Internet és politika

A jövőre még nem, de a 2006-os országgyűlési választáson már komoly szerephez juthat az internet. Ez volt az egyik legfontosabb megállapítása a Dotkom Internet Consulting június 27-ei rendezvényének, melyen Magyar Bálint, az SZDSZ országgyűlési képviselője, Simon Gábor, az MSZP választmányának elnökhelyettese, Sükösd Miklós politológus és Vadász Gábor, a Dotkom Internet Consulting tanácsadója beszélgettek a politika és az internet kapcsolatáról.

A résztvevők egyetértettek abban is, hogy az internethasználat terjedésének elősegítése elsősorban nem műszaki, hanem kulturális kérdés. Amennyiben nem sikerül gyors lépéseket tennünk az informatikai írástudatlanság felszámolásában, véglegesen lemaradunk az európai élbolytól.

Magyar Bálint szerint a felzárkózást nagyon jól segíthette volna az iskolai SuliNet program, amelyet azonban a jelenlegi kormányzat visszafejlesztett. Sükösd Miklós 7 pontban foglalta össze a legfontosabb tennivalókat, melyek közül törvényi szabályozás fontosságátra és a civil szervezetek szerepére külön is felhívta a figyemet. Simon Gábor az internet „tömegesítését” szorgalmazta és a létező jó modelleket, többek között a svéd munkaadók által a munkavállalóknak nyújtott „informatikai kedvezményeket” említette. Vadász Gábor nemzetközi felmérésekre hivatkozva arra hívta fel a figyelmet, hogy Magyarországon a humán infrastruktúra alkalmas arra, hogy erre alapozva, megfelelő műszaki beruházásokkal közelebb kerüljünk az információs társadalomhoz.

Tekintettel arra, hogy a kormány, illetve az Országgyűlés internetügyben kompetens képviselői egyéb elfoglaltságaik miatt nem tudtak részt venni a rendezvényen, a jelenlevők csak igen visszafogottan bírálták a Széchenyi-terv ide vonatkozó részét, illetve a már korábban felmerült, az internetes tartalmak szűrésére vonatkozó elképzeléseket.

Véleményvezér

A védőnők helyzete katasztrofális lett, amióta a kormány gondozása alá kerültek

A védőnők helyzete katasztrofális lett, amióta a kormány gondozása alá kerültek 

Újabb fekélyes terület az egészségügy területén.
A magyarok többsége nem bízik saját állama szavahihetőségében

A magyarok többsége nem bízik saját állama szavahihetőségében 

Szomorú társadalmi látlelet.
A statisztika azt mutatja, hogy mit sem érnek a kormányzati hatósági árak

A statisztika azt mutatja, hogy mit sem érnek a kormányzati hatósági árak 

Árkorlátozás ide, vagy oda, azok mennek felfelé.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo