

Mint írták, a brit vezetés "természetesen" megérti, hogy Németország és más EU-tagállamok igyekeznek védeni az egységes belső piac épségét, és azt akarják, hogy az EU-n kívül országok ne élvezhessék mindazokat az előnyöket, amelyek a tagoknak járnak. Azonban a távozás után egy meghatározott időre mégis ez lenne a legjobb megoldás. Abban kellene megállapodni, hogy Nagy-Britannia átmenetileg ugyanolyan hozzáférést kap a piacokhoz, amellyel jelenleg, EU-tagként rendelkezik.

Kép: Pixabay

Így a brit és az uniós vállalkozásoknak lesz idejük felkészülni a változásokra, ami "egyértelműen az érdekében áll mind Nagy-Britanniának, mind Németországnak és az EU-nak" - emelte ki David Davis és Philip Hammond.

Ezt az egész Brexitet újra kellene gondolni
Nagy-Britannia kilépésével az Európai Unióból mindenki veszít. A Goldmann Sachs vezére erre hívta fel a figyelmet, amikor felszólította a döntéshozókat, hogy írjanak ki egy újabb népszavazást.
Hozzátették, hogy az átmenet utáni időkre, a Nagy-Britannia és az EU új viszonyrendszerének korszakára olyan megállapodást kell kidolgozni, amely elszakad a jelenleg ismert modellektől, és az együttműködés új formáját képviseli. A feleknek "fantáziával és találékonysággal" kell dolgozniuk, és azt kell megcélozniuk, hogy kifejlődjék a "világ legambiciózusabb gazdasági partnersége", mert csak egy ilyen, minden eddigitől eltérő modell felelhet meg a brit és az EU-s gazdaság rendkívül szerteágazó összefonódásának.

Az egyedülállóan mély integrációra felépített új partnerségnek a gazdaság egészére ki kell terjednie, így a pénzügyi szolgáltatásokra is - tették hozzá, leszögezve: sem Németország, sem Nagy-Britannia szempontjából nem lenne értelme "felesleges sorompókat" állítani az áruk és a szolgáltatások kereskedelme elé, mivel ez a La Manche-csatorna mindkét partján üzleti és gazdasági károkat okozna.

 

Véleményvezér

Magyar Péter ezúttal nagyon bele szállt Gulyás Gergelybe

Magyar Péter ezúttal nagyon bele szállt Gulyás Gergelybe 

Kölcsönösen árulással vádolják egymást.
A szankciók hatására beállt a Gazprom a földbe

A szankciók hatására beállt a Gazprom a földbe 

Vége a Gazprom nagyhatalmi státuszának.
Bréking, Orbán Viktor a dzsungelbe tart

Bréking, Orbán Viktor a dzsungelbe tart 

Reméljük Orbán Viktor testőrei remek dzsungelharcosok.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo