Infokommunikació cikkek
Baráti ügyfelek kellenek!
A közösségi oldalak az internet legfelkapottabb tartalmai közé tartoznak, és mára világszerte a vállalati marketing megkerülhetetlen kommunikációs eszközeivé váltak. Ez a kommunikációs forma a kis- és középvállalkozások számára is elérhető, mégis kevesen alkalmazzák ezt az eredményesen használható, költséghatékony módszert.
Már nem kell személyes jelenlét a közgyűléseken
A NetLock Kft., a magyarországi hiteles elektronikus ügyintézés vezető vállalata bejelentette eGyűlés szolgáltatását, melynek köszönhetően a vállalatok a tag-, és közgyűléseket már személyes jelenlét nélkül bonyolíthatják le.
Napi 112 percet töltünk az interneten
2006 és 2010 között - a teljes web-forgalom tekintetében - közel nyolcszorosára emelkedett az interneten átlagosan eltöltött idő, számottevően nőtt a videó- és képmegosztók, a híroldalak és a keresők száma - dupla akkora közönséget kiszolgálva, felhasználónként az átlag havi 29-ről mára 56 fölé emelkedett a netezésre szánt órák száma, ami összességében 240 milliószor hatvan perc szörfölést jelent - derül ki a Gemius és az Ipsos közös gIA kutatásaiból.
Nyitrai: "A tartalomról ez idáig még egyetlen szó sem esett"
Az informatikai szakma megnyugodott, amikor dr. Nyitrai Zsoltot nevezte ki az új kormány az infokommunikációért felelős államtitkári posztra. A Fidesz operatív igazgatójaként és az infokommunikáció szakértőjeként ismert politikus ugyanis jó kapcsolatokat épített ki a szakmával, ismerik szakmai álláspontját, elképzeléseit. Személyében remény van arra, hogy az infokommunikáció, az információs társadalom, gazdaság ügye végre valóban a jelentőségének megfelelő helyre kerüljön. Dr. Nyitrai Zsolt a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium infokommunikációs államtitkáraként gyors munkába kezdett. Az első jelek biztatóak. Egy kézbe került az infokommunikáció, s az államtitkárság, úgy tűnik, elegendő jogosítványt kapott stratégiája megvalósításához.
Párbeszéd indult a kormány terveiről
Infokommunikációs szakmai párbeszéd indult a kormányzat és a piaci szereplők között. A Nyitrai Zsolt, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium államtitkára által kezdeményezett július 13-i partnertalálkozón a mobil távközlés frekvenciagazdálkodással összefüggő aktuális kérdéseit tekintették át a minisztériumban.
Az internet legyűri a tévét
A világ 23 országának polgárai körében készült Ipsos online felmérés szerint a netezők kétharmada több időt szán az internetezésre hetente, mint amennyit tévénézéssel tölt. A 2009 novembere és 2010 januárja között a Canada.com számára készített Ipsos kutatás alapján úgy tűnik, hogy minden vizsgált országban elveszítette hegemóniáját a televízió az internetezők körében.
Megkönnyítené a kkv-k mozgásterét a Fidesz
A nyár végére elkészül a nemzeti infokommunikációs stratégia, az akcióterv és az ütemezés - mondta Fellegi Tamás nemzeti fejlesztési miniszter az Informatikai Vállalkozások Szövetsége (IVSZ) és Nemzeti Hírközlési Hatóság (NHH) közös konferenciáján, Budapesten.
”Augmented reality”: megszűnik a privátszféra?
Az internetes térképezés vívmánya, a földfelszín műholdas képét digitalizáló Google Earth néhány éve új fejezetet nyitott világunk vizuális feltárásában és az információk megosztásában. A következő ugrással az augmented reality-be (AR) érkezünk meg. Elegendő lesz feltartani okos telefonunk a levegőbe, és azonnal információt szerezhetünk a kamera látókörébe eső boltról, irodáról, épületről, telekről, városról, sőt személyről is.
Csúszik visszafelé Magyarország
A 46. helyre csúszott vissza Magyarország a Világgazdasági Fórum (WEF) most közzétett információtechnológiai fejlettségi rangsorában a tavalyi 41-ről - írja a pénteki Világgazdaság a legfrissebb Networked Readiness Index alapján.
Együtt a digitális írástudásért
A digitális írástudás terjesztése, a digitális szakadék áthidalása két olyan, mára égetően sürgőssé vált probléma, amelynek megoldása elengedhetetlen bizonyos társadalmi rétegek végletes leszakadásának megelőzéséhez, de hazánk versenyképességének megtartásához is. A kormányzati erőfeszítések mellett az információs és kommunikációs technológiai szektorban működő cégeknek és szervezeteknek is felelőssége - és érdeke is - a hazai információs társadalom fejlesztése.
Végletek jönnek: vagy sms-mobil vagy okostelefon
Egyre inkább kétpólusúvá válik a mobiltelefonok piaca, véli a Juniper Research. A piackutató legújabb jelentésében úgy becsli, 5 év múlva az eladott mobilok több mint háromnegyede belépőkategóriás modell vagy okostelefon lesz.
Sokkal többet szórakozunk, mint öt éve
Az utóbbi öt évben durván ötszörösére emelkedett a rendszeresen internetező 15-69 évesek körében az online rádiózás és tévézés aránya. Az NRC felmérése szerint 2008-ban a négy évvel ezelőtti 55 százalékhoz képest ma már a megkérdezettek 91 százaléka nyilatkozott úgy, hogy interneten tájékozódik vásárlásai előtt, 25% helyett 62% vásárol a neten, az álláskeresés esetében pedig 38%-ról 62%-ra változott az arány. Míg a hetvenesek több mint a hetven százaléka írja kézzel a leveleit Angliában, az ötven éveseknél ez az arány ötven százalék körül van, derítette ki a Saga közvélemény-kutató cég.
Mi lesz a tévével?
A várakozások ellenére a tévé nem lett olyan széles körben interaktív, mint azt az ezredfordulón megjósolták. Ehelyett a kis képernyős eszközökbe, laptopokba, hordozható médialejátszókba, szórakoztató elektronikai eszközökbe és mobiltelefonokba vonult be a mozgókép és a tévés tartalom. A világ eseményeit és a sportmérkőzéseket a YouTube-on nézzük meg, hangfelvételeket podcaston töltünk le, hosszabb filmeket, tévéműsorokat, sorozatokat, zenéket pedig a fájlmegosztó rendszereken keresztül. Újabban a politika is használja kampányai során az internetes tévézést. Kiváltják-e mindezek a nappaliban álló tévékészüléket?
Az analfabéták fele 60 éves...
Az INFORUM és a BME-UNESCO ITTK (Információs Társadalom- és Trendkutató Központ) második alkalommal készítette el az e-Befogadás éves jelentését, amely az információs társadalom megosztottságának csökkentésében elért eredményeket, eseményeket összegzi.
A számítógépes játék mégsem a család ellensége?
A szülők kétharmada közösségi élménynek tartja a számítógépes játékot és több mint a felük szerint a videojátékok összehozzák a családot, derül ki a Microsoft felméréséből. A kutatás eredményeivel teljesen ellentétes megállapításokra jutott a BBFC egy héttel korábbi vizsgálata.
Mit tegyünk, ha megfélemlítik a gyereket?
Az internetes zaklatás jelei sokfélék lehetnek és nehezen értelmezhetőek. A legfontosabb, hogy nyíltan, őszintén beszéljünk az internethasználathoz kapcsolódó terrorizálás témájáról. Tudatosítani kell gyermekben azt is, hogy a netes terror nem ártalmatlan játszadozás, és komoly következményei lehetnek. A szülők többsége (67%) azt hiszi, tudja, mit csinál gyermeke a neten. A kamaszok nagy része viszont elismerte, hogy olyasmit tesz a virtuális világban, amit a szülei soha nem engednének meg neki.
Küldje be építési dokumentumait online!
Elindult a VÁTI Dokumentációs Központ Elektronikus dokumentum fogadás weboldala, mely a vonatkozó Kormányrendeletben előírt építésügy, a településfejlesztés és - rendezés körébe tartozó dokumentumok elektronikus beküldését, illetve fogadását támogatja.
Előrelép a Posta: automatán is feladhatjuk a csekket
A Magyar Posta Zrt. megkezdte egy nagy áruházlánccal a tárgyalást sárga csekkek feladására kifejlesztett automaták telepítéséről, emellett saját postahivatalaiban is elhelyez majd ilyen berendezéseket - közölte a társaság szóvivője egy Szentendrén vasárnap tartott sajtótájékoztató alkalmával az MTI-vel.
A mobiltárca lesz a nagy durranás?
Míg korábban kizárólag a bankkártya létezett mint készpénzkímélő fizetési megoldás, ma sokan úgy vélik, a mobilfizetés elterjedése lesz a következő "nagy durranás". A mobilfizetési tranzakciók bruttó értéke globálisan a jelenlegi volumen ötszörösére nőhet.
Bezzeg Észtországban mobilon lehet majd szavazni
Észtország továbbra is élen jár az internet társadalmi alkalmazásában: a kis balti állam törvényhozása múlt hét csütörtökön szavazta meg azt a jogszabályt, mely lehetővé teszi, hogy az állampolgárok a 2011-es választásokon már mobiltelefonjukat is használhassák.
10 millióan akarták óránként megnézni, még egy hónapot kell rá várni
Az Europeana névre keresztelt multimédiás online könyvtár 2008. november 20-án nyílt meg, ám a túlzott érdeklődés következtében néhány óra elteltével a rendszer összeomlott. A honlapon található tájékoztatás szerint a digitális könyvtár megerősített változata januártól válik újra elérhetővé.
Mobilkoncessziók: pályázat meghosszabbítva
A Nemzeti Hírközlési Hatóság (NHH) a közelmúltban lefolytatott konzultációra beérkezett kérdések nyomán nyolc nappal meghosszabbította az október 22-én kiírt mobil-pályázatok beadására rendelkezésre álló időt. Az új beadási határidő november 28., jelentette be az NHH.