Gazdaság
Koronavírus: negyvennél is több új fertőzött Magyarországon
43 újabb magyar állampolgárnál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést, ezzel 4696 főre nőtt a hazánkban beazonosított fertőzöttek száma.
Fővárosi garzon vagy többszintes üdülő – mire elég 20 millió forint?
A főváros és a vidéki települések ingatlanárai között továbbra is jelentős különbségek vannak, hiszen míg a budapesti átlagárat nézve egy 32 négyzetméteres lakást lehet vásárolni 20 millió forintból, addig a megyeszékhelyeken akár háromszor ekkora alapterületű otthont is találni. Az OTP Ingatlanpont legújabb sorozatának első részében megvizsgálta, milyen lehetőségekkel számolhat valaki, ha 20 millió forintért szeretne magának ingatlant.
Nesze neked, Budapest! Mit hozott a fővárosi turizmusban a járvány?
Míg korábban pezsgő turisztikai központ volt a magyar főváros, addig idén erről egyáltalán nem beszélhetünk. Sőt olyan súlyos a helyzet, hogy a budapesti turizmus gyakorlatilag egy nyelvi oximoron lett. Még a szezonnak legjobb kilátásokkal nekifutó Balatonnál is óriási problémák vannak.
Többeknek juthat diákhitel jövőre
Hitelbírálat és biztosíték nélkül kérhetik majd a 18 és 55 év közöttiek.
A koronavírus utáni kilábalás egyik kulcsa az adózásban keresendő
A világ számos országában gyors és határozott intézkedésekkel reagáltak a COVID-19 okozta helyzetre. Ezeket az intézkedéseket szükséges volt meghozni a vírus terjedésének akadályozása érdekében, azonban mindez nagyban hozzájárult ahhoz, hogy az egészségügyi válságból globális gazdasági recesszió alakuljon ki.
Megválasztották 2020 Legsikeresebb Női Vállalkozóját - interjú a győztessel
A "bükki füvesember", Szabó Gyuri bácsi egy időben egyszemélyes intézmény volt. Szedte, válogatta, szárította a gyógyhatású növényeket gyomorbántalomra, magas vérnyomásra, vesére, prosztatára, és még sok minden másra. Ahhoz azonban, hogy a kezdeményezés egy jól működő vállalkozássá fejlődjön lánya, Lopes-Szabó Zsuzsanna is kellett, akivel közösen sikerre vitték a Györgytea Kft-t. Lopes-Szabó Zsuzsanna, a cég ügyvezetője mindezért nemrég megkapta 2020 Legsikeresebb Női Vállalkozója díjat.
Ez még nem az igazi: sokkal kevesebb turista fordul meg a reptéren
Hiába éledezik a turizmus, egyelőre még kifejezetten messze vagyunk a megszokott szinttől.
Öröm Amerikában – erre senki sem számított
Júliusban a vártnál nagyobb mértékben nőtt a foglalkoztatás és nagyobbat csökkent a vártnál a munkanélküliségi ráta az Egyesült Államokban a washingtoni munkaügyi minisztérium statisztikai intézete, a Bureau of Labor Statistics jelentése alapján.
Mit mutat a költségvetés a járvány elleni védekezés után?
Sok költéssel járt a vírus elleni védekezés meg a gazdaságmentés.
Kína kiakadt Donald Trumpra
Peking tiltakozását fejezte ki pénteken, amiért Donald Trump amerikai elnök megtiltott minden ügyletet a TikTok videomegosztó kínai anyavállalatával, a ByteDance vállalatcsoporttal, valamint a WeChat közösségi platformot működtető Tencent kínai internetes óriással, és mindkét cég leányvállalataival.
Új munkaerőpiaci mentőcsomagon dolgozik a kormány
A kormány a munkaerőpiacon is készül a járvány második hullámára, ősszel kerülhet a kormány elé a szaktárca által készített javaslatcsomag, amely a foglalkoztatás további bővítését szolgálja - mondta el a Világgazdaságnak Bodó Sándor, az Innovációs és Technológiai Minisztérium foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkára.
A koronavírus árnyékában: hogy vészelte át Magyarország a járvány kezdetét?
Az Eurostat közzétette 2020 első negyedévére vonatkozó adatait, a koronavírus közeledtével megingó gazdaságokon már ekkor meglátszottak a stagnálás és a visszaesés jelei - ám úgy tűnik, hogy Magyarország a járvány első hónapjait viszonylag karcolásmentesen megúszta.
Hamarosan kiderülhet, kapnak-e pluszpénzt a nyugdíjasok
Néhány hét múlva kiderül, lesz-e és mennyi nyugdíjkiegészítés.
Továbbra sincs a helyzet magaslatán a Lufthansa
Hárommilliárd eurót meghaladó adózott veszteségről számolt be a Lufthansa-csoport a június 30-ával zárult első pénzügyi fél évre, a társaság 22 ezer dolgozót bocsát el, és legalább száz géppel csökkenti a flotta méretét.
