Friss cikkeink
Koronavírus Magyarországon - mi áll a mai adatközlésben?
Egyetlen egy új koronavírus-beteget sem azonosítottak a fővárosban az elmúlt 24 órában.
Változatos túrák a szomszédos Ausztriában
Az igazán izgalmas kalandokra vágyóknak nem kell messzire utazniuk szabadságuk alatt, hiszen a változatos földrajzi adottságokkal rendelkező szomszédos Ausztriában nem csak magas hegycsúcsok, de erős sodrású folyók és jól kiépített via ferrata útvonalak is a kalandvágyó kirándulók rendelkezésére állnak.
Mit hozott a boltokban a járvány utáni újranyitás?
A kiskereskedelmi üzletek júniusban már járványügyi korlátozások nélkül lehettek nyitva az egész országban, így forgalmuk volumene a nyers adat szerint 0,8 százalékkal bővült, naptárhatástól megtisztítva lényegében nem változott az előző év azonos időszakihoz képest - jelentette a Központi Statisztikai Hivatal.
Jelentős létszámleépítések jöhetnek a magyarországi Tesco-nál
Nemrég még csak átszervezésről, munkakörök összevonásáról volt szó a multi magyarországi ágánál, meg arról, hogy az alkalmazottak többségének új állást fognak ajánlani.
Ezzel a programmal nagyot kaszálnak külföldön a magyar ingatlanos cégek
Már a Duna House is tagja azon magyar ingatlanos cégek körének, amelyek az MNB Növekedési Kötvényprogramjából szerezhetnek pénzt a külföldi terjeszkedéshez. Összességében több százmilliárd forint landol ezeknél a vállalatoknál. Fő célpontjuk a lengyel és a nyugat-európai piac.
Építési törmelék? Lom? Hulladék? Itt a megoldás!
Ha gondot okoz az építkezésből, felújításból megmaradt törmelék, sitt, szemét, hulladék, több megoldást is tudunk számodra. Akkor is van megoldás, ha magad szeretnéd megoldani az elszállítást, de olyan megoldást is hoztunk, amivel egy az egyben leveszik a válladról a szemétszállítás minden terhét. Te döntesz. Lássuk a lehetőségeket!
Vizsgálódik az EU – nincs rendben a felvásárlás?
Az Európai Bizottság átfogó vizsgálatot indít a Fitbit aktivitásmérő okosórát gyártó cég és a Google amerikai internetes óriásvállalat által tavaly novemberben kötött felvásárlási megállapodás ügyében - közölte Margrethe Vestager versenypolitikáért felelős biztos.
Áfacsökkentést kér a bajba jutott ágazat – ki járna jól?
A fesztiválok elmaradása miatt, a zenészek megsegítése érdekében a Magyar Fesztivál Szövetség a koncertek belépőjegyeire kedvezményes, öt százalékos áfa bevezetését kéri.
Megjelent a kiírás: erre lehet pályázni
Magyarországnak az az érdeke, hogy az egészségügyi védőeszközök terén is képes legyen az önellátásra, így a járvány újabb hulláma esetén sem lenne kiszolgáltatva a nemzetközi piacnak.
Hogy változott az álláskeresők száma Magyarországon?
A június közepi mélypontot követően augusztus első napjaira közel 25 ezerrel csökkent a regisztrált álláskeresők száma Magyarországon, ami egyértelműen jelzi, hogy kedvező fordulat megy végbe a munkaerőpiacon – mondta Bodó Sándor.
A koronavírus a fiatalok pénztárcájára is hatással volt
A fiatalok 18 százaléka többet költött a járványhelyzetben, 36 százalékuknál viszont csökkentek a kiadások - áll a K&H ifjúsági indexében, amely szerint jelentős eltérések láthatóak a 19-29 évesek költéseiben, például míg a nők 25 százaléka nagyobb kiadásokkal szembesült, a férfiaknak csak a 12 százaléka költött többet a járvány miatt.
Jól fizet a segédmunka
A segédmunka régen mert végzettség nélküli, alacsonyan fizetett munkákat jelentett. Mára ez megváltozott, mert a segédmunka világa is megváltozott. Mutatjuk, hogyan keress pénzt végzettség nélkül!
Aki időben észbe kap, akár nyertesként is kerülhet ki a válságból
Számos olyan iparág volt, amelyet a koronavírus-járvány nem érintett közvetlenül, ám ezek is szembesültek kihívásokkal: a megváltozott helyzet mindenki számára új lehetőségeket kínál. Aki most képes megragadni ezeket, az nyertesként kerülhet ki a küzdelemből.
Zöld utat kapott a Richter – új piacon jelenhet meg egy fájdalomcsillapító
A Richter Gedeon Nyrt. és svéd partnere, a Palette Life Sciences AB méhen belüli fájdalomcsillapítója, a Lidbree nemzeti forgalombahozatali engedélyt kapott az Egyesült Királyságban - közölte a Richter a tőzsde honlapján.
Lidl akciós újság online is - még közelebb az akciós árak
Jó azoknak, akik úgy tudnak bevásárolni egy áruházban, hogy nem kell megnézniük az árakat, nem kell számolniuk. A legtöbbünk azonban ezt nem engedheti meg magának, ezért az akciós újságok bűvköre számunkra egyáltalán nem felesleges luxus.
Javul a hangulat: a német autógyártók is kezdenek talpra állni
Javul az üzleti hangulat és a kereslet fellendülésének jelei mutatkoznak már a német autóiparban a müncheni egyetem ifo gazdaságkutató intézetének rendszeres felmérése alapján.
Mi lesz a TikTok sorsa? Ez az Amerikában maradás feltétele
Az elnök szívesen látná a Microsoft tulajdonában a videómegosztót.
Új halottja van a koronavírusnak - ezek a friss, magyarországi számok
Egy idős, krónikus beteg halt meg. Találtak 9 új fertőzöttet is.
Hogyan támogatnák meg a turizmust? Új részletek
A koronavírus turizmusban mért káros hatásainak enyhítésére induló Széchenyi Turisztikai Kártya Programról érkeztek részletek a legfrissebb Magyar Közlönyben.
Férfi papucsot mindenkinek!
Szerencsére ma már nem tartja magát a tévhit, hogy a férfi papucsok csak zárt térbe valók. A legtöbb ember számára az otthon kényelmét jelentik ezek a darabok, mégis akár az utcára is tökéletes viselet.
Pont ott tartanak a nyugdíjasok, ahol 2010-ben
Az átlagfizetésből élők életszínvonala sokat javult az elmúlt 10 évben, ellenben a minimálbér vásárlóereje vajmi keveset változott, az inflációhoz kötött nyugdíjemelés pedig láthatóan csődöt mondott. Laptársunk felmérésére alapozva elemezték a jövedelmeket.
Nagy értékű állami tulajdonú ingatlanok kerülnek kalapács alá
Megszabadulna az állam az EMMI volt irodaházától, amely még most is azbesztes, valamint a budai Vár egyik újabb értékes ingatlanának is új tulajdonosa lehet. Néhány milliárd kell hozzá.
A koronavírus hatása: szórják ki a diplomákat
Az augusztus 31-ig letett záróvizsgákra érvényes még a koronavírus miatt bevezetett kedvezmény.
A kutyának se kellenek az új autók?
Az új személyautók eladása 21 százalékkal esett vissza Magyarországon júliusban az előző év azonos időszakához képest, a forgalomba helyezett új személygépjárművek száma 12 045-re csökkent - közölte a Magyar Gépjárműimportőrök Egyesülete a DataHouse Kft. adatai alapján.
A járvány után: már átlendültünk a mélyponton
Az elmúlt hónapok erős pesszimizmusa után a júliusi Beszerzési Menedzserindex minimális élénkülést mutat. A Magyar Logisztikai, Beszerzési és Készletezési Társaság által számolt index azt jelzi, hogy a mélyponton átlendültünk, de az érték alulmúlja az elmúlt évi számot és a korábbi három év átlagát is.
Meghosszabbították a határidőt – még jelentkezhetnek a cégek
A magyar kormány kiemelt célja a zöldgazdasághoz és -iparhoz kapcsolódó, nagy növekedési potenciállal rendelkező feldolgozóipari vállalkozások technológiaváltást segítő fejlesztéseinek támogatása.
Vinné a Microsoft a TikTok-ot
A Microsoft amerikai technológiai óriásvállalat megerősítette vasárnap, hogy tárgyalásokat folytat a TikTok videomegosztó közösségi hálózat egy részének felvásárlásáról a kínai tulajdonossal.
Szállodák a koronavírus árnyékában: a remény hal meg utoljára
Szállodánként jelentősen eltérő, hogy a több mint két hónapos leállás összességében mekkora kárt, elmaradt bevételt jelent. Az általunk megkeresett létesítmények egytől egyig éltek a gazdasági mentőcsomag valamelyik elemével.
Varga Mihály ezeknek a cégeknek ajánlana pénzt
Megjelent 7,3 milliárd forintos keretösszeggel a hazai zöld gazdaság kapacitásainak fejlesztését támogató felhívás.
Koronavírus: mi a helyzet most Magyarországon?
Nincs újabb halálos áldozat.
Cink vagy horganyzott ereszcsatornát válasszak?
Az ereszcsatorna képe annyira hozzátartozik a házak hangulatához, hogy csak egészen ritkán tudatosul bennünk, hogy ezzel a “kiegészítővel” is törődni kell. Pedig az elhanyagolt ereszcsatorna rengeteg gondot okozhat, hosszú távon akár a ház szerkezeti épségét is veszélyezteti. Az elhasználódott vízelvezetőket cserélni kell. De vajon a cink vagy a horganyzott acél hosszú távon a jobb megoldás?
Vírusölő állami pénzek
Az elmúlt hetekben a kormány sorra jelentette be a vállalkozások megsegítését célzó kedvezményes forrásokat.
Utazás helyett lakásfelújításra költöttek a magyarok
Vajon mely termékekből és szolgáltatásokból vettünk többet, és melyekből kevesebbet a koronavírus-járvány alatt? Az Erste Bank bankkártyás vásárlásokat összegző felmérése alapján négy csoportot és két időszakot lehet megkülönböztetni.
Adóelkerülés elleni küzdelem - mire fog jutni az OECD?
Az OECD célként tűzte maga elé, hogy új, sokszor BEPS 2.0-nak nevezett programjának keretein belül további lépéseket tegyen a globális adórendszer méltányos és igazságos átalakításáért két új, pillérként emlegetett adózási koncepció kidolgozásával. A program első pillére a digitális üzleti modellek jövedelmének megadóztatását tenné lehetővé, de ahogy arról már több alkalommal beszámoltunk, ennek a konszenzusos kialakítása egyre inkább elérhetetlennek tűnik. Ez nagyban köszönhető a tervezet legaktívabb bírálójának, az Egyesült Államoknak is. Hivatkozással a digitális adó diszkriminatív jellegére az USA korábban ellenezte, majd opcionálissá kívánta tenni a kialakítás alatt álló új adórendszert.
Hogyan okoz a hőhíd penészedést?
Talán kevésbé ismert, hogy a penész az új építésű ingatlanokat sem kíméli, és nem csak a magas páratartalom miatt alakulhat ki. Az úgynevezett hőhidak miatt is megjelenhetnek penészfoltok a falakon, nézzük, hogyan és miről ismerhetők fel!
Erre legalább jó volt a járvány
A hatékony online munkaszervezés során kedvező tapasztalatokat gyűjtő magyar vállalkozások sokkal nyitottabbá váltak a további digitális fejlesztések iránt is - derült ki a felhő alapú szolgáltatások közvetítésével foglalkozó Kvazar.cloud friss villámkutatásából. Az országosan több mint 500 viszonteladó partnert kiszolgáló cég által gyűjtött visszajelzések alapján a Microsoft Teams platformján elérhető funkciók hosszú távon is beépültek az üzletmenetbe. A kutatásban résztvevő cégek kiemelték, hogy az online eszközöknek köszönhetően könnyebben tudják tartani a kapcsolatot a kollégák, nőtt a munkaszervezés hatékonysága és átláthatóbbá vált a feladatok kezelése is.
Új társadalombiztosítási törvény: ezek a legégetőbb változások
A júliustól életbe lépett, új társadalombiztosítási törvényben kodifikált változások jelentős mértékben könnyítenek az élőmunka közterhein, többek között érintik a családosokat, a nyugdíjasokat és a kiküldetésben élőket is. A MAZARS összefoglalójában azokról a fontos változásokról olvashat, amikre érdemes odafigyelni.
Európa válaszút előtt: mit mondanak a vállalatvezetők?
Az Accenture legújabb jelentése szerint a világ cégvezetőinek kétharmada arra számít, hogy az európai piac viszonylag gyorsan talpra áll a COVID-19 járvány okozta gazdasági válságból. Azonban a mostani bizonytalan helyzetben fennáll a veszélye annak, hogy a vállalatvezetők túl sokáig fókuszálnak a védekezésre. Nem csak rövid távon eszközölnek megtakarításokat a készpénzállományban, hanem a hosszú távú növekedéshez szükséges beruházásokat is alulfinanszírozzák. A kutatás-fejlesztés nem szünetel ugyan, de a vezetők nem erőltetik a nagyszabású, áttörést jelentő innovációkat, és továbbra is nagymértékben támaszkodnak a kormányzati támogatásokra.
