Clb cikkek
Sokba kerülhet a nyári gumival okozott baleset
Nem érdemes a gumin spórolni.
Mi lesz a biztosításokkal ennyi természeti katasztrófa után?
Az utasbiztosítási szokásokat és azok tartalmát is átrendezhetik a spanyolországi természeti katasztrófához hasonló esetek.
Mit kell tenni, ha vagyonod felé közelít az árvíz?
Hat pontba foglalta a CLB a legfontosabb tennivalókat.
Az árvíz alatt, ezekben a napokban vizsgáznak a lakásbiztosítások
Hamarosan kiderül, hogy jól teljesítenek-e.
Nem kapkodnak a biztosítók a rolleresekért
A társaságok többsége személyes ügyintézéssel, vagy drága, 100-150 ezer forintnál magasabb éves díjjal igyekszik elvenni az ügyfelek kedvét.
Sokan arra ébrednek majd, hogy két biztosításuk lett
A CLB biztosítási alkusz összefoglalta a kampányban tapasztalt szerződéskötési hibákat.
Pálinkafőző felrobbanása miatt is lehet kártérítéssel élni
A hűség és az árengedmények kombinációja a sláger az új lakásbiztosítási kampányban.
Még el sem kezdődött, máris pörög a lakásbiztosítási kampány
Még el sem kezdődött, máris működik a kormány márciusra meghirdetett, jó előre beharangozott lakásbiztosítási kampánya.
Árhullám a Dunán: mire fizetnek és mire nem a biztosítók?
Csak a teljeskörű casco segíthet azokon, akik árterületen hagyják az autójukat, és az áradó víz súlyos kárt tesz benne.
Már emberrablásra is lehet biztosítást kötni, de nem olcsó
Elképzelhetetlenül drága, a szerződéshez valószínűleg az adott biztosító külföldi vezetésének jóváhagyása kell hozzá.
Sok pénzt buknak a magyarok, mert nem tudják, hogy a bankkártyák szolgáltatásai között szinte mindig van valamilyen kártérítési garancia
CLB: Amikor az elfekvő biztosítások is jól jöhetnek.
Tömegbaleset az M1-esen: ki kaphat és ki fog fizetni kártérítést?
A magyar biztosítási szakma talán legbonyolultabb ügye lehet az M1-es autópályán a napokban történt tömeges ütközés.
Óriási buktató a ingatlanbiztosításoknál
A magyarok többsége nem tudná biztosítási kártérítésből újjáépíteni a viharban, tűzben vagy éppen földrengésben tönkrement házát.
Menekülés a céges autóktól - milyen buktatókat rejt a váltás?
Magánszemélyeknek adnák át üzemeltetésre céges autójukat, zömében családi kisvállalkozások, hogy továbbra is az olcsóbb, hatósági áras üzemanyagból tankolhassanak. A váltáskor azonban jó tudni, hogy új kötelező – és akinek van – casco biztosítást kell kötni – figyelmeztet a CLB. A biztosítási alkusz szerint egy esetlegesen nagyobb üzemeltető váltási hullám újabb kötelező gépjármű-felelősségbiztosítási (kgfb) kampányt generálhat.
A hazai biztosítóknál is megjelent a horvát földrengés hatása
Elenyésző számú kárt jelentettek Magyarországon a biztosítóknak a horvátországi földrengés miatt.
Elektromos rollerek: akár milliókat is fizethetnek, ha balesetet okoznak
Balesetveszélyesen ellepték az utakat a biciklisek, s újabban egyre több a forgalomban a kocsik között cikázó elektromos rolleres is. Nem árt tudni: felelősségbiztosítás nélkül sokba kerülhet nekik egy általuk okozott baleset, mert a biztosítók a kétkerekűeket is a többi járművel azonosan bírálják el. Ha ők a hibásak, fizetniük kell, bármekkora is a kár – figyelmeztet a CLB biztosítási alkusz cég.
Baj van a karanténban: rengeteg az otthoni baleset
A bezártság miatt többszörösére nőtt az otthoni balesetek száma, országszerte naponta ezrével jeleznek négy fal között bekövetkezett káresetet a biztosítóknál. A szakma a veszélyhelyzet idején a baleseti számok további meredek emelkedésétől tart – közölte a CLB biztosítási alkusz cég.
Roham a biztosítóknál: mit fizetnek és mit nem a koronavírus miatt?
Megrohamozták az emberek a biztosítókat a koronavírussal kapcsolatos kérdéseikkel, legtöbben a kockázatosnak minősített országokba történő kiutazásokra, s az esetleges karanténban rekedésre vonatkozó feltételekről érdeklődnek.
A kánikula a betörőknek is kedvez...
A besurranó tolvajoknak is kedvez az augusztus végi kánikula, ugyanis az „üzemkészen", de hét közben lakatlanul hagyott nyaralók kedvelt célpontjai a bűnözőknek - figyelmeztet egy biztosítási alkusz. A hétvégi házak biztosítását egyébként még a lakásokénál is ritkábban frissítik az emberek, ezért a betörés után a kártérítési összeg lehet a következő hidegzuhany, mert egy különösen nagy értékeket esetleg nem térít meg a biztosító. A legtöbb szolgáltató ugyanis úgy tartja, nem életszerű vagyonokat érő tárgyakat tartani a nyaralókban, hacsak nem tudja a károsult igazolni, hogy életvitelszerűen használja az ingatlant.
Csalódás lehet a viharkártérítés
Csalódást okozhatnak a júniusi vihar utáni kártérítések, mert sok a régi, 5-10 évvel ezelőtt kötött biztosítás, s a szolgáltató csak az akkori értéket kalkulálhatja. A biztosítók egy része azonban eleve ki is zárja a kártérítési körből a ház burkolatán, vagy a redőnyökön keletkezett jégkárt. Az elmúlt hetekben összesen 9 ezer kárbejelentés érkezett a biztosítókhoz, egy részük hiába, mert a szerződéskötés és a káreset között még nem telt el 15 nap, s néhány szolgáltató már csak a moratórium utáni káresetekre fizet. Az ingatlanok negyedére viszont egyáltalán nincs biztosítás, ezek tulajdonosai egy pusztító vihar után földönfutóvá válhatnak - figyelmeztet a biztosítási alkusz.
Katasztrófa-szimuláció: a vihar mindent letarolt...
Leszakadt tetők, betört ablakok, elárasztott pincék, jégverte autók, tengerré változott kertek. Mindössze ennyi maradt a hirtelen jött hurrikánerejű vihar után, egy vidéki településen, ahol a romba dőlt száz épületből csak hetvenháromra volt biztosítás, de ezek többsége is korszerűtlen, nem teljes körű. A kisvárosi ingatlanok egy része elpusztult a viharban, s minden negyedik károsult földönfutóvá vált, mert a havi néhány ezer forintos biztosításon spórolt - legalábbis abban a viharban, amelyet a CLB Független Biztosítási Alkusz Kft., valós adatokra és helyzetekre alapozva szimulált. A drámai helyzetet az alkusz cég az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság közelmúltban végzett vihar szimulációjának ötletére, annak biztosítási folytatásaként végezte el.