Energetika cikkek


Csúcsra jártak a légkondik - hétfőn mérték a legnagyobb áramfogyasztást

Csúcsra jártak a légkondik - hétfőn mérték a legnagyobb áramfogyasztást 

A két évvel ezelőtt mért rekordot a rendkívül meleg időjárás ellenére sem haladta meg az ország áramfogyasztása.
Elárulták, hogyan áll a hazai gáztárolók töltöttsége

Elárulták, hogyan áll a hazai gáztárolók töltöttsége 

Az eddig betárolt mennyiség mintegy másfélszerese az előző év azonos időszakában elérhető készletnek.
Lecsapott a rezsikommandó, már nem a hűtők fogyasztják a legtöbbet otthonainkban

Lecsapott a rezsikommandó, már nem a hűtők fogyasztják a legtöbbet otthonainkban 

Ennyit fogyasztanak a mindennapi háztartási eszközeink.
Ezt el ne felejtse, ha lakást ad ki!

Ezt el ne felejtse, ha lakást ad ki! 

Mire érdemes odafigyelni a közművek átírásánál annak érdekében, hogy elkerüljük az esetleges vitás helyzeteket?
Kevesebb olajat termelnek az oroszok

Kevesebb olajat termelnek az oroszok  

Oroszország augusztusban napi 500 ezer hordóval csökkenti olajtermelését.
Rezsibajnok magyar minikazánnal spórol a fűtésen 20 ezer család

Rezsibajnok magyar minikazánnal spórol a fűtésen 20 ezer család 

A magas gázszámlától „fáztak” a legtöbben a mögöttünk hagyott enyhe télben.
Új kőolajvezetéket építünk

Új kőolajvezetéket építünk  

Az energiabiztonság erősítése érdekében aláírták a megállapodás az új kőolajvezeték építéséről Magyarország és Szerbia között.
5 ezer cég örülhet a kormány döntésének

5 ezer cég örülhet a kormány döntésének  

Ennyi vállalkozást szabadítanak ki az extrém magas áron kötött fix áras áramszerződéséből.
Döntött a kormány: árplafon jön a cégek áramszerződéseinél

Döntött a kormány: árplafon jön a cégek áramszerződéseinél  

Gazdaságvédelmi akciótervet fogadtak el. 
20 ezer cég a kelleténél többet fizet az áramért

20 ezer cég a kelleténél többet fizet az áramért  

Magyarországon majdnem 20 ezer vállalkozás viseli ma is a szankciós energiakrízis terheit, ők még mindig kénytelenek a piaci árnál többet fizetni.

Újra jön gáz a Török Áramlaton  

Vége a karbantartásnak.

Egyre kevesebb olajra van szüksége a világnak 

Már 2030 előtt túllendül a csúcsponton a világ olajfelhasználása az IEA nemzetközi energiaügynökség legfrissebb középtávú olajpiaci jelentése szerint.

Dömpingben folyik a magyar középületek energetikai korszerűsítése 

Energetikai átalakítások kerültek az építőipari közbeszerzések fókuszába.

Nem jó hír: rosszabb helyzetbe kerülhetnek az elektromos árammal és gázzal fűtő háztartások 

Átfogó szemléletformálásra van szükség a lakosság körében.

Tényleg lecsavaruk a fűtést, lekapcsoltuk a villanyt  

Rengeteg áramot és gázt spóroltunk meg a fűtési szezonban.

10 éve nem épült új szélerőmű Magyarországon - mégis van remény? 

Az európai országok sorra veszik fontolóra szélerőmű kapacitásuk növelését.

Tényleg lecsavarták a fűtést a hivatalokban 

Rendkívül jelentős energiamegtakarítást értek el a kormányhivatalok és a járási hivatalok az elmúlt fűtési idényben.

Látványosan visszaesett a hazai gáz- és áramfogyasztás 

Az elmúlt hónapban a megelőző év azonos időszakához képest 25,8 százalékkal kevesebb földgázt használt fel Magyarország.

Komoly következménye lehet az OPEC döntésének  

Ellátási deficitbe fordulhat a nyersolajpiac.

Az áramfogyasztáson is látszik, hogyan változott meg az életünk a járvány alatt  

A kormányzati szigorítások mértékétől függően, az időjárási és naptári hatásokat kiszűrve, napi 1-9 százalékkal kevesebb áramot fogyasztott egy európai állam a Covid19-járvány ideje alatt.

Izraeli gáz jöhet Európába  

Az év végére születhet döntés az Európát a Földközi-tenger keleti térségében található gázmezőkkel összekötő vezetékről.

Olcsóbb a gáz több mint ezer fogyasztónak szeptemberig  

Szerdától szeptember végéig kapják fix áron a földgázt egyes állami, önkormányzati és egyházi intézmények, alapítványi egyetemek.

Új hazai gázmezőn indul meg a termelés  

Hétfőn üzembe áll az első kút a Sarkad térségében feltárt szénhidrogén-lelőhelyen, Nyékpuszta mezőn a napokban megkezdődik a második kút fúrása is.

Kőkemény spórolásra fogta a cégeket az elszálló energiaárak  

A háromszorosára növekvő áramár a cégek villamosenergia felhasználását 6 százalékkal mérsékelte.

Nagyot kaszáltak olaj- és gázeladásból az oroszok  

Az ebből származó orosz költségvetési bevételek tavaly 28 százalékkal, 2500 milliárd rubellel (36,71 milliárd dollárral) emelkedtek a megelőző évhez képest.

Elküldhetik dolgozóikat távmunkára a cégek, hogy energiát takarítsanak meg? 

Az irodai hőmérséklet eddig is kényes témának számított bármilyen munkahelyen, idén télen azonban a korábbiakhoz képest más kérdések is felmerülnek a fűtés körül.

Tavaly a magyar háztartások rezsije volt a legalacsonyabb Európában  

A magyar háztartások rezsiköltségei 2022 utolsó hónapjában is a legkedvezőbbek voltak Európában.

Megállapodás lehet az uniós gázársapkáról  

A tagállamoknak kompromisszumot kell kötniük.

Hétfőig jelentkezhetnek áramellátásra a versenypiaci kisfogyasztók 

Január elsejétől is áramhoz juthatnak a jövőre egyelőre ellátatlan, idén 2 GWh-nál kevesebbet fogyasztó vállalkozások, önkormányzatok, társadalmi szervezetek.

Súlyos gázhiánnyal néz szembe Európa 

Az Európai Unió energiaellátása a tél folyamán biztosított, jövőre azonban akár 30 milliárd köbméter gáz hiányával is számolni kell.

Szigorú döntés: ebben a városban csak 4 órát lehet fűteni naponta 

Rómában az olasz hatóságok frissen bejelentett döntése szerint hétfőtől december elsejéig napi négy órán át fűthetők a lakások.

Valamire készül Putyin és Erdogan 

Egy nagy törökországi gázelosztóközpont létrehozásáról tárgyalt telefonon Vlagyimir Putyin orosz és Recep Tayyip Erdogan török elnök.

Komoly segítséget kapnak a német cégek és háztartások 

A háztartások és a vállalkozások helyett az állam fizeti ki a földgáz és a távhő decemberi átalánydíját Németországban egy hétfőn elfogadott törvény szerint.

200 milliárd forintos kerettel újabb program indul a vállalatoknak  

A már bejelentett Gyármentő programon túl, újabb segítségként 200 milliárd forintos keretösszegű Gyármentő garancia- és hitelprogram megindításáról döntött a kormány.

Üzent az MVM azoknak, akik több számlát kaptak  

Ők a feltüntetett határidőn túl december 15-ig kamatmentesen halasztva is fizethetnek és részletfizetést is igényelhetnek.

Tényleg elkezdtek spórolni az árammal a magyarok 

Szeptemberben már harmadik hónapja folyamatosan csökken a hazai villamosenergia-felhasználás.

A gázszállítások leállításával fenyegetett meg egy országot a Gazprom  

Az orosz gázipari monopolcég megfenyegette Moldovát.

Az elmúlt évtized legbizonytalanabb tele jön 

Nem csak a magyar, hanem az európai gazdaság számára is.

Készülhetünk a korlátozásokra: mi történhet válsághelyzet esetén? 

Mit tartalmaz a Havária Terv?

Elmagyarázza az MVM, mi van a rezsiszámlán 

Lakossági tájékoztató kampányt indítanak.

Zöldülnek a hazai vállalkozások 

A hazai mikro- és kisvállalkozások négyötöde fontosnak tartja a fenntartható vállalati működést; a fő motivációjuk a belső meggyőződés, és nem a társadalmi elvárás vagy valamilyen vélt előny – derül ki egy, a szegmens fenntarthatósági szempontjait és működését vizsgáló friss felmérésből. 

Döntő jelentőségű lesz a vállatok alkalmazkodási képessége a következő hónapokban 

A Covid alatt megtört ellátási láncok még helyre sem álltak, amikor a háború újabb súlyos csapást mért az alapanyagok és mindenekelőtt az energetika piacára. Az Európai Unió valamennyi tagjának elsődleges prioritása most az ellátásbiztonság, de a vállalatoknak is minden erejükkel a hatékonyságnövelésre és a fogyasztáscsökkentésre kell koncentrálniuk. A helyzetet Wilder Ádám, a magyarországi BDO Pénzügyi Tanácsadás üzletágának igazgatója elemezte, rámutatva a cégek tennivalóira is.

Budapesten 48 ezer forintot adnak a rezsire 

Októbertől igényelhetik a rászorulók az évi 48 ezer forintos fővárosi lakásrezsi-támogatást - döntött a Fővárosi Közgyűlés szerdai rendkívüli ülésén.

Szijjártó Péter fontos bejelentést tett az orosz gázról 

Szeptemberben és októberben a Gazprom a hosszútávú szerződésben rögzített mennyiségen felül naponta maximum 5,8 millió köbméterrel több földgázt szállít Magyarországra Szerbián keresztül.

Nagy változás jön az E.ON-nál 

Egyesül az E.ON Hungária csoporthoz tartozó három villamosenergia- és földgázkereskedelmi vállalat, szeptember 30-án az Elmű-Émász Energiakereskedő Kft. és az Elmű-Émász Energiaszolgáltató Zrt. jogutódlással beolvad az E.ON Energiamegoldások Kft.-be, ez a társaság lesz október 1-jétől az érintett versenypiaci ügyfelek energiakereskedője.

Jó hírt kaptak a feltöltőkártyás áramfogyasztók 

Az MVM Next Energiakereskedelmi Zrt. automatikusan jóváírja a különbözetet minden olyan felhasználónak, aki augusztusban nem csak rezsicsökkentett áron tudta feltölteni előre fizetős árammérőjét, továbbá péntektől minden előre fizetős mérőt használó ügyfelének egységes elszámolási módot biztosít.

Megint drágult a villamos energia 

A villamos energia másnapi (DAM) árai júliusban is nagyságrendekkel magasabbak voltak, mint tavaly ugyanebben az időszakban. A hónapban a legmagasabb havi átlagárat Olaszországban regisztrálták – derül ki a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH) júliusi villamosenergia-piaci jelentéséből.

Fellélegezhetnek a lakásépítők: még két év felmentést kaptak a szigorú energiaszabályok alól 

Az építkezők újabb két év felmentést kaptak az új lakóépületek szigorú energiafelhasználási előírásainak teljesítése alól. Addig nem kell legalább BB besorolást szerezniük a használatbavételhez.
Feliratkozás a Piac & Profit Online magazin hírlevelére
Kiderült: elárulta a nagy titkokat az Erste díjhalmozó szakembere

Kiderült: elárulta a nagy titkokat az Erste díjhalmozó szakembere 

Nem egyszerű őt lemásolni.
Ritka, hogy Magyarország pozitív irányba lóg ki a sorból – Klasszis Podcast

Ritka, hogy Magyarország pozitív irányba lóg ki a sorból – Klasszis Podcast 

Hajdu Egonnal, az Eurizon Asset Management Hungary befektetési igazgatójával annak kapcsán beszélgettünk.

Költségkímélés

Ketyeg az óra: cégek ezrei kerülhetnek bajba az új uniós szabály miatt

Ketyeg az óra: cégek ezrei kerülhetnek bajba az új uniós szabály miatt 

Az Európai Unió Csomagolási és Csomagolási Hulladék Rendelete alapjaiban alakítja át a vállalatok csomagolási megfelelési kötelezettségeit.

Cégblog

Elvették a giga-megrendelést, azonnal beszakadt a Rheinmetall

Elvették a giga-megrendelést, azonnal beszakadt a Rheinmetall 

Több mint 16 százalékkal esett a Rheinmetall árfolyama, miután a német kormány törölte a cégnek szánt fregattprogramot.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo