Az OTP Ingatlanpont vezető elemzője külön kiemelte, hogy a bérlők pénztárcáját terheli a rezsiköltség, ezért lehetnek sokak számára vonzók a felújított vagy új építésű, kedvező energetikai besorolású lakások, melyek rezsiköltsége alacsonyabb. Egyre fontosabb lett az elmúlt években a lakás beosztása, megnőtt a kereslet a legalább két lakóhelyiséges ingatlanok (másfél- vagy kétszobás lakások) iránt. Ennek az egyik oka, hogy a home office elterjedésével többet dolgoznak otthonról az emberek, ekkor pedig szeretik elkülöníteni a helyiségeket, illetve főleg a felsőoktatásban tanulók számára eddig is fontos volt, hogy legalább két különnyíló szoba legyen a lakásban, hiszen akkor a költségek megosztásával kedvezőbben tudják akár többen is bérelni azt. Mostanra ezeket a lakásokat általában könnyebb bérbeadni, mint például a kisebb garzonokat.
Néhány speciális esetre is érdemes odafigyelni a befektetési céllal vásárlóknak. Az egyik ilyen a budapesti rozsdaövezetekre érvényes szabályozás, ezeknél a beruházásoknál még a kedvezményes, 5 százalékos áfa is visszaigényelhető, vagyis gyakorlatilag áfamentesen lehet lakást vásárolni. Már most látszik, hogy egyre több az olyan projekt, ami megfelel ezeknek a feltételeknek, ráadásul ezek a „rozsdaövezeti akcióterület” besorolású területek jellemzően közel vannak irodaházakhoz, szolgáltató központokhoz, így vonzó célpontok lehetnek a vevők számára.
Aki nem ragaszkodik az azonnali bérbeadáshoz, de az értéknövekedésből származó hozamot maximálisan kihasználná, annak érdemes lehet elgondolkodni olyan újlakás-projekteken, melyeket a tervezőasztalról megvásárolhat. A nagy, tőkeerős fejlesztők ebben az esetben jellemzően csak a vételár 10-20 százalékát kérik előszerződéskor, a fennmaradó részt pedig az átadáskor fizeti a vevő. Vagyis a vételár 80-90 százalékát még akár két évre máshol befektethetik, miközben a lakásuk értéke az építkezés előre haladtával addig is folyamatosan növekszik.