A második helyen Javier Milei argentin elnök áll, akinek fiskális megszorító politikájával és Trump elnökhöz való igazodásával az argentinok 61 százaléka egyetért.
Claudia Sheinbaum mexikói elnök a harmadik helyen áll, erős 60 százalékos támogatottsággal – mindössze néhány ponttal lemaradva elődjétől és politikai mentorától, Andrés Manuel López Obradortól, aki 64 százalékos arány mellett távozott hivatalából.
Kanadában Mark Carney lett a miniszterelnök Justin Trudeau lemondását követően, és jelenleg 50 százalékos támogatottsága van – ez jelentős növekedés a kormánya lejártának idején Trudeau 35 százalékához képest. Carney nagyobb népszerűsége döntő tényező volt abban, hogy a Liberális Párt győzelmet aratott a konzervatívok felett a 2025. áprilisi szövetségi választáson.
Donald Trump amerikai elnök áprilisban 48 százalékos támogatottságot ért el, szemben a januári 52 százalékkal.
Törékenység Európában és Ázsiában
Az emelkedő megélhetési költségek, az elakadt reformok és a szavazók fáradtsága továbbra is nehezíti a hivatalban lévőket Európa és Ázsia-szerte.
Jelenleg legalább hét vezető rendelkezik 60 százalék feletti elutasítással, köztük:
- Emmanuel Macron (Franciaország)
- Pedro Sánchez (Spanyolország)
- Olaf Scholz (Németország)
- Keir Starmer (Egyesült Királyság)
- Shigeru Ishiba (Japán)
- Petr Fiala (Cseh Köztársaság)
- Yoon Suk Yeol (Dél-Korea)
Jelenleg Yoon rendelkezik a legmagasabb, 71 százalékos elutasító értékeléssel világszerte. Dél-Korea politikai instabilitással néz szembe a június 3-i előrehozott választások előtt, amelyeket azután írtak ki, hogy Yoont a parlament vád alá helyezte, az alkotmánybíróság pedig elmozdította hivatalából, mert decemberben megpróbálta bevezetni a hadiállapotot.