Energetika cikkek
Csúcsra jártak a légkondik - hétfőn mérték a legnagyobb áramfogyasztást
A két évvel ezelőtt mért rekordot a rendkívül meleg időjárás ellenére sem haladta meg az ország áramfogyasztása.
Elárulták, hogyan áll a hazai gáztárolók töltöttsége
Az eddig betárolt mennyiség mintegy másfélszerese az előző év azonos időszakában elérhető készletnek.
Lecsapott a rezsikommandó, már nem a hűtők fogyasztják a legtöbbet otthonainkban
Ennyit fogyasztanak a mindennapi háztartási eszközeink.
Ezt el ne felejtse, ha lakást ad ki!
Mire érdemes odafigyelni a közművek átírásánál annak érdekében, hogy elkerüljük az esetleges vitás helyzeteket?
Kevesebb olajat termelnek az oroszok
Oroszország augusztusban napi 500 ezer hordóval csökkenti olajtermelését.
Rezsibajnok magyar minikazánnal spórol a fűtésen 20 ezer család
A magas gázszámlától „fáztak” a legtöbben a mögöttünk hagyott enyhe télben.
Új kőolajvezetéket építünk
Az energiabiztonság erősítése érdekében aláírták a megállapodás az új kőolajvezeték építéséről Magyarország és Szerbia között.
5 ezer cég örülhet a kormány döntésének
Ennyi vállalkozást szabadítanak ki az extrém magas áron kötött fix áras áramszerződéséből.
Döntött a kormány: árplafon jön a cégek áramszerződéseinél
Gazdaságvédelmi akciótervet fogadtak el.
20 ezer cég a kelleténél többet fizet az áramért
Magyarországon majdnem 20 ezer vállalkozás viseli ma is a szankciós energiakrízis terheit, ők még mindig kénytelenek a piaci árnál többet fizetni.
Újra jön gáz a Török Áramlaton
Vége a karbantartásnak.
Egyre kevesebb olajra van szüksége a világnak
Már 2030 előtt túllendül a csúcsponton a világ olajfelhasználása az IEA nemzetközi energiaügynökség legfrissebb középtávú olajpiaci jelentése szerint.
Dömpingben folyik a magyar középületek energetikai korszerűsítése
Energetikai átalakítások kerültek az építőipari közbeszerzések fókuszába.
Nem jó hír: rosszabb helyzetbe kerülhetnek az elektromos árammal és gázzal fűtő háztartások
Átfogó szemléletformálásra van szükség a lakosság körében.
Tényleg lecsavaruk a fűtést, lekapcsoltuk a villanyt
Rengeteg áramot és gázt spóroltunk meg a fűtési szezonban.
10 éve nem épült új szélerőmű Magyarországon - mégis van remény?
Az európai országok sorra veszik fontolóra szélerőmű kapacitásuk növelését.
Tényleg lecsavarták a fűtést a hivatalokban
Rendkívül jelentős energiamegtakarítást értek el a kormányhivatalok és a járási hivatalok az elmúlt fűtési idényben.
Látványosan visszaesett a hazai gáz- és áramfogyasztás
Az elmúlt hónapban a megelőző év azonos időszakához képest 25,8 százalékkal kevesebb földgázt használt fel Magyarország.
Komoly következménye lehet az OPEC döntésének
Ellátási deficitbe fordulhat a nyersolajpiac.
Az áramfogyasztáson is látszik, hogyan változott meg az életünk a járvány alatt
A kormányzati szigorítások mértékétől függően, az időjárási és naptári hatásokat kiszűrve, napi 1-9 százalékkal kevesebb áramot fogyasztott egy európai állam a Covid19-járvány ideje alatt.
Izraeli gáz jöhet Európába
Az év végére születhet döntés az Európát a Földközi-tenger keleti térségében található gázmezőkkel összekötő vezetékről.
Olcsóbb a gáz több mint ezer fogyasztónak szeptemberig
Szerdától szeptember végéig kapják fix áron a földgázt egyes állami, önkormányzati és egyházi intézmények, alapítványi egyetemek.
Új hazai gázmezőn indul meg a termelés
Hétfőn üzembe áll az első kút a Sarkad térségében feltárt szénhidrogén-lelőhelyen, Nyékpuszta mezőn a napokban megkezdődik a második kút fúrása is.
Kőkemény spórolásra fogta a cégeket az elszálló energiaárak
A háromszorosára növekvő áramár a cégek villamosenergia felhasználását 6 százalékkal mérsékelte.
Nagyot kaszáltak olaj- és gázeladásból az oroszok
Az ebből származó orosz költségvetési bevételek tavaly 28 százalékkal, 2500 milliárd rubellel (36,71 milliárd dollárral) emelkedtek a megelőző évhez képest.
Elküldhetik dolgozóikat távmunkára a cégek, hogy energiát takarítsanak meg?
Az irodai hőmérséklet eddig is kényes témának számított bármilyen munkahelyen, idén télen azonban a korábbiakhoz képest más kérdések is felmerülnek a fűtés körül.
Tavaly a magyar háztartások rezsije volt a legalacsonyabb Európában
A magyar háztartások rezsiköltségei 2022 utolsó hónapjában is a legkedvezőbbek voltak Európában.
Megállapodás lehet az uniós gázársapkáról
A tagállamoknak kompromisszumot kell kötniük.
Hétfőig jelentkezhetnek áramellátásra a versenypiaci kisfogyasztók
Január elsejétől is áramhoz juthatnak a jövőre egyelőre ellátatlan, idén 2 GWh-nál kevesebbet fogyasztó vállalkozások, önkormányzatok, társadalmi szervezetek.
Súlyos gázhiánnyal néz szembe Európa
Az Európai Unió energiaellátása a tél folyamán biztosított, jövőre azonban akár 30 milliárd köbméter gáz hiányával is számolni kell.
Szigorú döntés: ebben a városban csak 4 órát lehet fűteni naponta
Rómában az olasz hatóságok frissen bejelentett döntése szerint hétfőtől december elsejéig napi négy órán át fűthetők a lakások.
Valamire készül Putyin és Erdogan
Egy nagy törökországi gázelosztóközpont létrehozásáról tárgyalt telefonon Vlagyimir Putyin orosz és Recep Tayyip Erdogan török elnök.
Komoly segítséget kapnak a német cégek és háztartások
A háztartások és a vállalkozások helyett az állam fizeti ki a földgáz és a távhő decemberi átalánydíját Németországban egy hétfőn elfogadott törvény szerint.
200 milliárd forintos kerettel újabb program indul a vállalatoknak
A már bejelentett Gyármentő programon túl, újabb segítségként 200 milliárd forintos keretösszegű Gyármentő garancia- és hitelprogram megindításáról döntött a kormány.
Üzent az MVM azoknak, akik több számlát kaptak
Ők a feltüntetett határidőn túl december 15-ig kamatmentesen halasztva is fizethetnek és részletfizetést is igényelhetnek.
Tényleg elkezdtek spórolni az árammal a magyarok
Szeptemberben már harmadik hónapja folyamatosan csökken a hazai villamosenergia-felhasználás.
A gázszállítások leállításával fenyegetett meg egy országot a Gazprom
Az orosz gázipari monopolcég megfenyegette Moldovát.
Az elmúlt évtized legbizonytalanabb tele jön
Nem csak a magyar, hanem az európai gazdaság számára is.
Készülhetünk a korlátozásokra: mi történhet válsághelyzet esetén?
Mit tartalmaz a Havária Terv?
Elmagyarázza az MVM, mi van a rezsiszámlán
Lakossági tájékoztató kampányt indítanak.
Zöldülnek a hazai vállalkozások
A hazai mikro- és kisvállalkozások négyötöde fontosnak tartja a fenntartható vállalati működést; a fő motivációjuk a belső meggyőződés, és nem a társadalmi elvárás vagy valamilyen vélt előny – derül ki egy, a szegmens fenntarthatósági szempontjait és működését vizsgáló friss felmérésből.
Döntő jelentőségű lesz a vállatok alkalmazkodási képessége a következő hónapokban
A Covid alatt megtört ellátási láncok még helyre sem álltak, amikor a háború újabb súlyos csapást mért az alapanyagok és mindenekelőtt az energetika piacára. Az Európai Unió valamennyi tagjának elsődleges prioritása most az ellátásbiztonság, de a vállalatoknak is minden erejükkel a hatékonyságnövelésre és a fogyasztáscsökkentésre kell koncentrálniuk. A helyzetet Wilder Ádám, a magyarországi BDO Pénzügyi Tanácsadás üzletágának igazgatója elemezte, rámutatva a cégek tennivalóira is.
Budapesten 48 ezer forintot adnak a rezsire
Októbertől igényelhetik a rászorulók az évi 48 ezer forintos fővárosi lakásrezsi-támogatást - döntött a Fővárosi Közgyűlés szerdai rendkívüli ülésén.
Szijjártó Péter fontos bejelentést tett az orosz gázról
Szeptemberben és októberben a Gazprom a hosszútávú szerződésben rögzített mennyiségen felül naponta maximum 5,8 millió köbméterrel több földgázt szállít Magyarországra Szerbián keresztül.
Nagy változás jön az E.ON-nál
Egyesül az E.ON Hungária csoporthoz tartozó három villamosenergia- és földgázkereskedelmi vállalat, szeptember 30-án az Elmű-Émász Energiakereskedő Kft. és az Elmű-Émász Energiaszolgáltató Zrt. jogutódlással beolvad az E.ON Energiamegoldások Kft.-be, ez a társaság lesz október 1-jétől az érintett versenypiaci ügyfelek energiakereskedője.
Jó hírt kaptak a feltöltőkártyás áramfogyasztók
Az MVM Next Energiakereskedelmi Zrt. automatikusan jóváírja a különbözetet minden olyan felhasználónak, aki augusztusban nem csak rezsicsökkentett áron tudta feltölteni előre fizetős árammérőjét, továbbá péntektől minden előre fizetős mérőt használó ügyfelének egységes elszámolási módot biztosít.
Megint drágult a villamos energia
A villamos energia másnapi (DAM) árai júliusban is nagyságrendekkel magasabbak voltak, mint tavaly ugyanebben az időszakban. A hónapban a legmagasabb havi átlagárat Olaszországban regisztrálták – derül ki a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH) júliusi villamosenergia-piaci jelentéséből.
Fellélegezhetnek a lakásépítők: még két év felmentést kaptak a szigorú energiaszabályok alól
Az építkezők újabb két év felmentést kaptak az új lakóépületek szigorú energiafelhasználási előírásainak teljesítése alól. Addig nem kell legalább BB besorolást szerezniük a használatbavételhez.