Versenyképesség cikkek
Jövőre az unió legversenyképesebb adórendszere lesz a magyar
Matolcsy György nemzetgazdasági miniszter megerősítette a HírTv-nek adott vasárnapi nyilatkozatában, hogy 2011. január elsejétől egykulcsos adórendszer és családi adózás lesz Magyarországon.
Magyarország erőssége az egészségügy és az oktatás
Továbbra is Svájc a legversenyképesebb ország, Magyarország pedig javított, az 52. helyre került az előző évi 58. helyről a Világgazdasági Fórum csütörtökön megjelent felmérése szerint, amelyben 139 országot rangsoroltak.
Beelőztük Szlovákiát és Szlovéniát
Magyarország a tavalyi 45. helyről a 42. helyre került az IMD 2010-es versenyképességi rangsorában - közölte a svájci IMD, a világ egyik vezető üzleti iskolája. Az IMD minden évben elkészíti a versenyképességi rangsort a nemzeti partnerek közreműködésével.
Mindenki beleszólhat a termelésbe és az innovációba
A világgazdaságban tapasztalható zavarok miatt fokozódó globalizáció és az új informatikai technológiák felgyorsulása együttesen arra ösztönzi a vállalatokat és kormányzatokat, hogy új üzleti modelleket keressenek. E törekvésükben az vezeti őket, hogy megfeleljenek a hatékonyságra, versenyképességre, rövid távú agilitásra és hosszú távú növekedésre vonatkozó felfokozott igényeknek, derül ki az Accenture új felméréséből.
Oda a kiscégek adóelőnye
A recesszió időszakában meglehetősen nehézkessé vált az érdekérvényesítés, amit jelez, hogy több ponton hajlott a kormányzat a vállalati szektor terheinek könnyítésére, de a szabályozó rendszer átalakításával lényegében azonnal elveszett az adóelőny, amely versenyképesebbé tehetné a kis és közepes vállalkozásokat - hangzott el a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége „Hallatjuk a hangunkat!" megyei fórumsorozatának első állomásán. Egerben, majd Tatabányán, Dávid Ferenc, a szervezet főtitkára leszögezte, túl sok pozitívumot nem tud mondani a 2009-es érdekérvényesítésről, hiszen mindabban, amiben együttműködtek a kormányzattal és sikereket értek el, szertefoszlott a kabinet szociális döntéseivel.
Tényleg kezdhetünk bizakodni?
Magyarországon és Lengyelországban javult a legjobban az üzleti hangulat idén ősszel a Thomson Reuters és az osztrák OeKB (Oesterreichische Kontrollbank AG) által ismertetett elemzése szerint.
Magyarország éppen bekerült a felső harmadba
Példátlan ugrások jellemzik a londoni Euromoney gazdasági folyóirat által összeállított legújabb globális országkockázati rangsort. Magyarország is - csakúgy, mint az Egyesült Államok - jelentősen visszacsúszott, jóllehet továbbra is a 186 országot soroló lista felső mezőnyében van.
Nem semmi: Magyarország az ötödik
Magyarország az ötödik legtöbb munkahelyet teremtette a működőtőke vonzása alapján. Ezzel két helyet javítottunk a tavalyi évhez képest - többek között ez is kiderül, az Ernst & Young által készíttet európai versenyképességi tanulmányból, amelyet 2009. június 4-én a La Baule-i Befektetési Világkonferencián ismertettek.
Már csak integethetünk a régiós versenytársaknak?
Kettős adójogi szorításban vannak a magyar vállalkozók; kedvezőtlen a jelenlegi hazai társasági és személyi jövedelemadó rendszer és ezzel egyidejűleg a balkáni és nyugati országok kedvezőbb adójogi környezetet biztosítanak régiós versenytársaiknak - derül ki a BDO Forte elemzéséből.
Bajnai: "Bár Magyarországon nem voltak bankcsődök..."
Magyarország versenyképességi, felzárkózási válságba került, mert az adórendszer, a foglalkoztatási és a szociális rendszer nem ösztönöz eléggé munkára - mondta Bajnai Gordon nemzeti fejlesztési és gazdasági miniszter kedden Budapesten.
Magyarország versenyképes!
A globális pénzpiaci zavarok ellenére az alapvető befektetési feltételek Magyarországon továbbra is versenyképesek a hasonló célországokéval.
Magyarországnak nincs mire büszkének lennie
Romlott Magyarország helyezése a Világgazdasági Fórum által közzétett legújabb versenyképességi rangsorban: a tavalyihoz képest 15 helyezést rontva, jelenleg a 62-dik, és az Európai Unió tagállamai közül csupán Görögországot, Romániát és Bulgáriát előzi meg.