Friss cikkeink
Megrohamozták a cégek a támogatást - újabb források kellenek
376 milliárd forint beruházást vállaltak a versenyképességi pályázat jelentkezői.
Cégalapítás az unióban magyarként: melyik országban érdemes?
Az Európai Unióban már 1985 óta léteznek olyan cégformák, amelyiket univerzálisnak lehet nevezni, mint például a társasági formák és a gazdasági egyesülések. 2001-ben el lett fogadva az Európai Részvénytársaság, 2003-ban pedig az Európai Szövetkezet. Ha valaki egyesülést akar alapítani, akkor 2004-től megteheti, de már részvénytársaságot is módunkban áll nyitni. Mindezt megtehetjük úgy is, hogy magyarországi a székhelyünk. Az országokról azonban általánosságban elmondható, hogy kevesen rendelkeznek olyan bankokkal, amik foglalkozik magyar tulajdonnal, így érdemes a nemzetközi bankokhoz fordulni, hogy legalább angol felületük legyen.
Családi cégek Magyarországon - miben rejlik a siker?
A Magyarországon bejegyzett társas vállalkozások jelentős része mikrovállalkozás, ezek döntő többségében kiemelt szerepe van a családnak. A vállalkozási forma tekintetében a leginkább érintett vállalkozás típusok az egyéni vállalkozók, az egyszemélyes cégek, valamint a több családtagot is felvonultató többszemélyes vállalkozások.
Hány hétüléses autót lízingeltek a magyarok?
Áprilisban 10 milliárd forint fölé emelkedett a nagycsaládosok autóvásárlási programjában megvásárolt autókra kötött lízingszerződések összege – közölte a Magyar Lízingszövetség.
Riasztó képet mutat az álláspiac
Hátrányosan érintette a koronavírus-járvány a kis- és közepes vállalkozások többségét. A csökkenő céges forgalom a vállalkozók háztartásának anyagi helyzetét is lerontotta - derül ki a Marketing Commando, 500 kis- és közepes vállalkozás körében végzett online felméréséből.
Mi lesz a lakásfelújítással? Így hatott a koronavírus a magyarok terveire
A GKI és a Masterplast 2020. májusi felmérése szerint a lakosság ez évi lakás-felújítási és korszerűsítési tervei 2020 májusában az egy negyedévvel korábbihoz képest csak hibahatáron belül változtak, azaz nem ment el a magyarok kedve a felújítástól.
Nyaralás a járvány után: mi a helyzet az üdülőknél?
A nyaralóvásárlók körében a Balaton népszerűsége továbbra is töretlen, és az idei év első öt hónapjában az olcsóbb ingatlanok voltak a legkeresettebbek: a 25 milliónál drágább nyaralók esetében azonban az árengedmény elérhette akár a 20 százalékot is.
Még mindig tombol a koronavírus a világban
Világszerte már 6 172 448 ember fertőződött meg a koronavírus-járványban, a halálos áldozatok száma 372 136, a gyógyultaké 2 642 873-ra emelkedett a baltimore-i Johns Hopkins Egyetem összesítése szerint.
Néhány nap és véget érhet a rendeleti kormányzás?
Háromnapos üléssel folytatja munkáját az Országgyűlés ezen a héten.
Közpénz autóvásárlásra - új tervvel készül a német kormány
Közpénzből finanszírozott autóvásárlási kedvezmények bevezetését tervezi a német kormány a koronavírus-világjárványt megszenvedő autóipar támogatására, a Der Spiegel szerint az év végéig 5 milliárd eurót (1750 milliárd forint) fordíthatnak erre a célra.
Félnek a magyarok - rengeteg ember munkája lehet veszélyben?
Riasztó képet fest a koronavírus-járvány várható munkaerőpiaci hatásairól a K&H legfrissebb felmérése, amely szerint a különböző korosztályba tartozók meglehetősen vegyesen látják a saját állásuk stabilitását.
A briteknél is normalizálódik a helyzet, de az aggodalmak így is maradnak
Részlegesen újraindult hétfőn a tanítás a brit iskolákban és egyes piacok is kinyithattak.
Trump minisztere megint Kína ellen fordult
Kína folyamatos fenyegetést jelent a nyugati világra - jelentette ki Mike Pompeo amerikai külügyminiszter.
Koronavírus: hónapok óta nem láttunk hasonlót Magyarországon
15-en fertőződtek meg a legfrissebb adatok szerint - csak egy új áldozata van a vírusnak, április legeleje óta nem volt ilyen.
Még így is csalódást hozott a karantén az italgyártóknak
Az emberek sokkal több alkoholt vásároltak a karantén alatt az üzletekből, de ez nem volt elég ahhoz, hogy megakadályozza az iparág általános visszaesését. A turizmus, éttermek, szórakozóhelyek bezárása sokkal nagyobb lyukat ütött a bevételeken. Az alkoholos italok ágazatában évekig tartó lassú javulást várnak.
Még mindig nem késő: az EU megegyezne a britekkel, de nem bármilyen áron
Az Európai Bizottság főtárgyalója szerint még mindig van lehetőség a megállapodásra az Egyesült Királyság és az Európai Unió jövőbeni kapcsolatrendszerének feltételeiről és az EU törekszik is az egyezségre Londonnal, de nem bármilyen áron.
Nemcsak a koronavírusról szól majd a hét Magyarországon
Több statisztikai adat is megjelenik a következő héten, köztük a márciusi külkereskedelmi termékforgalom részletes adatai, az áprilisi ipari termelés és az ipari termelői árak statisztikája, valamint a kiskereskedelem áprilisi forgalma.
Újabb lélektani határt tört át a koronavírus
A halálos áldozatoké már csaknem 370 ezer, közel 2 és félmillióan viszont kigyógyultak a betegségből.
Hamarosan már indulnak a repülők a nyaralóhelyekre
Az utazási irodák az egészségügyi és adminisztratív szabályokat figyelembe véve, július elején tervezik elindítani a közvetlen charterjáratokat a mediterrán tengerparti üdülőhelyekre, áll a Magyar Utazási Irodák Szövetsége közleményében.
Újraindul az élet: Olaszország kitárja a kapukat
Olaszország június 3-tól az EU-tagállamaiból és Nagy Britanniából érkezők, június 15-től pedig az összes többi beutazó előtt megnyitja határait, miközben az óvintézkedések értelmében továbbra sem engedélyezett a kongresszusok rendezése, valamint a büféreggeli sem.
Varga Mihály elmondta, hogy mire készül a kormány
A miniszter interjút adott a Kossuth Rádió Vasárnapi újság műsorában, ahol részletesen beszélt a költségvetés összeállításának egyes szempontjairól.
A magyarok szeretik a húst – itt vannak a számok
Hat százalékkal több baromfifélét, két százalékkal több szarvasmarhát és egy százalékkal több sertést vágtak az első negyedévében a 2019. január–márciusi időszakhoz képest a magyar vágóhidakon - derült ki a NAIK Nemzeti Agrárgazdasági Kutatóintézet honlapján közzétett jelentésből.
Koronavírus: tovább nőtt a fertőzöttek száma Magyarországon
3876 főre nőtt a magyarországi koronavírus-fertőzöttek száma.
Hogy reagáltak a cégek a koronavírusra?
Az idei év elején még azért küzdöttek a munkavállalók és az érdekképviseleteik, hogy minél magasabb béremelést csikarjanak ki, néhány hónap elteltével a munkahelyek megtartása került a fókuszba. A cégek többsége az összeomlásra leépítéssel válaszolt.
Rizikós időszak előtt áll a hitelesek egy része
A meglévő jelzáloghitelek - ezen belül a lakáskölcsönök - 49 százaléka számít rizikósnak a havi törlesztés szempontjából. Azok a lakáshitelesek mehetnek biztosra, akik a futamidő végéig fixálták a kamatot, ezáltal a törlesztőrészletet. Ezeknek a kölcsönöknek az aránya egyébként ma már 10 százalékos.
Koronavírus: karanténba került egy elnök
Karanténba került Luis Lacalle Pou uruguayi elnök, miután kapcsolatba került egy koronavírussal fertőzött tisztségviselővel - írta közleményében a montevideói elnöki hivatal helyi idő szerint pénteken.
Miről volt szó az operatív törzs mai tájékoztatóján? Itt vannak a részletek
Megkönnyíti a magyar állampolgárok hazatérését Bulgáriából egy most hatályba lépett kormányrendelet - mondta a koronavírus-járvány elleni védekezésért felelős operatív törzs ügyeleti központjának vezetője.
A lakásfelújítás és a koronavírus - barkácsolnak a magyarok
Az utóbbi hónapokban sok kereskedő szenvedte meg a válságot, ám például a barkácsboltokban a korlátozások ellenére is élénk maradt a forgalom. Ebben nem kis részben a lakásfelújításoknak is szerepe lehetett. Az OTP Ingatlanpont szakértői szerint egy megfelelően felújított ingatlannal még a jelenlegi, döntően a vevőknek kedvező piaci helyzetben is erős lehet az eladók alkupozíciója, de természetesen a mindennapi életkörülmények is könnyen javíthatóak.
Döntött a kormány: egyszerűbb lesz a csok igénylése
Egyszerűsödnek a családi otthonteremtési kedvezmény (csok), a babaváró támogatás és a jelzáloghitel-elengedés igénylésének feltételei, valamint bővül az igénylők köre a Magyar Közlönyben péntek éjjel megjelent kormányrendelet értelmében - közölte az Emberi Erőforrások Minisztériumának család- és ifjúságügyért felelős államtitkára.
Donald Trump példátlan lépésre szánta el magát
Az Egyesült Államok szakított az Egészségügyi Világszervezettel, visszavonja Hongkong különleges kereskedelmi státusát, és felfüggeszti a kínai állampolgárok amerikai beutazásának engedélyezését.
Új számok a koronavírusról: így áll most Magyarország
Meghalt 7 idős, krónikus beteg, és 26-tal, 3867-re emelkedett az azonosított koronavírus-fertőzöttek száma Magyarországon - közölte a koronavirus.gov.hu.
Még ingyenes a parkolás, de a járvány már átírta a garázsárakat
A veszélyhelyzet megszüntetése miatt benyújtott törvényjavaslat miatt július 1-ig ingyenes lehet az országban a parkolás, viszont a járvány hatása nagyon gyorsan megjelent a budapesti és nagyvárosi eladó és kiadó garázsok piacán.
Ez hiányzott leginkább a magyaroknak a karantén alatt
A GfK Hungária több mint 2 700 háztartásban végzett online kutatást a COVID-19 vírus hatásáról. A kutatás legfontosabb megállapítása alapján elmondható, hogy a vásárlók próbálták elkerülni a zsúfoltságot, az emberekkel való érintkezést és jóval ritkábban jártak vásárolni, viszont 1-1 alkalommal sokkal nagyobb értékben és többet vásároltak – az átlagos kosárméret közel harmadával nőtt.
Megmenethető a nyár? Így áll a hazai turizmus
Bővüléssel zárhatja a nyarat a belföldi turizmus, hiszen valószínűleg túl fogja szárnyalni a tavalyi teljesítményét - mondta a Magyar Turisztikai Ügynökség (MTÜ) honlapján közzétett nyilatkozatában a szervezet vezérigazgatója.
Egészen különös rekordot hozott a koronavírus
Amerikában rekordot döntöttek a személyi jövedelmek – az állami segélyeknek köszönhetően.
Javaslatot tett a kamara: engedjék el a bérleti díjak egy részét
A Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara azt javasolta a fővárosi és kerületi önkormányzatoknak, hogy a kereskedelmi egységek forgalmának visszaesésével arányosan enyhítsék a kereskedelmi célú ingatlanok bérleti díját a budapesti mikro-, kis- és középvállalkozások részére - közölte a fővárosi köztestület pénteken az MTI-vel.
Behajthatatlan követelése van a cégnek? Erről jó, ha tud
A koronavírus okozta gazdasági visszaesés következtében sok vállalkozás küzd likviditási problémákkal, ami a behajthatatlan követelések számának növekedését okozhatja. Az emiatt nehéz helyzetbe került vállalkozások számára ugyanakkor rendkívül fontos lehet, hogy az adóhatóságtól legalább a behajthatatlan követelések áfáját vissza tudják igényelni.
Rengeteg új járatot indít a Wizz Air
Két új bázist nyit a Wizz Air a társaság mai közleménye szerint.
