A jövőre nézve sok fejlett gazdaság várhatóan lassabb növekedést produkál majd, mivel a második világháború óta a legmagasabb adósság rátával küzdenek. Az előrejelzések szerint a feltörekvő piacok érik el a legerősebb növekedést, amit a termelékenység növekedése táplál. Magyarország a csehekkel holtversenyben a 17-18. helyen áll a 32 ország között.
Az évesített 10 éves reál-GDP-növekedési előrejelzés szerint India vezet a nagy gazdaságok között. A GDP esetében 81 mutatót értékeltek, beleértve a munkatermelékenységet, az innovációt, az adósságkötelezettségeket és az oktatást.
India az első helyen áll az elemzett országok között, a robusztus beruházások, a mérsékelt munkaerő-bővülés és az alacsony adósságszint miatt. India infrastrukturális kiadásai az elmúlt három évben meghaladták a 100 milliárd dollárt évente. Az előrejelzések szerint 2027-re India a világ harmadik legnagyobb gazdasága lesz, megelőzve Japánt és Németországot is.
Az első öt ország közül három a Közel-Keleten található, élen az Egyesült Arab Emírségek, az egy dolgozóra jutó magas növekedés és az erősödő termelékenység miatt.
Kína a negyedik helyen áll összességében, a következő évtizedben 4 százalékos éves reál-GDP-növekedés várható. Az erőteljes termelékenységnövekedés és a többi nagy gazdasághoz képest egy dolgozóra jutó magasabb növekedési ráta is alátámasztja ezt a helyezést.