Friss cikkeink
Ezeket kell most tudnia minden cégnek
A vírushelyzet miatt hozott intézkedések cégmérettől és tevékenységi körtől függetlenül igen komoly kihívások elé állítják a vezetőket, mivel szinte minden területet alapjaiban befolyásolnak. A 20. K&H családi vállalatok klub tudástára ezért abban nyújt segítséget a családi vállalkozásoknak, hogy könnyen átlátható szakmai információkat és gyors megoldásokat kapjanak a vírushelyzet hatékony kezelésére, a jogi tanácsoktól a krízishelyzetben alkalmazható kommunikációs taktikákig.
Baj van a karanténban: rengeteg az otthoni baleset
A bezártság miatt többszörösére nőtt az otthoni balesetek száma, országszerte naponta ezrével jeleznek négy fal között bekövetkezett káresetet a biztosítóknál. A szakma a veszélyhelyzet idején a baleseti számok további meredek emelkedésétől tart – közölte a CLB biztosítási alkusz cég.
Még mindig kongatják a vészharangot az amerikai munkaerőpiacon
A vártnál kevésbé csökkent az első alkalommal munkanélküli segélyt kérők száma az Egyesült Államokban a múlt héten.
A motorizáció jövője - merre fejlődnek az autók?
Az első autó megjelenését 1886-ra datáljuk, ekkor kapott ugyanis szabadalmi védettséget első benzinmotoros autójára Karl Benz német mérnök. Az azóta eltelt időben az autó egyre inkább hétköznapi eszközzé vált, már pedig gyakorlatilag létfontosságú a háztartások jó részében. A folyamat azonban korántsem ért véget, de az biztos, hogy az évek múltával egyre inkább átalakul.
A nyaralópiacot is a feje tetejére állíthatja a koronavírus
Tavasszal hagyományosan élénkül a balatoni üdülők iránti kereslet, ám idén kérdéses, hogy a járvány hogyan érinti a hazai nyaralószezon alakulását.
Koronavírus: öt kategóriában juthatnak a vállalkozások állami támogatáshoz az Európai Bizottság szerint
Tekintettel a koronavírus-járvány miatt elszenvedett gazdasági károkra az Európai Bizottság enyhített az állami támogatásokra vonatkozó álláspontján, így a válsághelyzet miatt átmenetileg módosított a keretszabályokon.
Teljesen átírhatja a magyar bankok működését a járvány
Informatikai területük kiszervezésére kényszerülhet ugyanis a hazai hitelintézetek jelentős része.
Akár pórul is járhatnak, akik később adják be az adóbevallást
A kormány múlt héten rendeleti szinten (140/2020. (IV. 21.)) szabályozta a bevallások későbbi beadásának lehetőségét. A Niveus Consulting Group szerint ez igazából egy adminisztrációs enyhítés, de akár még rosszabbul is járhatnak azok, akik élnek a felkínált lehetőséggel és a meghosszabbított határidőig adják le bevallásaikat.
Újraindul a forgalom a budapesti reptéren hamarosan
A járvány miatt szinte teljesen leálló légiközlekedés Európa-szerte kezd éledezni; a budapesti Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér utasforgalma is lassan és fokozatosan újraindul.
Készülődés az érettségire - mi volt az operatív törzs mai tájékoztatóján?
A közelgő érettségi 1144 helyszínen zajlik majd, 941 335 darab feladatlapot 44 000 biztonsági tasakban, 6 nap alatt 26 teherautó szállítja ki a 189 járási hivatalba a 84 284 diáknak.
A Wizz Air gépein is kötelező lesz a maszkviselés
Új egészségügyi szabályokat léptetett életbe a Wizz Air, amely május elejétől több budapesti járatát is meg szeretné nyitni - közölte a vállalat.
