életszínvonal cikkek
Szlovákiában durván elindult az életszínvonal-emelkedés
Jobb gazdaságpolitikai eredményeket mutat északi szomszédunk.
Immár Bulgária is lehagyott minket az egy főre jutó fogyasztásban
Az életszínvonal egyik legfontosabb mutatójában mindenki alá értünk Európában.
Három módszerrel is megmérték, hol élnek a legjobban az emberek a világon
Nem minden arany, ami fénylik.
Ebből is látszik, mennyire szegények a magyarok
Csak Bulgáriát sikerült lekörözni.
Zuhanó életszínvonal: ezért szakad le Magyarország egyre inkább az EU átlagától
Miért szakad le Magyarország egyre inkább az EU átlagától az életszínvonalban? – erre kereste a választ legújabb felmérésében a GKI Gazdaságkutató.
A magyar reálbérek estek a legnagyobbat az OECD-ben
Az életszínvonal esését már a magyarok 97 százaléka érzi a saját bőrén.
A választások óta drasztikusan esett az életszínvonal
568 300 forint a bruttó átlagkereset.
Soha nem találja ki, hogy kik vásárolják a spanyol tengerparti luxusingatlanokat
A rendszerváltás után a lengyelek életszínvonala jóval a magyar mögött volt. Mára nagyot fordult a világ.
Jobb hely lett a világ, nőtt az életszínvonal és egyenlőbbek lettünk
Az emberi fejlődés egyenlőtlenségi indexei javultak, kivétel a csecsemők túlélési esélye és a tiszta levegőhöz jutás lehetősége.
Nemcsak Magyarországon csökken az életszínvonal
Nőtt a bruttó kereset, csökkent a reálbér Csehországban.
Tönkreteszi az élelmiszeráremelkedés a magyarokat
A magyarok arra számítanak, hogy a következő egy évben tovább romlik az életszínvonaluk.
Megtaláltuk a titkát, hogy miért megy lefelé a magyar életszínvonal
Évtizedek óta mondják, hogy nemsokára utolérjük nyugatot, ehelyett csak hátrébb kerülünk.
Zuhan a magyarok életszínvonala
A Covid-járvány mélypontjánál is alacsonyabb szintre esett a magyar lakosság fizetőképessége.
Jobban élünk-e mint 20 éve
A politika egyik kedvenc szlogenje, hogy jobban élünk-e mint korábban. A gazdaságban ennek a kérdésnek az egyik legfontosabb mérőszámait a reálkeresetek alakulásában találjuk meg. Erről közölt grafikont a nemzeti hírügynökség.
Hogyan éltek a magyarok a járvány első évében?
A KSH adatai szerint a járvány ellenére 2020-ban folytatódott a háztartások jövedelmének növekedése. Miközben például a lisztre fordított összeg a pánikvásárlások miatt 18 százalékkal nőtt, zöldségfélékből pedig 15 százalékkal ettünk többet.
Nő a szakadék a szegények és gazdagok között
Az Európai Unióban (EU) élő gazdagok és szegények közötti szakadék egyre szélesebbé vált az utóbbi évtizedekben, de az egyenlőtlenségek ellen kifejtett uniós küzdelemnek köszönhetően még mindig kisebb, mint a világ más régióiban – írta a vagyoni egyenlőtlenségeket elemző francia intézet (WID) a friss jelentésében.
Öt dolog, amitől a dolgozók félnek
A legtöbben a nyugdíjas évektől, az életszínvonal csökkenésétől, és a munkahely egészségre gyakorolt negatív hatásaitól félnek. Ez derül ki a Policy Agendának a Friedrich Ebert Stiftung támogatásával készült kutatásából.
Nem mindegy, hogyan élünk nyugdíjasan
Még a 20 százalékot sem éri el azok aránya, akik félretesznek a nyugdíjas éveikre, pedig a hazai lakosság 92 százaléka életszínvonal csökkenést vár idősebb korára. A rendszeresen megtakarítók körében is csupán minden harmadik ember fektet be valamilyen nyugdíjcélú termékbe.
Egyre derűlátóbbak a magyar háztartások
A Provident Pénzügyi Zrt. és anyavállalata, az International Personal Finance (IPF) által végzett nemzetközi, reprezentatív kutatás szerint a magyar válaszadók harmada szerint javult háztartásuk anyagi helyzete az elmúlt egy évben, és hasonló arányban várnak további javulást a következő 12 hónapra pénzügyeik tekintetében. A hazai megkérdezettek 20 százaléka gazdasági fellendülést vár, ami a tavalyelőtti adatokhoz képest közel 5 százalékkal jobb eredmény. Az egyre javuló munkaerő-piaci trendek visszaköszöntek a kutatásban is: a felmérésben részt vevő országok közül legkevésbé hazánkban aggódtak állásuk esetleges elvesztése miatt.
A boldogság nem egyenlő a GDP-vel
A leggazdagabb államok nem feltétlenül a legjobb életminőséget kínáló országok. A pénz nem minden, számítanak olyan immateriális tényezők is, mint a küldetés beteljesítése, ehhez pedig nem kell gazdagnak lenni.
A szórakozáson spórolunk, ha kell
Elégedettebbek a magyarok az életszínvonalukkal a tavalyinál, de még mindig gyászos, ahogy a helyzetünket látjuk. Ha spórolni kell, a szórakozással kezdjük, de nyaralást azért tervez a többség – derült ki a Provident nemzetközi kutatásából.
Így élünk majd nyugdíjasként
Mindennapi szokásaink átalakulása mellett az életszínvonalunk változására is számítunk nyugdíjas éveinkben. A KSH adatai szerint nyugdíjasként több időnk jut alvásra és pihenésre, illetve sokat tévézünk és internetezünk majd. Ugyanakkor – a Generali Biztosító reprezentatív kutatása szerint – a várható bevételcsökkenés miatt a legtöbb ember úgy gondolja, hogy néhány dologról le is kell majd mondania. Így az utazásról, családja anyagi támogatásáról, illetve például autója fenntartásáról.
A GDP-vel nő a kövérség
Az vagy, amit megeszel. A G20 országok mintájára az XXL20-at is felállíthatnák. A jóléti társadalmakban az egészségtelen táplálkozás miatt népbetegség az elhízás és a cukorbetegség. Amerika lakosságának kétharmadára ráférne a fogyókúra.
EU: nőtt az életszínvonal az új tagállamokban
Az új tagállamok számára az életszínvonal emelkedését, a régiek számára pedig az export- és beruházási lehetőségek bővülését hozta az Európai Unió öt évvel ezelőtti bővítése - állapította meg az Európai Bizottság az évforduló alkalmából készített értékelésében. Következtetései között az is szerepel ugyanakkor, hogy az új országok nemzetgazdaságának teljes integrálása, a jövedelmi szintek teljes felzárkóztatása még a jövő feladata. Ügyelni kell a piacok további integrálására, a teljes uniós joganyag átültetésére és betartására. További erőfeszítések szükségesek az elért eredmények megőrzésére és a külföldi befektetések szintjének növelésére ezekben az országokban.