Az avítt jogrendszerek akadályozzák a technológiai lehetőségek kihasználását

A back office-ra vonatkozó elavult jogrendszerek az európai vállalatok 79%-át akadályozzák meg abban, hogy korszerűsítsék üzletileg kritikus dokumentum folyamataikat - mutat rá a Ricoh Europe legfrissebb felmérése. A vállalatok nagy része azonban már felismerte az új technológiák bevezetésének pozitív hozadékait, mint például a nagyobb rugalmasság.

Megváltó vagy „csak” leváltó lehet Magyar Péter? Kihúzza az Orbán-kormány 2026-ig?
Meddig marad szankciós listán Rogán Antal? Mi lesz a régi ellenzékkel?
Online Klasszis Klub élőben Kéri Lászlóval!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is a politológustól!

2025. január 23. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A Ricoh Document Governance Index 2012 kutatás második része rámutat arra, hogy míg az európai cégek szerint az olyan új eszközök, mint az okostelefonok és tablet-ek segítenek az üzletileg kritikus dokumentum folyamatok kezelésében, nagyrészük nem tudja maximálisan kihasználni ezeket a technológiákat, mivel a back-end rendszereik nem képesek azokat teljes mértékben támogatni. A tanulmány rávilágít arra, hogy mennyire vonzóak lehetnek ezek az új technológiák, ugyanis az üzleti vezetők 78%-a elismeri, hogy még azelőtt beruháznak új technológiákba, mielőtt teljesen kiismernék a jelenlegi rendszereik funkcionalitását. Továbbá egy éles határ körvonalazódik a front office és back office technológiai beruházások között, mivel sokan a front office új technológiáira koncentrálnak, és nem integrálják azokhoz a back office technológiáit. A folyamat menedzsment ilyen csapongó megközelítése könnyen teremthet szűk keresztmetszetet, duplikációkat és biztonsági kockázatokat.

“Akár úgy gondolják a vállalatok, hogy a tablet-ek és okostelefonok a jövő új üzleti eszközei, akár úgy hogy okafogyottá válnak az innováció újabb hullámaival, az egyértelmű, hogy a technológia generálta változások folytatódni fognak és a kommunikáció újabb formáit hozzák magukkal. A cégek számára a kihívást az jelenti, hogy hosszú távra tervezzenek, és a vállalaton belül mindenki „ugyanakkor induljon el ugyanarra az útra”. Ezt a front és back office teljeskörű integrációjával, az emberek és információk összekapcsolásával, és a vállalaton belüli egyszerű tudásmegosztás biztosításával lehet elérni.” mondta David Mills, a Ricoh Europe alelnöke.

A felmérés arra is rámutatott, hogy elég nagy a bizonytalanság a cégeknél azzal kapcsolatban, hogy miképp tehetnek szert üzleti előnyökre a felhő alapú megoldások segítségével. Míg az vállalatok 70%-a használja a felhőt arra, hogy biztosítja a dokumentum folyamatok mobil elérését, csak 50%-uk gondolja úgy, hogy ez egyszerűbbé is teszi a dokumentum folyamatok menedzselését. Ez rávilágít azon üzleti vezetők hosszú távú terveinek hiányára, akik úgy ruháznak be felhő alapú megoldásokba,, hogy a kívánt eredmény eléréséhez szükséges eszközök még nem állnak rendelkezésre. Mindemellett ez azt is jelenti, hogy számos cég nem fog profitálni abból a 160 millió eurós  felhő programozás generálta növekedésből, ami az Európai Bizottság szerint 2020-ra az Európai Unió GDP-jét fogja növelni.

Mills szerint: “Az európai szervezeteknek át kell tekinteniük az üzletileg kritikus folyamataikat és technológiájukat azért, hogy biztosíthassák a maximális hatékonyságú működést.  A dokumentum folyamatok működésének alapos ismerete – hogyan áramlik az információ a vállalaton belül, és a technológia hogyan segíthet ezen áramlás hatékonyságának javításában – elengedhetetlen a kihívások megismeréséhez és a megoldások megtalálásához. A technológiai innováció továbbra is rohamléptekben folytatódik, ezért a vállalatoknak most kell cselekedniük, ha lépést akarnak tartani a konkurenciával.”

A tanulmányt a Ricoh megbízásából a Coleman Parkes Research készítette 1075 európai C-szintű döntéshozó, igazgató és egyéb alkalmazott megkérdezésével. Ez a felmérés a második része egy olyan tanulmánysorozatnak, melynek célja megismerni azt, hogy a vállalatok hogyan kapcsolják össze üzletileg kritikus dokumentum folyamataikat az üzleti technológiákkal és az alkalmazottakkal egy összekapcsolt vállalat létrehozása érdekében.

Véleményvezér

Magyar Péter ezúttal nagyon bele szállt Gulyás Gergelybe

Magyar Péter ezúttal nagyon bele szállt Gulyás Gergelybe 

Kölcsönösen árulással vádolják egymást.
A szankciók hatására beállt a Gazprom a földbe

A szankciók hatására beállt a Gazprom a földbe 

Vége a Gazprom nagyhatalmi státuszának.
Bréking, Orbán Viktor a dzsungelbe tart

Bréking, Orbán Viktor a dzsungelbe tart 

Reméljük Orbán Viktor testőrei remek dzsungelharcosok.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo