Az is igaz, hogy ebből a szűkösebb keretből az elmúlt években rekordmértékben költöttek a cégek kibervédelemre. Viszont egészen más dimenziók nyílhatnának meg az európai uniós forrásoknak köszönhetően.
A digitalizációért felelős tárca az eddigi bejelentések alapján jelentős infrastrukturális, alkalmazás- és adatszintű konszolidációt tervez, ami álláspontom szerint a létező legjobb stratégia mind a hatékonyság, mind a költségek kézbentartása szempontjából. Ha csak az infrastruktúrát elkezdenénk fejleszteni, az állami cégek informatikai rendszereit egységesíteni, már azzal elképesztő mennyiségű IT-biztonsági feladat merülne fel.
A teljes interjúban arról is olvashatnak, hogy Márton Miklós milyennek látja a hazai cégek kibervédelmi felkészültségét, nagyobb kockázatot jelent-e az otthoni munkavégzés és hogy a mesterséges intelligencia miatt a támadók vagy a védekezők kerültek versenyelőnybe.