Friss cikkeink
Óriási munkahelyteremtő bértámogatási program indul
Nyolcvan milliárd forintos keretösszeggel munkahelyteremtő bértámogatási program indul, amely 70 ezer ember munkába állását segíti - jelentette be Bodó Sándor, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkára.
Megvan az időpont: eddig tarthat a rendeleti kormányzás
Júniusban megszűnhet a rendkívüli jogrend Magyarországon - írta Varga Judit igazságügyi miniszter a közösségi oldalán közzétett bejegyzésében.
Élet a kijárási korlátozások feloldása után – erről volt szó az operatív törzs mai tájékoztatóján
A kijárási korlátozások feloldásával a védekezés második üteme megkezdődött, a vidéki enyhítések utáni első érdemi adatok holnap várhatóak – itt van, mikről volt szó az operatív törzs mai tájékoztatóján.
Kiderült, hány cég jelentkezett versenyképesség-növelő támogatásért
A beruházást tervező vállalatok háromnegyede magyar tulajdonú.
Rossz hír a budapesti cégekről: nagyon kevés a tartalékuk
A fővárosi vállalkozások legjobb esetben is még további 4 hónapig tartó válságidőszakkal számolnak - derült ki a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara által készített kutatásból, ennek ellenére 60 százalékuk maximum 3 hónapra elegendő tartalékkal rendelkezik. A 3440 vállalkozás bevonásával készült felmérés 21 iparágban vizsgálta a koronavírus járvány gazdasági hatásait, valamint a BKIK által kidolgozott válságkezelő javaslatcsomag támogatottságát.
250 embert küldenek el egy magyarországi gyárból
A kipufogóöntvényeket készítő, kínai Wescast Hungary Autóipari Zrt. 250 embert bocsát el az üzem 800 dolgozója közül, erről tájékoztatták a Vasas Szakszervezeti Szövetséget - mondta az MTI-nek a szövetség alelnöke.
Ismét drágulás jön a benzinkutakon
A benzin literje átlagban bruttó 5, a gázolajé 3 forinttal lesz magasabb május 20-ától.
Újabb pofon Karácsony Gergelynek a kormánytól
Az auguszus 20-i ünnepre vonatkoznak a parlament törvényalkotási bizottságának javaslatai. Az önkormányzatoknak ráadásul az ünnep állami szervezőjétől kell engedélyt kérniük, ha maguk is hasznosítani akarják a területüket - írja laptársunk, az Mfor.hu.
Visszatérhet a járvány? Kínában elindult a felkészülés
Kína élelmiszeripari készletek felhalmozására szólította fel a nagykereskedelmi és élelmiszeripari vállalatokat a koronavírus-járvány egy esetleges második hullámára és a nemzetközi beszerzési csatornák fennakadásaira való felkészülésként - írja a Reuters hírügynökség pekingi kereskedelmi minisztériumi forrásoktól.
Nem állt le az építkezés Siófokon: lehetőségek a tóparton
Nem mondunk újdonságot azzal, hogy a tóparti építkezések mindig is népszerűek voltak. De mi a helyzet járvány idején? Az emberek a vírus miatt ugyan óvatosabbak, így jellemző, hogy a kisebb átépítéseket elhalasztják, ezzel is elkerülve a több emberrel való érintkezést – ez azonban nem igaz a nagyobb Balaton-parti beruházásokra!
Fontos adózási határidő jár le 2 nap múlva
Már csak két nap van hátra a személyi jövedelemadó (szja) bevallásának határidejéig.
Mit csinál a robotporszívó, amikor épp nem vagyunk otthon?
Jó volna akkor is munkára fogni a robotporszívót, amikor éppenséggel nem is tartózkodunk otthon? Ma már ez a feladat is kényelmesen megoldható, ráadásul nem is igényel komolyabb beruházást.
80 ezer boltos lélegezhetett fel
Mintegy nyolcvanezer kereskedőnek jelent könnyebbséget, hogy az egész országban megszűnt a kijárási korlátozás, és a vásárlók a korábban érvényes nyitvatartási rend szerint látogathatnak el bármelyik üzletbe.
Koronavírus: ismét több az aktív fertőzött Magyarországon
Második napja újra emelkedik az aktív fertőzöttek száma Magyarországon - hétfőre csak négyen gyógyultak meg, viszont újra 10 fölé emelkedett a napi halálozások száma.
Új világrend a koronavírus után: mit hoz mindez a boltokban?
Magyarországon a koronavírus márciusi megjelenése óta ötszörösére nőtt az e-kiskereskedelem növekedési üteme. A pandémia nagy nyertesei a webáruházak, hiszen a megváltozott helyzet hatására a fogyasztók szinte azonnal a világhálóról kezdték menedzselni bevásárlásaikat – áll a Nielsen „Élet a COVID-19-en túl” szakmai összefoglalójában.
Erre nem árt odafigyelnie a cégeknek
Az OECD Transzferár Irányelvek év elején megjelent X. fejezete a pénzügyi tranzakciók transzferárazásával kapcsolatban tartalmaz iránymutatásokat, azonban értelmezése számos kérdést vethet fel a cégek számára. A Deloitte transzferár szakértőinek segítségével összefoglalta az új fejezettel kapcsolatos legfontosabb tudnivalókat.
Szegény gazdagok: tízmilliárdokat húzott le a lefolyón a koronavírus
Alig néhány hét alatt több mint 50 milliárd fontot vesztettek a brit gazdagok leggazdagabbjai a koronavírus-járvány súlyos gazdasági és piaci hatásai miatt, amelyek a brit uralkodó befektetési portfolióját sem kímélték.
Itt van, miről volt szó az operatív törzs mai tájékoztatóján
Schanda Tamás az Innovációs és Technológiai Minisztérium államtitkára nyitotta az operatív törzs mai tájékoztatóját.
Nagyot fordult a világ – hol találhatóak a legdrágább budapesti lakások?
2003-ban mindössze az akkori három legdrágább fővárosi kerületben, az I., a II. és a XII. kerületben haladta meg a lakások átlagos négyzetméterára a 300 ezer forintot.
Elfogyott a türelem: újabb országban indulhat újra az élet
Olaszország készen áll az újraindulásra az óvatosság jegyében - jelentette ki Giuseppe Conte miniszterelnök az ország május 18-i újranyitása előtti sajtótájékoztatóján. A jobboldali ellenzéket és a Liga pártját vezető Matteo Salvini úgy reagált, az olaszok türelme elfogyott.
Világszinten még mindig gyorsul a koronavírus
A világban 4 634 132-en fertőződtek meg a koronavírus-járványban, a halálos áldozatok száma 311 781, a gyógyultaké pedig 1 693 197 a baltimore-i Johns Hopkins Egyetem vasárnap reggeli összesítése szerint.
Ezek a mai számok: hogy áll a koronavírus Magyarországon?
Az aktív betegek száma vasárnapra kicsit ismét emelkedett.
Koronavírus: mi jöhet a szállodákban a járvány után?
Nem lesznek szobapincérek, se liftes fiúk, és a minibárnak is búcsút mondhatunk. De hogy a legsúlyosabbat is említsük, a társadalmi távolságtartás miatt a reggeli svédasztalnak is annyi lesz.
Megvan, meddig tarthat a rendeleti kormányzás? Budapest is kiszabadul a korlátozások alól
Megszületett a várva várt döntés a fővárosi korlátozásokat illetően, Orbán Viktor Facebook-videóban jelentette be a hétfőtől érvényes szabályokat.
Nem szeretik már a magyarok a készpénzt?
A koronavírus-járvány ideje alatt mérte fel a készpénzhasználati szokásokat országos online kutatásában a BlockBen. Kiderült: a megkérdezettek 35 százaléka nem használ készpénzt, ha teheti, közel egyharmaduk viszont kénytelen ezzel fizetni, mert nincs más fizetési alternatíva ott, ahol vásárol. A világjárvány miatt megváltozott mindennapokban folyamatosan nő az innovatív fizetési megoldások szerepe.
Erről volt szó az operatív törzs mai tájékoztatóján
Szombaton sem maradhat el a szokásos tájékoztató. Stabil járványgörbe és egyre népszerűbb karanténellenőrző alkalmazás – egyebek mellett ezekről is szó esett ma.
Megfordult a kocka: rég láttunk hasonlót a magyar lakáspiacon
Országszerte megnőtt az olcsóbb, 30 millió forintnál olcsóbb lakások iránti érdeklődés. Áprilisban az összes érdeklődés 57 százaléka összpontosult ezekre, szemben a februári 54 százalékkal. Beindulhat az eladók harca a vevőkért, mivel az olcsóbb ingatlanok súlya nőtt a kínálatban, a vásárlók viszont már nem szeretnének annyit költeni ingatlanokra mint korábban.
Kik kaphatnak kártalanítást a vírus után?
Március vége óta 3,8 millió baromfit kellett leölni a madárinfluenza újbóli megjelenése következtében - írja a Magyar Hírlap a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatalra hivatkozva, amely arra is felhívja a figyelmet, hogy kártalanítás csak azoknak az állattartóknak jár, akik a jogszabályoknak megfelelően tartották az állatokat.
Leminősítettek egy bankot – ez áll a háttérben
Lerontotta a CIB Bank hosszú távú osztályzatát a Fitch Ratings. A nemzetközi hitelminősítő lépésének közvetlen előzménye az anyabanknak, az olasz Intesa Sanpaolónak a leminősítése volt.
Koronavírus: Orbán Viktor a soron következő intézkedésekről tárgyalt
Orvostudományi vezetőkkel egyeztetett ma Orbán Viktor a koronavírus-helyzettel kapcsolatos soron következő intézkedésekről a Karmelita kolostorban.
Újabb koronavírus-oltásokat tesztelnek
Az új koronavírus elleni öt különböző vakcinát tesztelnek önkénteseken Kínában - jelentette be Zeng Ji-hszin, a kínai Nemzeti Egészségügyi Bizottság igazgatóhelyettese.
Koronavírus Magyarországon: mi a jelenlegi helyzet?
Újabb magyar állampolgároknál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést (COVID-19), ezzel 3473 főre nőtt a hazánkban beazonosított fertőzöttek száma, közölte szombaton a kormányzati honlap.
Közel 300 olyan település van Magyarországon, ahol egyetlen bolt sincs
A legfrisebb statisztika szerint tíz év alatt 25 ezerrel, egy év alatt kétezerrel csökkent a boltok száma. Több a bolt nélküli település is. Változtak a vásárlási szokások.
Az egyesülést fontolgatja két hazai bank
Közös pénzügyi holding társaság létrehozásáról írt alá szándéknyilatkozatot az MTB Magyar Takarékszövetkezeti Bank Zrt. (MTB) és az MKB Bank Nyrt. (MKB), hogy megvizsgálják egy hazai tulajdonú bankcsoport létrehozásának keretrendszerét, a bankok közti szinergiák, valamint az együttműködésükben rejlő jelentős működési és költségoptimalizálási potenciál kiaknázásával - közölte a két pénzintézet.
Ezzel a lépéssel mindenkit beelőzött az Auchan
Évről évre nagyobb hangsúlyt kap a környezetvédelem és a fenntartható élelmezés, amiben az élelmiszeriparnak és a kereskedelmi láncoknak nagy a felelőssége. Egyre több ország határolja el magát az egyszer használatos műanyagok forgalmazásától, Franciaországban januártól, New Yorkban pedig márciustól korlátozásokra került sor. 2021-re várhatóan egész Európában, így Magyarországon is életbe lépnek majd a szabályozások. Az Auchan Magyarország viszont már idén áprilistól megkezdte ezek kivonását a termékkínálatából.
Friss információk a koronavírusról – erről szólt az operatív törzs mai tájékoztatója
Adminisztrációs könnyítések, gyorsabb áfa kiutalás, fertőzöttségi számok – ez volt a mai napirenden.
Mától igényelhetőek a Széchenyi Kártya Program új hiteltermékei
A hazai kis- és középvállalkozások támogatása érdekében az Innovációs és Technológiai Minisztérium szakmai támogatása mellett május 15-től igényelhető négy új, speciálisan a válsághelyzetre kialakított Széchenyi Kártya konstrukció.
Drágulás jön a postán – itt van, mi változik
A Magyar Posta június elsejétől átlagosan 6,1 százalékkal emeli a belföldi és a nemzetközi csomagfeladás díjszabását a költségek növekedése és a nemzetközi szállítási díjak drasztikus emelkedése miatt - közölte a társaság.
Hogyan használják a cafetériét a cégek a rendkívüli időszakban?
Az idegenforgalom és a kiskereskedelem bértámogatással, az ipar munkaidőkeret kiterjesztéssel reagál a vírusra.
Meddig nem kell bemenni dolgozni?
A cégek saját hatáskörben dönthetnek a munkahelyi munkavégzés újbóli bevezetéséről.
Szijjártó elmondta, mekkora csúszás lehet a BMW-gyár építésében
Szijjártó Péter, külgazdasági és külügyminiszter pénteken délelőtt a BMW-beruházással kapcsolatban tartott sajtótájékoztatót Debrecenben.
Kijött a friss GDP-adat: mit okozott a koronavírus?
A járvány okozta első sokk már nyomot hagyott az idei első negyedévi GDP-növekedésben is.
Orbán elárulta, mikor döntenek a budapesti lazításról
Orbán Viktor miniszterelnök szokásos péntek reggeli rádióinterjújában árult el fontos dolgokat.
Koronavírus: tovább csökkent az aktív fertőzöttek száma
37-tel nőtt az összes esetszám, az aktív fertőzöttek száma viszont 87-tel csökkent.
Közeleg a határidő: mit kell tudni az idei adóbevallásról?
A magánszemélyeknek a koronavírus járvány okozta veszélyhelyzet ellenére is a megszokott határidőig, azaz 2020. május 20-ig kell beadniuk személyi jövedelemadó bevallásukat a 2019-ben szerzett jövedelmükről.
Baljós csődhullám tarol világszerte – nem voltak elegendőek a mentőcsomagok?
Az egyes országok mentőcsomagjai ellenére rekordmértékben nő a csődök száma világszerte, egyebek mellett ez az áll Atradius hitelbiztosító elemzésében.
Meddig tarthat még a rendeleti kormányzás Magyarországon?
A járványügyi adatok alakulása alapján lát erre lehetőséget Gulyás Gergely miniszter.
Közel 100 milliárd eurót bukott Németország a koronavíruson
Az előzetes becslések szerint komoly mínusz lesz a németországi adóbevételekben.