A fejlesztés egy nagy biztonságú rendszerplatform, amely lehetővé teszi szokványos mobileszközök és számítástechnikai alkalmazások együttműködését. Az alaprendszer révén a mobileszközök minden különösebb fizikai átalakítás, bővítés nélkül képesek lesznek a szerveralkalmazások klienseként működni - mutatta be a fejlesztést Gál György, a Polygon ügyvezetője.
A fejlesztés révén nincs szükség például a mobilfizetési rendszerek működtetéséhez a mobilszolgáltatók bevonására, így nem kell tranzakciós díjakat fizetniük a felhasználóknak. Mint ismeretes például a mobilparkolásnál, vagy autópálya-matrica vásárlásakor ezeknek a szolgáltatásoknak a működtetéséért tranzakciós díjakat szednek a mobilszolgáltatók. A most kifejlesztett rendszerrel ezentúl úgy lehet létrehozni az ilyen alkalmazásokat, hogy azok működtetéséhez nem lesz szükség a mobilszolgáltatók szokásostól eltérő közreműködésére.
Magas intelligenciájú rendszerek
A kifejlesztett alaprendszer rendkívül sok felhasználási mód létrehozására kínál lehetőséget - hangoztatta a cégvezető. A Polygon mop@ néven egy modern mobilfizetési megoldást dolgozott ki példaként, amely mesterséges intelligenciaelemeket is felhasznál az egyénre jellemző vásárlási szokások elemzésére, vagy a pontgyűjtő akciókhoz. De a pénzügy vagy a kereskedelem területén túl hasonlóképpen lehet majd magas intelligenciájú rendszereket kialakítani az ipar vagy akár az egészségügy számára is. Már munkában van például egy közműszolgáltató bevetési egységeit irányító rendszer is, amely akár távvezetékek, vagy épületek javításán dolgozó csoportok munkáját tudja segíteni.
A Polygon a szoftverrendszert egyrészt az eddigi üzleti partnerhálózata - hazai bankok és más, pénzügyi rendszereket üzemeltető vállalatok - számára kívánja értékesíteni, másrészt lehetőség nyílik új piaci szegmensek, mint például pénzügyi területen tevékenykedő mobil ügynökök, vagy plázákat, bevásárló központokat üzemeltető vállalkozások kiszolgálására is.
A fejlesztés a cég üzleti informatikában képviselt terminálfilozófiáját követte, azaz a szerverek végzik a feladatokat, míg a végfelhasználóknál csak kezelőfelületek jelennek meg. Ez azért is fontos, mert ha a mobileszközök kritikus alkalmazásokkal rendelkeznének, megnőne a biztonsági kockázat, hiszen a mobileszközök elveszhetnek, illetéktelenek kezébe kerülhetnek. Tehát csak azok a képességek jelennek meg a mobilokon, amelyekkel a létező legbiztonságosabban, leggyorsabban képes kommunikálni a szerver és a felhasználó. A mobilberendezések csupán humáninterfész eszközök, azaz a felhasználói utasítások bevitelére szolgáló felületként szolgálnak.