A koronavírust a gazdaság is megszenvedi - döntött a hitelminősítő
A koronavírus világszerte óriási gazdasági problémákat okoz az S&P szerint, emiatt több ország besorolását módosították. A hitelminősítő ezért az eddigi pozitívról stabilra rontotta a magyar besorolás kilátásait.
Újabb részletek derültek ki a gazdaságvédelmi akciótervről
A Piac&Profit Konferencia szervezésében megvalósult Cégmentő videókonferencián György László, az Innovációs és Technológiai Minisztérium gazdaságstratégiáért és szabályozásért felelős államtitkára a gazdasági akcióterv eddig ismert elemein kívül új részletekről is beszélt.
Koronavírus: tovább nőtt a halottak száma is Magyarországon
A beazonosított fertőzötteké pedig 2727 főre nőtt.
Az otthoni oktatás nehézségei - mihez kezdjenek most a szülők?
Lassan egy hónapja, hogy önkéntes „szobafogságba” vonult Magyarország, de a szülőknek továbbra is óriási kihívást jelent az, hogy a digitális oktatás otthoni teendőit lebonyolítsák. Múltkor a hazai viszonyokat vettük górcső alá, most pedig az amerikai online oktatás nehézségeiről lesz szó. Úgy tűnik: földrésztől függetlenül ugyanazokkal a problémákkal küzdenek a szülők
10 tipp, hogy ne dolgozzuk túl magunkat a home office alatt
Sajnos a túlmunka negatív hatással van a mentális egészségre és az ezzel járó stressz az immunrendszert is gyengítheti, ami az egyik utolsó dolog, amelyet a világjárvány idején kívánunk.
Lassan újraindul az élet Ausztriában
Május 15-én kinyithatnak az éttermek, május 29-én pedig a szállodák, az uszodák és a szabadidős létesítmények (állatkertek, turisztikai látnivalók) Ausztriában - jelentette be Elisabeth Köstinger turizmusért is felelős miniszter.
Vagyonőrök feketén - mi lesz a lazítás után?
Huszonöt-harmincezer vagyonőr veszthette el munkáját a koronavírus-járvány kitörése óta, ami az aktív állomány 30-40 százaléka. Szakértők most arra figyelmeztetnek, hogy a szálloda- és vendéglátóipar, valamint a rendezvények tömeges újraindulásakor a biztonsági szakma újra a feketefoglalkoztatás útjára léphet, ami a gazdaság egésze mellett magukra a megbízókra is veszélyt jelent.
Mentőprogramok a bajba jutott cégeknek - így segíti a Hiventures
221 milliárd forintra pályázhatnak azok, akik működését a koronavírus-járvány megakasztotta.
Miről volt szó az Operatív Törzs mai tájékoztatóján?
Rövidre sikerült az operatív törzs keddi tájékoztatója; azt megtudtuk, hogy a járvány második hullámára készülve fogják tesztelni a lakosság átfertőzöttségét és a várandós kismamákat is eligazították a legfontosabb tudnivalókról. A WHO újfajta gyorstesztről számolt be, ami a vírus jelenlétét mutatja ki.
Kirúgási hullám jöhet Európa legerősebb gazdaságában
Elbocsátási hullámra készülnek a német vállalatok a müncheni ifo gazdaságkutató intézet felmérése szerint.
Kijöttek a friss adatok: 56 ezer munkanélküli már márcisban
A január-márciusi időszakban a munkanélküliek átlagos létszáma 173 ezer, a munkanélküliségi ráta 3,7 százalék volt, 0,2 százalékponttal magasabb, mint egy évvel korábban.
Koronavírus: közel ezer beteg kórházban
Újabb magyar állampolgároknál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést, ezzel 2649 főre nőtt a hazánkban beazonosított fertőzöttek száma. Elhunyt újabb 11 idős krónikus beteg.
Az idénymunkások előtt nyitva marad a határ?
