Orbán Viktor, az Operaház fantomja

Nem számít nagy közösségnek az operákat előállító szakemberek összessége Magyarországon. Mindössze néhány ezer emberről beszélhetünk, ennek ellenére véres háború tört ki a társaságban, klikkekre, ellenségekre szakítva a művészeket. Az ok: az Operaház főigazgatói pályázata körüli teljes zűrzavar.

Csák János miniszter második pályázatára tizenegyen jelentkeztek, gyakorlatilag az összes szakmai „nagyágyú”.  Aczél András rendező, Boldoghy-Kummert Péter, az Operaház zenekari művésze, a nagybőgőszóló szólamvezetője, Ertüngealp Alpaslan, Magyarországon élő törökországi görög származású karmester, Győriványi Ráth György karmester, volt fő-zeneigazgató, Horváth Ádám operaénekes, zenei producer, a Magyar Állami Operaház volt miniszteri biztosa és főigazgatója, Kesselyák Gergely, az Operaház első karmestere, Miklósa Erika opera-énekesnő, Molnár Levente gyergyóremetei születésű operaénekes, Ókovács Szilveszter, Rost Andrea opera-énekesnő, valamint Vadász Dániel jogász, énekes, kulturális menedzser, a Coopera ügyvezető igazgatója.

A Csák János által életre hívott szakmai bizottság győztesei ajánlási sorrendben Kesselyák Gergely, Miklósa Erika és Vadász Dániel lett. Ókovács Szilvesztert nem ajánlotta főigazgatónak a bizottság, amelynek tagjai nem akárkik voltak. Herboly Domonkos, a Nemzeti Filharmonikusok főigazgatója, a Magyar Szimfonikus Zenekarok Szövetségének elnöke, Kiss-B. Attila, a Budapesti Operettszínház, Kovács János karmester, Szakály György táncművész, Rockenbauer Zoltán művészettörténész, a Wagner Társaság tagja, korábbi nemzeti kulturális örökség miniszter, Závogyán Magdolna kultúráért felelős államtitkár, Krucsainé Herter Anikó helyettes államtitkár, Gyimesi László zenész, a Művészeti Szakszervezetek Szövetségének elnöke és az Operaház dolgozóit képviselő Fahidi Patrícia hegedűművész.

Aztán Csák János, a saját maga által létrehozott bizottság ajánlását figyelmen kívül hagyva indoklás nélkül kinevezte Ókovács Szilvesztert. Ezzel áldozattá tette azokat, akiket ő maga inspirált, hogy jelentkezzenek, bohóccá pedig azokat, akiket arra kért, hogy szakmai véleményt mondjanak. Csák János manővere annyira „sikeres” volt, hogy az általa kinevezett főigazgató azonnal kirúgta azt, akit az ő általa kinevezett bizottság a legalkalmasabbnak talált. Kesselyák Gergely ma már az utcán keresi az igazságot. Majd távozott Rost Andrea is, Kossuth-, Prima Primissima- és Liszt Ferenc-díjas magyar operaénekes. Közleményéből az derül ki, hogy pályázati ellenlábasa olyan szerződést ajánlott neki, amire nem lehetett igent mondani. Rost Andrea példáját ifj. Harangozó Gyula koreográfus is követte.

Véleményvezér

Románia is lehagyott minket a várható élettartam statisztikákban

Románia is lehagyott minket a várható élettartam statisztikákban 

80 felett már nincs sok esélyünk.
A francia elnök szerint a kis nemzeti vállalatok versenyképtelenek a nagy globális cégekkel szemben

A francia elnök szerint a kis nemzeti vállalatok versenyképtelenek a nagy globális cégekkel szemben 

A francia elnök keményen beszólt az európai gazdaságpolitikának.
Az osztogató-fosztogató állam nagyon drága

Az osztogató-fosztogató állam nagyon drága 

A kormány tavalyi, többször módosított hiánycélja sem teljesült.
Jobbról és balról is immár Magyar Péter nemiségét firtatják

Jobbról és balról is immár Magyar Péter nemiségét firtatják 

Lassan mulatságba fullad a magyar elit kommunikációs vergődése.
Minimum nettó 800 ezer forintos fizetés a Lidlben

Minimum nettó 800 ezer forintos fizetés a Lidlben 

Nem álom, valóság.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo