Friss cikkeink

Cégek és az innováció - 95 százalékuk már az elején elvérzik
A Kaspersky megbízásából készített új globális szintű kutatásban a vállalatok innovációs vezetőinek 95 százaléka mondta azt, hogy projektjeik gyakorta nem jutnak el a piacra dobásig. Az újítások nagy része még a fejlesztési szakaszon sem jut túl (36%). Az informatikai biztonsági osztályokkal való együttműködés hiánya is növeli annak valószínűségét, hogy a projekt sosem jut el a piaci bevezetésig.

X generáció - a hazai tulajdonosi és menedzseri réteg keménymagja
Már 100 ezer felett az 1980 után született Y generációs cégjegyzésre jogosult vállalkozó, lemorzsolódóban az X-esek.

Szijjártó Péter elárulta: egy távoli országban végeznek majd komoly munkát a magyar cégek
A külgazdasági és külügyminiszter a Fülöp-szigeteken tárgyalt.

Nagyon megsínylelhetik az adóemelést a cigarettázók
A kedd este benyújtott adótörvények kitérnek arra is, hogy a dohánytermékek jövedéki adóját jövőre két alkalommal is emelni fogják, ez pedig a cigaretta árát is jócskán meg fogja dobni.

6 milliárd forintos beruházást indít el a Béres
A kormány eddig több mint 500 milliárd forinttal támogatta a hazai vállalkozásokat a beruházási programokon keresztül – jelentette ki Varga Mihály a Béres Gyógyszergyár Zrt. új gyártóegységének alapkőletételén.

Palkovics László egy különleges pályázatot jelentett be
Törökország és Magyarország közös projektbe vág bele, hiszen egy októberben induló pályázat támogatja a kutatás-fejlesztést mindkét országban.

Tovább tiltakoznak az érdekképviseletek az új kata-szabályozás ellen
Újabb vállalkozói érdekképviseletek álltak ki a Lex Parragh szabály ellen és biztosították támogatásukról a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara a kata újraszabályozását célzó 7+1 pontos kezdeményezését.

Indul a program: sokaknak segíthetnek így munkát találni
Az Innovációs és Technológiai Minisztérium összesen több mint 12 milliárd forint forrásigénnyel indított programot az alacsony iskolai végzettségű és a fiatal álláskeresők iránti munkaerő-piaci kereslet élénkítése érdekében.

Új országok kerültek az EU adós feketelistájára
Módosult az Európai Unióval adózási kérdésekben nem együttműködő államok listája, azaz az úgynevezett feketelista - jelentette be az Európai Unió tanácsa. A listára olyan államok kerülnek fel, amelyek nem felelnek meg a testület által kialakított kritériumrendszernek, vagyis elmaradnak az adóelkerülés elleni minimum elvárásoktól, például transzparencia vagy adóügyi információcsere terén. Lekerült a listáról a Kajmán-szigetek és Omán, a két ország helyére pedig Anguilla és Barbados lépett a listán.

Koronavírus Magyarországon: ismét rekordot döntött a halottak száma
950 újabb magyarnál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést.
Korábban nem látott pusztítást okozott a sportban a pandémia
Interjú Szalay-Berzeviczy Attilával, a Magyar Olimpiai Bizottság elnöki főtanácsadójával, volt tőzsdeelnökkel a tokiói olimpia halasztásáról, a budapesti olimpia megrendezésének feltételeiről, valamint a sport, a gazdaság és a vírus viszonyáról.
A vállalatok legégetőbb dilemmája: szűrjük vagy ne szűrjük a dolgozóinkat?
Mekkora a valós veszély? Hogy védekezzünk? Jelenleg a leggyakoribb vállalati reakció a kivárás, a készenlét és az akut helyzetek gyors kezelése.
Extra védelem: új stratégiát fogadott el az EU
Az Európai Bizottság vegyi stratégiát fogadott el, amely az egészség és a környezet veszélyes anyagokkal szembeni védelem fokozására, valamint a vegyi anyagok biztonságos és fenntartható innovációjának ösztönzésére fókuszál, céljai között szerepel, hogy környezetbaráttá tegye az európai vegyipart - közölte az uniós bizottság.
A hadiiparban is érdekelt szingapúri cég bővít Miskolcon
Újabb beruházást hajt végre Miskolcon a Patec.
Üzletbezárások, leépítések - hogyan hatott ez az eladók fizetésére?
A járvány első hulláma alatti boltzárások lenyomták, a májusi újranyitásokat követő nyári hónapok visszatolták a boltos eladók bérét.
Erről volt szó az operatív törzs mai tájékoztatóján
A kormány csak a zászlófelvonást és a díjátadást tartja meg október 23-án, erősen limitálják az ünnepségeket.
A vártnál több pénz jut járványvédelemre a mezőgazdaságban
Két és fél milliárd forint jut a baromfi- és sertéstartó telepek járványvédelmi rendszereinek kialakítására a Vidékfejlesztési programnak köszönhetően, a pályázatot eredetileg kétmilliárd forintos keretösszeggel hirdették meg - közölte az Agrárminisztérium.
Megugorhatnak a bérleti díjak a plázákban
Már most 10 százalékkal többet kell fizetni az üzletek bérlőinek, mint tavaly ilyenkor.
Több mint 12 milliárd forintos programot indít a minisztérium – ez a cél
Az Innovációs és Technológiai Minisztérium több mint 12 milliárd forintos támogatási programot indít az alacsony iskolai végzettségű és a fiatal álláskeresők iránti munkaerő-piaci kereslet élénkítése érdekében.
Siessen, aki pénzhez akar jutni - két nap alatt felfüggeszthetik az év utolsó K+F pályázatát
Október 14-től lehet pályázni a Piaci KFI őszi pályázatára, amelynek keretösszege 20 milliárd forint. Ez az év utolsó jelentős kutatás-fejlesztésre szánt pályázati forrása – a Via Credit szerint 2-3 nap alatt felfüggeszthetik a kiírást a várható túljelentkezés miatt. Azok a cégek, amelyek pénzhez akarnak jutni, csütörtök estig adják be pályázatukat.
Jó hír a cégeknek: adómentes lehet a védőoltás és a szűrővizsgálat
2021-től adómentesen biztosíthatják a járványügyi szűrővizsgálatokat és a védőoltásokat is, feltéve, ha az Országgyűlés is rábólint.
Járvány az országban - itt vannak a szerdai adatok
920 újabb magyarnál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést.
A koronavírus miatt nyitják a pénzcsapot - kik pályázhatnak a milliókra?
A koronavírusra hivatkozva válik elérhetővé hamarosan egy pályázat, amely kifejezetten a vidéki mezőgazdasági vállalkozások megsegítésére fókuszál a jelenlegi nehézségek tükrében.
Varga Mihály benyújtotta: jönnek az adókönnyítések
Kedden délután Varga Mihály benyújtotta Országgyűlésnek az adókönnyítéseket tartalmazó jogszabály tervezetet. Ebben többek között olyan intézkedések vannak, mint a kisvállalati adó értékhatárának emelése, vagy a NAV által készített áfabevallás.
Van valami, amiben kiemelkedik Magyarország Európában
