India cikkek
A világ legnagyobb fegyverimportőre szerint az orosz fegyverek színvonala lemaradt a nyugatitól
Működhet-e hosszú távon India egyensúlyozás politikája?
Erősorrendbe rakták az országokat, gazdasági, katonai, kereskedelmi mérőszámok alapján
India erősödik, de nagyon.
Elkészült a nagy gazdasági jövőelemzés, Magyarország a középmezőnyben
A fejlett gazdaságok lassabb ütemre kapcsolank.
Amíg India fejlődik, addig jó befektetés lesz az arany
Mi mozgatja az arany világpiaci árát?
A klímacélok teljesítésében egyedül az Európai Unió sikeres, Kína, India megkétszerezte a szennyezőanyagok kibocsátását
Magyarország az uniós átlagnál jobban teljesít.
Szomorú hír a klímabarátoknak, minden erőlködés ellenére új rekordot ért el a fosszilis tüzelőanyag-fogyasztás
Nem tudtak sokat segíteni a bajban a megújulók.
Kínai hitel menti meg a már sokat szenvedett dunaújvárosi acélművet
Kínai támogatást kap a Liberty Dunaújváros.
Az arany árának emelkedése kopogtat
A nemesfémek piaca csúcsok felé tart.
Sok országot és szegény embert mentenek meg a külföldön dolgozók hazautalásai
Vannak a globalizációnak jó oldalai is.
Kína mentette meg az orosz gazdaságot
A kereskedelmi kapcsolatokban nagy átrendeződést hozott az ukrajnai háború.
Szenzáció közeleg, megdől Kuvait első helye az egy főre jutó kőolajtermelésben
A világ leggyorsabban növekvő feltörekvő piacai közül a legjobb évente 20 százalékkal bővülhet.
Melyik városban él a legtöbb milliárdos, Moszkva nem is áll rossz helyen
Kelet és Nyugat fej-fej mellett a milliárdos gyártásban.
India és Japán lesz a jövő világgazdaságának mozdonya
Japánon és Indián Ázsia szeme.
Fontos adat érkezett a világgazdaság fejlődéséről
Az idén 1,8 százalékkal nőhet a világ acélkereslete.
A befektetőknél India előzi Kínát
A világ nagyhatalmai érezhetően változtatni akarnak a kialakult status quo-n. Eközben a szélárnyékot kihasználva India szépen tör előre.
Az USA a cégalapítások több mint felét bevándorlóknak köszönheti
A befektetők jól átgondolják hová vigyék a pénzüket és ma nehéz jobb helyet találni az USA-nál.
Világsiker, indiai fényképek jönnek a Hold eddig még soha nem látott oldaláról
Az indiai Csandraján-3 misszió holdjárója megtette első útját a Holdon.
Komoly bajba került a világ legnagyobb tejtermelője
Indiában hamarosan rekordot dönt a tej ára, fokozni kényszerülnek a tej importját.
Nem akárhova irányították át az olajat az oroszok
Az Indiába irányuló olajexport például a 22-szeresére nőtt.
Hatalmas megrendelést kapott Európa Indiától
Az Air India 250 Airbus repülőgépet rendelt.
Valamire készül az Apple
Az Apple amerikai vállalat jelentősen növeli termékinek gyártását Indiában - közölte az indiai kereskedelmi és ipari miniszter.
Az ukránok elleni háborút India finanszírozza?
Az indiai vállalatok egyre gyakrabban vesznek igénybe különböző ázsiai valutákat az amerikai dollár helyett az orosz szénimport kifizetésére, hogy ezzel csökkentsék a nyugati szankciók megsértésének kockázatát - számolt be szerdán a Reuters hírügynökség ipari forrásokra és vámdokumentumokra hivatkozva.
Az olajháború még nem dőlt el, az oroszok az ázsiai országoknál kilincselnek fekete aranyukkal
India és más ázsiai országok egyre fontosabb olajbevételi forrást jelentenek Moszkva számára, miközben az Egyesült Államok erős nyomást gyakorol rájuk, hogy ne növeljék vásárlásaikat, mivel az Európai Unió és más szövetségesek az ukrajnai háború miatt elrendelt szankciókkal összhangban leállítják az Oroszországtól származó energiaimportot - áll az AP hírügynökség hétfői elemzésében.
