Friss cikkeink

Koronavírus: újabb rekordot hozott a szombat
Egy nap alatt közel négyezer magyar fertőződött meg.

Babakötvényben halmozzák a pénzt a magyarok
Átlépte a százmilliárd forintot a babakötvénybe fektetett összeg - közölte a pénzügyminiszter közösségi oldalán.

Kata-szigorítás helyett más eszközökkel is meg lehetne szabadulni a vadhajtásoktól
Felesleges és indokolatlan szigorítást hoz a katások jelentős részének a jövő év eleji változás. A BKIK reméli, még megmenthető a kata.

Nem árt sietni, ha külföldről rendeli a karácsony ajándékot
A koronavírus-járvány miatt jelentősen drágultak a nemzetközi szállítmányozási díjak, az Európai Unión kívülről érkező termékek esetében akár több hetes csúszások is fennállhatnak. Időben kell cselekedniük azoknak, akik karácsonyra például Kínából szeretnének ajándékokat rendelni, mert ha a forgalomnövekedés miatt nem lesz hely, akkor a lakossági csomagokat hátrébb fogják sorolni.

Nyílik a pályázat: most erre adna pénzt a minisztérium
A szőlőfeldolgozáshoz, valamint a borászati technológiához kapcsolódó gépek vásárlására csaknem 3,4 milliárd forintos, több ütemben megnyíló támogatási lehetőség érhető el a borászatok számára november 2-ától - tájékoztatta az Agrárminisztérium az MTI-t.

Óriási beruházás érkezik Magyarországra
Második európai gyárát is Magyarországon fogja felépíteni a koreai Doosan - jelentette be péntek délután Szijjártó Péter, külgazdasági és külügyminiszter.

Szijjártó Péter bejelentette: ehhez a beruházáshoz adott 1,6 milliárd forintot a kormány
A kormány 1,6 milliárd forinttal támogatja a Sick Kft. 8,2 milliárd forintos beruházását – jelentette be a külgazdasági és külügyminiszter.

Varga Mihály átadta a szerződéseket: 90 milliárd jut a cégeknek
A mostani időszakban megvalósuló beruházások kiemelten fontosak, hiszen munkahelyeket teremtenek, és egyben a válság utáni időszak növekedését is jelentik – hangsúlyozta Varga Mihály a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Programban nyertes vállalkozások támogatási szerződésének ünnepélyes aláírásán.

Hirtelen sokkot okozhatnak majd a kgfb-díjak?
Bombaként ketyeg, év közben robbanhat a kötelező gépjármű felelősségbiztosítási díj – vélik a CLB biztosítási alkusz cég szakértői a novemberi, kampánynak már alig nevezhető kgfb-váltási időszak kezdetén.

Szijjártó Péter: a járvány hatására új világgazdasági korszak indult
A kormány 46 cégnek, kétmilliárd forint értékben nyújt külpiacra jutási támogatást annak érdekében, hogy a világjárvány miatt megüresedő exportpiacokra be tudjanak törni - jelentette be a külgazdasági és külügyminiszter Vámosszabadiban a HRC Europe Kft. támogatói okiratának átadásán.
Mennyi az annyi? Így keresnek most a magyarok
Augusztusban a bruttó átlagkereset 391 ezer 600 forint volt, 9,1 százalékkal magasabb, mint egy évvel korábban, az év első nyolc hónapjában pedig 395 ezer 400 forintot tett ki, míg a kedvezmények nélkül számolt nettó átlagkereset 262 ezer 900 forintot, mindkettő 9,9 százalékkal nőtt az előző év azonos időszakához képest - jelentette a Központi Statisztikai Hivatal.
Ismét rengetegen haltak meg koronavírusban
3286 újabb magyar állampolgárnál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést.
Külföldi portyázókon az állam szeme
A koronavírus-járvány több fronton is kihívások elé állította a gazdaság szereplőit, legyen szó a legnagyobb vállalatokról vagy épp a legkisebb vállalkozásról. Nemcsak a tevékenységet kellett online platformokra áthelyezni, és egyik napról a másikra kialakítani az addig még nem létező home office kereteit, de sok esetben a fennmaradás is kérdésessé válhatott.
A válság megmutatta, hogy szükség van minőségi munkahelyekre
Az államot mintegy háromszor kisebb veszteség érte, miközben Budapest nem hagyhatja elszaladni a hiányt, szemben a központi költségvetéssel, amelynek deficitje a tervezetthez képest jóval nagyobb lesz – mondta az Mfor.hu-nak és a Privátbankár.hu-nak adott interjúban Kiss Ambrus, Budapest általános főpolgármester-helyettese. Annak kapcsán, hogy a kormány szeret arra hivatkozni, az államot ütötte meg a legjobban a válság.
Új pályázat jelent meg - ezek a cégek jelentkezhetnek
Egyes járások vállalkozásai számára írták ki a programot.
Így dolgozunk majd a jövőben?
Képzeljük el, hogy 2030-ra teljesen elfogadottá válik, hogy az emberek kizárólag a virtuális térben dolgoznak és találkoznak egymással, anélkül, hogy elmennének otthonról. Ez a forgatókönyv a képzelet szüleményének tűnt volna egy évvel ezelőtt. A koronavírus világjárvánnyá válása óta azonban a kizárólag otthonról történő munkavégzés és kapcsolattartás már nem pusztán elméleti feltevés.
Operatív törzs: szigorodnak a maszkviselési szabályok
Hétfőtől a maszkviselést kiterjesztik a vendéglátó- és a szórakozóhelyekre is. Az éttermekben csak az étel és az ital elfogyasztása idején vehetik csak le a vendégek a maszkjukat.
Mi az a mesterelme csoport? Pedig itthon is egyre több van belőle
A mesterelme csoportok külföldön a modern vállalkozói élet velejárói és Magyarországon is egyre népszerűbbek. Az ilyen összejöveteleken összeszorzódik a közös tudás, az üzletemberek a rendszeres találkozók során egymást segítik ötleteikkel és kapcsolataikkal.
Pangó magyar hotelek - mi lesz velük?
Konganak az ürességtől a budapesti hotelek, míg vidéken úgy-ahogy tartják magukat. Az eladástól korábban mereven elzárkózó tulajdonosok egy része már tárgyalna, de a vevőjelöltek kivárnak: további értékvesztésre számítva csak pár hónap múlva, jóval olcsóbban akarnak vásárolni.
Mit okozott a koronavírus a magyar munkarőpiacon? Itt vannak a friss számok
35 ezerrel dolgoztak kevesebben mint egy évvel ezelőtt a harmadik negyedévben.
Nagy kérdőjel még, mennyi lesz a jövő évi minimálbér
Mindenki óvatos.
Koronavírus: kijöttek a magyar adatok
2194 újabb magyarnál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést.
A járvány miatt elkezdtek spórolni a magyarok
Kevesebbet költöttünk ruhára és étteremre.
Visszatért a járvány - hová dugjuk a forintjainkat?
A lakosság spórolási szokásai pontosan leképezték a koronavírus-járvány változását. Míg márciusban és áprilisban sokan tették pénzzé az értékpapírjaikat, addig májusban már ismét vásárolni kezdtek.
Ez is a járvány hatása: a magyarok negyede készítene végrendeletet
A világjárvány nem növelte jelentősen a végrendelkezési kedvet, a magyarok 9 százaléka készített végintézkedést a pandémia miatt, és 18 százalékuk fontolgatja, hogy készít – derül ki a Magyar Országos Közjegyzői Kamara (MOKK) több mint háromezer választ összesítő online felmérésből. Továbbra is sok a tévhit az örökléssel és a végrendelkezéssel kapcsolatban, a megkérdezettek háromnegyede nem tudta, hogy az élettársak végintézkedés hiányában semmit sem örökölnek egymás után, 52 százalékuk pedig azt sem, hogy milyen formai követelmények esetén lesz érvényes egy végrendelet. A válaszadók 29 százaléka tervezi, hogy haláláig egyszer végrendeletet ír, negyedük saját maga készítené el, a többség ugyanakkor közjegyzőhöz fordulna, mert azt tartja a legbiztosabb megoldásnak.
Amerikai cég indít 447 milliós beruházást Magyarországon
Szijjártó Péter bejelentett egy üzemfejlesztést.
Pörgeti a koronavírus a csomagautomata-piacot
Jól profitál a pandémiából a csomagautomata-biznisz. Olyannyira, hogy az ágazat hazai legnagyobb szereplője, a Foxpost előrehozta a jövő évre tervezett bővítések egy részét, az eMAG és az Extreme Digital pedig közös céggel, új szereplőként lép a piacra várhatóan még ebben az évben.
Új lehetőségek nyílnak a magyar cégek előtt külföldön
Új korszak jön - mondta Szijjártó Péter.
Új államtitkára van Magyarországnak – korábban EP-képviselő volt
Az Agrárminisztérium kötelékébe érkezett egy új államtitkár, fontos feladatot kap.
Miről volt szó az operatív törzs szerdai tájékoztatóján?
Új vakcinamennyiséget rendelt a kormány, folyamatosan ellenőrzik a szociális otthonokat.
Indulnak a tárgyalások – hogy alakulhat a minimálbér jövőre?
Összeültek a felek, kezdődnek az egyeztetések.
Mire kell figyelni az otthoni iroda kialakításakor?
Az elmúlt időszakban azok is megtanultak otthonról dolgozni, akiknek ez eddig kimaradt. Míg a járvány szülte veszélyhelyzetben az események sűrűjében születtek meg a rögtönzött otthoni munkaállomások, mostanra azonban elérkezett annak az ideje, hogy sokan elgondolkodnak egy igazi otthoni iroda kialakításán. De mire kell figyelni a home office létrehozásakor? Szabó Krisztina, a Tailor Design megalkotója ehhez adott tanácsokat.
Ennek a törvénymódosításnak nem fognak örülni az ügyeskedő cégek
A kormány kiemelt célja a jogszerű foglalkoztatás elősegítése, a gazdaság további fehérítése, ezért törvénymódosítási javaslatot nyújtott be az Országgyűlésnek a foglalkoztatást elősegítő szolgáltatásokról és támogatásokról, valamint a foglalkoztatás felügyeletéről - jelentette be Bodó Sándor, az Innovációs és Technológiai Minisztérium foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkára.
Nőtt a fizikai dolgozók órabére - ennyit lehet most keresni
A harmadik negyedévben 1318 forint volt a fizikai munkát végző szak- és betanított munkások átlagos bruttó órabére a Trenkwalder közel 7 ezer fő béradatait feldolgozó elemzése szerint. Ez 11 százalékos növekedést jelent a tavalyi év hasonló időszakában tapasztalt 1 184 forinthoz képest. A felsőbb kategóriákban jóval alacsonyabb ütemben változtak a bérek: a BDO Magyarország több mint 60, zömmel nemzetközi tulajdonú hazai vállalat mintegy 500 középvezetője esetében 2019 harmadik negyedévéhez képest 4 százalékos bérnövekedést tapasztalt, szemben az egy évvel korábbi 7,5 százalékkal.
Stabil támasz vészhelyzetben!
