átlagbér cikkek
Az OECD államai között csak három országban keresnek rosszabbul a magyaroknál
A németek vásárlóereje kétszerese a magyarnak.
A magyarországi átlagbér a felét sem éri el az európainak
Nem megy az a fránya felzárkózás.
Nagyot nőtt az éves szintű átlagbér
Nagy-Britanniában nőtt a munkanélküliség, rekordmagasra emelkedett az éves szintű átlagbér-növekedés.
A lakáshitel kamatok emelkedése miatt Budapesten már nem elég az átlagbér a lakásvásárláshoz
Ha valaki lakáshitelt akar felvenni, akkor a törlesztőrészlet nem haladhatja meg nettó fizetésének a felét. Ez a fővárosban 175 ezer forint körül van. Ilyen törlesztőrészlettel 23,6 milliós lakás vásárolható a fővárosban. Eddig az összeghatárig mindössze 157 olyan lakást hirdetnek Budapesten, amelyek nagysága eléri a 40 négyzetmétert.
Mekkora hitelre elég az átlagbér?
A KSH legutóbbi közlése alapján 435 ezer forint volt a bruttó átlagkereset márciusban, amely összegből a Bank360 elemzése alapján akár 10 millió forintos személyi kölcsönt is fel lehet venni.
Kiszámolták, mennyi hitelt lehet felvenni a legújabb átlagbérrel
414 ezer forint volt a bruttó átlagkereset a KSH ma reggeli közlése alapján februárban. A Központi Statisztikai Hivatal számítása szerint az év második hónapjában bruttó 414 400 forintot keresett átlagosan egy olyan munkavállaló, aki a legalább 5 főt foglalkoztató vállalkozásoknál, a költségvetési intézményeknél vagy nonprofit vállalatoknál volt foglalkoztatásban.
Hiába a bérrobbanás, úgy nő a nettó bér, hogy az csökken
A nagy bérrobbanás ellenére nincs minek örülni a számok láttán. Az országos átlagkereset mellett a két gyermeket nevelő családok keresete is az egyik legalacsonyabb lett tavaly az unión belül.
Kiszámolták, mekkora lakáshitelt lehet felvenni a legfrissebb átlagbérrel
A Bank360 azt vizsgálta meg, hogy a novemberi nettó átlag mekkora személyi kölcsön illetve lakáshitel igénylésére lenne elegendő.
Itt az igazság a magyar bérekről: csalóka a kép
Még a koronavírus-járvány sem tudta letörni az átlagbérek lendületes növekedési ütemét. Az ennek köszönhetően kirajzolódó kép azonban csalóka: a valóság egyre távolabb áll a statisztika által közölt számoktól.
A NAV adataiból számítják az átlagbért
A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) havonta, a bruttó és nettó átlagkereset közlésével mutatja be a keresetek alakulását. Kereseti viszonyokat több mutatóval, többek között medián és átlag alapján is lehet jellemezni, ugyanakkor két különböző statisztikai mérőszám szembeállítása statisztikailag nem helyes, egyik mutató sem jobb a másiknál, mást mutatnak, egymást kiegészítik.
216 ezer forint a nettó átlagbér
325 ezer forint az átlagos bruttó bér Magyarországon, ez nettó 216 ezer forintot jelent - mondta Marczinkó Zoltán, a Pénzügyminisztérium (PM) államtitkára.
Idén is meredeken emelkedhetnek a fizetések
Lassul ugyan a bérnövekedés üteme, mégis kétszámjegyű lehet a bruttó bérek emelkedése az idén éves átlagban a makrogazdasági elemzők szerint. A bérek emelkedését elsősorban a munkaerőhiány hajtja és ezen a fronton nem látszik javulás.
Van egy kis különbség az illatszeres és a halárus bér között
Két esztendő alatt negyedével nőtt a boltos eladók bére, de a különbségek az egyes boltok között megmaradtak, a legfrissebb bérrangsor szerint. A legjobban fizető illatszerbolt és a legrosszabbul fizető halárus keresete között 60 ezer forint a különbség.
Növekednek a bérek, de továbbra is jelentősek a bérkülönbségek
Az elmúlt hetekben közzétett adatok azt mutatják, hogy a minimálbéremelés és a munkaerőhiány hatására kilőttek a bérek. Megyék szerint lebontva az országot már nem ennyire egyértelmű a siker, bár a Policy Agenda elemzése azt mutatja, hogy a növekvő bérkülönbségeknek két ellenszere van: a minimálbér és a közmunkabérek emelése, valamint az alacsony keresetűek terheinek csökkentése.
Van, ahol dupláznák az átlagbért jövőre
A turisztikai ágazat bérszintjét jövőre szeretnék megduplázni, a kormány nyitott a további áfacsökkentésre, 2017-ben a tavalyi összeg tízszeresét költik országmarketingre – többek között ezekről beszélt Guller Zoltán, az MTÜ vezérigazgatója a Századvég konferenciáján.
A béremelésnél jobban nő a fizetés a családi adókedvezménytől
2016. január–novemberben a bruttó átlagkereset 260 800 forint volt, 6,2%-kal több az előző év azonos időszakához viszonyítva - közölte a Központi Statisztikai Hivatal (KSH). A növekedésre a minimálbér és a garantált bérminimum emelése mellett a családi adókedvezmény volt jelentős hatással.
Betehet a magyar cégeknek az uniós bértervezet
Azonos helyen azonos munkáért egyforma bért kell fizetni - mondja az unió. Ez azt is jelentené, hogy a magyar cégeknek is külföldi béreket kellene adnia a kiküldetésben lévő dolgozóknak. Ez pedig a cégek többsége számára túl magas.
Csúcsvezetők csúcsfizetései
A fellegekben járnak a menedzserfizetések a tőzsdén jegyzett amerikai cégeknél, főképp a technológiai és a médiaszektorban. Az EU-ban elsősorban a bankszektorban találkozni a magas keresetekkel. Itthon is szépen nőnek a menedzser fizetések.
Vastagabb lett a pénztárcánk
Átlagosan 2,6%-al nőttek a bérek 2015-ben a Hay Group független tanácsadó cég bérpiaci felmérése szerint. A tervek szerint idén alig 0,3 százalékos lesz az infláció, s ha ez megvalósul, akkor év végéig 2,3 százalékos reálbér-növekedés realizálódik Magyarországon.
Ön az áltag szerint keres?
Bruttóban 1,3 százalékkal nőttek az átlagkeresetek februárban az előző év azonos adatához képest. Az átlag magyar 148 ezer forintot vitt haza.
Mennyit is keres valójában egy közmunkás?
A kormány az infláció mértékének megfelelően emeli jövőre a közmunkások bérét, miközben egyre több ember dolgozik valamilyen közfoglalkoztatási program keretében. A nagy kérdés, hogy valójában mennyit keresnek a közmunkások?
Túlértékelik magukat a fiatalok és a férfiak?
A fiatalok magasabb fizetést képzelnek el a valós jövedelmeknél, a férfiak többet akarnak keresni a nőknél – minél idősebbek, annál inkább. Többek között ez is kiderült egy friss kutatásból.
Mennyi marad az idén a zsebben?
Ezekben a napokban kapják kézhez a munkavállalók az első, 2013-as szabályok szerint számított fizetésüket. Kiket érint kedvezően az új szabályozás, illetve kiknek csökken majd az új szabályok szerint számított nettó jövedelme? A kapcsolódó fontosabb információkat gyűjtötték össze a BDO Magyarország szakértői.