Csak elegánsan: a legnépszerűbb karóra márkák az üzleti életben
A karóra állásfoglalás: azt mutatja meg, hogy ki hova sorolja magát, mit vár az élettől és mit engedhet meg magának. Habár a külső kialakításban, a színekben és díszítettségben akad eltérés női, férfi és uniszex karórák között, a szellemiség ugyanaz mögöttük.
Turisztikai cégek juthatnak hitelhez
Az új hitelkonstrukció részletei hétfőn jelennek meg a Magyar Közlönyben.
Tények, amelyeket még a legnagyobb potterheadek sem ismernek
A Harry Potter-univerzum minden évben újabb és újabb rajongókat gyűjt 1997 óta. Ez az a könyvsorozat, amely olyannyira híres, hogy a Google-ön világszerte többször keresnek rá, mint az amerikai elnökre, Kanye Westre vagy Gandalfra. Napról napra újabb és újabb tények, érdekességek látnak napvilágot a Potter-saga kapcsán, mi pedig most elhoztunk neked hármat is, illetve egy kihagyhatatlan ajánlatot a modern potterheadeknek!
Válságálló családi vállalkozások - mi a titkuk?
Bár sokszor hasonlítják gazdasági szempontból a jelenlegi koronavírusjárvány-helyzetet a 2008-as válsághoz, a családi vállalatoknál az látható, hogy az akkori, illetve a jelenlegi krízis lényegesen más helyzetben érte a cégeket. Mennyire voltak felkészülve a mostani pandémia és a 12 évvel ezelőtti kihívásokra? Mit érdemes egy vállalkozásnak szem előtt tartania stratégiája megalkotásakor, hogy egy következő válsághelyzetben is sikeresen tudjon működni? A K&H családi vállalatok szakértői ezekre a kérdésekre keresték a választ, a legutóbbi recesszió tapasztalatainak felidézése alapján pedig három fő „összetevőjét” határozták meg a válságálló cégnek.
5 dolog, amit érdemes figyelni, ha PPC ügynökséget választasz
Egy PPC ügynökség jellemzően a fizetett hirdetéseidet (Google Ads, Facebook, Instagram, LinkedIn, Twitter) kezeli. Ezekhez a platformokhoz bizony mély és naprakész tudás szükséges, legalábbis, ha az a célod, hogy bevételt is generáljanak neked év végére.
E-kereskedelem: ezek a szektorok bővülhetnek még
Az e-kereskedelmi szektor a koronavírus-járvány kereskedelemre gyakorolt hatásai miatt rakétaszerű növekedésre kapcsolt, éves szinten akár 25 százalékkal növekedhet a hazai online piac. Nemcsak a járvánnyal közvetlenül összefüggő piacok, mint az FMCG, vagy a műszaki cikkek online piaca erősödhet, de egyes prognózisok szerint a pharma, az építőipar, és a B2B szektor jelentős digitalizációjára is számítani lehet. Számos vállalkozás most indít webáruházat, vagy fejleszti webshopját: az ideális e-kereskedelmi szoftver kiválasztását a LogiNet most megjelent ingyenes e-bookja segíti.
Melyik a jobb választás: az elektromos radiátor vagy a konvektor?
A tapasztalatok azt mutatják, hogy az elektromos radiátorok, illetve konvektorok alkalmazását egyre többen veszik fontolóra. Persze a technológia modern vívmányait, valamint az általuk kínált előnyöket figyelembe véve ez egyáltalán nem hat a meglepetés erejével.
Koronavírus az országban: újabb fertőzöttek, meghalt egy beteg
21 újabb magyar állampolgárnál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést, ezzel 4526 főre nőtt a hazánkban beazonosított fertőzöttek száma.
Szabadság járvány alatt: mit tehet és mit nem a munkavállaló és a munkáltató?
Az elkövetkező hetekben számos munkavállaló megy szabadságra, és lesznek közöttük, akik ezt az időt külföldön fogják eltölteni. 2020. július 15-től a kormány olyan járványügyi intézkedéseket rendelt el, amelyek a most szabadságra menő munkavállalókat is érinteni fogják, ennek megfelelően közvetett módon kihatnak a munkáltató működésére is.
Mennyire válságálló a magyar autópiac?
2020 első félévében 25,3 százalékkal kevesebb új autót adtak el Magyarországon, mint az előző év hasonló időszakában. Ez az adat a kelet-közép-európai régióban a legkedvezőbb, a környező országokban a visszaesés jellemzően 30 százalék felett alakult.