5G cikkek
Ilyen se történt még Oroszországban
Három, alacsony pályán keringő kommunikációs műholdat indított el az orosz Brjuro 1440 cég.
Először készült el a digitális fejlettséget mérő uniós index, bele kellene húznunk
Új típusú uniós digitális jelentés: átlag felett a szélessávú internetlefedettség, de a legtöbb területen Magyarországnak fokoznia kell erőfeszítéseit.
Ezúttal nem Orbán Viktor vezetne be különadót, hanem az unió
Hollandia: az internetes óriásvállaltok különadója sértheti az egyenlőséget és sokba kerülhet az európaiaknak.
A vezetékes internet konkurenciája a félelmetesen terjedő 5G
Ericsson Mobility Report: a nehéz gazdasági környezet ellenére is töretlen az 5G terjedése.
Veszélyes lenne az 5G? Eloszlatták a kételyeket
Közös tesztmérésekkel vizsgálják az 5G-hálózatokból eredő elektromágneses sugárzást a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) és a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) szakemberei, a mérési eredmények nem mutatnak egészségügyi határérték-túllépést.
Új világ jön, ha mázlink van, szép lesz
Megállíthatatlanul dübörög a technológiai átállás. Iparági jóslatok szerint a digitális transzformáció piaca 2025-re eléri a 3300 milliárd dollárt, évi átlag 23 százalékos növekedés mellett. De mi fűti a motorját? És milyen lesz az életünk két-három év múlva?
Egyértelműen úgy tűnik, hogy Kína rákapott az 5G-re
Kínában közel duplájára nőtt az 5G rendszerű mobilkészülékek kiszállítása az első hét hónapban éves összevetésben.
2,8 milliárd 5G-s előfizetést köthetnek 2025-ig
Az Ericsson 2020 végére mintegy 190 millió 5G-s mobilelőfizetéssel számol globálisan, számuk 2025-re a távközlési cég szerint 2,8 milliárdra nő.
Kiállt a Huawei mellett egyik nagy versenytársa
Korlátozza a szabad versenyt és kereskedelmet, végső soron pedig hátrányos hatással van az egész gazdaság versenyképességére is a Huawei kizárása az 5G mobil hálózati fejlesztésekből Svédországban az Ericsson vezérigazgatója szerint.
Nagy lehetőség előtt a piac egykori királya, de mégis elbukhat
Az 1990-es évek második felében a Nokia a világ számos részén szinte egyet jelentett a mobilkommunikációval. Az Apple és az olcsó kelet-ázsiai konkurensek piacra lépésére viszont nem volt válasza a finn vállalatnak, amely majdnem eltűnt a süllyesztőben. Egy szűk szegmensbe húzódtak vissza, amely most komoly kitörési lehetőséget kínál.
Az 5G uralkodik a jövőben – mit várnak a szakértők?
A Cisco Annual Internet Report előrejelzése szerint 2023-ra a világ mobilkapcsolatainak több mint 10 százalékát teszik majd ki az 5G kapcsolatok, amelyek átlagos sebessége 575 Mbp/s lesz, vagyis 13-szor gyorsabb, mint egy átlagos mobil kapcsolat.
Kiállt a német belügyminiszter a Huawei mellett
Ellenzi a kínai Huawei Technologies mobil távközlési berendezés gyártó vállalat kizárását a németországi hálózatfejlesztési projektekből Horst Seehofer német szövetségi belügyminiszter a Frankfurter Allgemeine Zeitungban megjelent interjú alapján.
A jövő már itt van - hogy lehet kihasználni az új lehetőségeket?
A SUSE szakértői azt látják jósgömbükben, hogy egyre okosabbá válnak a peremen található eszközök, és új lehetőségeket teremt az 5G, de mindezt akkor tudjuk maradéktalanul kihasználni, ha egységesítjük a rendszereket.
Az 5G forradalma: trendek, amikkel számolhatunk 2020-ban
Becslések szerint a globális adatforgalom 2025-re eléri a 175 zettabájtot, ami óriási ugrás az 1,2 zettabájthoz képest, amelyet 2010-ben, a 4G globális indulásának évében regisztráltak. Mi várható idén? 2020-ra vonatkozó előrejelzések az 5G technológiával kapcsolatosan.
Mi jön az 5G után? Mit tud majd a 6G?
Az 5G csodája még csak most kezd majd a hétköznapjaink részévé válni, mégis vannak, akik már most azt tervezgetik, milyen lesz a hatodik generációs mobilinternet-szolgáltatás. Tényleg elképzelhető, hogy a jövőben az okostelefonok jelentősége csökken?
Ennyit dobna a magyar GDP-n a digitális gazdaság erősítése
Az Informatikai Vállalkozások Szövetsége és a Microsoft Magyarország felmérése szerint a digitális gazdaság új technológiáinak (5G, IoT, MI, blockchain ) gyors bevezetése 2023-ra, éves szinten négyezermilliárd forinttal növelné a magyar GDP-t.
A Huawei építi a magyarországi 5G hálózatot
Ezt Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter jelentette be Sanghajban, a Hungcsiao Nemzetközi Gazdasági Fórumon.
Radikálisan írhatja újra a munkaerőpiac szabályait az 5G
A minden korábbinál gyorsabb internet és a kiterjesztett valóság együtt olyan körülményeket teremthet, mely új távlatokat nyit a dolgozók és a munkaadók előtt. Ez számos előnnyel járhat, de ennek is meglesz a maga árnyoldala.
Műbalhé az 5G-para
Az 5G-hálózatok ugyanazokon a frekvenciákon működnek, mint a korábbiak, így azok sem jelentenek veszélyt a használókra. Sőt: a korszerűbb, gyorsabb adatforgalom még kisebb sugárterhelést jelent.
Miért fontosabb az okostelefonunk, mint a randizás?
Ne is áltassuk magunkat, totális okostelefon-függőségben élünk. Egyre fontosabb és nélkülözhetetlenebb számunkra az, hogy állandó összeköttetésben legyünk a világgal a telefonunkon keresztül. Enélkül olyan, mintha megszűnne az életünk, nem tudunk mit kezdeni magunkkal. Lassan elfelejtünk offline létezni, derült ki egy új, nyolc országra kiterjedő felmérésből.
Nyakunkon az 5G, létünk függ a biztonságtól
Az Európai Bizottság közös európai megközelítést javasol az 5G hálózatok biztonságára vonatkozóan. A választások is egyre inkább támaszkodnak a digitális infrastruktúrára és az 5G hálózatokra, ami még sürgetőbbé teszi az odafigyelést.
Hiába a bojkott, a Huawei szárnyal
A kémkedéssel vádolt Huawei bevételei tavaly 20 százalékkal, 105 Mrd. dollár fölé emelkedtek. Az 5G hálózatokat is építő cég tagadja az amerikai vádakat, míg szakértők szerint az 5G fejlesztések ott sem kerülnek veszélybe, ahonnan kitiltják a kínai óriásvállalatot.
Életet is menthet az 5G-vel
Kínai sebészek az 5G rendszer segítségével 2500 km távolságról végeztek sikeres, távirányított agyműtétet egy Parkinson-kórban szenvedő betegen.
Akkor most féljünk az 5G-től vagy ne?
Németországban a héten bocsátották árverésre az új, 5G-s mobiltechnológia frekvenciáit, miközben tudósok a rendszer egészségi veszélyeire figyelmeztetnek. Az illetékes hatóság nem lát problémát.
A kínai kiberveszély miatt aggódik Európa
Az Európai Parlament közös választ vár az európai technológiai iparágban egyre növekvő súllyal jelen lévő kínai biztonsági veszélyre. A most elfogadott jogszabály létrehozza az Unió első kiberbiztonsági tanúsítási rendszerét, amelynek célja, hogy az Unió területén forgalmazott termékek, folyamatok és szolgáltatások megfeleljenek az uniós kiberbiztonsági normáknak.
Két szám és két betű: 5G és 8K – ez most az őrület Las Vegasban
A tavalyi 150 000 helyett idén 180 000 látogatót várnak az amerikai Las Vegasba a CES-re, a világ legnagyobb, most megnyílt technológiai kiállítására.
Dönteni kell: wifi vagy 5G legyen az önjáró autókban
Autógyártók kontra távközlési cégek: az EU-nak hamarosan el kell döntenie, hagyományos wi-fi, vagy a jövő technikája, az 5G szolgálja az önjáró autókat.
Kína az 5G-ben is lenyomja Európát
Európában 300-500 milliárd euró közötti összegbe kerülhet az átállás a távközlés új 5G-s rendszerére, az USA-ban mintegy 300 milliárdba. A nagy üzletet a két skandináv, az Ericsson és a Nokia készíti elő, de a veteránokat szorongatja az új szereplő, a kínai Huawei.
Az olimpián sikeres 5G a sláger Barcelonában is
Riasztó adatokat közöltek az idei barcelonai mobil-világkiállításon: míg 2016 utolsó negyedévében 432 millió okostelefont adtak el az öt kontinensen, az elmúlt év utolsó negyedében már csak 408 milliót, 5.6 százalékkal kevesebbet. Bealkonyul a mobil? Mi lesz helyette?
Az „okos” autópályán táblák sem lesznek
Nagy-Britannia üvegszálas tájékoztatási rendszert épít ki autópályáin, amely feleslegessé teszi a táblákat, szöveges jelzéseket, mert adatait közvetlenül veszik a korszerű autók.
2020-ra beindulnak az első kereskedelmi 5G hálózatok
Várhatóan 2020-ra beindulhatnak az első kereskedelmi 5G hálózatok, az ötödik generációs mobilhálózatok kutatás-fejlesztési, szabványosítási, és kivitelezési folyamata jóval rövidebb időt vesz igénybe, mint a 3G vagy a 4G bevezetése - mondta Vörös Zsolt, a Huawei Technologies Hungary vezeték nélküli hálózatok fejlesztéséért felelős igazgatója sajtótájékoztatón csütörtökön Budapesten.
Zalaegerszegen indul az 5G mobilhálózat magyarországi fejlesztése
Az alig két héttel ezelőtt indított, mintegy 40 milliárd forintos járműipari tesztpálya fejlesztéséhez és az okosváros programhoz kapcsolódóan Zalaegerszegen alakítják ki az 5G adatátviteli technológia tesztkörnyezetét, amelynek révén a járműiparban és az infokommunikációban is a világon vezető szerepre törekszik Magyarország – jelentette be a nemzetgazdasági miniszter pénteken Zalaegerszegen.
Küszöbön az 5G, jöhet a távműtét?
A jelenleginél lényegesen gyorsabb, másodpercenként gigabites adatátvitelre képes mobilhálózat kiépítését, ezáltal az 5G minél gyorsabb bevezetését teszi lehetővé a 700 megahertzes (MHz-es) frekvencia a távközlési szolgáltatók szerint, ugyanakkor a hasznosításához kedvező szabályozás is szükséges - írja az MTI.
Extra költségek nélkül tudunk majd mobilnetezni az EU-ban
Megszavazta az Európai Parlament csütörtökön a roamingdíjak jövőbeli nagykereskedelmi árairól szóló határozatot, és ezzel az utolsó akadály is elhárult az elől, hogy az állampolgárok júniustól a belföldi feltételekkel megegyezően telefonálhassak, küldhessenek SMS-t és használhassák az adatkeretüket az Európai Unió területén.
Eltűnhetnek az autók és jön az 5G
Gőzerővel fejlődik az önvezetés technológiája, mely gyökerestül változtathatja meg a közlekedési szokásokat, és nemsokára jön az 5G is. A SMART 2017 okos technológiai konferencián arról is szó volt, hogy a mai egyetemistáknak fel kell készülniük a ma még nem létező szakmákra is.
Készülhetünk, jön az 5G korszak
Néhány éven belül beköszönt az 5G-korszak, és gyorsabb sebességre kapcsolhatunk az információs szupersztrádán. De vajon mennyivel tudnak többet a tesztelés alatt lévő hálózatok, mint azok, amelyeket ma használunk? Változtat-e az új technológia üzletvitelünkön és magánéletünkön?
Net a tengerben - avagy vízhűtés másképp
Az internet infrastruktúrája, a szerver- és adatközpontok, s a bennük működő gépek hűtése irtózatosan nagy energiát emésztenek fel. A Microsoft mérnökei miniadatközpontokat dobnának a tengerekbe, hogy ne kelljen energiát fordítani a hűtésükre. Az óceán vize végezné el a hűtést.