Friss cikkeink
Jó hír jött Oroszországból – hónapok óta nem volt hasonló
Az igazolt Covid-19-fertőzések száma 5395-tel 823 515-re emelkedett az elmúlt egy napban Oroszországban, ez a legalacsonyabb mutató április 23. óta, de még mindig 0,7 százalékos növekedést jelent - közölték az orosz hatóságok.
Mi legyen az olimpiával? Új ötlettel állt elő egy politikus
Nézők nélkül is meg lehet rendezni a jövő évre halasztott tokiói olimpiát és paralimpiát - állítja a japán Liberális Demokrata Párt egyik politikusa.
Hajléktalanszállón lakó cégtulajdonosok - hogyan trükköznek a vállalkozások?
Háromszoros felszámolási és ötszörös kényszertörlési arány, ha sok vállalkozás található egy címen.
Durva számok Amerikából - tombol a járvány
Több mint 57 ezer új koronavírus-fertőzést regisztráltak hétfőn az Egyesült Államokban a baltimore-i Johns Hopkins egyetem és kórház adatai szerint.
Így találhatnának könnyebben egymásra az egyetemek és a cégek
Mindössze a cégek egyötöde működik együtt valamilyen felsőoktatási intézménnyel, pedig a tapasztalatok alapján mindkét fél rengeteget profitálhat a kapcsolatból – derült ki a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara közelmúltban végzett kutatásából. A cégvezetők, HR vezetők és egyetemi képviselők körében készült felmérés szerint mindkét fél igényelné az együttműködést, de sokan nincsenek tisztában a lehetőségeikkel. A megkérdezettek több mint fele szerint szükség lenne egy közvetítő szervezetre, és erre a Kamarát tartanák a legalkalmasabbnak.
Friss számok Magyarországról: hogy áll most a koronavírus?
13 újabb magyar állampolgárnál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést, ezzel 4448 főre nőtt a hazánkban beazonosított fertőzöttek száma.
Egyre nagyobb bajban vannak a hazai utazási irodák
Kérdéses a téli utazási idény forgalma, ugyanis egyelőre a magyar kiutazók által kedvelt összes térség tiltott zónában van .
A válság nemcsak ellenség, barát is lehet
Magyarország komoly stratégiai szerepet tölt be a Bosch csoport működésében, és ezt a válság sem írja felül. Daniel Korioth, a Bosch csoport Magyarországért és az Adria régióért felelős vezetője, a Robert Bosch Kft. ügyvezető igazgatója a koronavírus-járvány ellenére is optimista. Úgy véli, most van igazán komoly előnye annak, mennyire diverzifikált a Bosch. Az új gépjárművek iránti kereslet ugyan visszaesett, de a barkács- és kertészeti eszközök gyártása minden idők egyik legjobb eredményét produkálja. A magyarországi Bosch csoport kutatás-fejlesztési tevékenységének súlyát jól jelzi, hogy a több mint 15 ezer hazai munkavállalójuk egyötöde ebben a szegmensben tevékenykedik, és különböző innovációkkal érnek el komoly sikereket világszinten.
5 tipp, hogy vállalkozása sikeres legyen a digitális térben
A világjárványnak köszönhetően a fogyasztók elsősorban a digitális megoldások felé fordulnak, és elvárják, hogy gyorsan és biztonságosan tudjanak keresni, vásárolni és megrendelni termékeket – mindezt otthonról, a társadalmi távolságtartás szabályait betartva. Ez az elmozdulás minden vállalkozás esetében megköveteli az üzleti modell újragondolását és a változó fogyasztói igényekhez való alkalmazkodást, mérettől függetlenül.
Sok a baj a viharokkal – még az aratás is leállt
Az esős időjárás lelassította Zala megyében a betakarítási munkákat, a szántóföldekre hullott nagy mennyiségű csapadék miatt a megye nagy részén leállt az aratás - közölte a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara megyei elnöke az MTI-vel.
Pofon a fapadosnak – nagy buktát hozott a koronavírus
A koronavírus-járvány miatt bevezetett utazási korlátozások következtében 95 százalékkal, 2,2 milliárd euróval csökkent a Ryanair diszkont légitársaság bevétele az első negyedévben.
Százmilliárdos beruházások jönnek Magyarországra
Több száz milliónyi beruházás érkezik Magyarországra a következő hónapokban Koreából - mondta Szijjártó Péter magyar külgazdasági és külügyminiszter Szöulban tett látogatása során az MTI-nek adott nyilatkozatában.
Az export helyzete hullámszerűen hat ki a gazdaság minden szereplőjére
A koronavírus-járvány világszerte rendkívüli gazdasági helyzetet teremtett. A negatív hatások ellensúlyozására és a hazai gazdasági szereplők kárenyhítése céljából az EXIM Kárenyhítő Programcsomagot indított az exportáló, a nekik beszállító, valamint az exportra készülő vállalkozások számára. A részletekről Szabó István Attila üzleti-vezérigazgató helyettest kérdeztük.
Mit termeljünk, ha beüt a klímaváltozás?
A legnagyobb problémát a klímaváltozás sebessége jelenti. Olyan ütemben és olyan szélsőséges mértékben változik az időjárás, amivel a természetes környezet – és minden, ami arra épül – nem bír lépést tartani.
Jó hír jött a német cégek háza tájáról
Elemzők által vártnál jelentősebben javult júliusban az előző havihoz képest a müncheni ifo gazdaságkutató intézet németországi üzleti hangulatindexe.
Tovább tombol a járvány a világban - még nincs vége
A világon 16 201 176 ember fertőződött már meg a koronavírus-járványban, a halálos áldozatok száma 647 910, a gyógyultaké pedig 9 360 046 a baltimore-i Johns Hopkins Egyetem hétfő reggeli adatai szerint.
Ebből a helyzetből nyertesen jöhet ki Magyarország
A járvány után átalakulhatnak a globális ellátási láncok: azaz több ágazat nagyvállalata áthelyezheti a gyártóbázisait, ebben a folyamatban pedig célpontot jelenthetnek a régiós országok, köztük Magyarország - derül ki a Coface hitelbiztosító legfrissebb elemzéséből. A lehetőség kihasználásának alapvető feltétele a hatékony termelés, valamint ezzel összefüggésben az automatizáció és digitalizáció területén történő további fejlesztések. Magyarország helyzetét javíthatja, hogy az utóbbi években a beruházások volumene jelentősen nőtt.
Koronavírus: hányan betegedtek meg az elmúlt 24 órában? Kijöttek a friss adatok
13 fővel emelkedett a beazonosított fertőzöttek száma, de nincs újabb elhunyt.
Sokk után - ilyenek most a kilátások
A hazai gazdasági szereplők kilátásainak áprilisi sokkszerű zuhanása után májusban és júniusban számottevő pozitív korrekció következett be. Júliusban a GKI konjunktúraindexe csak enyhén, 2 ponttal emelkedett – a fogyasztók és az üzleti szolgáltató cégek javuló, a többi ágazat stagnáló várakozásainak köszönhetően. A fogyasztói bizalmi index ebben a hónapban 6, az üzleti index mindössze 1 ponttal nőtt a júniusihoz képest.
Hányan veszítették el az állásukat a járvány alatt? Hamarosan kiderül
Munkaerőpiaci, kereseti és több más statisztikai adat is megjelenik a következő héten, közöttük a lakásépítések, építési engedélyek első félévi statisztikája.
Jobban féltik állásukat a válság hatására a magyarok
Bár a koronavírus-járvány miatti egészségügyi vészhelyzet alaposan megrendítette a már hosszabb ideje stabil hazai munkaerőpiacot, a munkavállalók körében továbbra is részben optimista hangulat uralkodik. Ugyanakkor fontos fejlemény, hogy a vírus okozta válság hatására hirtelen megugró munkahely megtartása iránti motiváció, valamint a saját állás, illetve a munkahely stabilitásába vetett bizalom erőteljes meggyengülése miatt megfordulni látszik a korábbi évek munkaerő-piaci trendje, azaz egy kínálat által meghatározott irány felé indulhat az álláspiac, derül ki a BNP Paribas Cardif Biztosító és a Medián legfrissebb közös kutatásából.
Mesterséges intelligencia húzhatja ki a válságból a cégeket
A legfrissebb előrejelzések szerint 2024-re világszerte a vállalatok háromnegyede már a mindennapi operatív működésben is nagyban támaszkodni fog a mesterséges intelligencia (AI) alapú eszközökre. A koronavírus járvány okozta gazdasági sokkot követő felépülés időszakában még sürgetőbbé válik a digitalizáció, amely számos területen kínálhat életbevágó segítséget a vállalkozásoknak. A Braining Hub IT oktatási centrum hamarosan elindítja itthon hiánypótló AI képzését, a cég szakértői pedig ennek apropóján egy csokorba gyűjtötték a legforróbb vállalati mesterséges intelligencia trendeket.
Otthoni koronavírus-tesztek miatt figyelmeztet a GVH
A Gazdasági Versenyhivatal panaszeljárása nyomán észlelte, hogy a tesztkoronavirus.hu weboldal valószínűsíthetően azt a benyomást keltette a fogyasztókban, hogy a COVID-19 (SARS-Cov-2) IgG/IgM antitest teszt készlet terméke jogszerűen forgalmazható. Bár a honlap július eleje óta nem elérhető, a GVH az alábbiakat tanácsolja a fogyasztóknak.
Koronavírus Magyarországon: itt vannak a friss adatok
11 újabb magyar állampolgárnál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést (COVID-19), ezzel 4435 főre nőtt a hazánkban beazonosított fertőzöttek száma - olvasható a koronavirus.gov.hu-n.
Mennyi hitelt vesznek fel a magyarok? Így változott a piac
Az idei év második negyedévében a jelzáloghitelpiacon is érezhető volt a koronavírus hatása, a piac volumene csökkent, az ügyletek mutatóinál azonban nem volt jelentős változás az év eleji adatokhoz képest.
Elektromos furgonnal bővült a Foxpost flottája
Útnak indult az első elektromos MAN furgon Magyarországon. A tervek szerint Budapesten és az agglomerációjában két műszakban dolgozik majd, naponta kétszer 80–90 kilométert tesz meg a Foxpost színeiben.
A lakástulajdonosok rémálma - mivel van a legtöbb gond?
Egyre több lakástulajdonos fordul közjegyzőhöz és kér úgynevezett kiürítési nyilatkozatot, amely alapján a szerződésszegő bérlő végrehajtás útján kiköltöztethető az ingatlanból.
Bűncselekmények az interneten - mit kell tenni, ha bajba kerülsz?
Évről évre többen esnek internetes bűncselekmények áldozatául: a Generali Biztosító hazai reprezentatív kutatásában résztvevők több mint harmada számolt be arról, hogy érte már cybertámadás a világhálón .
Gyorsul a járvány Magyarország egyik szomszédjánál
Romániában továbbra is gyorsuló ütemben terjed a koronavírus-járvány, a fertőzések száma naponta megdönti az előző nap feljegyzett csúcsot és rendre legalább másfélszerese az előző két hét napi átlagának.
Mennyire drágák Európában a magyarországi albérletek?
A legdrágább európai városok listáját vezető Zürichhez képest harmadáron lehet Budapesten belvárosi lakást bérelni, miközben a magyar albérleti díjak utolérték a térség szintjét - derült ki az Otthon Centrum nemzetközi összegzéséből.
Lassacskán 16 millió koronavírusos fertőzött lesz a világban
A világon 15 736 499 ember fertőződött már meg a koronavírus-járványban, a halálos áldozatok száma 639 652, a gyógyultaké pedig 9 043 203 a baltimore-i Johns Hopkins Egyetem szombat reggeli adatai szerint.
Elnöki szövetségest küldene az OECD-élére Amerika
Chris Liddell az Egyesült Államok jelöltje a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet főtitkári posztjára - jelentette be a Fehér Ház helyi idő szerint péntek délután.
Trumpnak rossz napja volt – összefogtak ellene
Beperelné az amerikai elnököt több tagállam és nagyváros egy nemrég hozott rendelet miatt.
Koronavírus: ismét érezhetően nőtt a betegek száma
Megfordult a kocka - azután, hogy napokig 500-nál kevesebb aktív fertőzöttről tudtunk, a mai számokban kisebb növekedés látszik.
Ezek a cégek versengenek a jövő betegeiért
A fejlett országok társadalmainak elöregedése miatt egyre több pénz áramlik a gyógyszereket, gyógyászati segédeszközöket és egészségmegőrző megoldásokat forgalmazó úgynevezett life science vállalkozásokhoz. Csakhogy ezeken a területeken egyre nagyobb összegeket kell áldozni a fejlesztésekre, amelyek megtérülése kérdéses lehet. A formálódó üzletben nagy fantáziát látnak a startupok és a technológiai óriáscégek is, amelyek óriási összegeket költenek fejlesztésekre. Vajon hogyan nyerhetik meg a betegért vívott harcot a life science vállalkozások növekvő kiadásaik és a fokozódó verseny mellett? Erre kereste a választ a Deloitte 2020 Global Life Science Outlook kutatása.
Vastagon fog a Gazdasági Versenyhivatal ceruzája, ha az online piacterekről van szó
A közelmúltban a GVH több súlyos, milliárdos nagyságrendű összeget is elérő bírságot szabott ki az online piactereken zajló magatartások miatt – gondoljunk csak a Booking.com B.V., valamint az Alza.hu Kft. és az Alza.cz a.s. ellen lefolytatott eljárásokra. E folyamat nem zárult le, hiszen nyilvános információk is igazolják, hogy további eljárások vannak folyamatban. Ahogy azt a GVH korábban – például középtávú digitális stratégiájában – deklarálta, és amint azt a kiszabott bírságok mértéke is jelzi, a GVH az online piacterek jelentőségét kiemelkedőnek értékeli.
Csúcstechnológiára állítaná át a kkv-kat a kormány
A high-tech, illetve csúcstechnológia feltétele például a technológiai váltás, illetve a kutató-fejlesztőmérnökök alkalmazása - mondta Palkovics.
Újabb magyar projekteknek jut egy kis EU-s pénz
Az Európai Hálózatfinanszírozási Eszközkorábbi pályázati körökben lekötetlenül maradt, úgynevezett visszahulló forrásainak sorsáról döntöttek a közelmúltban a tagállamok képviselői az Európai Bizottság javaslata alapján.
Nem volt valami acélos az acéltermelés
Jelentősen, 7 százalékkal 148,3 millió tonnára esett a világ acéltermelése júniusban éves összevetésben, elsősorban a koronavírus-járvány hatására visszaesett kereslet miatt - áll a nemzetközi acélipari szövetség, a The World Steel Association honlapján.
Szijjártó ismét a kkv-kat dicsérte
A kormány szövetségesnek tekinti a magyar vállalkozásokat a munkanélküliség elleni harcban - jelentette ki a külgazdasági és külügyminiszter a Hajdú-Bihar megyei Balmazújvárosban,ahol átadta a Balmaz-Sütöde Kft. több mint 508 millió forint értékű fejlesztésének támogatói okiratát.
Megszólalt az operatív törzs: ezt kérik a rendőrségtől
A hatósági házi karanténra vonatkozó szabályok betartásának fokozott ellenőrzését kérte a rendőrségtől az operatív törzs, és felhívta az országos tisztifőorvost, hogy vizsgálja felül a külföldi országok zöld, sárga, piros besorolását - közölte a koronavirus.gov.hu.
Így szerezhet forrást kezdő vállalkozásához
Az induló cégek számára az egyik legnagyobb fejtörést a fejlődéshez szükséges megfelelő mennyiségű tőke bevonása okozza. Mivel egy vállalkozás érettségének különböző fázisaiban eltérő módon juthat pénzhez, fontos tudni, hogy a kezdeti szakaszban milyen lehetőségek állnak rendelkezésre. Az induláskor a leggyakrabban saját és európai uniós forrásokra támaszkodnak, valamint magán kockázati tőkebefektetést vesznek igénybe a vállalkozások, az érettebb cégek számára pedig az önerő mellett a banki hitelek a meghatározók.
Százmilliárdokat mozgatott meg a kormány - mire költik majd a pénzt?
Méretes Magyar Közlöny érkezett csütörtök éjszaka, a 76 oldalas dokumentumban több fontos információt is találtunk. A forrásátcsoportosításról szóló határozatot a miniszterelnök jegyzi.
Koronavírus az országban: nincs újabb áldozat, de van 18 új beteg
Kijött a friss statisztika.
Így hatott a koronavírus a hazai e-kereskedelemre
A hazai webáruházak 73 százaléka könyvelt el forgalomnövekedést a tavalyi évben - derül ki a Shoprenter legutóbbi, 13. alkalommal elkészített kutatásából.
Mérföldkő a megállapodás: új fejezet kezdődik az EU történetében
Ötnapos intenzív tárgyalásokat követően és − az EU-ra nem jellemző módon − határidő előtt megállapodást sikerült elérni a koronavírust követő helyreállítási csomagról.
Mennyi pénzre van szüksége a megélhetéshez a magyar nyugdíjasoknak?
A magyar nyugdíjasok szerint 290,3 ezer forint havi jövedelemből már prímán meg lehetne élni, míg 87,3 ezer forint csak arra elég, hogy nagyon szűkösen kijöjjenek a hónap végéig. E két szélsőérték között pedig fokozatosan változik az elégedettség.
Megint romlik a helyzet az amerikai munkaerőpiacon
Március vége óta először emelkedett az első alkalommal munkanélküli segélyt kérők száma az Egyesült Államokban a múlt héten, jelezve, hogy romlik a munkaerőpiaci helyzet az új koronavírussal fertőzöttek számának megugrása és a nyomott kereslet következtében.