Saját patikát szeretne? Így kap hozzá hitelt!

A kormány megtárgyalta és elfogadta a többségi gyógyszerészi tulajdon elérését segítő patikai hitelprogramról szóló előterjesztést - jelentette be a kormányszóvivő csütörtökön a Parlamentben tartott sajtótájékoztatón.

Tudjon meg mindent az EU vadonatúj Omnibus-csomagjáról, a szabályozás aktualitásairól, az MNB elvárásairól!
Hallgasson meg tapasztalt cégvezetőket az ESG-kihívások leküzdéséről!
Inspirálódjon, networkingeljen és szerezzen versenyelőnyt a fenntarthatóság terén!

Klasszis Talks & Wine Fenntarthatóság2025. február 26. Budapest

Részletek és jelentkezés >>

A Magyarországon működő 2330 közforgalmú gyógyszertár közül jelenleg 352-ben nincs meg az 50 százalékos gyógyszerészi tulajdon, 487 gyógyszertárnál pedig a 25 százalékot sem éri el ez az arány. A cél az, hogy az elmúlt években kereskedelmi tevékenységgé vált gyógyszerellátás ismét a szakemberek, a

gyógyszerészek kezébe kerüljön - emelte ki Szócska Miklós egészségügyi államtitkár. Ennek érdekében a kormány - más intézkedések mellett - előírta azt is, hogy a már meglévő gyógyszertárakban a gyógyszerészi tulajdonhányadnak 2014. január 1-jéig meg kell haladnia a 25, 2017. január 1-jéig pedig az 50 százalékot.

Júliustól igényelhető támogatás

Ehhez a kormány két támogatási konstrukciót dolgozott ki. Az egyikben államilag kamattámogatott hitellel, a másikban állami tőkebefektetés formájában segítenék a patikusok többségi tulajdonrészhez jutását. A hitelprogram keretében ez év júliusától 2016 végéig igényelhetnek támogatást a gyógyszerészek tulajdonjoguk növeléséhez.

Az államilag kamattámogatott hitelkonstrukciót azok vehetik igénybe, akik magánszemélyként vásárolnának tulajdonrészt. Ehhez az állam 6,7 százalék kamatozású hitelt ajánl, amelyhez 3,7 százalékos kamattámogatást nyújt, így a gyógyszerésznek 3 százalék kamatot kell fizetni. Abban az esetben ha valaki vállalkozóként akar patikai tulajdonrészt vásárolni, ott az állam megelőlegezi a vételárat, amelyet a patikusnak öt év elteltével három részletben kell visszafizetnie.

Mennyit költünk egészségre?
A krónikus betegségben szenvedők fele havonta legalább 5 ezer forintot költ el a patikában – derül ki a Szinapszis Kft. kutatásából, amelyet a cég a WEBBeteg.hu internetes portál megbízásából készített.
Megkapták a gyógyszerészek azt, amit kértek

Hankó Zoltán, a Magyar Gyógyszerészi Kamara elnöke elmondta, hogy tavaly júliusban a kormányfővel folytatott tárgyaláson három témában születette megállapodás. Az egyik, hogy a 2013-ra tervezett gyógyszerkasszát, a támogatások összegét vizsgálja felül a kormány. A másik, hogy a gyógyszertárak árrésveszteségének pótlására, illetve szolgáltatásának fejlesztésére 2013. január elsejétől bevezetik a szolgáltatási díját, a harmadik pedig, hogy a kormány kedvező konstrukcióval segíti a gyógyszertár-tulajdonosi program végrehajtását.

A gyógyszerészi kamara elnöke azt hangsúlyozta, hogy a kormány mostani döntésének értelmében elmondható, hogy a tavaly nyári megállapodás lényegében mindhárom témát tekintve eredménnyel zárult.

Véleményvezér

Rendszeres bevásárló buszjárat indul Romániába

Rendszeres bevásárló buszjárat indul Romániába 

Bevásárlóturizmusra spekulál egy román vállalkozó.
Újabb uniós pénzből épült fideszes luxusvillára lelt Hadházy Ákos, fedőneve borászat

Újabb uniós pénzből épült fideszes luxusvillára lelt Hadházy Ákos, fedőneve borászat 

Nincs következménye az uniós pénzek széthordásának.
Bealudt a nemzeti egészségbiztosító, 2017-es díjakkal próbálnak orvost találni

Bealudt a nemzeti egészségbiztosító, 2017-es díjakkal próbálnak orvost találni 

Nyolc éve nem veszik észre az egészségbiztosítónál az inflációt.
Bayer Zsolt is kapott a guruló dollárokból

Bayer Zsolt is kapott a guruló dollárokból 

Becsapott a villám a Fideszbe.
A lengyelek féláron mobilozhatnak hozzánk képest

A lengyelek féláron mobilozhatnak hozzánk képest 

Szomorú statisztika a mobilpiacon.
Egy fideszes polgármester bepöccent a kormányra

Egy fideszes polgármester bepöccent a kormányra 

Meglepetésre ébredt egyik reggel a polgármester.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo