Olvasás/Kutatás
Keressünk más blogokat/bloggereket (külföldi és magyar), abban a témában, amit cégünk is képvisel. Így figyelemmel kísérhetjük a „konkurenciát” és inspirációt is szerezhetünk, valamint követhetjük a trendeket. Iratkozzunk fel blogokra akár RSS-en vagy (ReallySimply Syndication) e-mail-en keresztül (így azonnal értesülhetünk az újdonságokról)
Kommentelés
Járuljunk hozzá az általunk követett blogok tartalmához, a beszélgetésekhez kommenteken keresztül. Növeljük a cikk értékét – osszuk meg, tegyünk hozzá tartalmakat, adjunk hozzá hasznos linket, ellenvéleményt/véleményt, és ami talán a legfontosabb, hogy válaszoljuk meg kérdéseket
Így viszonylag könnyen bekerülhetünk a blogoló közösségbe, észrevesznek és követőinkké válhatnak más bloggerek és a SEO szempontjából sem mellékes a blogunkra mutató linkekre tehetünk szert.
A blog készítése
Találjuk meg a számunkra megfelelő blog „motort”: több lehetőség közül is válogathatunk, mint a Drupal, Joomla, TextPattern, vagy a legtöbbször ajánlott Wordpress. Választhatunk azonban külső blogszolgáltatók is, mint a blog.hu, a freeblog.hu, vagy a Google tulajdonában álló blogger.com. A külső szolgáltatók esetében egy rövid regisztráció után azonnal létrehozható a blog, nem igányel sem programozást, sem speciális webfejlesztői ismereteket.
Gondosan válasszunk URL-T!
A blog „linkje” azaz az URL, ez a jó blog „alapja”. Győződjünk meg róla, hogy biztosan jó URL-t választottunk, fontos a beszédes, könnyen megjegyezhető URL használata. Jobban mutat hivatkozásként, nagyobb a visszatérés és megtalálhatóság valószínűsége. Az sem mellékes körülmény, hogy a blog URL-je lehetőleg illeszkedjen a blogunk és ezen keresztül cégünk profiljához. (pl: egy állattenyésztéssel foglalkozó cégnek a sertestarto.blog.hu, vagy nyultenyeszto.freeblog.hu, stb.)
A blogunk címe: Vonzza az olvasókat!
A blogunk tartalma frissüljön rendszeresen!
A blogolásegyik legfontosabb alapszabálya, hogy rendszeresen írjunk! Fontos, hogy mindig friss tartalommal szolgáljunk az olvasóid számára. Napi legalább egy poszt ajánlott, de ha 2 naponta osztunk meg valamit az olvasóinkkal, az sem katasztrófa. Az új bejegyzéseket osszuk meg a közösségi oldalakon(Facebook, Instagram, LinkedIn, stb.), hogy a felhasználók könnyen láthassák, megtalálhassák és megoszthassák.
Használjuk az analitikát!
A Google Analitycs segítségével mindent megtudhatunk a látogatóinkról, azok szokásairól, a legkedveltebb tartalmakról stb. Jó útmutató lehet a jövőre nézve, pl. milyen tartalmakat szeretnek a látogatók? Mit olvasnak szívesen? Mennyi ideig vannak az oldaladon? Mekkora a visszatérő és új látogatók aránya? stb. Ezeket az információkat mind visszacsatolhatjuk, beépíthetjük a stratégiánkba és alakíthatjuk a tartalmat a tapasztalatoknak megfelelően.
Szakértőnk korábbi írása itt olvasható!
Szinte Romulus Loránd online marketing szakértő www.szinte.wordpress.com