Végelszámolás cikkek
Továbbra is lejtőn a magyar cégek
Hiába várta mindenki, hogy az idei év már a javulásról fog szólni, tovább nőtt a cégek elleni fizetésképtelenségi eljárások száma. Valószínűleg idén is negatív rekordokat fogunk döntögetni.
Építőipar: negatív rekord szeptemberben
Több mint 400 építőipari vállalkozás felszámolását indították el a cégbíróságok szeptemberben - adta hírül az Opten céginformációs szolgáltató. Az első három negyedévben az ágazat csaknem 3000 cége ment tönkre, 18 százalékkal több, mint egy évvel korábban.
Itt a bizonyíték: még dübörög a válság!
Idén augusztus végéig több cég ment tönkre Magyarországon, mint 2008-ban egész évben. Akkor december végéig 11 451 céggel szemben indítottak felszámolási eljárást a hitelezők, most nyolc hónap alatt 11 512 jutott hasonló sorsra - derül ki az Opten céginformációs szolgáltató közleményéből. 2009 első nyolc hónapjához viszonyítva a növekedés 19 százalékos.
Nem javul a helyzet: sorra mennek csődbe a pesti cégek
Huszonkét százalékkal több a felszámolás alatt álló cég a Közép-Magyarország régióban az első félévben, mint 2009 azonos időszakában - derül ki az Opten céginformációs szolgáltató adataiból. Némileg a cégalapítási kedv is visszaesett.
Egyre nagyobb gondban az építőipar
Soha nem látott magasságba szökött a havi felszámolások száma az építőiparban júliusban. Az év eddig eltelt részében - némi statisztikainak nevezhető hullámzástól eltekintve - masszívan romlott az ágazat állapota, július azonban túltett a kiugróan pusztítónak tartott júniuson is. Az ágazat hígulása némiképp lassult, ám még így is jelentősen meghaladja a nemzetgazdaság egészében tapasztalható jövés-menést.
Még tart a kiskereskedelem megtisztulása
Több mint 13 százalékkal csökkent a kiskereskedelmi vállalkozások ellen indított felszámolási eljárások száma az első félévben, de többen kérték végelszámolást a cégükre - derül ki az Opten céginformációs szolgáltató adatbázisából.
"Mindenhol romlott egy kicsit a helyzet"
Visszaállt az első negyedéves szintre a cégfelszámolások növekedési üteme májusban, az áprilisi jelentős lassulás csak átmenetinek bizonyult - derül ki az Opten cégadatbázisának számaiból. A regionális megoszlás még mindig jelentős eltéréseket mutat. A cégalapítási kedv meglódult, idén először növekedett az új alapítású vállalkozások száma az egy évvel korábbihoz képest.
A jelek egyértelműek: folytatódik a válság
Továbbra is emelkedik a cégbezárások száma, nem hagy alább a csődhullám - derül ki az Opten céginformációs szolgáltató februári jelentéséből. Az Opten szerint a cégfelszámolások számának remélt stagnálása helyett további megszűnésekkel kell számolnunk, ami a válság elhúzódását jóslók véleményét támasztja alá.
2010 jobban kezdődik, mint 2009
Csökkent a felszámolások száma januárban, de a fellendülés éveit így is messze meghaladó számú, 1296 cég ment tönkre januárban - derül ki az Opten céginformációs szolgáltató legfrissebb jelentéséből. Az Opten szerint elképzelhető, hogy a 7,1 százalékos csökkenés mögött munkanaphatás áll, de az adat még így is a kkv-szektor elhúzódó agóniáját jelzi.
Szörnyen nehéz éven vannak túl a magyar cégek
A felszámolási eljárások száma harmadával, a végelszámolásoké felével nőtt 2009-ben az előző évihez képest, a csődeljárások száma ugyan hatszor lett több, de még így sem éri el a százat - közölte a feketelista.hu.
Az adatok jelzik: gondban a magyar cégek
Novemberben 1300 cég került felszámolás alá Magyarországon. Ez nagyjából megfelel az elmúlt fél év átlagos havi adatainak - derül ki az Opten céginformációs szolgáltató közleményéből. November végéig összesen 13 708 cég jutott hasonló sorsra, miközben 12 383 cég bezárásáról maguk a tulajdonosok döntöttek.
Ezrével buknak a cégek, mégis sok van belőlük
Októberben 1305 vállalkozással szemben indult felszámolási eljárás, tíz hónap alatt pedig 12 318 jutott hasonló sorsra - közölte az Opten céginformációs szolgáltató. Tavaly egész évben számoltak fel 11 515 vállalkozást, pedig az év utolsó hónapjaiban már akkor megmutatkozott a válság hatása az adatokon. A csőd- és felszámolási eljárások mellett végelszámolásból is több indult már, mint tavaly egész évben.
Csak a bíróság szabadnapjai miatt lett szebb a statisztika
Az augusztusi pozitív meglepetés után az előre megjósolt módon visszatért a válságpályára a cégbedőléseket mutató adatsor - adta hírül az Opten céginformációs szolgáltató. Szeptemberben 1400 céggel szemben indítottak felszámolást a hitelezők, így az első három negyedévben összesen 34 százalékkal több cég dőlt be, mint egy évvel korábban.
Szabadságolások miatt javul a magyar statisztika
Az előző havinál 70 százalékkal, az egy évvel ezelőttinél 27 százalékkal kevesebb céggel szemben indult felszámolási eljárás 2009 augusztusában. „Korai lenne trendváltásról beszélni, hiszen minden korábbi adat azt mutatja, hogy a kkv-k válsága még nem ér véget, így az augusztusi alacsony szám mögött sokkal inkább a cégbírósági szabadságolások állnak, semmint az üzleti környezet változása” – nyilatkozta az adatokat közzétevő céginformációs szolgáltató, az Opten Kft. stratégiai igazgatója.
Nagy gondban van még a magyar építőipar
Bár a KSH adatai szerint az építőipar teljesítménye júniusban csaknem 16 százalékkal bővült az előző év azonos időszakához képest, a cégadatokon még messze nem látszik az ágazat válságának vége. Júliusban 290 céggel szemben indult felszámolási eljárás az ágazatban, ez lényegében megegyezik a tavasszal mért havi értékekkel - derül ki az Opten céginformációs szolgáltató adataiból.
A felszámolás után is van élet
Az idén 30 százalékkal több vállalkozás ellen indult felszámolási eljárás, mint a tavalyi év azonos időszakában. Akinek a cégét megszüntetik, jellemzően egyből alapít egy újat, így a piac megtisztulása még várat magára.
Örülhetünk: kevesebb a magyar építőipari cég
Kedvező jelenség lehet, hogy az egy évvel korábbihoz képest kevesebb céget alapítanak, mert ez arra utal, hogy a felszámolt vagy megszűnő cégek nem osztódással szaporodnak, ami korábban - különösen az építőiparban - jellemző volt - véli az Opten stratégiai igazgatója. Ebben az ágazatban túl szétaprózódott a tulajdonosi szerkezet, így gyakori a fizetés nélkül tönkremenő, kiürített, vagyon nélküli társaság.
"Jó jel lehet, hogy nő a végelszámolások száma"
A végelszámolások száma az első negyedévben 40 százalékkal 478-ra nőtt. Az Opten stratégiai igazgatója úgy véli, ez kedvező jelenség lehetne, mert az ágazatnak rossz híre van, a szétaprózódott tulajdonosi szerkezetben sok a fizetés nélkül tönkremenő, kiürített, vagyon nélküli társaság, és félő - teszi hozzá -, hogy a végelszámolások egy jó része is átalakul felszámolássá a kifizetetlen számlák "felszínre kerülése után".
"Az üzleti bizalom csak naivitás"
Erőteljesen emelkedett a felszámolások és a végelszámolások száma márciusban és az egész első negyedévben. Amíg tavaly az első három hónapban 2895 cég ellen indult felszámolási eljárás, addig idén már 3528 cég jutott erre a sorsra - derül ki az Opten céginformációs szolgáltató március 31-én lezárt adataiból.
Sorban dőlnek be a magyar cégek
Nem folytatódott februárban a felszámolások számának brutális növekedése, de a korábbinál lényegesen több végelszámolást tett közzé a cégbíróság. Trendfordulókról korai beszélni; most vehetünk egy nagy levegőt, de a kilátások továbbra is rosszak - derül ki az Opten céginformációs szolgálat legfrissebb jelentéséből.