Ne válasszuk az info vagy a biz kiterjesztést

Internetes portálunk tervezése szempontjából rendkívül fontos, hogy milyen domain nevet választunk oldalunknak. A dologban fordulhatunk internet-szolgáltatónkhoz vagy külső vállalkozáshoz, amely domain neveket árul.

Elmossa az árrésstopot a recesszió?
Mekkora sebeket ejt rajtunk Donald Trump vámháborúja?

Online Klasszis Klub élőben Jaksity Györggyel!
Vegyen részt és kérdezze Ön is a neves közgazdászt!

2025. április 22. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Ha az utóbbi mellett döntünk, ügyeljünk arra, hogy állandó IP címet adjon, tehát olyan számot, amely azonosítja számítógépünket. A tervezett név beírása után a szolgáltató oldala felteszi a kérdést, hogy milyen kiterjesztést akarunk domain nevünknek. Általában a com-ot javasoljuk, hiszen ez a leggyakoribb kiterjesztés, és a használók számára a legkönnyebben megjegyezhető. A Google ugyan azt állítja, hogy számára közömbös a kiterjesztés, a rendszer a com, az org és a net kiterjesztéseket részesíti előnyben. Feltehetően a többi között azért is, mert az info vagy a biz kiterjesztések arra utalhatnak, hogy spamről van szó.

Kép: Freestock

Másik tanácsunk: ne hallgassunk a webmesterekre, akik szimpla, egyszerű (akár unalmas) url nevet javasolnak, hanem válasszunk kreatívat és olyat, amely megragadja a figyelmet. Ez igen fontos az oldal jövendő látogatói számára, különösen akkor, ha sok online marketinget tervezünk, és azt akarjuk, hogy site-unk vezető helyre kerüljön a kereső rendszerekben. Végső soron célunk az, hogy domain nevünket könnyen meg lehessen jegyezni, és hogy bekerüljön a keresők első tíz találata közé.

A legjobb domain nevek rövidek, nincsen bennük kötőszó és tömören, legfeljebb 1-2-3 szóban közlik, hogy miről van szó. Hogy egy kitűnő példát mutassunk: „olcsokesek.com”. Ez rövid, nincs benne kötőszó és világosan kiderül belőle, hogy olyan portál, ahol olcsó késeket árulunk. Egy kötőszó egy domainben még elmegy, de ha már kettő van, azt nem ajánlanánk, hiszen nem felhasználóbarát és nehezíti a keresőknek a felkutatását. (entrepreneur.com)

Repedések az okosotthonokban
Egyre több az úgynevezett “okosotthon”, ahol a távolról is vezérelhető elektronikus berendezések könnyítik meg az életet. Párhuzamosan veszélyesen szaporodnak az ilyen rendszerek (Internet of Things – IoT) elleni kíber-támadások, amelyek kivédése rendkívüli, bonyolult, szinte naponta új feladatok elé állítja a fejlesztőket.

Véleményvezér

A statisztika azt mutatja, hogy mit sem érnek a kormányzati hatósági árak

A statisztika azt mutatja, hogy mit sem érnek a kormányzati hatósági árak 

Árkorlátozás ide, vagy oda, azok mennek felfelé.
2,9 milliárd forintért árulja dubaji luxuslakását a volt jegybankelnök fia

2,9 milliárd forintért árulja dubaji luxuslakását a volt jegybankelnök fia 

Szépen gazdagodott a Matolcsy gyerek.
A cseh kormánypártok Orbán Viktor rémével kampányolnak

A cseh kormánypártok Orbán Viktor rémével kampányolnak 

Orbán Viktort kifejezetten negatív színben tüntetik fel cseh plakátokon.
Kiderült miért vonta vissza vámjait Trump

Kiderült miért vonta vissza vámjait Trump 

A közgazdászok pártállás nélkül visítanak.
180 fokot fordult Orbán Viktor és Donald Trump barátja

180 fokot fordult Orbán Viktor és Donald Trump barátja 

A politikusok némelyike felülmúlja a szélkakasokat.

Info & tech

Cégvezetés & irányítás

Piac & marketing


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo