Innováció: a régió lemaradt az élenjáróktól

Finanszírozás, hosszú távú együttműködés és a globális trendekhez alkalmazkodó stratégia erősítheti meg Magyarország és Közép- és Kelet-Európa szerepét a nemzetközi innovációban.

Megváltó vagy „csak” leváltó lehet Magyar Péter? Kihúzza az Orbán-kormány 2026-ig?
Meddig marad szankciós listán Rogán Antal? Mi lesz a régi ellenzékkel?
Online Klasszis Klub élőben Kéri Lászlóval!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is a politológustól!

2025. január 23. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A 25 ország 3000 vezetőjének innovációval kapcsolatos tapasztalatait vizsgáló GE Globális Innovációs Barométere szerint az üzleti vezetők továbbra is stratégiai prioritásnak tekintik az innovációt, azonban általános bizonytalanság tapasztalható a jelenlegi, kihívásokkal teli gazdasági környezetben. A statisztikák szerint a fejlesztések terén a régió országai elmaradnak az élenjáróktól, ugyanakkor az innováció fokozott jelentőségét és gazdaságformáló hatását bizonyítja a technológiai export kifejezetten magas aránya, és az azt elősegítő nemzetközi befektetések volumene.

Az innováció mint lehetőség

Kerekasztal

Miként lehet a jó tapasztalatokat bemutatva és az érintettek együttműködését megerősítve, újakat kidolgozva elősegíteni Magyarország és a régió nemzetközi innovációban való szerepét és ezáltal növelni versenyképességét? Erre keresték a választ az Amerikai Kereskedelmi Kamara és a GE által szervezett kerekasztal beszélgetésen. Az eszmecserében az a szervezők képviselői az Európai Parlament, a Nemzetgazdasági Minisztérium, a gödöllői Szent István Egyetem és a GE Foundation Scholar-Leader program képviselői vettek részt.  

A kezdeményezés célja: Magyarország és a régió többi országa nemzetközi pozícióinak javítása a közös érdekek mentén. A hazai rendezvénnyel egy időben Varsóban, a polgármester vezetésével a GE a lengyel főváros innovációs bizottságával együttműködésben vitatja meg a Lengyelország kitörési és fejlődési lehetőségeit.

Befektetőbarát országra lenne szükség

Innovációs pályázat
Február végéig lehet pályázni a Nemzeti Üzletfejlesztési Díjra, amelynek célja a figyelmet ráirányítani a leginnovatívabb vállalkozásokra, minden cég számára lehetővé tenni a tanulást és versenyképességének növelését, objektív visszajelzést adni, illetve szerepet vállalni a közösségépítésben.
A Magyar Tudományos Akadémián tartott rendezvényen Benkő Vilmos, az Amerikai Kereskedelmi Kamara elnöke hangsúlyozta: „Az AmCham, missziójának tekinti az ország versenyképességének javítását. Ehhez befektetőbaráttá kell tenni az országot, átlátható pályázati rendszerre, kiszámítható politikai és gazdasági környezetre, versenyképes munkaerőképzésre van szükség".

Ennek alapjai az elnök szerint már megvannak, a kedvező folyamatok elindításához azonban a pozitív, építő jellegű párbeszédekre van szükség. Csak így érhető el, hogy Magyarország a globális innováció élvonalába kerüljön, hogy megszülethessen a ’Budapesti Szilícium Völgy’, amelyek képviselői az egyre erőteljesebb magyar startup cégek.

 

Véleményvezér

Magyar Péter ezúttal nagyon bele szállt Gulyás Gergelybe

Magyar Péter ezúttal nagyon bele szállt Gulyás Gergelybe 

Kölcsönösen árulással vádolják egymást.
A szankciók hatására beállt a Gazprom a földbe

A szankciók hatására beállt a Gazprom a földbe 

Vége a Gazprom nagyhatalmi státuszának.
Bréking, Orbán Viktor a dzsungelbe tart

Bréking, Orbán Viktor a dzsungelbe tart 

Reméljük Orbán Viktor testőrei remek dzsungelharcosok.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo