-
Ügyeljen az önrészre!
A lakásbiztosítások díját sokszor úgy csökkentik a biztosítók, hogy önrészt alkalmaznak. Ez azt jelenti, hogy a kisebb károkat hiába jelenti be az ügyfél, ezekre nem fizetnek a kártérítést, hiszen az önrészen belül van a kár. Aki úgy gondolja, pár tízezer forintos kár esetén nem szeretne a biztosítóhoz fordulni, választhat önrészes konstrukciót. A legtöbb káresemény azonban kisebb összegű, és a kárügyintézés sem bonyolult ilyen esetben, online néhány fotót csatolva is be lehet jelenteni a káreseményt, amelynél a kifizetés is sokszor automatikus. Ha inkább minden ilyen esetben szeretne kártérítést, kerülje el az önrészes biztosításokat.
-
Lakáshitel, hűségkedvezmény mellett is válthat
A váltásnál kiemelten oda kell figyelniük azoknak, akiknek lakáshitelük van. Ilyen esetben ugyanis a biztosítást engedményezik a hitelező bankra, így biztosítóváltásnál, ezt az engedményezést is át kell vezetni. Szintén oda kell figyelniük azoknak, akik hűségkedvezményt írtak alá, alacsonyabb biztosítási díjat fizetnek azért cserébe, mert vállalták, hogy néhány évig nem váltanak biztosítót. Ők is válthatnak persze, de ilyenkor a kedvezmény összegét visszakérhetik a biztosítók – figyelmeztet a Bank360.hu szakértője.
-
Mit kell fizetni? Mi jár vissza?
Azoknak is lehet fizetnivalójuk, akik nem írtak alá hűségkedvezményt. A váltóknak minden esetben meg kell fizetniük a jelenlegi biztosítójuk számára az április 30-ig esedékes díjakat. Aki viszont többet fizetett be, mert például az éves díjat egy összegben rendezi, az vissza fogja kapni a túlfizetést. Az új biztosítás díját is be kell majd fizetni a szerződés szerint.