A kiemelt fontosságú munkát végző, valamint a határ menti munkavállalók tagállamok közötti szabad mozgásának elősegítése érdekében adott ki gyakorlati útmutatót az Európai Bizottság. A Bizottság ezzel támogatja a kormányokat, hogy megteremtsék azokat a feltételeket, amelyek mentén a határ menti ingázók – indokolt esetben – az ellenőrzést nem kikerülve, arányos egészségügyi intézkedések mellett kelhetnének át a határokon. Pozitív fejlemény e tekintetben, hogy a magyar-szerb határon április 23-tól újra lehetséges az ingázás a határ másik oldalán dolgozó vagy földet művelőknek.
Ingyenhitel az agrárvállalkozásoknak - mától lehet igényelni
Igényelhető a mezőgazdasági szektorban dolgozó vállalkozásoknak a teljes kamat-, költség- és díjmentes új Agrár Széchenyi Kártya.
Komoly segítség az EU-ba exportáló vállalatoknak az EXIM-től
Ezt is lehetővé tették a gazdaságvédelmi akcióterv keretében meghozott kormányrendeletek. Ezek lényegét foglalta össze laptársunk, a Privátbankár.hu kérésére Jákli Gergely, az EXIM elnök-vezérigazgatója.
Ezt is a vírus hozta: a többség az önkiszolgáló kasszákat keresi
Négyből három vásárlás már önkiszolgáló kasszákon keresztül történik egyes CBA-üzletekben, ahol egy most zárult beruházás keretében – a magyar élelmiszerláncok közül elsőként – teljesen hazai fejlesztésű automata pénztárakat állítottak szolgálatba. A népszerűség egyik oka, hogy a koronavírus-járvány miatt a vásárlók szemében vonzóbbá vált a személyes érintkezés nélküli fizetés lehetősége. A technológia ráadásul sokaknak a munkaerőhiány egyik megoldása is.
Mi volt ma az Operatív Törzs ülésén?
Ma ismét egyéni védőeszközök érkeznek 7 teherszállító repülővel: 17 tonna védőkesztyű, 16 tonna szájmaszk és több tonna más védőfelszerelés – mondta el Kiss Róbert rendőr alezredes, az operatív törzs központi ügyeletének munkatársa.
Végre megjelentek az adózási könnyítések - benne kellemes meglepetésekkel
Az első bejelentéstől számítva pontosan két hetet kellett várni arra, hogy a kormány által biztosított átmeneti adózási könnyítésekről szóló jogszabály megjelenjen. A jó hír, hogy a kihirdetett rendelet egy-két kellemes meglepetést is tartogat, cserébe akad olyan, korábban beharangozott elem is, amely végül kimaradt a csomagból. Az adózási könnyítés részleteit a Mazars foglalta össze.
Berobbant a koronavírus egy újabb országban
Oroszországban a hétfőn közölt adatok szerint 87 ezer fölé emelkedett a nyilvántartott koronavírusos esetek száma, ami több mint háromezerrel meghaladja a kínai fertőzések számát.
Mélyponton a német vállalatok várakozásai
Áprilisban a valaha mért legalacsonyabb szintre zuhant a német feldolgozóipari vállalatok körében az exportkilátások megítélését számszerűsítő index, és a mutatónak az előző havihoz mért esése is minden idők legnagyobbikának bizonyult.
A járványhelyzetben nőtt a fogyasztók elkötelezettsége a hazai termékek iránt
A koronavírus okozta veszélyhelyzetben a magyar gazdaság támogatására, a munkahelyek megőrzésére hív fel a „Vedd a hazait! Védd a hazait!” kampány – jelentette be az akciót elindító Magyar Termék Nonprofit Kft. ügyvezetője, Benedek Eszter.
Hol működnek a magyar cégek?
Magyarországon a társas vállalkozások jelentős része a tulajdonosok lakcímén működik, ez a koronavírus járvány idején külön nehézség elé is állíthatja a vállalkozók egy részét.