A hazai ipar lehet a nyertese az ellátási láncok átalakulásának
Két esetben megindult a gyártás átszervezése Kínából Magyarországra– mondta el Konkoly-Thege Máté. A ThegePlastic Kft. ügyvezetője hozzátette, hogy a kormányzati lépések is egyre inkább a hazai ipari szereplők helyzetbe hozását segítik. A fentiek hatására akörnyezetterhelés is komolyan visszaeshet, illetve a körkörös gazdasághoz köthető beruházások is lendületet kaphatnak – emelte ki.
Milliárdokra pályázhatnak hazai kkv-k
"Péntektől érhető el a Magyar, High-tech és Zöld szuperkonstrukció, amely azért egyedülálló a magyar gazdaságfejlesztés történetében, mert a hazai vállalkozások azonos tartalmú, 70 százalékos támogatásintenzitású felhívásra pályázhatnak, függetlenül attól, hogy az ország melyik pontján működnek. Ezúttal tehát nemcsak a vidéki, hanem a budapesti és Pest megyei vállalkozások is fejlesztési forráshoz juthatnak hatékonyságnövelő fejlesztéseik megvalósításához” – mondta el György László, az Innovációs és Technológiai Minisztérium gazdaságstratégiáért és szabályozásért felelős államtitkára.
Orbán bejelentette: új nemzeti konzultáció jön
A miniszterelnök szerint most egy csendesebb időszak következik, ezért alkalmas az idő egy nemzeti konzultáció lebonyolítására.
Hamarosan új világ jön a cégek életében
Áfaösszegtől függetlenül immár minden belföldi üzleti partner felé kiállított számláról adatot kell szolgáltatni az adóhatóságnak július 1-jétől. Dr. Bákonyi László adójogi szakértő elemzéséből kiderül: a kézi számlát használó vállalkozások valójában duplikálják munkájukat, hiszen a számla adatait manuálisan rögzítik a NAV online rendszerébe.
Berobbanhat a lakásépítés a rozsdaövezetekben
Újabb részleteket lehet megtudni a rozsdaövezeti lakásprogramról szóló törvénytervezetből, amely alapvető változást eredményezhet az új lakások piacán már a közeljövőben. Akár 1-2 éven belül piacra kerülhetnek a kedvezményes 5 százalékos áfával árult rozsdaövezeti lakások.
Üzenet a bliccelőknek – a jövő héttől teljesen visszatérnek az ellenőrök
Jövő keddtől teljes létszámmal végzik a fővárosi tömegközlekedési járatokon a jegyellenőrzést - közölte a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) az MTI-vel.
Megnyitja határait a magyarok egyik kedvenc nyaralóországa
Horvátország teljesen megnyitja határait Szlovénia, Magyarország, Ausztria, Csehország, Szlovákia, Észtország, Lettország, Litvánia, Lengyelország és Németország állampolgárai előtt - jelentette be Andrej Plenkovic miniszterelnök.
Koronavírus: még mindig több mint kétmillió embert rúgnak ki hetente
Úgy tűnik, hogy némi enyhülés látszik az Egyesült Államok munkaerőpiacán, a heti új munkanélküli segélykérelmek a múlt heti 2,4 millióhoz képest 2,1 millióra csökkentek.
Szijjártó elárulta, mire számíthatnak az újrakezdésre készülő cégek
Szijjártó Péter szerint a világgazdaságban csak a változás biztos, és nem elég csupán a járvány közvetlen hatásai ellen védekezni. A vírus ugyanis - mint fogalmazott - az emberélet mellett a megélhetést is fenyegeti, a kormány ezért folytatja a munkára építő gazdaságpolitikát.
Itt a toplista: a legdurvább céges bűncselekmények
A vállalatok által tapasztalt bűncselekmények toplistájának élén az ügyfelek által elkövetett csalás szerepel 35 százalékos aránnyal, ami növekedést jelent a 2018-ban mért 29 százalékhoz képest. A vállalkozások szerint az összes bűncselekmény közül ez a terület és a kiberbűnözés okozza a legtöbb gondot – derül ki a PwC globális gazdasági bűnözésről készített kétévenkénti felmérésének aktuális kiadásából.