A KA-VOSZ tájékoztatása szerint a kétéves futamidejű Széchenyi Kártya 2 kibocsátásával egy időben előnyösebb kondíciókat vezetettek be a korábbi Széchenyi Kártyához képest.
Az eddigi negyedéves törlesztési kötelezettség megszűnik, bővül az elektronikus ügyintézés is. Eltörlik az eddigi "kötelező Széchenyi Kártya előélet" elvárást is, amely szerint a 10 millió forintnál magasabb hitelt csak az a vállalkozás kaphatott, amely egy évig legalább 5 millió forintos kártyával rendelkezett. Mostantól minden, legalább 2 éve működő vállalkozás igényelhet akár 25 millió forintot is.
Az állam a Széchenyi Kártya 2 konstrukcióhoz is biztosítja az 1 százalékos kamattámogatást, a garanciadíj 50 százalékát átvállalja a vállalkozásoktól. A hitelhez nem szükséges ingatlanfedezet. A Széchenyi Kártya 2-t a megszokott 1 millió és 25 millió forintos összeghatár között lehet igényelni a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ), valamint a területi kereskedelmi és iparkamarák, valamint a KA-VOSZ irodáiban.
A Széchenyi Kártya 2 két éves futamideje alatt a vállalkozónak elegendő csak egyszer, az új támogatási szerződés újrakötésénél megjelennie, ekkor kerül sor a banki felülvizsgálatra is. A Széchenyi Kártyát 2002-ben a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) és a Magyar Kereskedelmi és Iparkamra (MKIK) közösen indította útjára azzal a céllal, hogy a likviditási nehézségekkel küzdő mikro-, kis- és középvállalkozások bürokráciamentesen kedvezményes banki forgóeszközhitelhez jussanak.
Az indulás évében, 2002 nyarán 1 millió forintos hitelkerettel lehetett Széchenyi Kártyát igényelni. A hitelkeretet 2003-ban 5 millió forintra, 2004-ben 10 millió forintra, 2006-ban 25 millió forintra emelték. Az elmúlt 5 évben több mint 95 ezer vállalkozás kapott Széchenyi Kártyát, s így mintegy 509 milliárd forint hitelkeret került kihelyezésre.