Koronavírus: tovább nőtt a beazonosított fertőzöttek száma
Hétfő reggelre 2583 főre nőtt a hazánkban beazonosított fertőzöttek száma. Elhunyt újabb 8 idős krónikus beteg. Ezzel 280 főre emelkedett az elhunytak száma, 498-an pedig már gyógyultan távoztak a kórházból. 931 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 52-en vannak lélegeztetőgépen.
Ekkora zuhanás sem volt még
Áprilisban csaknem 30 ponttal, soha nem látott mértékben zuhant a GKI konjunktúra-indexe, nyilvánvalóan a járvány gazdasági hatásai következtében. Az üzleti bizalmi index mintegy 25, a fogyasztói közel 40 ponttal esett. A világgazdasági válság időszakában, 2009 első felében ugyan voltak már ennél lényegesen pesszimistábbak is a várakozások, de a GKI konjunktúraindexe egyetlen hónap alatt még sohasem csökkent 10 pontnál jobban.
Ez vár ránk a jövő héten - fontos nap lesz a kedd a befektetőknek
Munkaerőpiaci, kereseti és más adatok is megjelennek a következő héten, de a legnagyobb figyelmet a jegybank áprilisi kamatmeghatározó ülése kaphatja.
Újabb magyaroknál mutatták ki az új koronavírust
Meghalt 10 krónikus beteg, és 57-tel, 2500-ra nőtt az azonosított koronavírus-fertőzöttek száma Magyarországon.
Mire lesz elég a kedvezményes lakásáfa visszaállítása?
Bár a részletes szabályozásra még várni kell, az OTP Ingatlanpont szakértői úgy látják, hogy az öt százalékos áfa visszaállítása a rozsdaövezetekben épülő új lakásokra kedvező folyamatokat indíthat el a piacon. A legnagyobb barnamezős területtel rendelkező Budapest mellett számos vidéki nagyváros is kihasználhatja a lehetőséget a jelenleg elhanyagolt, de kedvező fekvésű, egykor jellemzően ipari, kereskedelmi funkciójú településrészek bevonására a lakáscélú fejlesztésekbe.
Vis maior a szerződéseknél: lehet rá hivatkozni a veszélyhelyzet alatt?
A koronavírus-járvány miatt kialakult veszélyhelyzet számos szerződéses helyzetben hozott nem várt fordulatot, amely megbeszélések, esetleg viták sorozatát eredményezheti a szerződéses partnerek között. E tárgyalások során a felek érinthetik a vis maior vagy az ún. MAC/MAE klauzulák kérdéskörét is. A felek ezen kérdések jelenlegi megtárgyalásával elsősorban a gazdaság különböző szektorainak a veszélyhelyzet utáni újraindítását segíthetik elő, amely már most hatalmas, embert és piacot próbáló, de kölcsönösnek látszó feladat. A Kapolyi Ügyvédi Iroda 9 pontban gyűjtötte össze a vis maiorral és a MAC/MAE klauzulával kapcsolatos legfontosabb kérdéseket.
Rengeteg magyar család él egyik napról a másikra - mi lesz most?
A magyarok 66 százaléka nagyon aggódik a koronavírus-járvány miatt, 77 százalékuknak pedig a mindennapjait is érinti a pandémia. A megkérdezettek 39 százaléka tart attól, hogy minden óvintézkedés ellenére megbetegszik. A magyar családok közel 18 százaléka éppen, hogy csak belefér a havi büdzséjébe, 10 százalékuk minden hónapban anyagi problémákkal szembesül, 3 százalékuknak pedig nélkülözniük kell a megélhetés érdekében – derül ki a Kantar Hungary piackutató cég felméréséből és a K&H saját kutatásának eredményéből. Kiderült az is, hogy a járvány hogyan érinti a lakosság mindennapi pénzügyeit.
Automatizálással épített jövő
A modern üzletfejlesztés és az ahhoz kapcsolódó tanácsadási szolgáltatás egyik legújabb területe az „automatizálás és felügyelet“ professzionalista megközelítése. E tanácsadás legfőbb célja, hogy a vállalkozások stabilan, tervezhetően, folyamatos üzemben és a lehető leghatékonyabban működjenek. A LENS CONSULTING GROUP ennek az elvárásnak a gyakorlatra fordítását a folyamatok, a rendszerek és rendszerelemek felmérésével, fejlesztésével, menedzselésével oldja meg.
Újabb fertőzöttek Magyarországon
Meghalt 12 krónikus beteg, akik - egy 41 éves férfi kivételével - mind idősek voltak, és 60-nal, 2443-ra emelkedett az azonosított koronavírus-fertőzöttek száma Magyarországon.
Üzleti partnerek ellenőrzése - ez most különösen fontos lehet a cégeknek
Egy vállalat életében nélkülözhetetlen a partnerek megfelelő módon történő kiválasztása. A jelenlegi helyzetben, a fizetőképesség szempontjából fontos a leendő vevők vizsgálata is, ráadásul a kellő körültekintésnek különös jelentősége van, akár a végül esetlegesen behajthatatlanná vált követelések áfa visszaigénylésénél. Adózási szempontból azonban leginkább a beszállítók monitorozása kerül a fókuszba. Az ajánlatok beérkezésekor nem szabad elfelejteni az árak mérlegelése közben a potenciális partnerek átvilágítását sem. Elsőre adminisztrációs tehernek tűnhet egy ilyen folyamat, azonban ennek hiánya olykor jelentős kockázatokhoz, sőt akár bírságokhoz is vezethet. A következőkben a Mazars tájékoztatója hívja fel a figyelmet a partnerellenőrzés fontosságára, valamint bemutatja a lehetséges módszereket, mérlegelési pontokat.
Baljós előjelek - bajban lesznek a kisebb cégek
Pénteken publikálta a Magyar Nemzeti Bank (MNB) nagy elemszámú vállalati felmérésének eredményeit, amelyet a koronavírus-járvány elsőkörös gazdasági hatásairól végzett. Az összkép finoman szólva sem túl biztató.
Kommunikációs cégek fogtak össze a hazai kkv-kért
A koronavírus pusztító hatása egyre nyilvánvalóbb Magyarországon is, az egyéni tragédiák mellett teljes iparágakat kényszerített leállásra. Hatására a jelek szerint teljes gazdasági átalakulás várható, melynek viharait csak erős hazai vállalkozások vészelhetik át. A kommunikációs szakma, mely híd szerepét tölti be a fogyasztók és a cégek között, komoly felelősséggel bír, hogy a gazdaság szövete megfelelően ellenálló legyen, éppen ezért a NetAdClick, az Alright Communications és a CNM komoly felajánlásokat tett, hogy a hazai kkv-kat segítse.
Ekho-s munkavállalóknak is jár a bértámogatás?
A járvány okozta gazdasági visszaesés őket is érintheti: jogosan merül fel a kérdés: az ekho-sok után igényelhetnek a munkáltatók támogatást a csökkentett munkaidőre?
Megszületett a hitelszerződés a Budapest-Belgrád vasútvonalra
Pénteken írta alá Varga Mihály pénzügyminiszter a Budapest-Belgrád vasútvonalról szóló hitelszerződést.
5 ezer építőipari munkás jött haza - maradnak is majd?
Ötezer építőipari szakember érkezett haza külföldről a járványhelyzet miatt, akik közül a legtöbben Nyugat-Európában dolgoztak mostanáig. Az iparági adatok szerint 2008 óta az elmúlt években mintegy 30 ezer építőipari szakmunkás és mérnök helyezkedett el a magyar határokon kívül, ennek a becslések szerint mintegy 15-20 százaléka érkezhetett most haza a járvány miatt. A hazai építőipar évek óta küzd az ágazatban jelen lévő szakemberhiánnyal, amelyet a külföldről érkező, jellemzően szerb és ukrán vendégmunkásokkal pótolt az ágazat.