Kettészakadt a világ az ukrajnai háború miatt – a legfontosabb országok már döntöttek
Az utóbbi napokban újabb nagyhatalmak hozták határozottan a világ tudomására, hogy ki mellett állnak az ukrajnai konfliktus kapcsán. Jelentős fejlemény, hogy a gazdaságilag 4-5 helyezett állam, India és Japán is döntött.
Milliókat taszított szegénységbe a járvány – még gazdagabbak lettek India milliárdosai
India roppant nehéz helyzetbe került, miután egy komoly gazdasági visszaesés és a koronavírus-járvány minden eddiginél több embert, milliókat taszított szegénységbe. Amíg tömegek néhány dollárból próbálnak megélni napról-napra, addig az ország leggazdagabbjai tovább növelték egyébként sem elhanyagolható vagyonukat és befolyásukat. A vagyon valóban jól fialt - több tízmilliárd dollárról van szó.
Ezer új munkahelyet hoznak Magyarországra az indiaiak
A kormány a következő két hónapban ezer olyan új, magyarországi munkahely létrehozását jelenti be, amelyeket a legmodernebb technológiát alkalmazó indiai cégek hoznak létre - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter szerdán az MTI-vel Mumbaiból.
Indiát az e-riksák menthetik meg
India a világ országainak egyike, ahol a legszennyezettebb a levegő. Miután elektromos autóra keveseknek telik, a motoros „riksákat” villamosítják.
Újabb ország indítana állami kriptovalutát
Ellehetetlenítik a Bitcoint és társait, közben viszont saját kriptovaluta indításán gondolkodik az indiai kormány. Ezután viszont kiszoríthatják az országból a többi kriptopénzt.
Kína után India is visszafogná az amerikai nyomulást
Az Európai Unió és Kína példájára India is korlátozni kívánja az amerikai technológiai óriások tevékenységét azok leggyorsabban fejlődő, 1.3 milliárd lakosú piacán.
3D-nyomtatott vécékkel küzdenének az utcákat elöntő fekália ellen
3D nyomtatással épített olcsó illemhelyekkel javítanának India súlyos higiéniás helyzetet. Az ötlet Szingapúrból származik, India lesz a kísérleti terep.
Halálos összecsapások a vízért
Súlyos vízhiány kínozza Pakisztánt és Indiát. A helyzet annyira kritikus, hogy több alkalommal is halálos összetűzések történtek.
Rovarokból szerzünk be majd fehérjét
Nyugi, nem kell rágcsálnunk a rovarokat, porrá zúzzák őket a kedvünkért. Ebből készülnek fehérjedús készítmények, étrendkiegészítők. A természeti környezet is jól jár így, hiszen az állatok takarmányozásához szükséges szója termesztése rendkívül erőforrásigényes és környezetszennyező.
Trumpék megújulók energiákat pénzelnek külfüldön
Trump igyekszik csökkenteni a klímaváltozásról szóló kutatások állami költségvetését, ám eközben a kormány illetékes befektetési intézménye megduplázta befektetéseit a külföldi szolárkapacitásokban. Csakhogy ez Obama egyik jogszabályának köszönhető.
Óriásbankká nőhet a digitális pénztárca
Az indiai Paytm Payments Bank személyében a világ legnagyobb digitális bankja jöhet létre, mintegy 500 millió számlával, teljes körű pénzügyi szolgáltatásokkal, legalábbis az alapítók víziója szerint.
A fejlődő országok növelik kétszeresére a világgazdaságot
A feltörekvő piacok fejlődése számos üzleti lehetőséget teremt azáltal, hogy ezek a gazdaságok új iparágakat hoznak létre, kapcsolatba kerülnek a világpiaccal és viszonylag fiatal lakosságuk egyre tehetősebbé válik. Ezekben az országokban egyre előnyösebb lesz vállalkozást indítani vagy letelepedni, ami vonzó a befektetések és a tehetséges munkavállalók számára - derül ki a PwC elemzéséből.
Környezetkímélőbbek lesznek a hűtők
A hűtőszekrények kompresszoraiban és a légkondicionáló berendezésekben lévő HFC-k, azaz hidro-fluor-szénhidrogének kibocsátásának további csökkentését határozta el több mint 100 ország egy globális egyezményben. Nemcsak az otthoni frigókról van szó, hanem az épületek és gyárak nagy hűtőrendszereiről is.
Percre pontos lesz az időjárásjelentés
A mobileszközök korában testhez és helyhez szabott időjárás jelentést és előrejelzést szeretnénk kapni. Ma már azt is megtudhatjuk, hány percen belül zendítenek rá az esőfelhők és mikor marad abba a csapadék. Amerikában appot fejlesztettek erre,
Tízből nyolc város levegője veszélyes
Ugrásszerűen nő a városok légszennyezettségi szintje, de a lakott területeken sokszor még a talajvíz is olyan szennyezett, hogy még az érintése is veszélyes.
Ketyegő bomba: turbózott állattenyésztés és hatástalan antibiotikumok
Globális egészségügyi válság előtt áll az emberiség és az élelmiszeripar egyaránt, figyelmeztetett a New York Times hasábjain Maryn McKenna újságíró. Új „szuperbaktériumok” ölik sorra India újszülöttjeit, melyek ellen hatástalanok az antibiotikumok.
Egy fenntarthatóbb világ hősei
Hogyan ábrázoljuk a médiában azokat a példamutató figurákat, akik egy fenntarthatóbb világ létrejöttéért küzdenek? Semmiképpen sem ajnározással. Ebbe az egyébként tanulságos hibába esik a The Starfish Throwers című film. A minneapolisi Jesse Roesler alkotását a Thessaloniki Dokumentumfilm Fesztiválon láttuk.
Aranyár a monszuneső vonzásában
Évről évre ismétlődő lemez az árupiaci elemzőknél, hogy az arany iránti globális kereslet tavaly több mint negyedéről gondoskodó Indiától vajon milyen impulzusok várhatóak idén az év második felében a nemesfémek piacán. A jelek egyelőre nem túl bíztatóak.
Észak felé tart a válság
A cégek számára egyre nehezebbé váló környezetben a Coface hat ország kockázati besorolásán rontott, beleértve Spanyolországot, Olaszországot, Csehországot, Ciprust és Indiát, illetve javított négy ország besorolásán, köztük Szlovákián. Magyarországot ugyan közvetlenül most nem érintette a minősítés változtatása, de exportőr cégein keresztül közvetetten igen. Ugyanis top-exportpiacaink közül három ország - a szlovák, az olasz és a cseh - besorolása változott.
Haditechnikával mentek a magyar cégek Indiába
Megnyitotta kapuit Indiában a hetedik alkalommal megrendezésre kerülő, március 29. és április 1. között zajló Defexpo védelmi ipari kiállítás. A Nemzeti Külgazdasági Hivatal (HITA) által szervezett nemzeti standot meglátogatta India védelmi minisztere, A. K. Antony is.
India: ugrásra készen
A fogyasztók számával is szinte egyenlő az 1,2 milliárd fős lakosság, Indiában - ahol az emberek 60 százaléka 25 év alatti - mind erőteljesebb a középosztályosodás is. A kontinensnyi országról Ázsia Európa felé tart címmel rendeztek konferenciát.
India saját iPad-et készített
Úgy néz ki mint egy iPad de csak egy tizennegyedébe kerül - Indiában bemutatták annak az iskolások számára kifejlesztett tábla-számítógépnek a prototípusát, amely mindössze 27 euró körüli összegbe kerül majd.
Íme, a dinamikus négyes!
Miközben vannak, akik szerint Oroszország kilóg a BRIC országok sorából, a betűkkel jelölt négy állam - az említetten kívül még Brazília, India és Kína - komoly együttműködési megállapodásokat hoz tető alá.
A globalizáció átka: 200 000 farmer lett öngyilkos
Nincstelen, pontosabban eladósodott földművesek ezrei menekülnek az öngyilkosságba Indiában. Becslések szerint az elmúlt 13 évben anyagi problémák miatt 200 000 paraszt vetett véget önkezével az életének. A jelenség tehát nem új keletű, az öngyilkossági ráta azonban nem mutat csökkenést. Aktivisták a globalizációt és az ország agrárpolitikáját hibáztatják, amely együttesen adósságlavinát zúdít a parasztok nyakába.
India is magához tér
Gyorsult az indiai gazdaság növekedése az idei második negyedévben. A bővülés 2007 óta először váltott nagyobb ütemre a világgazdasági válságból való kilábalás éllovasai közé számító országban.