A Nébih egy kisebb győzelemről számolt be.
Különleges dolog történt a magyar cégvilágban
A COVID második hullámának ellenére tömegesen indulnak új vállalkozások Magyarországon, újra az elmúlt évek trendje tükröződik a szeptemberi adatokban.
Meddig marad az 5 százalékos lakásáfa? Égető kérdés a cégeknek
A különféle kormányzati, jegybanki és ingatlanszakmai pontokon készült javaslatok összefésülésén túl átlátható, egyértelmű, hosszú távú intézkedéseket várnak az építésgazdasági szereplők – hangsúlyozta a Trend FM hétfői adásában kollégánk, Mester Nándor.
Hamarosan fizetik az előlegeket: ők örülhetnek az érkező pénzeknek
Október 16-tól megindul az agrártámogatások előlegfizetése – jelentette be az agrárminiszter.
Küszöbön a készpénzmentesség? Nagy változás előtt a magyar gazdaság
Jelentősen felgyorsította a pénzügyi digitalizációt a koronavírus-járvány Magyarországon, az Intrum által megkérdezett cégvezetők szerint elérhető közelségbe került a készpénzmentes gazdaság is. Az MNB adatai némileg árnyalják azonban ezt a képet, és a recesszió is rombolja a pénzügyi intézményekbe vetett bizalmat, ami kevésbé kedvez a digitális gazdaságnak.
Akár le is hallgathat nyomozás közben a GVH
Két rendkívül fontos, az eddigi versenyjogi szabályozást átíró változás is történt a közelmúltban, amely bővíti a Gazdasági Versenyhivatal mozgásterét a kartellek elleni küzdelemben.
Újabb 20 milliárd forintos pénzcsap nyílt - most erre lehet pályázni
A munkahelyteremtést és Magyarország versenyképességének erősítését is szolgálja a PIACI KFI pályázati konstrukció is, amelynek keretében most újabb 20 milliárd forint támogatásra pályázhatnak az érdeklődők – jelentette be Schanda Tamás. Az Innovációs és Technológiai Minisztérium miniszterhelyettese, parlamenti és stratégiai államtitkára hozzátette: ezzel a lehetőséggel exportképes új termékek, szolgáltatások és technológiák fejlesztése esetében élhetnek a vállalkozások és kutató-tudásközvetítő szervezetek.
Ezekben a szakmákban érezhetjük most biztosnak az állásunkat
A programozók és a számviteli tudással rendelkező szakemberek iránt jelentős volt a kereslet a hazai munkaerőpiacon az elmúlt öt hónap során – mutat rá a Profession.hu és az EY elemzése. Az állásportál adatai szerint a szoftverfejlesztés és a könyvelés a koronavírus-járvány okozta válság alatt is stabil szakmának bizonyul Magyarországon.
Árulkodó adatok: így torzul a nyugdíjrendszer
A friss nyugdíjasok magasabb járandóságot kapnak, mint az évekkel ezelőtt nyugdíjba vonulók.
Újabb rekord dőlt meg - soha nem haltak meg ennyien koronavírusban Magyarországon
1025 újabb magyarnál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést.
Startup program indult divat- és dizájninnovátoroknak
11 ígéretes divat- és dizájnipari projekt megvalósulásához biztosít üzleti képzést, szakmai mentorációt és befektetési lehetőséget az idén a HFDA Startup Program.
A céges belső lopások árulkodó jelei – a 7 leggyakoribb, leleplező viselkedési forma (II. rész)
A cég vagyonát dézsmáló dolgozó az esetek legnagyobb részében olyan viselkedési jegyeket mutat, amelyek általában könnyen észrevehetők. Egy több mint 2500 belső visszaélést feldolgozó nemzetközi kutatás arra az eredményre jutott, hogy a kétrészes cikksorozatunkban felsorolt hét leggyakoribb árulkodó jel közül legalább egy tetten érhető volt az esetek legnagyobb részében.
Matolcsy György is hangsúlyozta a digitalizáció fontosságát
A jegybank elnöke gyors és erős növekedési fordulatot akar.
Erős háttérrel csapnának le a ferihegyi prédára
Egyelőre nem tudni, sikeresen köröznek-e a zuhanó bevételek miatt nehéz helyzetbe került Budapest Airport körül a befektetőjelöltek. Az egyik, az Indotek Group tisztán pénzügyi okokkal indokolja, hogy jó lesz ez a befektetés, ha megtörténik, de többet egyelőre nem mond. A csoport teljes portfólióját és annak dinamikus mozgatását nézve nyugodtan állítható, hogy nagyon is csábító a legnagyobb hazai repülőtér és ott a kiskereskedelemből és az ingatlanokból elérhető haszon, jól kiegészítené a portfoliót. Lehet, hogy a hosszú távra tervező mostani tulajdonosok épp ezért ragaszkodnak hozzá.
56 új mozdony tűnhet fel a magyar síneken
Megkapta a magyarországi hatósági üzembehelyezési engedélyt az Osztrák Szövetségi Vasutak (ÖBB) 56 Siemens Vector villamos mozdonya - közölte a Rail Cargo Hungaria.
Fenntartható fejlődés - a vállalatok szemléletváltására lenne szükség
A pénzügyi rendszer szereplői is sokat tehetnek a fenntartható világért, hiszen nem mindegy, hogy milyen projektek finanszírozásában vesznek részt, vélekedtek az MNB és az EBRD által rendezett Green Finance konferencia szakértői.
Napenergiában úszik Magyarország?
A kormány Klíma- és Természetvédelmi Akciótervében foglalt kiemelt feladat a környezetbarát napenergia hasznosításának növelése.
Válogatás nélkül büntető adó - kivonulhat Budapestről a cégek egy része
Többféle hosszú távú negatív hatása is lehet a főváros gazdasági szerkezetére, ha a főpolgármester kezdeményezése megvalósul, és emelt iparűzési adót kell fizetniük az ötmilliárdos adóalapot elérő cégeknek – erről Nagy Elek, a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara (BKIK) elnöke beszélt a Világgazdaságnak.
Óriási razziát tartottak: rengeteg hamis maszkot és Covid-tesztet foglaltak le
A koronavírus-járvány következtében megjelenő hamis gyógyszerek, maszkok és egészségügyi eszközök kereskedelmének visszaszorítása érdekében indult a STOP nemzetközi akció. A Vám Világszervezet által vezetett akció során több mint 300 millió egységnyi silány minőségű, hamis gyógyszert, megközelítőleg 50 millió darab orvostechnikai eszközt, valamint körülbelül 2,8 millió liter ellenőrizetlen forrásból származó kézfertőtlenítő gélt foglaltak le.
Átadták a közgazdasági Nobel-díjakat – ők a nyertesek
A Stanford két professzora kapta idén a rangos kitüntetést.
Rövid pórázon a tervezők a nagy lakásépítéseknél
Perényi Tamás DLA építészt, a Budapesti Műszaki Egyetem Lakóingatlantervező tanszékének tanárát kérdeztük a tervezők és az ingatlanfejlesztők olykor feszült kapcsolatáról, a társasházi stílus hullámokról és a főváros historikus magjának megújítási esélyeiről.
Így látja az egészségügyi törvényt a magánszektor
A kedden váratlan gyorsasággal elfogadott, az egészségügy régóta húzódó kérdéseit rendező új jogszabály alapjaiban forgatta fel a szektort, a FoglaljOrvost.hu ezért a helyzet elemzésére meghívta a hazai magánszektor meghatározó szereplőit. Az orvosi bérrendezés, valamint a hálapénz kivezetése vitán felül állóan szükséges volt, azonban az ehhez kapcsolódó feltételrendszer a hétvége óta borzolja az ágazat szereplőinek kedélyeit, legyen az közkórház vagy privát klinika vezetője, vagy az érdekképviseleti szervezetek egyike – hangoztatta több megszólaló is.
Koronavírus: ismét 1000 fölött az új betegek száma
Egy nap alatt 1173 újabb magyar állampolgárnál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést.
A klímaváltozás hajszolja a változás felé a magyar mezőgazdaságot?
Napjainkban a klímaváltozás, az iparszerű mezőgazdasági termelés kedvezőtlen hatásai és az egészségügyi kockázatok növekedése miatt a gazdálkodás és a fogyasztás terén egyre fontosabbá válik a fenntarthatóság és a környezettudatosság. De mi a helyzet Magyarországon?