Egy éve történt a bejelentés, hogy a hazai üzletfejlesztési piac egyik legismertebb szereplője nevet változtatott és Mentors & Partners Group néven Magyarország vezető üzletfejlesztőjévé vált. A cég 10 éve indította el a ma már sokak által alkalmazott „business mentoring programot”, mely a stratégiai tanácsadás legmagasabb szintje, a business coaching és a klasszikus üzletfejlesztési tanácsadás együttes alkalmazása. Palencsár Miklóssal a Mentors & Partners Group alapító-tulajdonosával beszélgettünk.
Aggasztó a kép: a cégek nagy része még mindig nem veszi elég komolyan a fertőtlenítést
Van még tennivaló a prevenció és a vírusmegelőzés terén.
Kijöttek a szerdai koronavírus-adatok
Ezúttal 2291 újabb magyarnál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést.
Idén még a Black Friday is más lesz
A naptár és a hivatalos számolgatás szerint november 27-én lenne a Black Friday napja. Viszont előreláthatóan folytatódik majd az a magyar Black Friday hagyomány, mely alapján lesznek webáruházak, akik a naptárban előbbre lapozva csapnak bele ezzel a címkével az akciózásba - írja friss elemzésében a Blokkk.com.
Ingyenmilliókat osztogat a kormány a lakásvásárlóknak és felújítóknak
De csak januártól érhetők el ezek a támogatások. Rossz hír a vásárlóknak, hogy az eladást nem sürgető tulajdonosok is kapcsolnak, és már idén feljebb vihetik a keresett romos családi házak árát, főleg az agglomerációban. Így a sok friss pénz biztosan nem ér majd annyit, mint ami a bankókra van írva.
Nagybevásárlás az IT-piacon: erre megy 35 milliárd dollár
Az Advanced Micro Devices amerikai chipgyártó 35 milliárd dollárért felvásárolja egyik konkurensét, a Xilinx Inc. céget. A teljes vételárat AMD-részvényekkel egyenlítik ki.
Varga Mihályék már a 2020-2023-as forgatókönyvön dolgoznak
A minisztérium azon dolgozik, hogy az ország visszanyerje a növekedési lendületét, javaslatot dolgoznak ki a pénzügyi visszarendeződésre - mondta éves meghallgatásán Varga Mihály pénzügyminiszter az Országgyűlés költségvetési bizottságában.
Operatív törzs: erről volt szó a keddi tájékoztatón
Egymillió felett az elvégzett tesztek száma, tanácsok kismamáknak, és statisztikák - egyebek mellett ezek a témák kerültek ma elő.
Fontos adózási határidő jön - lehet, az ön cégét is érintheti
A már működő társaságok esetében 2020. november 1-20 között lehet bejelentést tenni arról, hogy megfelelnek a feltételeknek, és csoportos társasági adóalannyá szeretnének válni.
Cégek, amelyek nyertesei lehetnek, ha meglesz a vakcina
A gyógyszergyártókon kívül más cégek is nagyot nyerhetnek azon, ha végre meglesz a koronavírus elleni vakcina. Milliárdokat kaszálhatnak és erre már most felkészülnek az őket kiszolgáló egyéb vállalkozások is.
Segítség az ágazatnak: új magyar turisztikai startup indult
Az Everguest célja, hogy népszerűsítsék az országunk figyelemreméltó területeit, szállodáit és éttermeit a potenciális vendégek körében. A belföldi és külföldi közönségre egyaránt fókuszáló stratégia a magyar GDP, a szolgáltatásaik külföldre terjesztése pedig az export bevételek növeléséhez járulhat hozzá.
Gond van az egyik étrend-kiegészítő reklámjával - megbírságolták a forgalmazót
Több tízmillió forintos bírságot kapott az Innovelle Pharma Kft.
Cégalapítások az építőiparban: már látszik az kedvezményes áfa hatása
238 cégtörlés mellett 511 új induló társas vállalkozással zárta a szeptembert az építőipar, és az 5 százalékos lakás ÁFA hatása még csak ezután jön.
Koronavírus Magyarországon: megugrott a halottak száma
2079 újabb magyar állampolgárnál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést. Egy nap alatt meghalt 63 beteg, az előző szomorú rekord 48 haláleset volt.