Friss cikkeink


Mi a helyzet a magyarországi szájmaszkkészletekkel?

Mi a helyzet a magyarországi szájmaszkkészletekkel? 

A koronavírus-járvány árnyékában hirtelen az egészségügyi szájmaszk lett az egyik leginkább keresett árucikk. Pontosan emiatt merül fel időnként az aggály egyes fórumokon a rendelkezésre álló készletek nagyságát illetően.
Koronavírus: tovább nőtt a betegek száma

Koronavírus: tovább nőtt a betegek száma 

12-en meghaltak, 67-en megfertőződtek. 1579 főre nőtt a hazánkban beazonosított koronavírusosak száma.
A magánellátás nem választás, hanem kényszer

A magánellátás nem választás, hanem kényszer 

A kormánynak vissza kellene fognia a magánszféra növekedését – mondja a Magyar Orvosi Kamara új elnöke. Kincses Gyulával beszélgettünk hálapénzről, a magán- és a közösségi ellátás egyensúlyáról és arról, hogy mikor jön el az a pont, amikor a hazai egészségügy rendbetételét nem odázhatja el a politika.
Kutatás-fejlesztési támogatás: kiszámolták, mennyi támogatást lehet szerezni

Kutatás-fejlesztési támogatás: kiszámolták, mennyi támogatást lehet szerezni 

Egy friss elemzés szerint a kutatás-fejlesztést végző vállalkozások által igényelt támogatás többnyire 5-50 millió forint között lesz, és várhatóan 100 milliárd forint forrást fog igényelni a kormány részéről. A Gazdaságvédelmi Akcióterv kutatás-fejlesztési támogatása szerdától érhető el.
Most indítanál webshopot? Ezt a 6 dolgot tudnod kell

Most indítanál webshopot? Ezt a 6 dolgot tudnod kell 

Tavaly 16 százalékkal nőtt a hazai online kiskereskedelem, és 3,3 millió magyar vásárolt online. A koronavírus-járvány hatására ezek a számok még tovább nőhetnek, amire a hazai cégvilágnak is reagálnia kell. Egy webshop elindítása és sikeres fenntartása ugyan összetettebb feladat, mint azt elsőre gondolnánk, hiszen több szakmát kell alapszinten elsajátítani hozzá, de a most befektetett idő, energia és költség jövőbeli megtérülést és a túlélést jelentheti a vállalkozásoknak. A K&H ezért a Shoprenterrel közösen összeállított egy webáruház indítási kisokost, így segítve a cégeknek, hogy mi az a 6 terület, amit mindenképpen érdemes átgondolni, mielőtt belevágnánk egy saját webshop létrehozásába.
Palkovics László bejelentette: holnap indul a k+f cégek pályáztatása a támogatásokra

Palkovics László bejelentette: holnap indul a k+f cégek pályáztatása a támogatásokra 

A vállalkozások 2020. április 15-étől pályázhatnak a kutatás-fejlesztési bértámogatásra, április 16-ától pedig az általános munkahelyvédelmi bértámogatásra - mondta el Palkovics László innovációs és technológiai miniszter a gazdasági élet képviselőivel tartott videokonferencián.
Újabb támogatást kapnak a gazdák - ellenőrzés jön minden magyarországi idősotthonban

Újabb támogatást kapnak a gazdák - ellenőrzés jön minden magyarországi idősotthonban 

„Húsvéti szünet” után ma ismételten megtartották az operatív törzs szokásos napi sajtótájékoztatóját – összeszedtük a legfontosabb információkat a keddi alkalomról. A vendégszereplő ezúttal Nagy István agrárminiszter volt.
Hamarosan újraindulhat az élet a magyarországi Opel gyárban

Hamarosan újraindulhat az élet a magyarországi Opel gyárban 

Szigorított egészségvédelmi intézkedések bevezetését követően az Opel Szentgotthárd készen áll a termelés újraindítására - közölte Kaszás Zoltán a gyár sajtószóvivője.
A Wizz Air is elküldi dolgozóinak egy részét

A Wizz Air is elküldi dolgozóinak egy részét 

A légitársaság honlapján megjelent közlemény szerint a felső vezetők fizetését átlagosan 22 százalékkal, a pilótákét, légiutas-kísérőket és az irodai dolgozókét pedig átlagosan 14 százalékkal csökkenti a magyar kötődésű légitársaság. Emellett a cég a bérlési idő lejártával nem hosszabbítja meg 32 idősebb Airbus A320-asának szerződését, így azok visszakerülnek a lízingbe adóhoz.
Nem tetszik a szakszervezeteknek a kormány új terve

Nem tetszik a szakszervezeteknek a kormány új terve 

Az érintett szakszervezetek azt kérik az Országgyűlés elnökétől, hogy a közalkalmazottak jogállásáról szóló törvény módosítását ne tárgyalja a parlament, míg véget nem ér a koronavírus miatt elrendelt veszélyhelyzet, és lehetőség nem nyílik a részletes és ütemezett társadalmi vita lefolytatására az ügyben - közölte az Értelmiségi Szakszervezeti Tömörülés.

Új megoldással javítana a termelők helyzetén a kormány 

Az Agrárminisztérium és a Nébih hirdetési felületet indít, amivel össze lehet kötni a gazdákat és a vásárlókat a piacok bezárása utáni időszakban. Az ötletet a Nyíregyházi Kosár adhatta.

Megtorpant a lakásdrágulás, lejtőn az építkezési kedv 

Régen látott, több évig tartó tempós emelkedésnek vetett véget a múlt év a lakáspiacon, ráadásul az idén a koronavírus-járvány hanyatlást vetít előre.

Koronavírus: 112 főre nőtt az elhunytak száma 

54-en betegedtek meg, 13-an meghaltak, ketten meggyógyultak az elmúlt huszonnégy órában. A hatósági házi karanténban lévők száma 978-cal, 14 355-re csökkent, a mintavételeké pedig 1006-tal, 35 825-re nőtt.

Hogy alakult a magánpraxisok piaca? 

2016-ban a budapestiek 60 százaléka vett igénybe magánorvosi ellátást, szemben a 2014-es 49 százalékos aránnyal – mondta Vereckei Péter, a Pfizer magyarországi ügyvezető igazgatója, az Innovatív Gyógyszergyártók Egyesületének elnöke egy tavalyi konferencián.

Trump döntése példa nélküli Amerikában 

Mind az 50 tagállamot katasztrófa sújtotta területnek nyilvánították.

98 százalékos bukás: nagy a baj a német reptereken 

Tavalyhoz képest 98 százalékkal zuhant be az utasforgalom április első hetében.

Színházak a nemzeti centrifugában 

Nem minden előzmény nélküli hazánkban a színházak feletti állami kontroll kiterjesztésének a vágya, a művészi szabadság megnyirbálására való törekvés a költségvetésen vagy a vezetők kinevezésén keresztül. A rendszerváltás után többször voltak kísérletek.

Tovább nőtt a fertőzöttek és a halottak száma hétfőre Magyarországon 

A budapestiek különösen ki vannak téve a járványnak - figyelmeztet az operatív törzs.

Az Alpokaljától az Antarktiszig 

„Már a fényképezőgép keresőjében tudatosan megkomponálom a képeimet.” Életéről és a védjegyévé vált minimalista, csupa fehér képeiről beszélgettünk Kércz Tiborral.

Ez vár ránk a jövő héten - adatok a békeidőkből 

Kevés makrogazdasági adat várható a jövő héten, a februári ipari termelés második becslése és az építőipar februári teljesítményének statisztikája jelenik meg.

Nagyon szeretik a magyarok a SZÉP-kártyát 

Noha a munkáltatók többsége az idén is megtartotta a tavaly kínált cafeteria-elemek zömét, adóelőnye miatt a SZÉP-kártya, illetve a pénzkifizetés teszi ki a teljes cafeteria-juttatások 96 százalékát - derül ki a BDO Magyarország adataiból.

Nemzetközi Beruházási Bank: a titokzatos bank 

A bank eredeti székhelye Moszkvában volt.

Új kihívások: mindent tudni akarnak a betegek 

A digitális kor kihívások elé állítja a magyar egészségügyet – mutatja be friss elemzésében Lantos Csaba.

Szárnyra kapott a netes vásárlások piaca a járvány hatására 

Bár március közepén kevesebben rendeltek online, a hónap végére szárnyalni kezdett a netes rendelések piaca és egyre szívesebben végzik a magyarok webshopon keresztül a napi bevásárlást.

Koronavírus: baj lehet, ha elfogy az emberek türelme – figyelmeztetnek a németek 

Legkésőbb húsvét után egyre többen belefáradnak a koronavírus-járvány miatti elszigeteltségbe, és az össztársadalmi léptékű kimerültség hatására meredeken csökkenhet a kormányzat válságkezelő munkájának támogatottsága - figyelmeztet a német szövetségi belügyminisztérium egy kiszivárgott belső elemzésben.

Elkapkodják a magyarok a tojásokat 

Az elmúlt két-három hétben a szokásosnál sokkal nagyobb volt a tojásforgalom – mondta a Magyar Tojóhibrid-Tenyésztők és Tojástermelők Szövetségének (Tojásszövetség) titkára.

Digitalizáció és a hazai bankok - komoly lemaradásban 

Aligha van ma trendibb kifejezés Magyarországon a digitalizációnál. Jelzi ezt az is, hogy rövid időn belül a Magyar Nemzeti Bank és a Magyar Bankszövetség is előrukkolt a maga javaslatcsomagjával.

Finanszírozási kórkép - mennyit költenek a magyarok egészségügyre? 

Magyarországon a teljes egészségügyi kiadás a GDP 6,6 százalékára rúgott 2018-ban az OECD-statisztika szerint. Ez huszonkét éve nem látott mélypont. Az OECD-adatokból az is kiderült, hogy az egészségügyi kiadásokon belül a közvetlen lakossági kifizetések aránya megközelíti a 30 százalékot.

A kormány támogatásával is nehéz lesz a munkavállalók megtartása a cégeknek 

Nagy várakozás előzte meg a csökkentett munkaidős foglalkoztatásnak támogatásáról szóló, pénteken megjelent kormányrendeletet, de a részletekből az tűnik ki, hogy a munkavállalók megtartása a támogatás igénybevétele után is jelentős erőforrást igényel a vállalkozásoktól.

Akár látatlanban is elfogadna egy új álláslehetőséget a magyar munkavállalók több mint fele 

Egy napokban készült felmérés szerint a magyar munkavállalók elenyésző része, csupán 6 százaléka ragaszkodna ahhoz, hogy személyesen is találkozzon leendő felettesével vagy kollégáival, mielőtt elfogad egy új állásajánlatot. Közel 60 százalékuk viszont határozottan állítja, hogy megelégedne azzal, ha csak telefonos és videós állásinterjúra lenne lehetősége, úgy is tudna döntést hozni.

Megvan, hogyan egészíti ki a béreket a kormány 

Egyebek mellett megjelentek a keretei a korábban bejelentett bérkiegészítéseknek is: így tesz hozzá az állam a kutató-fejlesztő tevékenységet végzők valamint a járvány miatt csökkentett munkaidőbe kényszerülő munkavállalók béréhez egy darabkát - írja a Privátbankár.hu.

Hogyan lesz nyugdíja a katás vállalkozóknak? 

Szinte még a csapból is az folyik, hogy milyen negatív változások érik a jövőben a katás vállalkozókat. Habár egyelőre kevés a konkrétum - a tervezetet csak az év második felében kezdik el részletesen kidolgozni -, mégis gyülekeznek a sötét fellegek a katások feje fölött. Ráadásul sokan nem tudják, de a későbbi állami nyugdíj szempontjából a katások már most is komoly hendikeppel indulnak. Épp ezért talán minden eddiginél aktuálisabb a kérdés: megéri-e katásnak maradni? És ha igen, hogyan lesz nyugdíjuk?

Milyen eszközei vannak a munkáltatónak, hogy elkerülhető legyen a leépítés? 

Sok vállalat esetében, ahol a távmunka releváns alternatíva, közel egy hónapja elszigetelten dolgoznak a munkavállalók. Mi történik azokkal, ahol ez nem lehetséges? Milyen lépésekre kényszerülhetnek a cégek a jelenlegi bizonytalan helyzetben? Milyen eszközök vannak a kezükben, hogy el tudják kerülni a leépítést, és meg tudják tartani a munkaerőpiacon kiépített jó hírnevüket? Ezekre a kérdésekre fogalmaztak meg javaslatokat a PwC Magyarország HR tanácsadási szakértői.

Palkovics: a gazdaságvédelmi akcióterv a munkahelyek megőrzésére szolgál elsősorban 

A koronavírus-járvány miatt elindított gazdaságvédelmi akcióterv legfontosabb feladata a munkahelyek megőrzése – mondta az innovációs és technológiai miniszter az ITK Holding Zrt. debreceni üzemében, ahol két hét leállást követően újraindult az autóbuszok gyártása.

Brutális lökést kaphat az online vásárlás 

Az online vásárlások forgalma egy évtizedes távlatban közel 20-szorosára nőtt, és a koronavírus-járvány ennek még nagyobb lökést adhat. Bár az online térben elérhető banki szolgáltatások alapos információbiztonsági háttérrel működnek, a digitalizáció – így az online bankolás és fizetés - térnyerése nyomán egyre több kiberbűnöző is felbukkan az interneten, ezért a felhasználók oldalán is fokozott óvatosságra van szükség. A pénzintézet ezért indította el a K&H e-dukáció információbiztonsági programjának második részét, amely az egyre népszerűbb online, digitális  bankoláshoz,  fizetéshez nyújt hasznos, gyakorlati segítséget.

Így kaphatnak a gazdálkodók milliókat járványvédelmére 

Akár a beruházási költség felét, de legfeljebb 30 millió forint támogatást igényelhetnek a Vidékfejlesztési Program terhére azok a gazdálkodók, akik baromfi- vagy sertéstelepeik járványvédelmét erősítenék. A különböző járványos állatbetegségek megjelenésének kockázata számos technológia bevezetésével csökkenthető, a támogatás alapvető célja ezen megoldások beszerzésének, kiépítésének elősegítése.

Soha nem látott átrendeződések a kiskereskedelemben 

A koronavírus miatt hozott kijárási korlátozások hatással vannak valamennyi kiskereskedelmi piacra, a munkaerő kiesik, a fogyasztói szokások változnak, átalakítva egyúttal az értékesítési csatornákat is.

Komoly szigorításokkal készülnek a húsvétra a turistaparadicsomok 

További korlátozásokat vezetnek be a koronavírus-járvány terjedésének lassítása érdekében az önkormányzatok országszerte, így a Balaton-parti városokban is.

Járvány ide vagy oda, a hazai cégalapítási trend egyelőre töretlen 

Úgy tűnik, a járvány egyelőre nem törte meg a hazai cégalapítási trendet. Márciusban 2488 vállalkozást alapítottak Magyarországon, ez még a 2019-es havi átlagot is meghaladja, 2,8 százalékos növekedést jelent.

Nehéz helyzetbe került a cége? Ez az eszköz megoldás lehet 

Az újrainduló növekedési hitelprogram, az NHP Hajrá volumene és a széles felhasználhatósági kör miatt ígéretes eszköz lehet a hazai vállalkozásoknak, a kamatszinteket tekintve erős verseny alakulhat ki a pénzintézetek között; az OTP Bank készen áll arra, hogy a lehető legrövidebb időn belül biztosítsa az NHP Hajrá forrásait a magyar vállalkozásoknak.

Hogyan kezeli a koronavírus-krízist a legnagyobb hazai programozást oktató iskolahálózat? 

A 2014-ben alakult Logiscool hat év alatt a világpiacon is meghatározó oktatási franchise hálózattá nőtte ki magát. A koronavírus járvány kitörésekor éppen egy új iskola nyílt volna meg Taiwan-ban. Azonban alig száradt meg a festék a tantermek falán, máris át kellett állni az online oktatásra. Végül ez a kihívás mégis pozitív változásokat hozott a hálózat szintjén. Körkép arról, milyen súlyos kihívásokkal szembesül egy oktatási franchise a jelenlegi krízisben.

Megközelíti az ezret a koronavírus-fertőzöttek száma 

980-ra nőtt itthon a fertőzöttek száma, ez 85 fős emelkedés a tegnap közölt adathoz képest.

Oszkó Péter: hazafinak tartjuk magunkat 

Az alacsony kamatok miatti pénzbőség ellenére idehaza kevés a kivásárlásjellegű befektetés – nyilatkozta lapunknak Oszkó Péter. Ezen is változtatni kíván az egykori pénzügyminiszter által, a kezdeti és korai cégek forráshoz juttatására alapított OXO Csoport. Ehhez tőkét is bevonnak az idén zárt körben, majd 2021-ben a Budapesti Értéktőzsdén.

Lehet, hogy a bitcoinzsenik legjobb ötleteit jegybankok vagy vállalatok fogják megvalósítani? 

Sem az optimista, sem a pesszimista tábornak nem lett igaza a bitcoinnal kapcsolatban. Ám a fejlesztések folynak, a játszmának még nincs vége. 

Három hónapra 70 százalék - Palkovics László pontosította a részleteket 

A kieső munkaidő 15-50 százalékos lehet, az ezért járó munkabér és költségei bő kétharmadát állja az állam május 1-től három hónapig - közölte az innovációs és technológiai miniszter az InfoRádióval.

Új világ: milyen lesz egy állásinterjú azoknak, akik most keresnek munkát? 

Keressen valaki munkát akár azért, mert a koronavírus miatt kialakult helyzetben veszítette el az állását, vagy azért, mert éppen a világjárvány kitörése előtt mondott fel előző munkahelyén, első találkozása leendő munkaadójával valószínűleg nem a megszokott módon történik majd. A járványügyi intézkedések miatt ezen a területen is a személyes kontaktust nem igénylő megoldások kerültek előtérbe.

Mikor van szükség az élősködők elleni szerekre? 

A jó idő beköszöntével óhatatlanul is elkezdünk abban gondolkodni, hogy vajon mikor bújnak elő a kullancsok és jelentenek veszélyt a kedvenceinkre. Ennek elkerülése minden esetben létszükséglet, hiszen a négylábúink nem tudnak hatékonyan fellépni ezen kártevők ellen, így nekünk kell megvédeni őket. Igen ám, de milyen igazán hatékony módszerek vannak arra, hogy megóvjuk házi kedvenceinket?

K&H: elszálltak a mobilbankos vásárlások 

Meredek emelkedőn van a mobilbankolás. Az okostelefonon elérhető banki szolgáltatásokat az idén 22-44 százalékkal többször használták, mint tavaly – közölte a K&H.
Feliratkozás a Piac & Profit Online magazin hírlevelére
Vállalati finanszírozás újragondolva: a faktoring előnyei

Vállalati finanszírozás újragondolva: a faktoring előnyei 

Minden vállalkozásnak szüksége van likviditásra a működéshez és a növekedéshez
Tőzsdei mentorprogram indul a kis- és középvállalkozások részére

Tőzsdei mentorprogram indul a kis- és középvállalkozások részére 

Nem mindennapi megoldással rukkolt elő az MBH Bank és a Budapesti Értéktőzsde a kis- és középvállalkozások részére.

Költségkímélés

Rezsicsökkentés a vidéki önkormányzatoknak

Rezsicsökkentés a vidéki önkormányzatoknak 

Február közepén induló pályázat támogatja az energiafogyasztásuk és -termelésük összehangolását segítő informatikai rendszerek bevezetésében az önkormányzatokat.
Nem mindig a fegyver és az olaj lesz a nyerő befektetés – interjú

Nem mindig a fegyver és az olaj lesz a nyerő befektetés – interjú 

Sok szó esik a fenntarthatóságról, az ESG-ről, de milyen előnyöket jelentenek ezek a befektetők számára? Jobb lesz-e a fenntarthatósági alapok hozama? Interjú.

Pénzszerzés

Hogyan néz ki a középkorúak lakáshelyzete?

Hogyan néz ki a középkorúak lakáshelyzete? 

A családi ház viszi a prímet a középkorúak esetében, 58 százalékuk él ilyen ingatlanban.

Jogi kisokos

Így ne legyen lehúzás a karácsonyi vásárlásokból

Így ne legyen lehúzás a karácsonyi vásárlásokból  

A vásárlásainkat tudatosan és körültekintően végezzük, miközben tisztában vagyunk fogyasztói jogainkkal is.

Cégblog

Nincs home office? Simán felmondanak a munkavállalók

Nincs home office? Simán felmondanak a munkavállalók 

A tehetségek könnyebben hagyják ott azokat a vállalatokat, amelyek nem kínálnak rugalmas munkavégzési lehetőséget az alkalmazottaknak.

Klímablog

Mihez kezdjünk a céges rendezvények üres palackjaival?

Mihez kezdjünk a céges rendezvények üres palackjaival?  

A karácsonyi időszakban sok cég szervez rendezvényeket üzleti partnereinek, munkavállalóinak.

Gazdaság

Hogyan néz ki a középkorúak lakáshelyzete?

Hogyan néz ki a középkorúak lakáshelyzete? 

A családi ház viszi a prímet a középkorúak esetében, 58 százalékuk él ilyen ingatlanban.

Társadalom

Vásárolt vagy készített ajándék: mi kerül a karácsonyfa alá?

Vásárolt vagy készített ajándék: mi kerül a karácsonyfa alá?  

Az ajándékozás az ünnepek elmaradhatatlan hagyománya, de mi az, ami igazán számít a vásárlóknak a karácsonyi meglepetések beszerzésekor?

Infokom

Műszaki cikkek, amelyekre 2024-ben haraptak a magyarok

Műszaki cikkek, amelyekre 2024-ben haraptak a magyarok  

Idén sem csökkent a technológia iránti érdeklődés a magyarok körében, sőt a vásárlók egyenesen megrohamozták a boltokat a legújabb eszközökért.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo