Duna house cikkek
Örülhetnek a lakásvásárlás előtt állók
Két piaci szereplő lakástakarékpénztári konstrukciói is elérhetőek március 1-től.
Két hónap se kell egy panel eladásához
Töretlen a panelek népszerűsége.
Durván visszaesett a lakáspiac
Januárban 5853 ingatlan adásvétel történt Magyarországon, ez az előző hónaphoz képest 10 százalékos, 2022 januárjához képest 46 százalékos visszaesés.
Nem pörög az ingatlanpiac, ez a jutalékokon is meglátszik
A Duna House hálózata 2,75 milliárd forint jutalékot ért el a tavalyi negyedik negyedévben, ami 25,6 százalékos csökkenés.
Negyedével drágultak az ingatlanok
Az ingatlan-adásvételek majdnem 8 százalékánál a négyzetméterár ebben az évben meghaladta az 1 millió forintot, de a fővárosban ez az arány már 24 százalék volt.
Kiderült, mely lakásokra ugranak a vásárlók
Novemberben nyolcezer ingatlan cserélt gazdát országosan a Duna House becslése szerint, míg éves szinten több mint 118 ezer adásvétel történt eddig az ingatlanpiacon.
Megtorpant az ingatlanpiac
Kiugró befektetői jelenét ellensúlyozza a visszafogott keresletet az októberi ingatlanpiacon.
Merre tovább, ha a hitel nem opció az otthonteremtéshez?
Átrendeződés a bérbeadó ingatlanok piacán.
Hatalmasat zuhant a lakásvásárlási szándék, már a csok sem nagyon kell
Veszített lendületéből a lakáscélú hitelek piaca.
Van olyan piac Magyarországon, ahol megállt az infláció
Megállt az áremelkedés! Lassuló tendencia mellett, korrigál az ingatlanpiac.
30 millió forint alatt már ne akarjon ingatlant venni!
Minimum 30 millió forintos képzeletbeli határral érdemes számolnia annak, aki ingatlanvásárláson gondolkodik.
Budapest és Balaton között félúton: mire számítson, aki erre akar ingatlant vásárolni?
Fejér megyében közel felére csökkent az újépítésű ingatlanok aránya 2021-hez képest a Duna House idei tranzakciós adatai szerint.
Csökken az első lakásvásárlók száma
A támogatások ellenére lassítottak az első lakásvásárlók.
Az ingatlanpiacon nem előre megyünk, hanem hátra
Nőtt az átlagkereset, de az infláció és a kamatok elviszik a pluszt.
Zuhan a magyar lakáshitelpiac
A Magyar Nemzeti Bank közzétette a legfrissebb július havi forint alapú lakáscélú hitelek volumenét, amely az előző hónaphoz és az előző év ugyanezen időszakához képest is jelentős, több mint 30 százalékos visszaesését mutat. A jegybank közlése szerint 2022 júliusában 91,8 milliárd forint jelzálogcélú hitel realizálódott, ilyen alacsony volument tavaly február óta nem közölt az MNB. Mi áll a visszaesés hátterében? Hogyan látják az elemzők? A Duna House Pénzügyek hírkommentje.
Zúz a rezsiköltségek emelkedése, a járvány idején volt ilyen kicsi az ingatlanforgalom Magyarországon
Legutoljára a járvány sújtotta 2020-as év májusában volt ilyen visszaesés a tranzakciók számában. 2022 júliusában a Duna House által becsült 8 978 adásvétel az előző hónaphoz képest 17 százalék, az előző év hasonló időszakához képest 20 százalékkal gyengébb forgalmat mutat.
Van még olcsó lakáshitel a piacon
Július 13-án újra kamatot emelt az MNB. Az év elejéhez képest háromszorosára emelkedett idén július közepére a jegybanki alapkamat. A változó kamatkörnyezet, az infláció és a dráguló ingatlanárak ellenére jó hír az ingatlanvásárlóknak, hogy a 9,75 százalékos jegybanki alapkamat alatt is lehet még lakáshitelt felvenni. A Duna House Pénzügyek szakértői összegyűjtötték a lehetőségeket!
A panel lakások nagyon mennek
Az elmúlt 10 év második legerősebb évkezdése után csendesebb áprilist mutatnak az elmúlt hónap értékesítési adatai az ingatlanpiacon. A Duna House becslése szerint 11 911 adásvétel bonyolódott hazánkban, ez tavaly áprilishoz hasonlítva 12 százalékos csökkenésnek felel meg, míg az idei márciushoz képest 18 százalékos visszaesést mutat. A választásoknak köszönhető hónap eleji időszakos mérséklődés után a normális szintre rendeződött vissza a piac április második felében.
Egész Európában drasztikusan emelkednek a lakásárak
Az áremelkedés kézzel fogható a hazai ingatlanpiacon – akár vásárlásról, akár bérlésről van szó –, az viszont talán meglepetés, hogy mértéke az EU-s tagállamok közül az egyik legmagasabb. A Duna House szakértői szerint hazánk európai szinten így is a középmezőny végén helyezkedik el az „árversenyben”. Az emelkedésnek azonban még messze nincs vége.
Elkezdtek új otthon után nézni a magyarok, megdőlt egy rekord is
A Duna House adatai szerint országosan 13 793 ingatlan-adásvétel bonyolódott, valamint 93 milliárd forint szerződéses összegű lakáscélú jelzáloghitel realizálódott.
Csökkent az első lakásvásárlók aránya
2018 óta, a különböző otthonteremtési kedvezményeknek köszönhetően, jelentősen bővült az első lakásukat vásárlók aránya, addig idén mérséklődött az eddig emelkedő trend. A Duna House év végi elemzése szerint az ingatlanpiac aktivitásának 25 százaléka köthető az első otthonukat vásárlókhoz, akik jellemzően 30 évnél fiatalabbak és 30 millió forint alatti ingatlant választottak.
Befektetésre, átlagosan 50 millióért vesznek lakásokat Budapesten
A fővárosi ingatlanpiaci forgalomban a legfőbb motiváció a befektetési célú vásárlás volt, a tranzakciók csaknem fele ebbe a kategóriába esett, a vevők átlagosan 50 millió forintot fizettek egy adott ingatlanért; a befektetési célú ingatlanvásárlás újbóli erősödését mutatja, hogy a befektetési vásárlások aránya 2020 februárjában volt utoljára ilyen magas - közölte a Duna House. Vidéken ezt a motivációt a vevők 26 százaléka nevezte meg, az átlagos vásárlási összeg 22,3 millió forint volt.
5+1 feltétel, hogy minél gyorsabban megérkezzen a lakáshitel a banktól
A lakásvásárlás minden ember életében egy igen jelentős pillanat. Maga a folyamat több lépcsőből áll, az igények megfogalmazásától a hitelkérelem benyújtásán, értékbecslésen és szerződéskötésen át egészen a tényleges kulcsátadásig.
Jutalmak: milyen lakásokra és házakra elegendő újdonsült bajnokaink díjazása?
Kétség sem férhet ahhoz, hogy a tokiói olimpiát és paralimpiát követően érmeseink és pontszerzőink megérdemelten részesültek az elismerés mellett a pénzjutalomban is. Vajon a jelenlegi ingatlanpiacon mire lenne ez elég? A Duna House utánanézett, hogy újdonsült bajnokaink milyen lakást, házat tudnának vásárolni szülővárosukban.
Most veszed meg az első lakásodat? Erre készülj!
Nem túlzás azt állítani, hogy mindenki életében mérföldkő, amikor hozzájut első saját lakásához. A legfrissebb elemzések szerint Budapesten 26 százalék, vidéken pedig 20 százalék körül mozog az újdonsült lakástulajdonosok megoszlása. De milyen előkészületi lépései vannak a lakáskeresésnek? Mikor jut el odáig a két fél, hogy aláírhatja az adásvételi szerződést? A Duna House szakemberei tisztázzák a folyamatot.
Uborkaszezon az ingatlanpiacon – kik vásárolnak most lakást?
A Duna House becslése szerint júliusban megtorpant, és év eleji szintre csökkent az adásvételek száma a lakóingatlanpiacon. Az ingatlanközvetítő cég által jelzett 11 185 darab tranzakció pontosan megegyezik az idén januári és a tavaly nyár eleji adattal, amikor is a koronavírus okozta blokk után, újra elkezdett élénkülni a piac. Az előző évek júliusaihoz képest viszont 12-15 százalékos csökkenést mutat.
Hogyan vágott neki a nyárnak a hazai ingatlanpiac?
A Duna House közreadja havi Tranzakciószám Becslését (DH-TB) és jelzáloghitel előrejelzését, amely szerint 2021 júniusában, országosan 13 615 ingatlan adásvétel bonyolódott, valamint 115 milliárd forint szerződéses összegű lakáscélú jelzáloghitel realizálódott.
Ha a lakásárakról van szó, Magyarország a legjobb az EB csoportban
Magyarország 5 évet várt arra, hogy újra futball Európa-bajnokság keretein belül szurkolhasson nemzeti együttesének. Azt, hogy mennyit fejlődtek ez idő alatt a focisták, nem tudjuk, de a Duna House elemzése alapján az ingatlanárak így alakultak az F csoportba sorsolt országokban.
Mire kell figyelni az építési hiteleknél?
Egymástól több ponton is eltér a bankok gyakorlata a magánszemélyek által felvett építési hiteleknél – figyelmeztet a Duna House szakértője. A cég azt jósolja, hogy a jövőben várhatóan növekszik a felvett hitelek nagysága, ezért még alaposabban kell felkészülni a törlesztési menetrend megtervezésére.
Ilyen év van az ingatlanpiac mögött
Tavaly is decemberben volt a legalacsonyabb forgalom.
Nem akármilyen év van a budapesti ingatlanpiac mögött
Idén rengeteget változott a hazai ingatlanpiac, amelynek egyik fő mozgatórugója a fővárosi lakáspiac volt. Melyik kerület volt a legnépszerűbb, mennyiért cserélt tulajdonos a legolcsóbb és legdrágább lakás?
Kerületek, ahol nem érdemes ingatlanba fektetni
A legnépszerűbb kerületekről és felkapott környékekről mindenki beszél, de vajon tudjuk-e hol vannak azok a kerületek, ahol a legkevesebben keresik leendő otthonaikat? Miért nem népszerűek egyes környékek és vajon mi okozhatja ezt? A Duna House az ingatlankeresők által megjelölt adatok alapján elemezte a kevésbé népszerű lokációkat.
Külföldön terjeszkedne a Duna House
Duna House arra törekszik, hogy európai szinten meghatározó ingatlanpiaci céggé váljon, ezért nemcsak a régióban, hanem egész Európában keresnek akvizíciós lehetőségeket - mondta Schilling Dániel, a Duna House csoport befektetési kapcsolatok és M&A vezetője a Duna House Holding Nyrt. éves rendes közgyűlését követően az MTI-nek pénteken Budapesten.
Lassan pörög csak fel az ingatlanpiac
Szeptemberben, országosan 8 044 ingatlan adás-vétel bonyolódott, az idei teljes forgalom a Duna House becslése alapján eddig 63 166 ingatlan adás-vételt jelent. Idén a második-harmadik negyedévre 44 844, tavaly ugyanakkorra 44 290 darab tranzakciót jelzett előre a Duna House, vagyis szinte pontosan ugyanakkora forgalmat. Ez mindenképp forgalomélénkülést mutat, ugyanis 2012-ben ebben az időszakban még erős ingatlanforgalmat generált a Kombinált Mikrohitel Program.
Ilyen lakás vásárolható 5-10 millió forint között
Az ingatlan vásárlások zömét az 5 és 10 millió forint közötti ársávban bonyolítják országszerte: a Duna House felmérése szerint vidéken a vevők közel kétharmada költ ebben az árkategóriában, Pest megyében már csak a tranzakciók harmadát fedi le ez az ársáv, a főváros pesti oldalán az adás-vételek felét, Budán pedig nagyjából a negyedét teszik ki ezek az üzletek.