Egyre kevesebb a részmunkaidőben dolgozó német
Csökkent a részmunkaidős foglalkoztatottak száma és aránya júliusban Németországban a müncheni ifo gazdaságkutató intézet.
Ezt mondta Gulyás Gergely a kormány bértámogatási programjáról
Augusztus végéig jelentkezhetnek a cégek az állami bértámogatási programra.
Jó éve van a búzának
Idén mintegy 4,7 millió tonna őszi búza termett, a belföldi felhasználás általában 2,5-3 millió tonnát tesz ki, így bőven jut exportra is - mondta az Agrárminisztérium agrárpiacért felelős helyettes államtitkára.
Drágultak az élelmiszerek, de a hús ára mégis csökkent
A növényi olajok és a tejtermékek nyomták meg a FAO élelmiszerár-indexét, míg a hús és rizs ára csökkent.
Új miniszteri biztos neveztek ki - ez lesz a dolga
Mától miniszteri biztos segíti az államkincstár megújulását, így akarnak minél több állampapírt eladni a magyaroknak.
Itt vannak a számok: felemás képet mutat az ipar
Az ipari termelés volumene 7,8 százalékkal elmaradt júniusban az egy évvel korábbitól, a munkanaphatástól megtisztított adatok alapján a termelés 12,2 százalékkal csökkent - jelentette a Központi Statisztikai Hivatal első becslése alapján.
Új országot tettek a sárga-listára - rosszul járnak a kint tartózkodó magyarok
Az országos tisztifőorvos határozata alapján Spanyolországot a zöldből átsorolták a sárga zónába a járványügyi skálán.
100 ezer munkahely veszhet el az európai autóipar szívében
Akár 100 ezer munkahely is áldozatul eshet a német autóiparban az amerikai és az európai kereslet csökkenése miatt Ferdinand Dudenhöffer neves autóipari szakértő szerint.
Ne legyen járványgóc: pandémiás modell a vállalatok újraindulásához
A májusban megjelent kormányrendeletek hatására újraindult az élet az irodákban, ügyfélszolgálatokon, üzemekben. Ez azonban számos új feladatot is jelent a cégeknek, annak érdekében, hogy alacsony szinten tartsák a fertőzöttség munkahelyi kialakulásának esélyét. Persze teljes bizonyossággal nem lehet elhárítani a veszélyt. Ezt a munkavédelmi törvény sem várja el tőlük, de azt igen, hogy minimalizálják a munkavállalók megbetegedésének kockázatát. Dr. Balázs Annával, a CMC Déli Klinika vezérigazgatójával beszélgettünk arról, hogy járványügyi szempontból hogyan indulhatnak újra a munkahelyek.
Rossz hír jött Amerikából
A munkaerőpiac helyzete a vártnál kevésbé javult.
Akadnak nehézségek a BMW háza táján
Veszteséggel zárta az idei második negyedévet a BMW konszern, tizenegy éve az első alkalommal, a vezetés azonban a járványvédelmi korlátozások miatt világszerte beszűkült autópiaci forgalom mellett is bizakodóan tekint az év második fele elé a cég honlapján szerdán publikált eredmény beszámoló alapján.
Ütemesen kezdenek magukhoz térni a légitársaságok
A tavalyihoz képest továbbra is rendkívül gyengének tekinthető a fapados vállalatok teljesítménye, ám a járvány miatti áprilisi mélypont óta fokozatos, határozott növekedést mutat utasforgalmuk.
Rácsaptak a nagycsaládosok a támogatásra – ezek a kedvenc autótípusok
Több mint 15 ezer nagycsalád vett már autót kormányzati támogatással, közülük több mint 4 ezren lízingszerződéssel - közölte a Magyar Lízingszövetség.
Beköszöntött az enyhülés a gazdaságban a járvány után
A koronavírus-járvány robbanásszerű terjedésének kezdete, február óta először emelkedett az euróövezet magánszektorának teljesítménye.
A koronavírus adta meg az utolsó döfést a becsődölt utazási irodának
Már 2019-ben is félmilliárd forintos veszteség jött össze a májusban becsődölt Robinson Tours utazási irodánál, így a koronavírus-járvány csak megfejelte az amúgy is kulmináló anyagi problémákat.
Mit hozott a boltokban a járvány utáni újranyitás?
A kiskereskedelmi üzletek júniusban már járványügyi korlátozások nélkül lehettek nyitva az egész országban, így forgalmuk volumene a nyers adat szerint 0,8 százalékkal bővült, naptárhatástól megtisztítva lényegében nem változott az előző év azonos időszakihoz képest - jelentette a Központi Statisztikai Hivatal.
Jelentős létszámleépítések jöhetnek a magyarországi Tesco-nál
Nemrég még csak átszervezésről, munkakörök összevonásáról volt szó a multi magyarországi ágánál, meg arról, hogy az alkalmazottak többségének új állást fognak ajánlani.
Ezzel a programmal nagyot kaszálnak külföldön a magyar ingatlanos cégek
Már a Duna House is tagja azon magyar ingatlanos cégek körének, amelyek az MNB Növekedési Kötvényprogramjából szerezhetnek pénzt a külföldi terjeszkedéshez. Összességében több százmilliárd forint landol ezeknél a vállalatoknál. Fő célpontjuk a lengyel és a nyugat-európai piac.
Áfacsökkentést kér a bajba jutott ágazat – ki járna jól?
A fesztiválok elmaradása miatt, a zenészek megsegítése érdekében a Magyar Fesztivál Szövetség a koncertek belépőjegyeire kedvezményes, öt százalékos áfa bevezetését kéri.
Hogy változott az álláskeresők száma Magyarországon?
A június közepi mélypontot követően augusztus első napjaira közel 25 ezerrel csökkent a regisztrált álláskeresők száma Magyarországon, ami egyértelműen jelzi, hogy kedvező fordulat megy végbe a munkaerőpiacon – mondta Bodó Sándor.
Zöld utat kapott a Richter – új piacon jelenhet meg egy fájdalomcsillapító
A Richter Gedeon Nyrt. és svéd partnere, a Palette Life Sciences AB méhen belüli fájdalomcsillapítója, a Lidbree nemzeti forgalombahozatali engedélyt kapott az Egyesült Királyságban - közölte a Richter a tőzsde honlapján.
Javul a hangulat: a német autógyártók is kezdenek talpra állni
Javul az üzleti hangulat és a kereslet fellendülésének jelei mutatkoznak már a német autóiparban a müncheni egyetem ifo gazdaságkutató intézetének rendszeres felmérése alapján.
Hogyan támogatnák meg a turizmust? Új részletek
A koronavírus turizmusban mért káros hatásainak enyhítésére induló Széchenyi Turisztikai Kártya Programról érkeztek részletek a legfrissebb Magyar Közlönyben.
Nagy értékű állami tulajdonú ingatlanok kerülnek kalapács alá
Megszabadulna az állam az EMMI volt irodaházától, amely még most is azbesztes, valamint a budai Vár egyik újabb értékes ingatlanának is új tulajdonosa lehet. Néhány milliárd kell hozzá.
A kutyának se kellenek az új autók?
Az új személyautók eladása 21 százalékkal esett vissza Magyarországon júliusban az előző év azonos időszakához képest, a forgalomba helyezett új személygépjárművek száma 12 045-re csökkent - közölte a Magyar Gépjárműimportőrök Egyesülete a DataHouse Kft. adatai alapján.
A járvány után: már átlendültünk a mélyponton
Az elmúlt hónapok erős pesszimizmusa után a júliusi Beszerzési Menedzserindex minimális élénkülést mutat. A Magyar Logisztikai, Beszerzési és Készletezési Társaság által számolt index azt jelzi, hogy a mélyponton átlendültünk, de az érték alulmúlja az elmúlt évi számot és a korábbi három év átlagát is.
Szállodák a koronavírus árnyékában: a remény hal meg utoljára
Szállodánként jelentősen eltérő, hogy a több mint két hónapos leállás összességében mekkora kárt, elmaradt bevételt jelent. Az általunk megkeresett létesítmények egytől egyig éltek a gazdasági mentőcsomag valamelyik elemével.
Mennyire válságálló a magyar autópiac?
2020 első félévében 25,3 százalékkal kevesebb új autót adtak el Magyarországon, mint az előző év hasonló időszakában. Ez az adat a kelet-közép-európai régióban a legkedvezőbb, a környező országokban a visszaesés jellemzően 30 százalék felett alakult.
Új repülőjárat indul Budapestről
Egy lengyel városba indít járatot a LOT.
Ön is érzi? Közelíti a 400 ezer forintot az átlagkereset Magyarországon
Persze bruttóban. Jelentett a Központi Statisztikai Hivatal, így alakul a borítékban lapuló összeg.
Orbán Viktor nem akar kockáztatni, ha erről van szó
A miniszterelnök szokásos reggeli rádióinterjújában beszélt a tegnapi Kormányinfón bejelentett döntésről.
Totálkár után: az autóipar jövője
A magyar járműgyártás az utóbbi években komoly sikertörténet volt. A járvány miatt viszont előbb a gyártósorok álltak le, majd a vevők is eltűntek, így az értékesítés is lenullázódott. Rövid távon ez óriási problémákat okoz, a helyzet viszont talán nem olyan tragikus, mint amilyennek tűnik.
Közel harmadával esett vissza az amerikai gazdaság
Meredeken, de az elemzők által vártnál valamivel kisebb ütemben csökkent az amerikai gazdaság teljesítménye a második negyedévben, miután a koronavírus-járvány gyakorlatilag megbénította az egész országot.
Melyik a világ kedvenc mobilgyártója?
A kínai Huawei adta el a legtöbb okostelefont a világon az idei második negyedévben, maga mögé utasítva a sokáig listavezető Samsung dél-koreai céget.