Manpower cikkek
Öt éve nem látott jó világra készülnek a magyar cégek, ugrásra készen állnak
Manpower: Ötéves csúcson a cégek létszámnövelési várakozásai.
Megint egyre több cég tervez létszámbővítést
2024 harmadik negyedévében a hazai munkáltatók 37 százaléka tervezi bővíteni jelenlegi munkaerőkeretét.
Nagy ugrásra készülnek a cégek jövőre
Manpower: A hazai cégek közel harmada létszámbővítéssel kezdi a jövő évet.
Nem minden cég optimista, de hol terveznek létszámbővítést?
A növekedési adatok kedvezőtlen alakulása ellenére 2023 utolsó negyedévében a hazai munkáltatók 31 százaléka tervezi bővíteni jelenlegi munkaerő-keretét.
Az autóipar munkaerőt keres
Újból aktívan toboroznak a hazai cégek a harmadik negyedévre.
Újra létszámbővítésben gondolkodnak a cégek
A magyarországi munkáltatók 26 százaléka jelez bővülést jelenlegi munkaerő-állományában.
Romlik a munkaerőpiaci helyzet: lészámcsökkentésre készül a hazai cégek harmada
2023 első negyedévében a hazai munkáltatók 32 százaléka tervezi csökkenteni munkaerő-állományát, miközben csupán 22 százalékuk jelez előre bővítést.
Az Orbán kormány utolsó nagy eredménye a foglalkoztatás is bukás felé tart
Óriási fordulat a munkaerőpiacon: a hazai cégek több mint negyede tervez elbocsátást a negyedik negyedévben.
Elégedetlenek a magyar munkavállalók - elvitte az infláció a béremelést
A cégeknek érdemes elgondolkodniuk, hogy milyen fejlesztésekre van szükség a meglévő munkatársak megtartására - derült ki egy friss kutatásból.
10-ből 6 magyar kapott fizetésemelést az idén
A magyar munkavállalók 59 százaléka, átlagosan 12,7 százalékos béremelést kapott az idei évben. A legnagyobb emelésről az élelmiszeripari és mezőgazdasági szektor dolgozói számoltak be. Nekik átlagosan 15,7 százalékkal nőtt a bérük – derült ki a ManpowerGroup által készített országos felmérésből. A kutatás arra is rávilágít, hogy a munkavállalók 47 százaléka nem elégedett jelenlegi munkahelyével.
Bővítenének a cégek, csak van egy nagy gond
A következő negyedévben a hazai munkáltatók 30 százaléka jelez előre bővülést jelenlegi munkaerő-állományában, miközben csökkentést 17 százalékuk tervez. Rekord magas 39 százalékos foglalkoztatási szándékot jeleztek a Nyugat-Dunántúl munkáltatók.
Létszámbővítésben gondolkodnak a hazai cégek, de a háború még bezavarhat
Egy friss kutatás szerint a következő negyedévben a hazai munkáltatók 32 százaléka jelez előre bővülést jelenlegi munkaerő-állományában, miközben csökkentést 19 százalékuk tervez. Az álláskeresők különösen az IT, technológia, távközlés, kommunikáció és média, illetve a nagy- és kiskereskedelmi szegmensekben számíthatnak élénk munkaerőkeresletre.
Már létszámbővítésben gondolkodnak a cégek
A ManpowerGroup munkaerőpiaci előrejelzése 8 százalékos létszámbővítési mutatót tartalmaz a harmadik negyedévre, ez a munkaerőpiaci bővítési szándék olyan magas szintjét mutatja, amilyen legutóbb 2019 első negyedévében volt
Az egész országban "hiánycikk" a munkaerő
A magyar munkáltatók egyötöde venne fel új dolgozót még ebben az évben, 4%-uk tervez leépítést és 76%-uk nem szándékozik változtatni a meglévő munkaerő-helyzeten – a ManpowerGroup Munkaerő-piaci Mutató kutatása szerint.
Kínos: a tehetség hiánya miatt az állás betöltetlen
18 ezer olyan betöltetlen álláshely van Magyarországon, amelyet akár holnap be lehetne tölteni, ha lenne kellően képzett munkaerő. Alapvetően szakmunkásokra van szükség, akiknek van gyakorlatuk, beszélnek nyelveket és - ezt a munkaadók tapasztalatából tudni - akarnak dolgozni. A szakmunkások hiánya évek óta érzékelhető Magyarországon, amelyre a munkaadók saját képzésekkel, akár képzőközpontok alapításával igyekeznek megoldást találni. A magyar munkaadók válaszai alapján a Manpower Éves Tehetség Felmérése alapján elmondható, hogy a magyar szakmunkások képzettsége nem követi a piaci igényeket, a frissen végzett szakemberek gyenge probléma megoldók, rosszul teljesítenek csapatban és a munkavállalási hajlandóságuk nem megfelelő.