-
Kerülje el az alulbiztosítottságot!
A legnagyobb veszély egy lakásbiztosításnál az alulbiztosítottság. Ebben az esetben a biztosítási összeg kisebb, mint az a kár, ami bekövetkezhet az ingatlanban. Gondolja át, mennyibe kerülhet újjáépíteni az ingatlanát, ha megsemmisülne, és ez alapján állapítsa meg a biztosítási összeget. Ez manapság már 1 millió forint is lehet négyzetméterenként, és ez az összeg akkor is érvényes, ha az ingatlant nem lehet 1 millió forintos négyzetméteráron eladni a piacon.
-
Biztosítsa a különleges, értékes tárgyakat, gépeket!
Az alap lakásbiztosítások sokszor nem tartalmazzák az olyan speciális tárgyak biztosítását, mint a drága hőszivattyúk, a napelemek, vagy a kertben lévő drága bútorok, medence, jakuzzi. Szintén nem tartalmazzák a különleges üvegeket, ilyenek például az akváriumok. Ha ilyenek vannak az ingatlanában, mindenképpen vegye be a lakásbiztosítás fedezetei közé ezeket. Szintén érdemes külön fedezetbe venni az értékes műtárgyakat, ékszereket, amelyekre az alap biztosítások jellemzően csak limitált fedezetet kínálnak.
-
Válasszon hasznos kiegészítőket!
A lakásbiztosítások sokszor tartalmaznak az ügyfél számára hasznos vagy teljesen haszontalan kiegészítőket. Általában mindenki számára hasznos lehet egy balesetbiztosítás, de ha egyedül él, ne fizessen azért, hogy kiterjesszék ezt a háztartásban élő többi személyre is. Az asszisztencia szolgáltatások szintén hasznosak lehetnek. Ha van ilyen a biztosításban, vészhelyzet esetén küld a biztosító zárszerelőt, duguláselhárító vízszerelőt, villanyszerelőt, ablakost. Kisállat kiegészítőt is választhat, akinek szüksége van rá, a jogvédelem biztosítás is jól jöhet, kertes házban pedig hasznos lehet darázsirtásra szóló kiegészítőt is kötni.